Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/19/2021 at 10:15 PM, vaso_mpempis said:

Τι κανετε κοριτσια;; να ρωτησω, πως πατε με την ομιλια;;

Ξαφνικα πριν κανένα διμηνο πήρε μπροστά.

Εχθες μου ειπε "Μαμά δεν βλέπειες ότι είμαι απασχολημένος;" 

Σ Ο Κ εγώ....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2021 at 9:24 ΠΜ, mama16 είπε:

Καλημέρα, εμένα ο δικός μου μιλάει κανονικά με προτάσεις, πιστεύω είναι αρκετά μπροστά στην ομιλία, αλλά έχω δει κ παιδάκι σε αυτή την ηλικία να λέει πολύ λίγες λεξουλες. Είναι στο παιδί. Εσένα?

Εμενα πολυ λιγα πραγματα.. οτι ελεγε και περσι σχεδον.... εχει κολλησει! Μονο ηχους λεξεις τπτ... λεω να μην ανησυχησω ακομα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Εμενα πολυ λιγα πραγματα.. οτι ελεγε και περσι σχεδον.... εχει κολλησει! Μονο ηχους λεξεις τπτ... λεω να μην ανησυχησω ακομα

Να μην ανησυχείς ακόμα. Κ άλλα παιδάκια έχω δει έτσι, αν βλέπεις ότι καταλαβαίνει τι του λες κ τα σχετικά σιγά σιγά θα πάρει μπρος. Μετά τα 2,5 σε περίπτωση που δεν μιλάει θα σε συμβουλέψει η παιδίατρος. Σου εύχομαι πάντως να πάρει γρήγορα μπρος στην ομιλία! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 10:44 ΜΜ, mama16 είπε:

Να μην ανησυχείς ακόμα. Κ άλλα παιδάκια έχω δει έτσι, αν βλέπεις ότι καταλαβαίνει τι του λες κ τα σχετικά σιγά σιγά θα πάρει μπρος. Μετά τα 2,5 σε περίπτωση που δεν μιλάει θα σε συμβουλέψει η παιδίατρος. Σου εύχομαι πάντως να πάρει γρήγορα μπρος στην ομιλία! 

Επικοινωνει αψογα, λυνει παζλ, δεν ανησυχω για νοητικα θεματα... καθαρα για τον λογο σκεφτομαι μηπως εχει αργησει.. αντε να δουμε!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/8/2021 at 10:53 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Επικοινωνει αψογα, λυνει παζλ, δεν ανησυχω για νοητικα θεματα... καθαρα για τον λογο σκεφτομαι μηπως εχει αργησει.. αντε να δουμε!!!!

 

Καλησπερα κι ο δικος μου τα ιδια! 15 λεξεις λεει κι απ αυτες τις 10 λεει καθαρα...μην τρελαινεσαι

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είστε?καιρό έχουμε να τα πούμε....κορίτσια μου πείτε μου λίγο αν έχετε κ εσείς ξεσπάσματα είμαστε σχεδόν 27 μηνών κ έχει ξεσπάσματα στο μπάνιο μετά τη βόλτα κ διαρκούν αρκετή ώρα....πως το χειρίζεστε? Επίσης μετά από ισωσουλα έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολος στο μεσημεριανό γεύμα είχε να φάει μεσημέριανο 6 μερες λόγω της ίωσης κ ξεκηνσε ξανά δειλά δειλά...αλλά σήμερα πάλι δεν μου έφαγε μπορεί να φάει οτιδήποτε το συνοδεύει εκτός από το κυρίως γεύμα....τι κάνουμε?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαβάζω τις δημοσιεύσεις του 2019 και η καρδιά μου φτερουγίζει.. Είμαι η Beboula και επειδή έχω να μπω πολύ καιρό αναγκαστικά αλλάζω όνομα γιατί ξεχνάω συνέχεια τους κωδικούς. Σας έχω μέσα στην καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περάσαμε μαζί τόσες στιγμές αγωνίας, χαράς αλλά και λύπης. 

