Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Α ναι; καλό αυτό. Γιατί ο μικρός δεν έχει καθόλου υπομονή όταν πεινάει. Οπότε και το 1 λεπτό είναι πολύ. 

Αγαπη κ γω στον παγκουπνο τα αφηνω η μεσα στον αποστειρωτη!!

Εχετε δοκιμασει τα babylino?πηρα ενα πακετο ετσι για δοκιμη μεχρι στιγμης μονο pambers του χω βαλει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Αγαπη κ γω στον παγκουπνο τα αφηνω η μεσα στον αποστειρωτη!!

Εχετε δοκιμασει τα babylino?πηρα ενα πακετο ετσι για δοκιμη μεχρι στιγμης μονο pambers του χω βαλει!

Γειά σου κορίτσι! Εγώ θα έχω δοκιμάσει και δεν έμεινα ευχαριστημενη. Θα pampers είναι καλύτερα. Εγώ έχω καταλήξει στις lupilu   του Lidl. Είναι πολύ καλές πάνες και πολύ οικονομικες. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια lupilou είμαι πολύ ευχαριστημένη. Από την πρώτη μέρα του τα έβαλα. Δεν έχει κάνει ποτέ ούτε κοκκινίλα. Έχω δοκιμάσει και pambers και babilino. Αλλά δεν βλέπω το λόγο να δίνω παραπάνω λεφτά σε κάτι που δεν του προσφέρει τίποτα παραπάνω. Άσε που τις αλλάζω συχνά γιατί είναι πιο οικονομικές....όπως επίσης και κάτι φορμακια lupilou μου βγήκαν πολύ καλά. Αλλά δεν έχει συχνά ρούχα βρεφικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω lupilu χρησιμοποιω απο 2μιση μηνων! Οι παμπερς εχουν 1διχτυ μεσα κ κωλουσε στον πωπουλι της οταν ειχε πολλα τσισα κ την εκανε διχτυωτο σημαδακι θ τις ειχα αλλαξει νωριτερα αν ηξερα ποσο καλες ειναι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xioni είπε:

Και εγώ κορίτσια lupilou είμαι πολύ ευχαριστημένη. Από την πρώτη μέρα του τα έβαλα. Δεν έχει κάνει ποτέ ούτε κοκκινίλα. Έχω δοκιμάσει και pambers και babilino. Αλλά δεν βλέπω το λόγο να δίνω παραπάνω λεφτά σε κάτι που δεν του προσφέρει τίποτα παραπάνω. Άσε που τις αλλάζω συχνά γιατί είναι πιο οικονομικές....όπως επίσης και κάτι φορμακια lupilou μου βγήκαν πολύ καλά. Αλλά δεν έχει συχνά ρούχα βρεφικά.

Ναι σύμφωνα απόλυτα μαζί σου.  Θα ρουχαλακια επίσης είναι πολύ ποιότηκα ,  έχω πάρει και εγώ μερικά από εκεί και δεν έχουν πάθει τίποτα. Κρίμα που δεν φερνουν τακτικά. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!ο μικρός 45 ημερων σημερα....εφαγε καλα κατα τις 11 το πρωι μετα 12 η ωρα μετα το μπανιο εφαγε το πολυ κανενα δεκάλεπτο τον επαιρνε ο ύπνος στο στηθος τον αφησα να κοιμηθεί μεχρι τις 3 οπου τον πηρα αγκαλια κ μισο κοιμισμένος εφαγε μετα βιας 15 λεπτα κ ξανα μανα υπνος...δε ξυπνάει με τπτ τι πανα αλλαξα τι το αυτι ποδαρακι πειραζω..κουνιεται λιγο κ ξανα ξεραινεται...ειναι ηδη 5 κιλα ενω γεννήθηκε 3690...συνεχίζω να τον ξυπνάω κατα τη διαρκεια της μερας?η τον αφήνω να ζητησει να φάει  αυτος ??τη νυχτα τον αφηνω να κοιμαται οσο θελει γνκ αλλα τη μερα??ικτερο δεν ειχαμε κανενα θεμα απο τη γεννηση μέχρι κ τη τελευταία επίσκεψη της παιδιατρου...υπάρχει τεοια περπτωση να εχουμε θεμα τωρα η αυτο φαινεται απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!ο μικρός 45 ημερων σημερα....εφαγε καλα κατα τις 11 το πρωι μετα 12 η ωρα μετα το μπανιο εφαγε το πολυ κανενα δεκάλεπτο τον επαιρνε ο ύπνος στο στηθος τον αφησα να κοιμηθεί μεχρι τις 3 οπου τον πηρα αγκαλια κ μισο κοιμισμένος εφαγε μετα βιας 15 λεπτα κ ξανα μανα υπνος...δε ξυπνάει με τπτ τι πανα αλλαξα τι το αυτι ποδαρακι πειραζω..κουνιεται λιγο κ ξανα ξεραινεται...ειναι ηδη 5 κιλα ενω γεννήθηκε 3690...συνεχίζω να τον ξυπνάω κατα τη διαρκεια της μερας?η τον αφήνω να ζητησει να φάει  αυτος ??τη νυχτα τον αφηνω να κοιμαται οσο θελει γνκ αλλα τη μερα??ικτερο δεν ειχαμε κανενα θεμα απο τη γεννηση μέχρι κ τη τελευταία επίσκεψη της παιδιατρου...υπάρχει τεοια περπτωση να εχουμε θεμα τωρα η αυτο φαινεται απο την αρχη?

