Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Εμας ο μικρος στις 29 θα γινει 22 μηνων.Ακομα δεν εχω ξεκινησει την διαδικασια με το γιογιο αλλα τωρα κοντα μια δοκιμη θα την κανω.Οπως ειπες κι εσυ δε θα τον πιεσω.Οταν θα ειναι καθιστος στο γιογιο θα μπορει να κατουραει μεσα ή θα γινεται συντριβανι και θα βγαινουν απ εξω;Οι δοκιμες θα μας δειξουν μου φαινεται:D.

Μωρο ειναι ο Βασιλης σου οποτε ισως να επηρεαζεται απο την αδερφουλα του,λογικο το βρισκω.Μια χαρα θα ειναι στο σταθμο,αφου του αρεσουν και τα παιδακια σιγουρα θα ειναι δεκτικο για τον ιδιο.Αγχος δε γινεται να μην εχεις,πρωτη φορα ειναι αλλα σιγα σιγα θα το διαχειριστεις κι εσυ και ο μικρος.Εγω δε χρειάστηκε να παω τα παιδια σε σταθμο,ειχα τις γιαγιαδες να ναι καλα και τωρα στον μικρο εχω τις κορες αλλα ειδα πως ηταν παιδακια γνωστων μου και ποσο καλο τους εκανε.

Πως μεγαλωσε η κορη σου!Φτασατε στις στερεες! Γρηγορα περναει ο καιρος..

Καλημέρα!!!κι εγώ το σκέφτομαι αυτό με το συντριβάνι,χαχαχα,όπως λες μια δοκιμή θα μας πείσει!!

Ναι η μικρή ξεπετάχτηκε κ αυτή.κ όσο σκέφτομαι όταν έμεινα έγκυος σε αυτήν,ο Βασίλης ήταν πιο μικρός από ότι αυτή τώρα,συγκινουμαι.νερο περνάει ο καιρος:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλημέρα!!!κι εγώ το σκέφτομαι αυτό με το συντριβάνι,χαχαχα,όπως λες μια δοκιμή θα μας πείσει!!

Ναι η μικρή ξεπετάχτηκε κ αυτή.κ όσο σκέφτομαι όταν έμεινα έγκυος σε αυτήν,ο Βασίλης ήταν πιο μικρός από ότι αυτή τώρα,συγκινουμαι.νερο περνάει ο καιρος:x

Να τα χαιρεσαι κοριτσακι μου τα παιδακια σου,να τα δεις οπως επιθυμεις:).

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; εμεις ξεκινησαμε σταθμο την προηγουμενη εβδομαδα και αυτη την εβδομαδα ξεκινησε μπουκωμα και λιγο βηχα...αντε παλι απ την αρχη...τελοσπαντων κατα τ αλλα εχει γινει πολυ μαμακιας και τρεχει ολο πισω μου..ολοι μου λενε πως τον εχω κανει ετσι...και απο αυριο θα του κοψω την πιπιλα..θα του τη δινω μονο στον υπνο...αυτα τα νεα μας...για πειτε τα δικα σας

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2021 at 12:54 ΠΜ, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; εμεις ξεκινησαμε σταθμο την προηγουμενη εβδομαδα και αυτη την εβδομαδα ξεκινησε μπουκωμα και λιγο βηχα...αντε παλι απ την αρχη...τελοσπαντων κατα τ αλλα εχει γινει πολυ μαμακιας και τρεχει ολο πισω μου..ολοι μου λενε πως τον εχω κανει ετσι...και απο αυριο θα του κοψω την πιπιλα..θα του τη δινω μονο στον υπνο...αυτα τα νεα μας...για πειτε τα δικα σας

Γεια σου Γλυκερια!Ετσι ειναι στην αρχη με τον σταθμο μετα αποκτανε μια σχετικη ανοσια.

Εχοντας εμπειρα πλεον και απο τα δυο φυλα εχω να σου πω οτι τα αγορακια ειναι κολλημενα με τη μαμα τους.Ο μικρος δε μ αφηνει να κανω ρουπι,οταν θελω να φυγω για δουλεια κλαιει απαρηγορητος,τα κοριτσια μου δεν ηταν ετσι,εκεινες ειχαν και εχουν αδυναμια στον μπαμπα τους.

