Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσάκια μ!!  Λοιπόν είδαμε την κουκιδιτσα μας την ζωούλα μου όλα είναι καλα μου είπε η εικόνα μας είναι παρα πολύ καλή και να μην φοβάμαι τίποτα! Είμαστε 5+1εβδομαδες και ΠΗΤ μας έβγαλε 27/5 !! 

Μου έδωσε και σιροπακι γιατί κοριτσια τα έπαιξα με το θέμα της “ανάγκης”

Άντε κορίτσι!συγχαρητήρια!! Με το καλό!! Τα νέα υπέροχα!δόξα τω Θεώ! Μη φοβάσαι τπτ!,το είπε Κ Ο γιατρός!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα μου κοριτσια σας ευχαριστώ τόσο πολύ είναι τόσο όμορφες και γλυκές οι κουβεντες σας! Ναιιι γεμίζουμε μπεμπακια και εύχομαι σε όλα τα κοριτσια που προσπαθούν να έχουν σύντομα ευχάριστα και στις εγκυουλες με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! Αχ Παναγία μου λέω και για εμενα και είναι σαν ονειρο το πιο ομορφο! 

ΥΓ: μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις! Και πάλι σας ευχαριστώ!!’

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μόλις ξύπνησα.σερνομαι κυριολεκτικά.πηγα στη γιατρό πήρα τη διατροφή μου πήρα το μηχανάκι μου για μετρήσεις.μου γράψε και  εξετάσεις θυρωιδη και ζάχαρο και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Και το κλασσικο εεεε. Οταν δεν θα ναι καλο παιδι και θα κανει ολα αυτα θα πεταμε το αμαν πια, τιποτα δεν πηρες απο μενα, ιδιος/α ο πατερας σου εισαι! Αλλααααα....μολις πχ κανει κατι που θα μας ενθουσιασειιι.. Αχ παιδακι μου, ευτυχως πηρες απο μενα, και η μαμακα ετσι ητανε, παλι καλα, ιδια/ος εμενα εισαι αχαχαχαχαχα. Οπως μας συμφερει καθε φορα

Χαχαχα Χαχαχα σταματα πνιγηκα. 

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Κορίτσια Μόλις ξύπνησα.σερνομαι κυριολεκτικά.πηγα στη γιατρό πήρα τη διατροφή μου πήρα το μηχανάκι μου για μετρήσεις.μου γράψε και  εξετάσεις θυρωιδη και ζάχαρο και βλέπουμε.

Εισαι καλα? Ολα καλα? Τι σου είπε ο ντοκ? 

@Beboula25 σε καλωσοριζουμε επισήμως!! 

              ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

6. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

7. oneira_glyka  ΑΓΟΡΑΚΙ
    26/02/2019

8. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

10. Vasiliki88
    03/04/2019

11. fairy-mary
    16/04/2019

12. newmum94
    17/04/2019

13. Κωνσταντίνα16
     24/04/2019

14. *ζουζουνα*!!!
     25/04/2019

15. Elfer      
    08/05/2019

16. marirene
     14/05/2019

17. Beboula25
     27/05/2019


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα σταματα πνιγηκα. 

Εισαι καλα? Ολα καλα? Τι σου είπε ο ντοκ? 

@Beboula25 σε καλωσοριζουμε επισήμως!! 

              ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

6. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

7. oneira_glyka  ΑΓΟΡΑΚΙ
    26/02/2019

8. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

10. Vasiliki88
    03/04/2019

11. fairy-mary
    16/04/2019

12. newmum94
    17/04/2019

13. Κωνσταντίνα16
     24/04/2019

14. *ζουζουνα*!!!
     25/04/2019

15. Elfer      
    08/05/2019

16. marirene
     14/05/2019

17. Beboula25
     27/05/2019

Ααα γιουπιιιιι!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα

Αχ Θεέ Μ!Είσαι Καλά?Π καηκες? Γτ δεν την πήρες Ν πας σμρ? Μην αγχώνεσαι!δεν παθαίνει τπτ το νινακι σ..Μπορεί Ν τρόμαξε απλά όπως εσύ..Αλλά μια χαρά Θ είναι.. Αυτά εκεί μέσα είναι προστατευμένα Καλά!από όλες τις απόψεις.. μη κλαις όμως Γτ το αγχώνεις Κ ααυτό Κ είναι κρίμα..Ναι κοριτσάκι Μ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα

Κοπελα μου καηκες πολυ?? Εβαλες αλοιφη?? Μην ανησυχεις, μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου. Ειναι πολυ πιο δυνατα απ οτι φανταζεσαι !! Ασε που με το να κλαις, μπορει να ταραζεσαι πιο πολυ. Ολα καλα θα ειναι κ μια χαρα το σπορακι σου. Ειναι πολυ γερα τα μικρακια.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κοπελα μου καηκες πολυ?? Εβαλες αλοιφη?? Μην ανησυχεις, μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου. Ειναι πολυ πιο δυνατα απ οτι φανταζεσαι !! Ασε που με το να κλαις, μπορει να ταραζεσαι πιο πολυ. Ολα καλα θα ειναι κ μια χαρα το σπορακι σου. Ειναι πολυ γερα τα μικρακια.

Όχι εντάξει έχω λίγα σημαδακια στα χέρια και στα πόδια αλλά δεν με πειράζει...απλά φοβήθηκα για το μωράκι μου


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα

Αχ βρε κορίτσι μου Παναγία μου πάλι καλα δεν έγινε κάτι πιο σοβαρό. Το μωρό σου όπως είπαν και τα κορίτσια είναι προστατευμένο η φύση έχει προνοήσει αλλα μην ταράζεσαι άλλο μην κλαις ναι; Θα δεις αύριο πως είναι μια χαρά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου Παναγία μου πάλι καλα δεν έγινε κάτι πιο σοβαρό. Το μωρό σου όπως είπαν και τα κορίτσια είναι προστατευμένο η φύση έχει προνοήσει αλλα μην ταράζεσαι άλλο μην κλαις ναι; Θα δεις αύριο πως είναι μια χαρά!! 

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...μακάρι να είναι όλα καλά ..μίλησα με την γιατρό μ μου είπε πως δεν θεωρεί ότι έχει γίνει κάτι και να πιω ένα ζεστό και να ηρεμήσω..τώρα θα μάθω αύριο στις 6:30 και εύχομαι και παρακαλαω να είναι όλα καλα

πρίν από 26 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αχ Θεέ Μ!Είσαι Καλά?Π καηκες? Γτ δεν την πήρες Ν πας σμρ? Μην αγχώνεσαι!δεν παθαίνει τπτ το νινακι σ..Μπορεί Ν τρόμαξε απλά όπως εσύ..Αλλά μια χαρά Θ είναι.. Αυτά εκεί μέσα είναι προστατευμένα Καλά!από όλες τις απόψεις.. μη κλαις όμως Γτ το αγχώνεις Κ ααυτό Κ είναι κρίμα..Ναι κοριτσάκι Μ?

Προσπαθώ να ηρεμήσω 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα

Κωνσταντίνα μου ελπιζω να εισαι καλυτερα τώρα. Όπως σου ειπαν τα κοριτσια το μωράκι σου ειναι καλα προστατευμένο και δεν παθαινει κατι αν ταραχτουμε η αν τρομαξουμε,αν θυμώσουμε κτλ. Η φυση εχει προνόησει γιαυτο. Αν το σκεφτεις η μαμα οπως κ καθε άνθρωπος βιωνει πολλα συναίσθηματα,οπως λυπη θυμο,ταραχή αγχος κτλ.δεν μπορεις να εισαι σε μια γυαλα. Το μωρακι ειναι ανθεκτικο και προστατεύεται γιατι αυτα που βιωνουμε ειναι φυσιολογικα. Αν απο μια τρομαρα παθαινε κατι το μωρακι θα ειχαμε εξαφανιστεί σαν είδος χροονια τωρα απο τοτε που μας κυνηγουσαν τα αγρια θηρια στις σπηλιες :razz:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@Beboula25 μπράβο κοριτσάκι μ χάρηκα πολύ!! 