Μου το έχει κάνει κ σε μένα να νιώθω ότι κοιματσι πολλές ώρες. Βέβαια ξυπνούσε για να φάει, έτρωγε λίγο κ ξανά κοιμόταν. Αγχωνομουν κ εγώ αλλά μετά ξανά επανερχόταν στα φυσιολογικά του κ μου έφευγε το άγχος! Ο ίκτερος στον δικό μου είχε ανέβει λίγο αφότου φύγαμε από το μαιευτήριο αλλά μέχρι 10 έφτασε. Έκανε κάμποσο καιρό να φύγει πάντως. Κοίταξε τον στα ματάκια. Όταν έχουν ίκτερο το άσπρο χρώμα είναι ίκτερο. Εγώ από αυτό κατάλαβα ότι πλέον δεν έχει. Πάνω από 5 έχω ακούσει ότι τα μάτια είναι κίτρινα κ αν είναι κάτω από 5 είναι άσπρα. Στον δικό μου πλέον είναι άσπρα. Πάντως αν έχει ζέστη προσπάθησε να κρατάς δροσερό το δωμάτιο κ να του κάνεις κ κανένα μπανάκι. Αν συνεχίσει κ αύριο έτσι (που δεν νομίζω) ενημέρωσε την παιδίατρο. Αλλά θα δεις ότι είναι μάλλον παροδικό. Εγώ στη θέση σου αν έβλεπα ότι δεν ξυπνάει θα τον ξυπνούσα στις 3 ώρες σίγουρα για να φάει την μέρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!ο μικρός 45 ημερων σημερα....εφαγε καλα κατα τις 11 το πρωι μετα 12 η ωρα μετα το μπανιο εφαγε το πολυ κανενα δεκάλεπτο τον επαιρνε ο ύπνος στο στηθος τον αφησα να κοιμηθεί μεχρι τις 3 οπου τον πηρα αγκαλια κ μισο κοιμισμένος εφαγε μετα βιας 15 λεπτα κ ξανα μανα υπνος...δε ξυπνάει με τπτ τι πανα αλλαξα τι το αυτι ποδαρακι πειραζω..κουνιεται λιγο κ ξανα ξεραινεται...ειναι ηδη 5 κιλα ενω γεννήθηκε 3690...συνεχίζω να τον ξυπνάω κατα τη διαρκεια της μερας?η τον αφήνω να ζητησει να φάει  αυτος ??τη νυχτα τον αφηνω να κοιμαται οσο θελει γνκ αλλα τη μερα??ικτερο δεν ειχαμε κανενα θεμα απο τη γεννηση μέχρι κ τη τελευταία επίσκεψη της παιδιατρου...υπάρχει τεοια περπτωση να εχουμε θεμα τωρα η αυτο φαινεται απο την αρχη?

