Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μονο κ μονο που σκέφτομαι οτι θα πεινανε κ τα δυο θα νυσταζουν κ τα δυο μαζι εχω πελαγωσει.. Μακάρι να ειναι το ιδιο φύλο για να παιζουν καλύτερα.. 

Δεν θα πω ψέματα ότι είναι εύκολο αλλά συνηθίζεις μετά, ταισματα μπορείς να κάνεις ταυτόχρονα. Απ' ότι κατάλαβα ο άντρας σου με την δουλειά φεύγει μεγάλα ταξίδια, αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι γιατί όλα θα περνάνε από το χέρι σου αλλά όπως τα κατάφεραν άλλες μπορείς κ εσύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Τόση έχουν κ τα δικά μου παιδάκια διαφορά. Στην αρχή ίσως δυσκολευτείς αλλά όσο περνάει ο καιρός θα δεις πόσο ωραία είναι η σχέση που θα αναπτύξουν!! :)

Δωσε κουραγιο στο λαο χααχα

Κ γω πριν λιγες μερες γεννησα το δευτερο και ενω νομιζα πως εμεις οι μανουλες εχουμε 2 χερια τελικα κοιτα να δεις που εχουμε και 4 και 14. Ολα τα μπορουμε τελικα! 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Δωσε κουραγιο στο λαο χααχα

Κ γω πριν λιγες μερες γεννησα το δευτερο και ενω νομιζα πως εμεις οι μανουλες εχουμε 2 χερια τελικα κοιτα να δεις που εχουμε και 4 και 14. Ολα τα μπορουμε τελικα! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Όσο για τα χέρια... Ναι φυτρώνουν από το πουθενά!!!!! Θυμάμαι τον πρώτο καιρό που ήταν μπέμπης ο μικρός μου, με το ένα χέρι τον θήλαζα κ τον είχα αγκαλιά κ με το άλλο χέρι τάιζα/διάβαζα/κατέβαζα κ ανέβαζα το βρακάκι της μεγάλης στην τουαλέτα κλπ Όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Όσο για τα χέρια... Ναι φυτρώνουν από το πουθενά!!!!! Θυμάμαι τον πρώτο καιρό που ήταν μπέμπης ο μικρός μου, με το ένα χέρι τον θήλαζα κ τον είχα αγκαλιά κ με το άλλο χέρι τάιζα/διάβαζα/κατέβαζα κ ανέβαζα το βρακάκι της μεγάλης στην τουαλέτα κλπ Όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε!!!!

Ακριβως μα ακριβως ετσι χαχαχα. Με το ενα χερι θηλαζει το μωρο κ το αλλο ταιζω/παιζω με τον μεγαλο..

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/1/2021 at 12:22 ΜΜ, Dimitr@17 είπε:

Μονο κ μονο που σκέφτομαι οτι θα πεινανε κ τα δυο θα νυσταζουν κ τα δυο μαζι εχω πελαγωσει.. Μακάρι να ειναι το ιδιο φύλο για να παιζουν καλύτερα.. 

2χρ κ 2,5μ διαφορα ηλικιας τα δικα μου

κοριτσι αγορι

ημουν τυχερη γτ η μεγαλη ηταν ενα ανεξαρτητο κ σχετικα αυτονομο παιδακι,κ λατρευει τον αδερφο της

φυσικα επρεπε να της κανω συνεχεια φαγητο,αλλα ετρωγε μονη,επαιζε αρκετα μονη διπλα μου,αλλα θηλαζα κ διαβαζα,καναμε παζλ.φορουσε ακομη πανα οταν γεμνηθηκε ο μικρος

κ περασαμε μηνες που κοιμομασταν στο διπλο εγω -η μεγαλη-κ το μωρο

ομως κανουν πολυ καλη παρεα κ παιζουν πολυ καλα(συνηθως:P)μαζι

με το καλο!κ μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2021 at 2:29 ΠΜ, vaso_mpempis είπε:

Καλή χρονιά!!!!

