Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Να σου ζησει το μωρακι σου! Συνηθως περνουμε ενα νουμερο μικροτερο απο οτι ειναι το μωρο για να μην εχει πολυ ροή αλλα δεν νομιζω να εχει μικροτερη. Οταν το γυρνας αναποδα δεν σταζει πολυ σιγα μια μια η σταγονιτσα; 

Ναι μια μια οντως.απλα ειχα ενα της μαμ που αν δν ρουφουσε ο μικρος δν επεφτε!βέβαια φουλ αερα εκεινο!

Εχω ενα αλλο θεμα κοριτσια εγω δινω στηθος κ μετα 60μλ συμπληρωμα τα πίνει ο μικρος οχι παντα κ μ πε ο παιδιατρος να του κσνω 90μλ απλα σκεφτομαι μηπως μ αποθηλασει γρηγορα ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Ναι μια μια οντως.απλα ειχα ενα της μαμ που αν δν ρουφουσε ο μικρος δν επεφτε!βέβαια φουλ αερα εκεινο!

Εχω ενα αλλο θεμα κοριτσια εγω δινω στηθος κ μετα 60μλ συμπληρωμα τα πίνει ο μικρος οχι παντα κ μ πε ο παιδιατρος να του κσνω 90μλ απλα σκεφτομαι μηπως μ αποθηλασει γρηγορα ετσι!

Ειναι μικρό ακομα δεν νομιζω να μην του φτάνει. Συγουρα θα μαθει στην ευκολη λύση εσυ πως το βλεπεις δεν χορταίνει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Ειναι μικρό ακομα δεν νομιζω να μην του φτάνει. Συγουρα θα μαθει στην ευκολη λύση εσυ πως το βλεπεις δεν χορταίνει; 

Εγω τον παλευω με το στηθος κ να μην χορτασει μετα δινω στηθος κ πριν βεβαια ο γιατρος μ εχει πε 15 λεπτα σε καθε.στηθος μετα στυμπληρωμα κ γω τον αφηνω αρκετα παραπανω θελω με νυχια κ με δοντια να κρατησω τον θηλασμο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εγω τον παλευω με το στηθος κ να μην χορτασει μετα δινω στηθος κ πριν βεβαια ο γιατρος μ εχει πε 15 λεπτα σε καθε.στηθος μετα στυμπληρωμα κ γω τον αφηνω αρκετα παραπανω θελω με νυχια κ με δοντια να κρατησω τον θηλασμο!

Κοριτσι αυτο με το 15 λεπτο δεν ισχυει έτσι μου ελεγε και εμενα στην αρχη θέλει συνέχεια στηθος φαντασου εγω καθομουν 40 λεπτα στο καθε στηθος μετα κοιμοταν καμια ωρα και αντε παλι μέχρι να ρυθμιστή η παραγωγή σου.οταν ηταν η μικρη μου 20 ημερων πηγα και της εκανα υπέρυχο ισχιων και στο στομάχι μήπως  ειχε παλληνδρομηση και την ειχα ταισει απο το στήθος και της ειχα φτιαξει και ξενο και προσπαθουσα να της το δωσω και μου λέει ο γιατρός γιατι την ταιζεις ειναι γεματο το στομαχι της. Μου εξήγησε οτι τα μωρα δεν εχουν αισθησει κορεσμου και ετσι οταν δινουμε μπουκαλι τρωνε περισσότερο απο οτι χρειάζονται. Παλεψε το οσο μπορεις εσυ ξέρεις καλύτερα το μωρακι σου οι  παιδίατροι λενε αυτα που εχουν μαθει να ξερεις δεν κλαινε παντα γιατι πεινάνε ζεσταίνονται πονανε θα βρείτε το ρυθμο σας ειναι νωρις ακόμα. Τα 90 ml που σου είπε πως το εκρινε δεν εχει παρει βαρος; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Εγω τον παλευω με το στηθος κ να μην χορτασει μετα δινω στηθος κ πριν βεβαια ο γιατρος μ εχει πε 15 λεπτα σε καθε.στηθος μετα στυμπληρωμα κ γω τον αφηνω αρκετα παραπανω θελω με νυχια κ με δοντια να κρατησω τον θηλασμο!