Μήπως από τη ζέστη; κι εμένα σήμερα κοιμάται όλη μέρα ενω χτες γαρίδα 

Εγώ δεν τον ξυπνάω ποτε για να φαει Και μάλιστα η παιδίατρος μου είπε ότι το βράδυ και 5ωρες να κοιμηθεί δεν πειραζει.. (σιγά μη χάσει γεύμα το στρουμπουλακι μου στο 3ωρο γαρίδα  χαχαχα)

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια τα πολύ μωρά όπως της Ρίας ας πούμε κοιμούνται συνεχεια έχουν πολύ ανάγκη από ύπνο. Το παιδί παίρνει μια χαρα βάρος τρώει κοιμάται και είναι ήρεμο. Ίκτερο δε θα σου κάνει τώρα από όσο ξέρω. Στον ίκτερο τα μάτια είναι κιτρινα και όχι λευκά. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

Μου το έχει κάνει κ σε μένα να νιώθω ότι κοιματσι πολλές ώρες. Βέβαια ξυπνούσε για να φάει, έτρωγε λίγο κ ξανά κοιμόταν. Αγχωνομουν κ εγώ αλλά μετά ξανά επανερχόταν στα φυσιολογικά του κ μου έφευγε το άγχος! Ο ίκτερος στον δικό μου είχε ανέβει λίγο αφότου φύγαμε από το μαιευτήριο αλλά μέχρι 10 έφτασε. Έκανε κάμποσο καιρό να φύγει πάντως. Κοίταξε τον στα ματάκια. Όταν έχουν ίκτερο το άσπρο χρώμα είναι ίκτερο. Εγώ από αυτό κατάλαβα ότι πλέον δεν έχει. Πάνω από 5 έχω ακούσει ότι τα μάτια είναι κίτρινα κ αν είναι κάτω από 5 είναι άσπρα. Στον δικό μου πλέον είναι άσπρα. Πάντως αν έχει ζέστη προσπάθησε να κρατάς δροσερό το δωμάτιο κ να του κάνεις κ κανένα μπανάκι. Αν συνεχίσει κ αύριο έτσι (που δεν νομίζω) ενημέρωσε την παιδίατρο. Αλλά θα δεις ότι είναι μάλλον παροδικό. Εγώ στη θέση σου αν έβλεπα ότι δεν ξυπνάει θα τον ξυπνούσα στις 3 ώρες σίγουρα για να φάει την μέρα

Εμενα δεν ειχε κανενα θεμα με ικτερο απο τη γεννηση ακομη κ στον μηνα π τον ειδε η παιδιατρος δεν ειχε θεμα...δεν ξερω αν τωρα ξαφνηκα μπορει να κανει ικτερο...υοαρχει τετοια περίπτωση?τον παορνω στηθος συνηθως ακομη κ κοιμισμένο αν δε ξυπνάει με τπτ εστω ενα 10 λεπτο να φαει απλα φεν ξερω αν αρκει...εχει ζεστη οντως αυτο ειναι αληθεια μπορει κ αυτο να παιζει ρολο!!!

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μήπως από τη ζέστη; κι εμένα σήμερα κοιμάται όλη μέρα ενω χτες γαρίδα 

Εγώ δεν τον ξυπνάω ποτε για να φαει Και μάλιστα η παιδίατρος μου είπε ότι το βράδυ και 5ωρες να κοιμηθεί δεν πειραζει.. (σιγά μη χάσει γεύμα το στρουμπουλακι μου στο 3ωρο γαρίδα  χαχαχα)

Ναι ισως ειναι η ζεστη απλα ανησύχησα γτ κ εμενα εχθες γαριδα ηταν...ναι κ εμενα τη νυχτα ξυπνα μονος συο 3ωρο να φαει...

Just now, Smile89 είπε:

Ρε κορίτσια τα πολύ μωρά όπως της Ρίας ας πούμε κοιμούνται συνεχεια έχουν πολύ ανάγκη από ύπνο. Το παιδί παίρνει μια χαρα βάρος τρώει κοιμάται και είναι ήρεμο. Ίκτερο δε θα σου κάνει τώρα από όσο ξέρω. Στον ίκτερο τα μάτια είναι κιτρινα και όχι λευκά. 