@Dimitr@17 Με το καλο!!!!! Καλη εγκυμοσύνη :x

Σε ευχαριστώ πολυ επίσης καλη χρονια!!! 

On 8/1/2021 at 5:26 ΜΜ, vikib είπε:

2χρ κ 2,5μ διαφορα ηλικιας τα δικα μου

κοριτσι αγορι

ημουν τυχερη γτ η μεγαλη ηταν ενα ανεξαρτητο κ σχετικα αυτονομο παιδακι,κ λατρευει τον αδερφο της

φυσικα επρεπε να της κανω συνεχεια φαγητο,αλλα ετρωγε μονη,επαιζε αρκετα μονη διπλα μου,αλλα θηλαζα κ διαβαζα,καναμε παζλ.φορουσε ακομη πανα οταν γεμνηθηκε ο μικρος

κ περασαμε μηνες που κοιμομασταν στο διπλο εγω -η μεγαλη-κ το μωρο

ομως κανουν πολυ καλη παρεα κ παιζουν πολυ καλα(συνηθως:P)μαζι

με το καλο!κ μην ανησυχεις,ολα καλα θα πανε!

Μακάρι να αντέξω τα ξενυχτια που έρχονται.. Εμενα θα έχουν 2.5 χρονια διαφορα.. Αλλα αυτο το διάστημα νιωθω υπνηλία κ πολυ κούραση.. Ανακατεύομαι λιγο κιολας απο τωρα.. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ επίσης καλη χρονια!!! 

Μακάρι να αντέξω τα ξενυχτια που έρχονται.. Εμενα θα έχουν 2.5 χρονια διαφορα.. Αλλα αυτο το διάστημα νιωθω υπνηλία κ πολυ κούραση.. Ανακατεύομαι λιγο κιολας απο τωρα.. 

θα αντεξεις ,θα βρεις δυναμεις που δ ηξερες

πως κοιμαται το μεγαλο σου;

η δικια μου θηλαζε οποτε ολο το βραδυ μαζι,απλα ημουν τυχερη μεσα σε 2μ αρχισε να κοιμαται 4ωρα κ μετα 6ωρα κ 8ωρα.εγκυος στο δευτερο εκανε πολυ καλους υπνους

βεβαια αυτη ολη μερα χοροπηδαγε κ εγω σερνομουν καποιες μερες στους καναπεδες:razz:

γενικα ειχα καλη δευτερη εγκυμοσυνη κ μπορουσα να πηγαινω βολτες κλπ.αλλα καποιες μερες επεφτε η πιεση,κ ειχα θεμα με μυρωδιες κ φαγητα

ο μικρος για νεογεννητο κοιμοταν σχετικα καλα

αν ο αντρας σου παντως λειπει σε ταξιδια,καλο ειναι να κανονισεις για αλλη βοηθεια.γτ κακα τα ψεμματα ,θα την χρειαστεις(εμενα δουλευε σχετικα λιγο,κ ειχε κ αδεια ανατροφης,οχι συνεχεια,αλλα καποιες περιοδους)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

θα αντεξεις ,θα βρεις δυναμεις που δ ηξερες

πως κοιμαται το μεγαλο σου;

η δικια μου θηλαζε οποτε ολο το βραδυ μαζι,απλα ημουν τυχερη μεσα σε 2μ αρχισε να κοιμαται 4ωρα κ μετα 6ωρα κ 8ωρα.εγκυος στο δευτερο εκανε πολυ καλους υπνους

βεβαια αυτη ολη μερα χοροπηδαγε κ εγω σερνομουν καποιες μερες στους καναπεδες:razz:

γενικα ειχα καλη δευτερη εγκυμοσυνη κ μπορουσα να πηγαινω βολτες κλπ.αλλα καποιες μερες επεφτε η πιεση,κ ειχα θεμα με μυρωδιες κ φαγητα