Ο γιατρός σου νομίζω σε πάει για αποθηλασμο.. Κάθε 3ωρο σου λέει να του δίνεις συμπλήρωμα? Πόσο είναι το μωράκι σου? Αν θες να θηλασεις καλύτερα να του δίνεις κάθε μέρα κ λιγότερο συμπλήρωμα κ να επιμένεις στο στήθος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Ο γιατρός σου νομίζω σε πάει για αποθηλασμο.. Κάθε 3ωρο σου λέει να του δίνεις συμπλήρωμα? Πόσο είναι το μωράκι σου? Αν θες να θηλασεις καλύτερα να του δίνεις κάθε μέρα κ λιγότερο συμπλήρωμα κ να επιμένεις στο στήθος

Καθε γευμα ναι 60μλ!ανα τρεις ωρες!απτο νοσοκομειο ξεκινησε το πανηγυρι αυτο κ τα κανα ολα λαθος!μ παν οτι το μωρο δεν χορταινε με το γαλα μου κ ηταν νηστικο γιαυτο εκλαιγε εγω επαθα ψυχολογικο μεχρι κ δν ηθελα να θηλασω καν κλαματα χαμος τωρα το χουμε βρει αλλα δν μ χορταινει ειτε τον αφησω μια ωρα στο στηθος 40 λεπτα σαν να μην εφαγε τιποτα κανει κ βαζει χερια στο στομα εγω λεω το μωρο ειναι νηστικο κ δινω συμπληρωμα!προσπαθω να βγαλω κ με θηλαστρο για να ενισχυσω παραγωγη πινω μπυρα χωρις Αλκοολ κ ειμαι σε αδιεξοδο γτ κ θελω να τον θηλαζω αλλα κ φοβαμαι ταυτοχρονα!

Just now, Alex. Arap είπε:

Κοριτσι αυτο με το 15 λεπτο δεν ισχυει έτσι μου ελεγε και εμενα στην αρχη θέλει συνέχεια στηθος φαντασου εγω καθομουν 40 λεπτα στο καθε στηθος μετα κοιμοταν καμια ωρα και αντε παλι μέχρι να ρυθμιστή η παραγωγή σου.οταν ηταν η μικρη μου 20 ημερων πηγα και της εκανα υπέρυχο ισχιων και στο στομάχι μήπως  ειχε παλληνδρομηση και την ειχα ταισει απο το στήθος και της ειχα φτιαξει και ξενο και προσπαθουσα να της το δωσω και μου λέει ο γιατρός γιατι την ταιζεις ειναι γεματο το στομαχι της. Μου εξήγησε οτι τα μωρα δεν εχουν αισθησει κορεσμου και ετσι οταν δινουμε μπουκαλι τρωνε περισσότερο απο οτι χρειάζονται. Παλεψε το οσο μπορεις εσυ ξέρεις καλύτερα το μωρακι σου οι  παιδίατροι λενε αυτα που εχουν μαθει να ξερεις δεν κλαινε παντα γιατι πεινάνε ζεσταίνονται πονανε θα βρείτε το ρυθμο σας ειναι νωρις ακόμα. Τα 90 ml που σου είπε πως το εκρινε δεν εχει παρει βαρος; 

Επειδη πινει τα 60μλ κ ετυχε δυο φορες να του ξαναδωσω στις δυο ωρες συν 30μλ αλλα επειδη δν μ χε πιει τα 60 στο γευμα επομενως λογικο να πειναει μετα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Καθε γευμα ναι 60μλ!ανα τρεις ωρες!απτο νοσοκομειο ξεκινησε το πανηγυρι αυτο κ τα κανα ολα λαθος!μ παν οτι το μωρο δεν χορταινε με το γαλα μου κ ηταν νηστικο γιαυτο εκλαιγε εγω επαθα ψυχολογικο μεχρι κ δν ηθελα να θηλασω καν κλαματα χαμος τωρα το χουμε βρει αλλα δν μ χορταινει ειτε τον αφησω μια ωρα στο στηθος 40 λεπτα σαν να μην εφαγε τιποτα κανει κ βαζει χερια στο στομα εγω λεω το μωρο ειναι νηστικο κ δινω συμπληρωμα!προσπαθω να βγαλω κ με θηλαστρο για να ενισχυσω παραγωγη πινω μπυρα χωρις Αλκοολ κ ειμαι σε αδιεξοδο γτ κ θελω να τον θηλαζω αλλα κ φοβαμαι ταυτοχρονα!