Οχι κιτρινα δεν ειναι απλα μνκανε εντύπωση εχθες ηταν ζωηρος κ σμρ ετσι ......δλδ αν δεν ειχε στη γέννηση μεχρι 1 μηνων π έκλεισε δυσκολα να παρουσιάσει ε?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εμενα δεν ειχε κανενα θεμα με ικτερο απο τη γεννηση ακομη κ στον μηνα π τον ειδε η παιδιατρος δεν ειχε θεμα...δεν ξερω αν τωρα ξαφνηκα μπορει να κανει ικτερο...υοαρχει τετοια περίπτωση?τον παορνω στηθος συνηθως ακομη κ κοιμισμένο αν δε ξυπνάει με τπτ εστω ενα 10 λεπηθηκαντο να φαει απλα φεν ξερω αν αρκει...εχει ζεστη οντως αυτο ειναι αληθεια μπορει κ αυτο να παιζει ρολο!!!

Ναι ισως ειναι η ζεστη απλα ανησύχησα γτ κ εμενα εχθες γαριδα ηταν...ναι κ εμενα τη νυχτα ξυπνα μονος συο 3ωρο να φαει...

Οχι κιτρινα δεν ειναι απλα μνκανε εντύπωση εχθες ηταν ζωηρος κ σμρ ετσι ......δλδ αν δεν ειχε στη γέννηση μεχρι 1 μηνων π έκλεισε δυσκολα να παρουσιάσει ε?

 

Πάντως κι ο δικός μου δεν έκανε ικτερο όταν γεννήθηκε δεν νομίΖω να κάνουν τώρα. Αφού τα βλέπουν οι παιδίατροι μην ανησυχείς. Δεν σας είδε την Τρίτη που 40ισατε; (γεννήθηκαν και ίδια μέρα τα  μπουμπούκια  μας)


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εμενα δεν ειχε κανενα θεμα με ικτερο απο τη γεννηση ακομη κ στον μηνα π τον ειδε η παιδιατρος δεν ειχε θεμα...δεν ξερω αν τωρα ξαφνηκα μπορει να κανει ικτερο...υοαρχει τετοια περίπτωση?τον παορνω στηθος συνηθως ακομη κ κοιμισμένο αν δε ξυπνάει με τπτ εστω ενα 10 λεπτο να φαει απλα φεν ξερω αν αρκει...εχει ζεστη οντως αυτο ειναι αληθεια μπορει κ αυτο να παιζει ρολο!!!

Ναι ισως ειναι η ζεστη απλα ανησύχησα γτ κ εμενα εχθες γαριδα ηταν...ναι κ εμενα τη νυχτα ξυπνα μονος συο 3ωρο να φαει...

Οχι κιτρινα δεν ειναι απλα μνκανε εντύπωση εχθες ηταν ζωηρος κ σμρ ετσι ......δλδ αν δεν ειχε στη γέννηση μεχρι 1 μηνων π έκλεισε δυσκολα να παρουσιάσει ε?

 

Η ζέστη όλους μας νυστάζει!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Πάντως κι ο δικός μου δεν έκανε ικτερο όταν γεννήθηκε δεν νομίΖω να κάνουν τώρα. Αφού τα βλέπουν οι παιδίατροι μην ανησυχείς. Δεν σας είδε την Τρίτη που 40ισατε; (γεννήθηκαν και ίδια μέρα τα  μπουμπούκια  μας)

Τον ειδε 33ων ημερων τελευταια φορα κ επομενη 19 Αυγούστου ειπαμε για το εμβόλιο...μακάρι....υωρα τον εχω βγαλει μπαλκονι με τη καλαθουνα να παρει αερα λιγο το πουλακι μ ποση ωρα επιτρέπεται να τον εχω εξω στξ σκια φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Τον ειδε 33ων ημερων τελευταια φορα κ επομενη 19 Αυγούστου ειπαμε για το εμβόλιο...μακάρι....υωρα τον εχω βγαλει μπαλκονι με τη καλαθουνα να παρει αερα λιγο το πουλακι μ ποση ωρα επιτρέπεται να τον εχω εξω στξ σκια φυσικα...

αμα κατουραει κ δεν εχει πυρετο απλως εφαγε καλα κ.νυσταζει . μην τον πιεζεις ικτερο απο εδω κ περα αν δεν υπαρχει προβλημα με.νεφρα δεν κανουν.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...