Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 1/12/2020 at 6:49 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Από τη δίκη μου εμπειρία και της κουμπαράς μου με το ίδιο θέμα θα σου πω πάρε 2η γνώμη άμεσα!!

Ειναι πολύ νωρίς θεωρητικά για να κρίνει από την δικιά μας εμπειρία και ναι τα horror stories είναι αληθινά εάν ομωσ φτάσεις με πλήρως επιπωματικο πλακούντα που η μαγνητική δείχνει ότι πάει να γίνει διεισδυτικός έως το τελευταίο τρίμηνο.

Στην τελευταία περίπτωση χρειάζεσαι εξειδικευμένο ιατρικό τιμ πχ του Βασιλόπουλου στο Ιασώ.

Δεν ξέρω τι σκατα πάντως βλέπει αυτός ο γιατρός κ το αποκλείει κιόλας πριν την 20η εβδομαδα!!! Σοκ!

Που εισαι ρε συναδελφε;;; χαχαχαχα Τι κανει ο Κωνσταντίνος μας;;;; Την παλεύετε στο σπιτι;; 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τα φωτα σας ..σε προθυρα νευρικής κρισης. Εχουμε σταματήσει τον θηλασμό εδω και μερικές εβοδμαδες...ο ύπνος του μικρου αντι να καλυτερεύει παει προς το χειρότερο...ειλικρινα δε ξερω τι αλλο να κανω...δε ξερω τι λαθος κανουμε? Καθε μερα κανω κ κάτι διαφορετικό μήπως και καταλάβω τι φταει ..γεύματα θες? Ωρες που τον κοιμιζω μεσημερι? Εδω κ 3 μερες εφιαλτικές νυχτες ξυπνάει τοσο συχνα που ουτε νεγεννητος δεν ξυπνούσε...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2020 at 2:42 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας ..σε προθυρα νευρικής κρισης. Εχουμε σταματήσει τον θηλασμό εδω και μερικές εβοδμαδες...ο ύπνος του μικρου αντι να καλυτερεύει παει προς το χειρότερο...ειλικρινα δε ξερω τι αλλο να κανω...δε ξερω τι λαθος κανουμε? Καθε μερα κανω κ κάτι διαφορετικό μήπως και καταλάβω τι φταει ..γεύματα θες? Ωρες που τον κοιμιζω μεσημερι? Εδω κ 3 μερες εφιαλτικές νυχτες ξυπνάει τοσο συχνα που ουτε νεγεννητος δεν ξυπνούσε...

Αγάπη μου λυπάμαι! Κάνε λίγο υπομονή.. γενικά προσπάθησε να κρατήσεις μια ρουτίνα ύπνου και αν δεν τον ενοχλεί Κάτι αλλο κάποια στιγμή θα στρώσει πιστεύω 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2020 at 2:42 AM, Ria@90 said:

Κοριτσια τα φωτα σας ..σε προθυρα νευρικής κρισης. Εχουμε σταματήσει τον θηλασμό εδω και μερικές εβοδμαδες...ο ύπνος του μικρου αντι να καλυτερεύει παει προς το χειρότερο...ειλικρινα δε ξερω τι αλλο να κανω...δε ξερω τι λαθος κανουμε? Καθε μερα κανω κ κάτι διαφορετικό μήπως και καταλάβω τι φταει ..γεύματα θες? Ωρες που τον κοιμιζω μεσημερι? Εδω κ 3 μερες εφιαλτικές νυχτες ξυπνάει τοσο συχνα που ουτε νεγεννητος δεν ξυπνούσε...

Ρια μου δεν θα μιλήσω γιατί ναι μεν ο Κωνσταντινος κοιμάται σερι αλλα μαζί μας...τριπλέτα. Έχω αποδεχθεί ότι φαντάρος θα φύγει από το κρεβάτι μας. (δεν φταίει αυτός εμείς τον κακομάθαμε

το καλοκαίρι που κοιμασταν μαζι του στο εξοχικό...)

On 12/3/2020 at 8:39 PM, vaso_mpempis said:

Που εισαι ρε συναδελφε;;; χαχαχαχα Τι κανει ο Κωνσταντίνος μας;;;; Την παλεύετε στο σπιτι;; 

Καλα ειμαι συνάδελφε δεδομένων των συνθηκών... Δεν την παλεύω μια στο σπίτι και ο Κωνσταντίνος κλαίει τραβολογωντας τα κάγκελα της παιδικής χαράς να ανοίξει.... δεν βλέπουμε και τους δικούς μου, δεν έχω βοήθεια βράστα! Τουλαχιστον ειναι μια γλύκα ο αλήτης. Ο Άρης μας, εσύ;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Ρια μου δεν θα μιλήσω γιατί ναι μεν ο Κωνσταντινος κοιμάται σερι αλλα μαζί μας...τριπλέτα. Έχω αποδεχθεί ότι φαντάρος θα φύγει από το κρεβάτι μας. (δεν φταίει αυτός εμείς τον κακομάθαμε

το καλοκαίρι που κοιμασταν μαζι του στο εξοχικό...)