Επειδη πινει τα 60μλ κ ετυχε δυο φορες να του ξαναδωσω στις δυο ωρες συν 30μλ αλλα επειδη δν μ χε πιει τα 60 στο γευμα επομενως λογικο να πειναει μετα!

Με το θηλαστρο βγάζεις καθόλου? Καταλαβαίνεις να έχεις γάλα? Όταν έχεις το μωρό στο στήθος κάνε μασάζ κ πάτησε το ώστε να κατεβαίνει κ να τρώει πιο εύκολα. Το μωρό καταλαβαίνεις αν πίνει? Αν πίνει ακούγονται οι γουλιες του καθώς καταπίνει. Να τον θηλάζεις κ προσπάθησε πχ να δώσεις 40μλ συμπλήρωμα κ αν τον βγάλεις κ δεις ότι πεινάει ακόμα πρόσφερε πάλι στήθος ώστε να αυξηθεί η παραγωγή. Κ μην προσπαθείς να θηλασεις πχ ανά 2-3 ώρες. Αν κλαίει ακόμα κ μισή ώρα να έχει περάσει απ' τη στιγμή που έχει φάει ξανά δώσε στήθος. Αν τώρα σου είναι δύσκολο κ δεν τα καταφέρνεις μην σκέφτεσαι ντε κ καλά να θηλασεις. Μόνο αν το θες όντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ ένα μπιμπερό της ΜΑΜ έχω και δίνει ο άντρας μου κάθε δεύτερο βράδυ ένα γεύμα μητρικό που μας είπε η παιδίατρος. Όντως πιάνει αέρα αλλά ο μικρός δεν δυσκολεύεται το πίνει εύκολα Και γρηγορα. Μέχρι τώρα δεν έχουμε κολικούς και όλα πάνε καλά λέτε να μας τα χαλασει το μπιμπερό να το αλλαξω;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Με το θηλαστρο βγάζεις καθόλου? Καταλαβαίνεις να έχεις γάλα? Όταν έχεις το μωρό στο στήθος κάνε μασάζ κ πάτησε το ώστε να κατεβαίνει κ να τρώει πιο εύκολα. Το μωρό καταλαβαίνεις αν πίνει? Αν πίνει ακούγονται οι γουλιες του καθώς καταπίνει. Να τον θηλάζεις κ προσπάθησε πχ να δώσεις 40μλ συμπλήρωμα κ αν τον βγάλεις κ δεις ότι πεινάει ακόμα πρόσφερε πάλι στήθος ώστε να αυξηθεί η παραγωγή. Κ μην προσπαθείς να θηλασεις πχ ανά 2-3 ώρες. Αν κλαίει ακόμα κ μισή ώρα να έχει περάσει απ' τη στιγμή που έχει φάει ξανά δώσε στήθος. Αν τώρα σου είναι δύσκολο κ δεν τα καταφέρνεις μην σκέφτεσαι ντε κ καλά να θηλασεις. Μόνο αν το θες όντως

Δυσκολο δν μ ναι γτ κ τωρα δν.κοιμαμαι αποστειρωσεις ρεψιμο πρωτα θηλασμος συν οτι θαξυπνησει κ στο μεσοδιαστημα εχω γαλα δν.ξερω αν εχω την.ποσοτητα που απαιτειται θηλαστρο τωρα το.δουλευωκ καθε φορα βγαζει κ πιο πολυ κ ο μικρος ειναι φουλ στα γαλατα γτ καμια φορα μ το.φτυνει κιολας κ πεφτουν ολα πανω του!

Link to comment
Share on other sites

@happysmile δες μια σύμβουλο θηλασμού ή αν δεν μπορείς δοκίμασε τις δωρεάν συμβουλές της la leche greeve ή/και της Αλκυόνης. Στην τελική είναι τόσο ακριβό το ξένο που θα καταλήξεις να κάνεις οικονομία!