Μπανια εχετε αρχισει;Εγω λεω μες τη βδομαδα να ξεκινησω.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/5/2021 at 12:54 ΠΜ, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; εμεις ξεκινησαμε σταθμο την προηγουμενη εβδομαδα και αυτη την εβδομαδα ξεκινησε μπουκωμα και λιγο βηχα...αντε παλι απ την αρχη...τελοσπαντων κατα τ αλλα εχει γινει πολυ μαμακιας και τρεχει ολο πισω μου..ολοι μου λενε πως τον εχω κανει ετσι...και απο αυριο θα του κοψω την πιπιλα..θα του τη δινω μονο στον υπνο...αυτα τα νεα μας...για πειτε τα δικα σας

Καλησπέρα,δεν νομίζω πως εσύ τον έχεις κάνει έτσι,αλίμονο μωρέ,μωράκια είναι ακόμα ,ας μην το ξεχνάμε ,κ θέλουν να είναι με το άτομο που τους παρέχει στοργή κ ασφάλεια.τι καλύτερο από την μαμά τους;;:P 

Τελικά αυτό είναι αναπόφευκτο ε;;ακόμα κ σε τέτοιους μήνες θα αρρωστήσουν στον παιδικό. Εμείς 1 Σεπτέμβρη ξεκινάμε κ σκέφτομαι κ την προσαρμογή κ τις ιώσεις.αλλα αναγκαστικά τα περνάς κ αυτά. Εσένα Γλυκερία ο δικός σου ζοριστηκε πολύ; ή μόνο όταν τον αφηνες;

On 30/5/2021 at 12:08 ΜΜ, Mar.da είπε:

Γεια σου Γλυκερια!Ετσι ειναι στην αρχη με τον σταθμο μετα αποκτανε μια σχετικη ανοσια.

Εχοντας εμπειρα πλεον και απο τα δυο φυλα εχω να σου πω οτι τα αγορακια ειναι κολλημενα με τη μαμα τους.Ο μικρος δε μ αφηνει να κανω ρουπι,οταν θελω να φυγω για δουλεια κλαιει απαρηγορητος,τα κοριτσια μου δεν ηταν ετσι,εκεινες ειχαν και εχουν αδυναμια στον μπαμπα τους.

Μπανια εχετε αρχισει;Εγω λεω μες τη βδομαδα να ξεκινησω.

Έλα Μάγδα μου,για πες εντυπώσεις από παραλία..ξεκινήσατε ;;εμείς λέμε από βδομάδα κ καμία καθημερινή για να μην βρούμε κ κίνηση ,μιας κ είμαστε Θεσσαλονίκη κ ήδη σαββατοκύριακα για Χαλκιδική γίνεται χαμός!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,δεν νομίζω πως εσύ τον έχεις κάνει έτσι,αλίμονο μωρέ,μωράκια είναι ακόμα ,ας μην το ξεχνάμε ,κ θέλουν να είναι με το άτομο που τους παρέχει στοργή κ ασφάλεια.τι καλύτερο από την μαμά τους;;:P 

Τελικά αυτό είναι αναπόφευκτο ε;;ακόμα κ σε τέτοιους μήνες θα αρρωστήσουν στον παιδικό. Εμείς 1 Σεπτέμβρη ξεκινάμε κ σκέφτομαι κ την προσαρμογή κ τις ιώσεις.αλλα αναγκαστικά τα περνάς κ αυτά. Εσένα Γλυκερία ο δικός σου ζοριστηκε πολύ; ή μόνο όταν τον αφηνες;

Έλα Μάγδα μου,για πες εντυπώσεις από παραλία..ξεκινήσατε ;;εμείς λέμε από βδομάδα κ καμία καθημερινή για να μην βρούμε κ κίνηση ,μιας κ είμαστε Θεσσαλονίκη κ ήδη σαββατοκύριακα για Χαλκιδική γίνεται χαμός!

Καλησπερα Μαρια!Τελικα δεν αρχισαμε γιατι επιασαν κατι βροχουλες εδω και απ οτι μου ειπαν οι κορες που κανουν μπανια απο τον Απριλη οτι θα ειναι παγωμενη για τον μικρο.Μολις τελειωσουν τα σχολεια μαλλον θα ξεκινησουμε γιατι πιο πριν δε το βλεπω να προλβαινουμε.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλησπερα Μαρια!Τελικα δεν αρχισαμε γιατι επιασαν κατι βροχουλες εδω και απ οτι μου ειπαν οι κορες που κανουν μπανια απο τον Απριλη οτι θα ειναι παγωμενη για τον μικρο.Μολις τελειωσουν τα σχολεια μαλλον θα ξεκινησουμε γιατι πιο πριν δε το βλεπω να προλβαινουμε.

