Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Life777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ είμαι στην 14η εβδομάδα! Τη Δευτέρα κάναμε αυχενική διαφάνεια κ όλα ήταν πολύ καλά!! Φύλο δεν είδαμε ακόμη αλλά δεν πειράζει!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! :grin:  ΠΗΤ είναι 4/4/2019!! :wub:

Καλησπέρα και καλως ηρθες! Πρωτο μωρακι? Με το καλο ευχομαι και μια καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Nicol_ είπε:

Γενικα προτιμω τις ταμπλετες.Τα αναβραζοντα ειναι τα χειροτερα μου.Και γενικα οσα ειναι σαν ροφημα.Ακομα και αν εχουν γευση πορτοκαλι δεν μπορω να τα πιω. 

Μα μου έκανε εντυπωση όταν είπες ένα την ημέρα γιατί είχα στο μυαλό τις ταμπλέτες βέβαια

1 ώρα πρίν, marirene είπε:

καλημέρα κορίτσια! πώς είστε? χθες ολη μέρα δεν μπορούσα να μπω... (τις ώρες που είμαι στη δουλειά σας διαβάζω γιατί στο σπίτι επικρατεί πανικός).

διάβασα γρήγορα τα νέα σας! beboula και Κωνσταντίνα16 πολύ ευχάριστα τα νέα σας! με το καλό τα μωράκια σας!

D-na μπράβο και σε σένα! εύχομαι πολύ γρήγορα να σου φύγει αυτός ο φόβος που αναφέρεις και να ευχαριστηθείς αυτή τη μοναδική εμπειρία!

Nicol_  εγω αν θυμάμαι είχα στη 2η εγκυμοσύνη αρκετές συσπάσεις και πετρώματα. αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό... αν είναι να ανησυχείς, καλύτερα να δεις το γιατρό σου να σε καθυσηχάσει!

fairy-mary κ εγω ανυπομονώ για την αυχενικη... εσύ θέλεις λίγες μέρες!! με το καλό!!! κ ευχομαι να δείτε κ το φύλλο του μωρού! :)

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Μα μου έκανε εντυπωση όταν είπες ένα την ημέρα γιατί είχα στο μυαλό τις ταμπλέτες βέβαια

Αχ ναι ασε δεν το ηξερα καθολου!Παλι καλα που πηρα χθες και μου το διευκρινησε. Αν και επρεπε να μου το ειχε πει απο την αρχη αλλα ενταξει,διορθωθηκε τωρα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, D-na είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!

Κάθε μέρα μπαίνω και διαβάζω τα νέα σας αν και είμαι καινούρια εδώ νιωθυ ότι είμαστε παρέα..τα νέα μου προς το παρόν είναι καλά η β χοριακη ανεβαίνει σωστά χτες ήταν 2183.6 από 801 που ήταν 2 μέρες πριν.αυτα για τώρα.ηθελα να πω και κάτι ακόμη το αίσθημα του φόβου είναι πιο δυνατό από της χαράς ξέρω θα πείτε μα είμαι αισιόδοξη και θα είμαι αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.ευχομαι ότι καλύτερο σε κάθε μία ξεχωριστά.:-D:razz:

Συγχαρητήρια! καλα εκανες κ το βγαζεις και σιγά σιγά θα ηρεμεις. Και εμενα ο φοβος επικρατεί αλλα προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά ότι δλδ δεν οφελεί πουθενά και δεν αλλάζει κάτι. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις!:)

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αχ ναι ασε δεν το ηξερα καθολου!Παλι καλα που πηρα χθες και μου το διευκρινησε. Αν και επρεπε να μου το ειχε πει απο την αρχη αλλα ενταξει,διορθωθηκε τωρα

Να είσαι καλα εσυ και το μπεμπακι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Συγχαρητήρια! καλα εκανες κ το βγαζεις και σιγά σιγά θα ηρεμεις. Και εμενα ο φοβος επικρατεί αλλα προσπαθώ να σκέφτομαι λογικά ότι δλδ δεν οφελεί πουθενά και δεν αλλάζει κάτι. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις!:)

Να είσαι καλα εσυ και το μπεμπακι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς..