Απαράδεκτες οι αηδίες που σου λέγανε στο μαιευτήριο για τον παιδίατρο δεν θέλω να σχολιάσω γιατί μπορεί κατά τα άλλα να είναι καλός επιστήμονας. Το σίγουρο ειναι οτι δεν σε βοηθάει στο θηλασμό. Το μωρό όταν γεννηθεί έχει στομαχι 5ml και το μπιμπερό του το ανοίγει πριν την ώρα του με αποτέλεσμα όντως να πεινάει.

Σαν πρακτική συμφωνώ με τη @mama16 από πάνω. Βάζε το μωρό στο στήθος να πιπιλαει για ώρα και οποτε θέλει. Μην ξεχνάμε ότι το λιπαρό γάλα που τον χορταίνει έρχεται πιο μετά. Επίσης μείωσε σταδιακά το συμπλήρωμα. Εφόσον βγάζεις με το θήλαστρο δίνε του από αυτό.

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, happysmile είπε:

Δυσκολο δν μ ναι γτ κ τωρα δν.κοιμαμαι αποστειρωσεις ρεψιμο πρωτα θηλασμος συν οτι θαξυπνησει κ στο μεσοδιαστημα εχω γαλα δν.ξερω αν εχω την.ποσοτητα που απαιτειται θηλαστρο τωρα το.δουλευωκ καθε φορα βγαζει κ πιο πολυ κ ο μικρος ειναι φουλ στα γαλατα γτ καμια φορα μ το.φτυνει κιολας κ πεφτουν ολα πανω του!

Κ για μένα ο θηλασμός πιο εύκολος είναι, αν σε αγχωνει αν παίρνει βάρος ας αγοράσεις μια ζυγαριά κ να τον ζυγίζεις κάθε λίγες μέρες. Εγώ έχω αγοράσει μια ζυγαριά από την πρώτη μου κόρη ήδη (50 ευρώ την είχα πάρει) κ όταν ήταν να πάω παιδίατρο τον ζυγισα στο σπίτι να δω την απόκλιση κ ήταν ακριβώς ίδιο το βάρος. Συμφωνώ με την @Kpp83 για σύμβουλο θηλασμού αν νομίζεις ότι δεν τα καταφέρνεις

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου,θα το πάρω.....το είχες χρησιμοποιήσει εσύ; Με αυτό που έχω δεν καταλαβαίνω ποτέ ρουφάει,ποτέ σταματάει να ξεκουραστεί,δεν καταλαβαίνω καθόλου....

Δεν χορταίνει με το μητρικό πάντα.Είναι λάθος λες μητρικό με συμπλήρωμα; 

Ναι το δοκιμάσαμε αυτό το Μπίμπερο και μας έσωσε με τις αναγωγές. Δεν θα πω ότι είναι λαθοςυ διότι εγώ θήλασα πολύ λίγο και μετά έκανα αντλήσεις. Αλλά από όσο ξέρω πάντα φθάνει το γάλα απλά πρέπει να βάζεις το παιδί στο στήθος. Εγώ ήμουν πολύ ανενημερωτη κ αγχωμενη κ δεν τα κατάφερα με τον θηλασμό. Ελπίζω στο επόμενο το θέλω πολύ. 

16 ώρες πρίν, happysmile είπε:

 Κοριτσια εχετε χρησιμοποιησει της drbrοwn το μπιμπερο κατα των κολλικων κ αν ναι εισασταν ευχαριστημενες?μ φαινεται τρεχει πιο γρηγορα!