Είμαι πάλι έγκυος και είχα άλλη μια βιοχημική τον Μάιο.Σημερα μπήκα στην 6η εβδομάδα όμως τα πράγματα και πάλι δεν πάνε καλά με τόσες χοριακες που δεν ανεβαίνουν όσο θα θέλαμε και έτσι από εχθές ο γιατρός είπε πως είμαι ήδη στην διαδικασία αποβολής.Αργοτερα θα κάνω μια τελευταία ώστε να ξεκαθαρίσει εντελώς το τοπίο.

Ότι γίνει να γίνει για το καλύτερο αυτό παρακαλώ και δοξάζω τον Θεό και την Παναγία που απέκτησα τον γιο μου,τον μονάκριβο μου.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία για εσς και τις οικογένειές σας,να χαίρεστε ό τι αγαπάτε!❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 9:17 ΠΜ, Κυριακή Μαρία είπε:

Διαβάζω τις δημοσιεύσεις του 2019 και η καρδιά μου φτερουγίζει.. Είμαι η Beboula και επειδή έχω να μπω πολύ καιρό αναγκαστικά αλλάζω όνομα γιατί ξεχνάω συνέχεια τους κωδικούς. Σας έχω μέσα στην καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περάσαμε μαζί τόσες στιγμές αγωνίας, χαράς αλλά και λύπης. 

Είμαι πάλι έγκυος και είχα άλλη μια βιοχημική τον Μάιο.Σημερα μπήκα στην 6η εβδομάδα όμως τα πράγματα και πάλι δεν πάνε καλά με τόσες χοριακες που δεν ανεβαίνουν όσο θα θέλαμε και έτσι από εχθές ο γιατρός είπε πως είμαι ήδη στην διαδικασία αποβολής.Αργοτερα θα κάνω μια τελευταία ώστε να ξεκαθαρίσει εντελώς το τοπίο.

Ότι γίνει να γίνει για το καλύτερο αυτό παρακαλώ και δοξάζω τον Θεό και την Παναγία που απέκτησα τον γιο μου,τον μονάκριβο μου.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία για εσς και τις οικογένειές σας,να χαίρεστε ό τι αγαπάτε!❤️

Κοριτσακι μου ευχομαι τα καλυτερα και ελπιζω τα πραγματα  να ειναι οπως τα περιμενατε.

Εμεις φτασαμε πλεον σχεδον 2,5 χρονων.Μου φαινεται σα χθες οτι γεννησα.Τετοιες μερες ειχα μαθει την εγκυμοσυνη.

Καλα Χριστουγεννα και με το καλο το νεο ετος.Υγεια και χαρα σε ολο τον κοσμο.Να χαιρεσαι την οικογενεια κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κοριτσακι μου ευχομαι τα καλυτερα και ελπιζω τα πραγματα  να ειναι οπως τα περιμενατε. Σε

Εμεις φτασαμε πλεον σχεδον 2,5 χρονων.Μου φαινεται σα χθες οτι γεννησα.Τετοιες μερες ειχα μαθει την εγκυμοσυνη.

Καλα Χριστουγεννα και με το καλο το νεο ετος.Υγεια και χαρα σε ολο τον κοσμο.Να χαιρεσαι την οικογενεια κοριτσι μου!

Ναιιι έτσι σαν εχθές. Και εμείς δυόμιση είδες πως περνάει ο καιρός... 

Καλά Χριστούγεννα με υγεία ευτυχία και ειρήνη για όλο τον κόσμο! Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/12/2021 at 9:17 ΠΜ, Κυριακή Μαρία είπε:

Διαβάζω τις δημοσιεύσεις του 2019 και η καρδιά μου φτερουγίζει.. Είμαι η Beboula και επειδή έχω να μπω πολύ καιρό αναγκαστικά αλλάζω όνομα γιατί ξεχνάω συνέχεια τους κωδικούς. Σας έχω μέσα στην καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περάσαμε μαζί τόσες στιγμές αγωνίας, χαράς αλλά και λύπης. 