Εγώ σήμερα είχα τραγική μέρα...μ έπιασε φωτιά το λάδι στην κατσαρόλα και μέχρι να την σβήσω κάηκα κιόλας..και έχω τρομάξει μήπως επειδή ταράχτηκα τοοοοσο πολύ έκανα κάτι στο μικρακι μου .αύριο έχω την γιατρό και όλο κλαίω από εκείνη την ώρα

Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα και να έχεις ηρεμήσει λιγάκι. Όπως σου έγραψαν και όλα τα κοριτσια μην ανησυχείς για το μωράκι σου, δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πάθει κάτι. Μην κλαις όμως άλλο τώρα γιατί στεναχωριέται και εκείνο για τη μαμα του! Αφού δεν έπαθες κάτι σοβαρό ξέχασε το τελείως...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου...μακάρι να είναι όλα καλά ..μίλησα με την γιατρό μ μου είπε πως δεν θεωρεί ότι έχει γίνει κάτι και να πιω ένα ζεστό και να ηρεμήσω..τώρα θα μάθω αύριο στις 6:30 και εύχομαι και παρακαλαω να είναι όλα καλα

Προσπαθώ να ηρεμήσω 

Ωραία  πιες το ζεστό σου ή αν το ήπιες και χαλάρωσε χαζεψε λιγάκι τηλ να ξεχαστείς έστω λίγο, χάιδεψε την κοιλιτσα σου και αύριο θα είναι όλα καλα να είσαι σίγουρη.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κωνσταντίνα μου ελπιζω να εισαι καλυτερα τώρα. Όπως σου ειπαν τα κοριτσια το μωράκι σου ειναι καλα προστατευμένο και δεν παθαινει κατι αν ταραχτουμε η αν τρομαξουμε,αν θυμώσουμε κτλ. Η φυση εχει προνόησει γιαυτο. Αν το σκεφτεις η μαμα οπως κ καθε άνθρωπος βιωνει πολλα συναίσθηματα,οπως λυπη θυμο,ταραχή αγχος κτλ.δεν μπορεις να εισαι σε μια γυαλα. Το μωρακι ειναι ανθεκτικο και προστατεύεται γιατι αυτα που βιωνουμε ειναι φυσιολογικα. Αν απο μια τρομαρα παθαινε κατι το μωρακι θα ειχαμε εξαφανιστεί σαν είδος χροονια τωρα απο τοτε που μας κυνηγουσαν τα αγρια θηρια στις σπηλιες :razz:

Χαχαχα μ άρεσε ετσι όπως το είπες σε ευχαριστώ..ναι νιώθω καλύτερα και πιο ήρεμη..θετική σκεψη:wink:

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα και να έχεις ηρεμήσει λιγάκι. Όπως σου έγραψαν και όλα τα κοριτσια μην ανησυχείς για το μωράκι σου, δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πάθει κάτι. Μην κλαις όμως άλλο τώρα γιατί στεναχωριέται και εκείνο για τη μαμα του! Αφού δεν έπαθες κάτι σοβαρό ξέχασε το τελείως...

Σε ευχαριστώ πολύ ναι ηρέμησα αρκετά η αλήθεια είναι έχω πάρει και τα ουτρο και κατάλαβες πως είμαι..χιχιχι

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ωραία  πιες το ζεστό σου ή αν το ήπιες και χαλάρωσε χαζεψε λιγάκι τηλ να ξεχαστείς έστω λίγο, χάιδεψε την κοιλιτσα σου και αύριο θα είναι όλα καλα να είσαι σίγουρη.. 

Να είσαι καλά κοριτσάκι μ σε ευχαριστώ πολύ..! Εσύ πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...