Είναι τα καλύτερα για μένα. Αυτά με το σύστημα μέσα δύσκολο το βλέπω να τρέχει το γάλα που λές. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

. Καλησπέρα κορίτσια .  @happysmileσε καταλαβαίνω γιατί ακριβώς την ίδια φάση πέρασα πριν λίγο καιρό.  Αξίζει όμως να το παλεύεις αφού θες τόσο πολύ να θηλασεις!  Κ γω μέχρι τον τρίτο μήνα είχα αμφιβολίες  αν το μωρό χορταινει μόνο με το στήθος κ έκανα μικτή διατροφή. Βέβαια έδινα μόνο 120 γραμμάρια  ξένο την μέρα,  το πολύ  180. Για κάποια μικρή περίοδο που δεν έτρωγα κ πολύ καλά η αλήθεια είναι πως ένιωθα ότι η παραγωγή μου έχει  μειωθεί. Αλλά πάντα μέχρι και σήμερα που είμαστε 4 μηνών  είχα πσντα το μωρό στο στήθος όσον ώρα και οπότε ήθελε.  Για όσο ηθελε. Χωρίς να κοιτάζω ωραρια κ 3ωρο.  Στην αρχή ήταν δύσκολα.  Τους πρώτους 2 μήνες... Είμασταν τα τρία Τετάρτα  του 24ωρου  στο στήθος με ελάχιστο  ύπνο το πολύ 6 ώρες... Κ φουλ κούραση κ αϋπνία...  Αλλά μετά τον τρίτο μήνα  είδα διαφορά.  Με βοήθησε αυτό στην παραγωγή,  αυξήθηκε κ το μωρό πλέον Θηλαζει ένα τέταρτο  το πολύ  την φορά. Τον τελευταίο μήνα έχει κόψει το συμπληρώμα μόνο του ,  δεν θέλει καθόλου   μπιμπερό,  ούτε. Την μία φορά το βράδυ  που του το έδινα. Στην αρχή προσπαθούσα να του το δώσω,  αλλά τώρα  δεν Αγχωνομαι γιατί αν πεινουσε  θα το έπινε. Ισχύει στην φάση που είσαι πως αν του δίνεις συνέχεια  συμπλήρωμα,  ακόμη κ αν δεν πεινάει πραγματικά  θα πιει  γιατί δεν έχει την αίσθηση  του κορεσμου  ακόμη.. Αν επιτρέπεται  μένεις  σε νησί.;νομιζω μένουμε στο ίδιο μέρος...  Αν θες στείλε μου  πμ να μου πεις ποιον παιδιατρο  έχεις.  Κ αν θες να σου  συστήσω τον δικό  μου... Το πιο σημαντικό  σε αυτή την φάση είναι να έχεις στήριξη  και υπομονή  για να πετύχεις με τον  θηλασμό 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καθε γευμα ναι 60μλ!ανα τρεις ωρες!απτο νοσοκομειο ξεκινησε το πανηγυρι αυτο κ τα κανα ολα λαθος!μ παν οτι το μωρο δεν χορταινε με το γαλα μου κ ηταν νηστικο γιαυτο εκλαιγε εγω επαθα ψυχολογικο μεχρι κ δν ηθελα να θηλασω καν κλαματα χαμος τωρα το χουμε βρει αλλα δν μ χορταινει ειτε τον αφησω μια ωρα στο στηθος 40 λεπτα σαν να μην εφαγε τιποτα κανει κ βαζει χερια στο στομα εγω λεω το μωρο ειναι νηστικο κ δινω συμπληρωμα!προσπαθω να βγαλω κ με θηλαστρο για να ενισχυσω παραγωγη πινω μπυρα χωρις Αλκοολ κ ειμαι σε αδιεξοδο γτ κ θελω να τον θηλαζω αλλα κ φοβαμαι ταυτοχρονα!

Επειδη πινει τα 60μλ κ ετυχε δυο φορες να του ξαναδωσω στις δυο ωρες συν 30μλ αλλα επειδη δν μ χε πιει τα 60 στο γευμα επομενως λογικο να πειναει μετα!