Ναι κι εμεις για τον ιδιο λογο δεν ξεκινησαμε ακομα..γιατι ειναι κρυα για το μικρο..και για μας δηλαδη:P 

On 3/6/2021 at 10:34 ΜΜ, MumMaria είπε:

Καλησπέρα,δεν νομίζω πως εσύ τον έχεις κάνει έτσι,αλίμονο μωρέ,μωράκια είναι ακόμα ,ας μην το ξεχνάμε ,κ θέλουν να είναι με το άτομο που τους παρέχει στοργή κ ασφάλεια.τι καλύτερο από την μαμά τους;;:P 

Τελικά αυτό είναι αναπόφευκτο ε;;ακόμα κ σε τέτοιους μήνες θα αρρωστήσουν στον παιδικό. Εμείς 1 Σεπτέμβρη ξεκινάμε κ σκέφτομαι κ την προσαρμογή κ τις ιώσεις.αλλα αναγκαστικά τα περνάς κ αυτά. Εσένα Γλυκερία ο δικός σου ζοριστηκε πολύ; ή μόνο όταν τον αφηνες;

Έλα Μάγδα μου,για πες εντυπώσεις από παραλία..ξεκινήσατε ;;εμείς λέμε από βδομάδα κ καμία καθημερινή για να μην βρούμε κ κίνηση ,μιας κ είμαστε Θεσσαλονίκη κ ήδη σαββατοκύριακα για Χαλκιδική γίνεται χαμός!

Πιο δυσκολο ειναι αυτο με τις ιωσεις παρα η προσαρμογη ...ασε...ο μονος λογος που δε θα συστηνα σε καποιον τον παιδικο σταθμο ειναι αυτος..γιατι μια εβδομαδα ειναι αρρωστα και μια μερα καλα...κατα τ αλλα ο δικος μου εκλαιγε μολις τον αφηνα μετα ξεχνιοταν..την πρωτη φορα του πηρε 2 εβδομαδες...αλλα τωρα του αρεσει ...εχει αλλαξει και πολυ ..εχει κοινωνικοποιηθει

  • Μου αρέσει 3

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Τι κανετε κοριτσια;; να ρωτησω, πως πατε με την ομιλια;;

Καλημέρα, εμένα ο δικός μου μιλάει κανονικά με προτάσεις, πιστεύω είναι αρκετά μπροστά στην ομιλία, αλλά έχω δει κ παιδάκι σε αυτή την ηλικία να λέει πολύ λίγες λεξουλες. Είναι στο παιδί. Εσένα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/8/2021 at 10:15 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Τι κανετε κοριτσια;; να ρωτησω, πως πατε με την ομιλια;;

Καλημερα!Μιλαει κανονικα ο μικρος μας,ξεκινησε πολυ νωρις,εναμιση ετους εκανε προτασεις,τωρα λεει ολοκληρα τραγουδια και το βραδυ περιγραφει τα παραμυθια που του λεμε:grin:.Ισως το γεγονος οτι εχει τις αδερφες του που ασχολούνται πολυ μαζι του να εχει να κανει.Μου ελεγαν καποιες γνωστες μου οτι τ αγορακια αργουν να κανουν πραματα αλλα εγω δεν ειδα κατι τετοιο,πιστευω καθε παιδακι εχει το δικο του χρονο ασχετου αν ειναι αγορι ή κοριτσι.Θεωρω παντως πως βασικο ειναι να μιλαμε στα παιδια μας καθαρα και οχι μωρουδιακα.