Είμαι πάλι έγκυος και είχα άλλη μια βιοχημική τον Μάιο.Σημερα μπήκα στην 6η εβδομάδα όμως τα πράγματα και πάλι δεν πάνε καλά με τόσες χοριακες που δεν ανεβαίνουν όσο θα θέλαμε και έτσι από εχθές ο γιατρός είπε πως είμαι ήδη στην διαδικασία αποβολής.Αργοτερα θα κάνω μια τελευταία ώστε να ξεκαθαρίσει εντελώς το τοπίο.

Ότι γίνει να γίνει για το καλύτερο αυτό παρακαλώ και δοξάζω τον Θεό και την Παναγία που απέκτησα τον γιο μου,τον μονάκριβο μου.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία για εσς και τις οικογένειές σας,να χαίρεστε ό τι αγαπάτε!❤️

Πω πω μπεμπουλα ,σε θυμάμαι,σε διάβαζα ανελλιπώς. 

Εμείς γίναμε 2χρονων +4 μηνών  αυτόν τον μήνα ..μεγαλώσαμε! Και έχω και άλλη μία μπουμπού:x

Μετά τα δύσκολα πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο. Είχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου ,κι όμως τα κατάφερα κ έκανα δύο παιδάκια. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σου στέλνω την θετική μου ενέργεια.(μπορεί να μην με θυμάσαι καν,γιατί λόγω φόβου αποβολής ή ότι κάτι θα τραβάει,είχα αργήσει να μπω στην ομάδα,και σε αυτήν κ στις μανουλας αυγουστου19)

Τεσπα. Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία.

On 23/12/2021 at 4:19 ΜΜ, Mar.da είπε:

Κοριτσακι μου ευχομαι τα καλυτερα και ελπιζω τα πραγματα  να ειναι οπως τα περιμενατε.

Εμεις φτασαμε πλεον σχεδον 2,5 χρονων.Μου φαινεται σα χθες οτι γεννησα.Τετοιες μερες ειχα μαθει την εγκυμοσυνη.

Καλα Χριστουγεννα και με το καλο το νεο ετος.Υγεια και χαρα σε ολο τον κοσμο.Να χαιρεσαι την οικογενεια κοριτσι μου!

Κοπέλα μου εσύ τι κάνεις;;;;πως πάνε τα πολλά μπουμπούκια σου;;:x εύχομαι όλοι να είστε καλά και να γιορτάσετε μαζί και ευτυχισμένοι αυτές τις γιορτες:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Πω πω μπεμπουλα ,σε θυμάμαι,σε διάβαζα ανελλιπώς. 

Εμείς γίναμε 2χρονων +4 μηνών  αυτόν τον μήνα ..μεγαλώσαμε! Και έχω και άλλη μία μπουμπού:x

Μετά τα δύσκολα πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο. Είχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου ,κι όμως τα κατάφερα κ έκανα δύο παιδάκια. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σου στέλνω την θετική μου ενέργεια.(μπορεί να μην με θυμάσαι καν,γιατί λόγω φόβου αποβολής ή ότι κάτι θα τραβάει,είχα αργήσει να μπω στην ομάδα,και σε αυτήν κ στις μανουλας αυγουστου19)

Τεσπα. Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία.

Κοπέλα μου εσύ τι κάνεις;;;;πως πάνε τα πολλά μπουμπούκια σου;;:x εύχομαι όλοι να είστε καλά και να γιορτάσετε μαζί και ευτυχισμένοι αυτές τις γιορτες:x

Να σου ζήσουν αγάπη μου να τα χαίρεσαι να είναι πάντα γερά καλότυχα και πολύ ευτυχισμένα!!❤️ Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα και ας μην θυμάμαι πολλά..

Η αλήθεια είναι πως μετά που γέννησα χάθηκα από εδώ καταλαβαίνεις πως ήταν με το μωράκι η πρώτη μου φορά.. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ειλικρινά χάρηκα πολύ που μου έστειλες.