Μαλλον τωρα εχει συνηθησει στην ροη του μπουκαλιού και νευριάζει με το στηθος. Μηπως έχετε και κολοικους και κλαίτε; που γεννησες βρε κοριτσι μου συνήθως στα μαιευτήριο ειναι υπερ του θηλασμού γιατι στα κανανε ετσι εσενα; υπαρχει και ενα τσαι για αυξησει παραγωγης μερικα κοριτσια το επερναν αμα ειναι καμια ας σε βοηθήσει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

. Καλησπέρα κορίτσια .  @happysmileσε καταλαβαίνω γιατί ακριβώς την ίδια φάση πέρασα πριν λίγο καιρό.  Αξίζει όμως να το παλεύεις αφού θες τόσο πολύ να θηλασεις!  Κ γω μέχρι τον τρίτο μήνα είχα αμφιβολίες  αν το μωρό χορταινει μόνο με το στήθος κ έκανα μικτή διατροφή. Βέβαια έδινα μόνο 120 γραμμάρια  ξένο την μέρα,  το πολύ  180. Για κάποια μικρή περίοδο που δεν έτρωγα κ πολύ καλά η αλήθεια είναι πως ένιωθα ότι η παραγωγή μου έχει  μειωθεί. Αλλά πάντα μέχρι και σήμερα που είμαστε 4 μηνών  είχα πσντα το μωρό στο στήθος όσον ώρα και οπότε ήθελε.  Για όσο ηθελε. Χωρίς να κοιτάζω ωραρια κ 3ωρο.  Στην αρχή ήταν δύσκολα.  Τους πρώτους 2 μήνες... Είμασταν τα τρία Τετάρτα  του 24ωρου  στο στήθος με ελάχιστο  ύπνο το πολύ 6 ώρες... Κ φουλ κούραση κ αϋπνία...  Αλλά μετά τον τρίτο μήνα  είδα διαφορά.  Με βοήθησε αυτό στην παραγωγή,  αυξήθηκε κ το μωρό πλέον Θηλαζει ένα τέταρτο  το πολύ  την φορά. Τον τελευταίο μήνα έχει κόψει το συμπληρώμα μόνο του ,  δεν θέλει καθόλου   μπιμπερό,  ούτε. Την μία φορά το βράδυ  που του το έδινα. Στην αρχή προσπαθούσα να του το δώσω,  αλλά τώρα  δεν Αγχωνομαι γιατί αν πεινουσε  θα το έπινε. Ισχύει στην φάση που είσαι πως αν του δίνεις συνέχεια  συμπλήρωμα,  ακόμη κ αν δεν πεινάει πραγματικά  θα πιει  γιατί δεν έχει την αίσθηση  του κορεσμου  ακόμη.. Αν επιτρέπεται  μένεις  σε νησί.;νομιζω μένουμε στο ίδιο μέρος...  Αν θες στείλε μου  πμ να μου πεις ποιον παιδιατρο  έχεις.  Κ αν θες να σου  συστήσω τον δικό  μου... Το πιο σημαντικό  σε αυτή την φάση είναι να έχεις στήριξη  και υπομονή  για να πετύχεις με τον  θηλασμό 

Αυτο που ξεκιναω να κανω τωρα ειναι να αντλω οσο περισσοτερο μπορω αλλα ο μικρος για καλη μου τυχη το ζηταει το στηθος δν παραπονιεται για την ροη οσο την αυπνια καθημερινα ειμαι με τρεις ωρες υπνο γτ μπορει να φαγε στις  9 στις 11 θα θελει στηθος μια ωρα σιγουρα γτ μας παιρνει κ ο υπνος κ μετα θα δωσω ξενο κ αφου δωσω τα 60,μλ θελει παλι στηθος για να κοιμηθει!δν βγα ζ ω πολυ με θηλαστρο ακομα καθε φορα ομως κ καλυτερα τα παω!εφερσ συμβουλο θηλασμου αλλα δεν ημουν καλα ψυχολογικα κ ηταν σαν να μην την εφερα!

Just now, Alex. Arap είπε:

Μαλλον τωρα εχει συνηθησει στην ροη του μπουκαλιού και νευριάζει με το στηθος. Μηπως έχετε και κολοικους και κλαίτε; που γεννησες βρε κοριτσι μου συνήθως στα μαιευτήριο ειναι υπερ του θηλασμού γιατι στα κανανε ετσι εσενα; υπαρχει και ενα τσαι για αυξησει παραγωγης μερικα κοριτσια το επερναν αμα ειναι καμια ας σε βοηθήσει. 

Στο νοσοκομειο καμαρι μου κολλικους εχουμε ελαφριους δινω σταγονες!καταθλιψαρα μεγαλη περασα αστο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...