Πηγαμε μια μερα σουπερ μαρκετ και ο μικρος ειδε τα γιαουρτακια που τρωει,μου λεει μαμα θα παρουμε γιαουτι;του λεω ενταξει θα παρουμε.Παμε στο ταμειο και του λεει η ταμιας Γιωργο θα φας μαμ;την κοιταζε το παιδι δε καταλαβαινε,της λεει θα φαω γιαουτι.Της λεω δε ξερει τι ειναι το μαμ,ξερει καθε πραμα με το ονομα του.Με το ρο δυσκολεύεται αλλα αυτο στην πορεια το διορθώνουν τα παιδακια. 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλημερα!Μιλαει κανονικα ο μικρος μας,ξεκινησε πολυ νωρις,εναμιση ετους εκανε προτασεις,τωρα λεει ολοκληρα τραγουδια και το βραδυ περιγραφει τα παραμυθια που του λεμε:grin:.Ισως το γεγονος οτι εχει τις αδερφες του που ασχολούνται πολυ μαζι του να εχει να κανει.Μου ελεγαν καποιες γνωστες μου οτι τ αγορακια αργουν να κανουν πραματα αλλα εγω δεν ειδα κατι τετοιο,πιστευω καθε παιδακι εχει το δικο του χρονο ασχετου αν ειναι αγορι ή κοριτσι.Θεωρω παντως πως βασικο ειναι να μιλαμε στα παιδια μας καθαρα και οχι μωρουδιακα.

Πηγαμε μια μερα σουπερ μαρκετ και ο μικρος ειδε τα γιαουρτακια που τρωει,μου λεει μαμα θα παρουμε γιαουτι;του λεω ενταξει θα παρουμε.Παμε στο ταμειο και του λεει η ταμιας Γιωργο θα φας μαμ;την κοιταζε το παιδι δε καταλαβαινε,της λεει θα φαω γιαουτι.Της λεω δε ξερει τι ειναι το μαμ,ξερει καθε πραμα με το ονομα του.Με το ρο δυσκολεύεται αλλα αυτο στην πορεια το διορθώνουν τα παιδακια. 

Κ εγώ αυτό άκουγα απ' όλους, ότι τα αγοράκια μιλάνε πιο αργά από τα κορίτσια αλλά κ σε μένα το αντίθετο έγινε, πριν τον χρόνο έλεγε λίγες λεξουλες οπότε πάντα τον θυμάμαι να μιλάει.

Για το ρο μην αγχώνεσαι, αν έχουν την ίδια ηλικία περίπου τα παιδιά μας λογικό να μην το λέει ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κ εγώ αυτό άκουγα απ' όλους, ότι τα αγοράκια μιλάνε πιο αργά από τα κορίτσια αλλά κ σε μένα το αντίθετο έγινε, πριν τον χρόνο έλεγε λίγες λεξουλες οπότε πάντα τον θυμάμαι να μιλάει.

Για το ρο μην αγχώνεσαι, αν έχουν την ίδια ηλικία περίπου τα παιδιά μας λογικό να μην το λέει ακόμα!

Καλημερα!Δεν με αγχωνει το ρο,ξερω οτι ειναι της ηλικιας και τα κοριτσια μου ετσι ηταν στην ηλικια του.

Με το θεμα πανας τι κανετε;εγω θα τον ξεκινησω σιγα σιγα,τα λεει αλλα οταν τα εχει κανει.Ξεχωριζει τα τσισα απο τα κακα.Μια δοκιμη θα μας πεισει:D.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Mar.da είπε:

Καλημερα!Δεν με αγχωνει το ρο,ξερω οτι ειναι της ηλικιας και τα κοριτσια μου ετσι ηταν στην ηλικια του.

Με το θεμα πανας τι κανετε;εγω θα τον ξεκινησω σιγα σιγα,τα λεει αλλα οταν τα εχει κανει.Ξεχωριζει τα τσισα απο τα κακα.Μια δοκιμη θα μας πεισει:D.

Εμείς είμαστε σε φάση που για τα κακά ζητάει κ πάμε στην τουαλέτα. Για τα τσισα αν του πω κ πάμε κάνει, αν ξεχαστω η τπτ τέτοιο τα κάνει πάνω του. Ελπίζω σιγά σιγά να λέει κ μόνος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Εμείς είμαστε σε φάση που για τα κακά ζητάει κ πάμε στην τουαλέτα. Για τα τσισα αν του πω κ πάμε κάνει, αν ξεχαστω η τπτ τέτοιο τα κάνει πάνω του. Ελπίζω σιγά σιγά να λέει κ μόνος

Ωω μπραβο!πιστευω γρηγορα θα ξεμπερδεψετε.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...