Καλά Χριστούγεννα με το καλό ο καινούργιος χρόνος και κρατάω το ουράνιο τόξο.!❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2021 at 12:25 ΠΜ, MumMaria είπε:

Πω πω μπεμπουλα ,σε θυμάμαι,σε διάβαζα ανελλιπώς. 

Εμείς γίναμε 2χρονων +4 μηνών  αυτόν τον μήνα ..μεγαλώσαμε! Και έχω και άλλη μία μπουμπού:x

Μετά τα δύσκολα πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο. Είχα δύο παλινδρομες πριν τον γιο μου ,κι όμως τα κατάφερα κ έκανα δύο παιδάκια. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σου στέλνω την θετική μου ενέργεια.(μπορεί να μην με θυμάσαι καν,γιατί λόγω φόβου αποβολής ή ότι κάτι θα τραβάει,είχα αργήσει να μπω στην ομάδα,και σε αυτήν κ στις μανουλας αυγουστου19)

Τεσπα. Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία.

Κοπέλα μου εσύ τι κάνεις;;;;πως πάνε τα πολλά μπουμπούκια σου;;:x εύχομαι όλοι να είστε καλά και να γιορτάσετε μαζί και ευτυχισμένοι αυτές τις γιορτες:x

Γεια σου Μαρια!Ειμαστε καλα δοξα το θεο.Εμεις εχουμε πολλες βαθμιδες:-D,πρακτικη,σπουδες,γυμνασια και τον μικρουλη μας οποτε καταλαβαινεις.Τα εχουμε ολα στο σπιτι τωρα τις γιορτες και τα ευχαριστιομαστε:x.

 

Να χαιρεσαι τα μπουμπουκακια σου και ευχομαι επισης υγεια ευτυχια και με το καλο το νεο ετος!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 21/12/2021 at 9:17 ΠΜ, Κυριακή Μαρία είπε:

Διαβάζω τις δημοσιεύσεις του 2019 και η καρδιά μου φτερουγίζει.. Είμαι η Beboula και επειδή έχω να μπω πολύ καιρό αναγκαστικά αλλάζω όνομα γιατί ξεχνάω συνέχεια τους κωδικούς. Σας έχω μέσα στην καρδιά μου όλα τα κορίτσια που περάσαμε μαζί τόσες στιγμές αγωνίας, χαράς αλλά και λύπης. 

Είμαι πάλι έγκυος και είχα άλλη μια βιοχημική τον Μάιο.Σημερα μπήκα στην 6η εβδομάδα όμως τα πράγματα και πάλι δεν πάνε καλά με τόσες χοριακες που δεν ανεβαίνουν όσο θα θέλαμε και έτσι από εχθές ο γιατρός είπε πως είμαι ήδη στην διαδικασία αποβολής.Αργοτερα θα κάνω μια τελευταία ώστε να ξεκαθαρίσει εντελώς το τοπίο.

Ότι γίνει να γίνει για το καλύτερο αυτό παρακαλώ και δοξάζω τον Θεό και την Παναγία που απέκτησα τον γιο μου,τον μονάκριβο μου.

Σας φιλώ όλες και εύχομαι καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία για εσς και τις οικογένειές σας,να χαίρεστε ό τι αγαπάτε!❤️

Καλη χρονια 

Υγεια και καθε καλο!!!Μπεμπουλα.. Τι κανει το αγορι μας;

Κι εγω το κανω αυτο καμια φορα μπαινω και διαβαζω αυτα που λεγαμε το 19!!! 

Εχει εναν χρονο που προσπαθουμε κι εμεις για παιδακι αλλα δεν..  

Σας ευχομαι το 22 να πραγματοποιηθει και αυτη σας η επιθυμια!!!

Φιλια πολλα 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα κορίτσια,

ελπίζω να είστε όλες καλά.. και τα παιδάκια σας!! Πως μεγαλώσανε έτσι ρε κορίτσια τα μωρά μας;; <3

Σας φιλώ.. μπαίνω στο μήνα μου για το 2ο σε λίγες μέρες και αναπολώ τα παλιά..

:wub:


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...