ο μικρος για νεογεννητο κοιμοταν σχετικα καλα

αν ο αντρας σου παντως λειπει σε ταξιδια,καλο ειναι να κανονισεις για αλλη βοηθεια.γτ κακα τα ψεμματα ,θα την χρειαστεις(εμενα δουλευε σχετικα λιγο,κ ειχε κ αδεια ανατροφης,οχι συνεχεια,αλλα καποιες περιοδους)

Η μεγάλη μου ξυπνάει μια φορα το βραδυ για γαλα κ γενικα κοιμαται 10 το βραδυ με 830 το πρωι.. Σκεφτομαι να την πάω σιγα σιγα στο δωματιο της κ να κοκμαται μαζι της ο αντρας μ.. Θα κατσει 4μηνες όταν έρθει 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!!

Διαβάζω το θέμα που έχει ανοίξει και σκέφτομαι.. θέλω να κάνω δεύτερο παιδί αλλά όλο το αναβάλλω λέω κάτσε λίγο ακόμα! Είναι 19μηνών ο μικρός.. για πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με τη διαφορά ηλικίας μεταξύ τους


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!!

Διαβάζω το θέμα που έχει ανοίξει και σκέφτομαι.. θέλω να κάνω δεύτερο παιδί αλλά όλο το αναβάλλω λέω κάτσε λίγο ακόμα! Είναι 19μηνών ο μικρός.. για πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με τη διαφορά ηλικίας μεταξύ τους

Καλη χρονια σε ολες...!Με το καλο τα καινουρια μωρακια!!

Εγω προσωπικα θελω να παει ο μικρος 3-4 χρονων και μετα να βαλω μπρος για το δευτερο...εγω σκεφτομαι και τον κορονοιο τωρα ποσο δυσκολο ειναι να γεννησεις και να εχεις ενα νεογεννητο εκτεθημενο...επισης δεν εχω βοηθεια απο καπου αλλου ωστε να εχω 2 μωρα στην ουσια να προσεχω αν εκανα δευτερο τωρα δηλαδη...ειναι κι η δουλεια που γυρισα πριν 8 μηνες και δεν γινεται να ξαναφυγω αμεσα.ουτε εχω κουραγιο και ορεξη να τα ξαναπερασω ολα αυτα απ την αρχη  οποτε εγω πλεον το εχω αποκλεισει..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!!!!!

Διαβάζω το θέμα που έχει ανοίξει και σκέφτομαι.. θέλω να κάνω δεύτερο παιδί αλλά όλο το αναβάλλω λέω κάτσε λίγο ακόμα! Είναι 19μηνών ο μικρός.. για πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με τη διαφορά ηλικίας μεταξύ τους

Στην αρχή είναι αρκετά δύσκολο ιδιαίτερα αν ζηλεύει το μεγάλο αλλά σε βάθος χρόνου θα δεις ότι θα σου αρέσει. Ειδικά αν είναι κ του ίδιου φύλου. Εγώ έχω κορίτσι κ αγόρι κ παίζουν συνέχεια μαζί, μαλώνουν, τα ξανά βρίσκουν κλπ... Οταν τα βλέπω να αγκαλιάζονται μου αρέσει τοοοοσο πολύ.... Δεν έχω καλύτερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Στην αρχή είναι αρκετά δύσκολο ιδιαίτερα αν ζηλεύει το μεγάλο αλλά σε βάθος χρόνου θα δεις ότι θα σου αρέσει. Ειδικά αν είναι κ του ίδιου φύλου. Εγώ έχω κορίτσι κ αγόρι κ παίζουν συνέχεια μαζί, μαλώνουν, τα ξανά βρίσκουν κλπ... Οταν τα βλέπω να αγκαλιάζονται μου αρέσει τοοοοσο πολύ.... Δεν έχω καλύτερο!

πόση διαφορά έχουν;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...