Καλα ειμαι συνάδελφε δεδομένων των συνθηκών... Δεν την παλεύω μια στο σπίτι και ο Κωνσταντίνος κλαίει τραβολογωντας τα κάγκελα της παιδικής χαράς να ανοίξει.... δεν βλέπουμε και τους δικούς μου, δεν έχω βοήθεια βράστα! Τουλαχιστον ειναι μια γλύκα ο αλήτης. Ο Άρης μας, εσύ;

Ax ποσο γρήγορα μεγαλώνουν! πες του φίλου μου του Κωνσταντίνου ότι κι εγώ έτσι τραβολογάω τα κάγκελα της παιδικής χαρας!! Ο Άρης έχει βαρεθέι τα παιχνίδια του, το σπίτι, τον κήπο, εμένα και τα πάντα όλα όλο γκρινιάζει να δει τηλεόραση αλλά όσο μπορώ αντιστέκομαι, Είχα ξεκινήσει δουλειά όταν έστρωσε στον παιδικο... μετά έκλεισε ο παιδικός και τώρα τα κάνω όλα μόνη μου από το σπίτι + δουλειά και δεν είμαι και πολυ καλά μπορώ να πω.. 

Υπομονή υπομονή και  υπομονή!

 

 

Πείτε κανά καλό παραμύθι για 18μηνών+ βρε κορίτσια


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπερα !! Έχω πολύ καιρό να παρακολουθήσω τις συζητήσεις σας ..μπήκα μιας και εδώ είμαστε πολλές μαζεμένες μανούλες να μου πείτε όποια θέλει τις εμπειρίες της.. προσπαθησατε να επιλέξετε το φύλο του μωρού? Αν ναι με ποιους τρόπους? Πέτυχε? Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 18 μηνών και λέμε να πάμε για το δεύτερο και λέω αν μπορούσα κάπως να βοηθήσω τα αρσενικά Μήπως κάνουμε και ένα αγοράκι..να έχουμε και τις 2 εμπειρίες.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Χρυσα2 είπε:

Κορίτσια καλησπερα !! Έχω πολύ καιρό να παρακολουθήσω τις συζητήσεις σας ..μπήκα μιας και εδώ είμαστε πολλές μαζεμένες μανούλες να μου πείτε όποια θέλει τις εμπειρίες της.. προσπαθησατε να επιλέξετε το φύλο του μωρού? Αν ναι με ποιους τρόπους? Πέτυχε? Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 18 μηνών και λέμε να πάμε για το δεύτερο και λέω αν μπορούσα κάπως να βοηθήσω τα αρσενικά Μήπως κάνουμε και ένα αγοράκι..να έχουμε και τις 2 εμπειρίες.. 

Δεν ξέρω αν ισχύει γιατί δεν το εφάρμοσα αλλά νομίζω αν θες αγόρι πρέπει να πετύχεις την ημέρα της ωορρηξίας, αν θες κορίτσι πρέπει να κάνεις σεξ κάνα 2 μέρες πριν την ωορρηξία γιατί τα x σπερματοζωάρια επιβιωνουν περισσότερες μέρες ενώ τα y λιγότερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 5/12/2020 at 2:42 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας ..σε προθυρα νευρικής κρισης. Εχουμε σταματήσει τον θηλασμό εδω και μερικές εβοδμαδες...ο ύπνος του μικρου αντι να καλυτερεύει παει προς το χειρότερο...ειλικρινα δε ξερω τι αλλο να κανω...δε ξερω τι λαθος κανουμε? Καθε μερα κανω κ κάτι διαφορετικό μήπως και καταλάβω τι φταει ..γεύματα θες? Ωρες που τον κοιμιζω μεσημερι? Εδω κ 3 μερες εφιαλτικές νυχτες ξυπνάει τοσο συχνα που ουτε νεγεννητος δεν ξυπνούσε...

Το περασα κ εγω αυτο.. 3βδομαδες και ατησε ξυονουσε καθε 2-3 ωρες για γαλα... Η παιδίατρος είπε δοντιαβμαζιβκε αγχος αποχωρισμού.. Η μικρη ηταν 18 μηνων κ κατι.. Τώρα γυρισε στον παλιο καλο εαυτο της.. Που ξυπναει μια φορα για γαλα κνκοιμαται αμέσως μεχρι τις 9 η ωρα το πρωι.. Ααα επίσης μάλλον ειμαι έγκυος χωρις να το περιμένω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2021 at 11:48 AM, Dimitr@17 said:

Το περασα κ εγω αυτο.. 3βδομαδες και ατησε ξυονουσε καθε 2-3 ωρες για γαλα... Η παιδίατρος είπε δοντιαβμαζιβκε αγχος αποχωρισμού.. Η μικρη ηταν 18 μηνων κ κατι.. Τώρα γυρισε στον παλιο καλο εαυτο της.. Που ξυπναει μια φορα για γαλα κνκοιμαται αμέσως μεχρι τις 9 η ωρα το πρωι.. Ααα επίσης μάλλον ειμαι έγκυος χωρις να το περιμένω 

Με το καλό!!!! Εγώ δεν το σκέφτομαι καν!!

 

καλη χρονιά κοριτσαρες!!!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2021 at 11:48 ΠΜ, Dimitr@17 είπε:

Το περασα κ εγω αυτο.. 3βδομαδες και ατησε ξυονουσε καθε 2-3 ωρες για γαλα... Η παιδίατρος είπε δοντιαβμαζιβκε αγχος αποχωρισμού.. Η μικρη ηταν 18 μηνων κ κατι.. Τώρα γυρισε στον παλιο καλο εαυτο της.. Που ξυπναει μια φορα για γαλα κνκοιμαται αμέσως μεχρι τις 9 η ωρα το πρωι.. Ααα επίσης μάλλον ειμαι έγκυος χωρις να το περιμένω 

Έχεις κάνει τεστ? Με το καλό κορίτσι μου!! :) 

 

Καλή χρονιά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Με το καλό!!!! Εγώ δεν το σκέφτομαι καν!!

 

καλη χρονιά κοριτσαρες!!!

Κ εγω ετσι ελεγα αλλα εγινε.. Ελειπε ο άντρας μου 4μηνες για δουλειά στο εξωτερικό γύρισε εκατσε εναν μηνα κ φεύγει παλι κ εγω ειμαι έγκυος.. Ετσι ειχε γινει κ στο πρώτο μας παιδί.. Μετα απο ταξιδι εμεινα έγκυος.. Καλη χρονια να εχουμε.. Εγω εχω πολύ δρόμο με τα ξενύχτια ακομα

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Έχεις κάνει τεστ? Με το καλό κορίτσι μου!! :) 

 

Καλή χρονιά σε όλες!!!!

Ναι έκανα 1/1 και βγηκε θετικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Κ εγω ετσι ελεγα αλλα εγινε.. Ελειπε ο άντρας μου 4μηνες για δουλειά στο εξωτερικό γύρισε εκατσε εναν μηνα κ φεύγει παλι κ εγω ειμαι έγκυος.. Ετσι ειχε γινει κ στο πρώτο μας παιδί.. Μετα απο ταξιδι εμεινα έγκυος.. Καλη χρονια να εχουμε.. Εγω εχω πολύ δρόμο με τα ξενύχτια ακομα

Ναι έκανα 1/1 και βγηκε θετικο

Θα έχει πάντως το παιδάκι σου αδερφάκι σε κοντινή ηλικία, καλό είναι αυτό μεγαλώνοντας! :) καλή κ τελειομηνη κύηση σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , mama16 είπε:

Θα έχει πάντως το παιδάκι σου αδερφάκι σε κοντινή ηλικία, καλό είναι αυτό μεγαλώνοντας! :) καλή κ τελειομηνη κύηση σου εύχομαι!

Ναο θα εχουν 2.5χρονια διαφορα σχεδον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναο θα εχουν 2.5χρονια διαφορα σχεδον

Τόση έχουν κ τα δικά μου παιδάκια διαφορά. Στην αρχή ίσως δυσκολευτείς αλλά όσο περνάει ο καιρός θα δεις πόσο ωραία είναι η σχέση που θα αναπτύξουν!! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Τόση έχουν κ τα δικά μου παιδάκια διαφορά. Στην αρχή ίσως δυσκολευτείς αλλά όσο περνάει ο καιρός θα δεις πόσο ωραία είναι η σχέση που θα αναπτύξουν!! :)

Μονο κ μονο που σκέφτομαι οτι θα πεινανε κ τα δυο θα νυσταζουν κ τα δυο μαζι εχω πελαγωσει.. Μακάρι να ειναι το ιδιο φύλο για να παιζουν καλύτερα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...