Σ'ευχαριστω Beboula μου και εσυ το ιδιο..βοηθαει και ο καιρος και σημερα θα πεσει χουχουλιασμα και βιβλιαρακια :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Nicol_ είπε:

Γενικα προτιμω τις ταμπλετες.Τα αναβραζοντα ειναι τα χειροτερα μου.Και γενικα οσα ειναι σαν ροφημα.Ακομα και αν εχουν γευση πορτοκαλι δεν μπορω να τα πιω. 

Οχι δεν ειναι αηδιαστικο. Λενε απορροφονται καλυτερα. Ουτε κ ξερω αν ισχυει  


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς είδαν φύλο στην αυχενική και επίσης πότε αρχίσατε να ανακοινώνετε την εγκυμοσύνη σας;

@fairy-mary εγω θα σου πω την δικια μου καθαρα ομως προσωπικη γνωμη το φυλο φαινεται στον 5 μηνα εβδομαδες τωρα δεν μποεω να υπολογισω εγω τοτε το ειδα αλλα το ηξερα απο πιο πριν λογω εξετασης που ειχα υποβληθει τωρα για της ανακοινωσεις θα σου φανω πολυ υπερβολικη αλλα μην λες τιποτα εως οτου φανει η κοιλια σου στο λεω γιατι υπαρχει κακια γλωσοφαγια και ζηλια αυτα ειναι η προσωπικη μου γνωμη


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nicol_ είπε:

Γενικα προτιμω τις ταμπλετες.Τα αναβραζοντα ειναι τα χειροτερα μου.Και γενικα οσα ειναι σαν ροφημα.Ακομα και αν εχουν γευση πορτοκαλι δεν μπορω να τα πιω. 

Και εγώ με τα αναβράζοντα και τα μπουκαλάκια δεν τα πάω καλά! Ξεκουράσου σήμερα και με το μαγνήσιο θα είσαι μια χαρά. Το τραβάει και η μέρα σήμερα το χουχουλιασμα!

 

πρίν από 52 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ το παίρνω σε μπουκαλάκι σαν ρόφημα με γεύση πορτοκάλι το mag2 Τρεις φορές την ημέρα. 

Στην αρχή μου έδωσε και εμένα αυτό αλλά δεν μπορούσα να το πιω με τίποτε. Είχα και τις αναγούλες τότε...Τώρα παίρνω το trofocard σε δισκίο 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Αληθεια?Σε ποιο μηνα σου ξεκινησαν?

Ναι ειχα ψιλοκουραστει και αγχωθηκα και αρκετα.Οποτε σημερα θα αραξω και θα ξεκουραστω.Ευτυχως ο αντρας μου ειναι μεσα στη θετικοτητα και με καθυσηχασε αρκετα.Ειχα κανει και μια χαζομαρα με το μαγνησιο.Επαιρνα ενα αναβραζον αλλα λογω του οτι ειχα αναγουλες το αλλαξα και το παιρνω τωρα σε ταμπλετα.Δεν μου ανεφερε ομως η γραμματεας οτι αυτο το παιρνουμε 2 φορες τη μερα και οχι μια και ουτε στο φαρμακειο ρωτησα και το επαιρνα μονο μια.Χθες μου το ειπε η γραμματεας και το ξεκινησα 2 φορες οποτε πιστευω θα με βοηθησει και αυτο και βλεπουμε.

αν θυμαμαι καλα nicol στον 6ο ειχαν ξεκινησει...

πρίν από 48 λεπτά , Nicol_ είπε:

Γενικα προτιμω τις ταμπλετες.Τα αναβραζοντα ειναι τα χειροτερα μου.Και γενικα οσα ειναι σαν ροφημα.Ακομα και αν εχουν γευση πορτοκαλι δεν μπορω να τα πιω. 

κ εγω ετσι ακριβως... μονο χαπια παιρνω

πρίν από 41 λεπτά , Life777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ είμαι στην 14η εβδομάδα! Τη Δευτέρα κάναμε αυχενική διαφάνεια κ όλα ήταν πολύ καλά!! Φύλο δεν είδαμε ακόμη αλλά δεν πειράζει!! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!! :grin:  ΠΗΤ είναι 4/4/2019!! :wub:

μπραβο!! με το καλο το μωρακι σου!

πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς είδαν φύλο στην αυχενική και επίσης πότε αρχίσατε να ανακοινώνετε την εγκυμοσύνη σας;

εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες το ειδαμε στην αυχενικη... το ανακοινωνεις οποτε νιωθεις εσυ ετοιμη... εμενα ο αντρας μου κ τις 2 φορες το ελεγε απο την αρχη στους κοντινους μας... κ τωρα παλι ενω ημουν στην 7η εβδομαδα το ειπε σε 2 φιλους μας... προσωπικα αυτο με την κακογλωσσια που λενε το βρισκω τοοοσο αναχρονιστικο!!! αν ειναι μια εγκυμοσυνη να προχωρησει, θα προχωρησει ο,τι κ να λενε/πιστευουν καποιοι τριτοι... απο την αλλη, εγω δεν ηθελα να το πω και το κραταγα στη δουλεια μεχρι την αυχενικη ακριβως σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα, να μην χρειαζεται να εξηγω σε κοσμο τι ακριβως πηγε ασχημα...

  • Μου αρέσει 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς είδαν φύλο στην αυχενική και επίσης πότε αρχίσατε να ανακοινώνετε την εγκυμοσύνη σας;

Εξαρτάται από τη στάση του εμβρύου. Την προηγούμενη φορά εμένα καθόταν με ανοιχτά πόδια και φαινόταν ξεκάθαρα το τσουτσουνακι! Τώρα με τη Μπέμπα δυσκολευτήκαμε πολύ και το ειδαμε αργότερα. Τώρα για την ανακοίνωση είναι πολύ προσωπικό θέμα. Θεωρητικά μετά την αυχενική οι περισσότεροι το ανακοινώνουν. Εμεις λόγω της προηγούμενης απώλειας και λόγω και των προβλημάτων με την αιμορραγία το έχουμε πει σε λίγους και όσο περνάει ο καιρός θα το μάθουν και οι υπόλοιποι. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marirene είπε:

αν θυμαμαι καλα nicol στον 6ο ειχαν ξεκινησει...

κ εγω ετσι ακριβως... μονο χαπια παιρνω

μπραβο!! με το καλο το μωρακι σου!

εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες το ειδαμε στην αυχενικη... το ανακοινωνεις οποτε νιωθεις εσυ ετοιμη... εμενα ο αντρας μου κ τις 2 φορες το ελεγε απο την αρχη στους κοντινους μας... κ τωρα παλι ενω ημουν στην 7η εβδομαδα το ειπε σε 2 φιλους μας... προσωπικα αυτο με την κακογλωσσια που λενε το βρισκω τοοοσο αναχρονιστικο!!! αν ειναι μια εγκυμοσυνη να προχωρησει, θα προχωρησει ο,τι κ να λενε/πιστευουν καποιοι τριτοι... απο την αλλη, εγω δεν ηθελα να το πω και το κραταγα στη δουλεια μεχρι την αυχενικη ακριβως σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα, να μην χρειαζεται να εξηγω σε κοσμο τι ακριβως πηγε ασχημα...

τα 2 σου παιδάκια είναι αγοράκια ή κοριτσάκια;

γιατί λένε ότι αν είναι αγόρι φαίνεται πιο εύκολα.

και εγώ σκέφτομαι να το πώ μετά την αυχενική, μέχρι στιγμής μόνο οι κοντινοί μου συγγενείς το ξέρουν (γονείς-αδέρφια)


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πόσες από εσάς είδαν φύλο στην αυχενική και επίσης πότε αρχίσατε να ανακοινώνετε την εγκυμοσύνη σας;

Εμεις το ειδαμε στην αυχενικη το φυλο :wub:  Στους κοντινους μου,σε συγγενεις και φιλους το ειπα απο την αρχη για την εγκυμοσυνη.Ηθελα να μοιραστω τη χαρα.Μετα τον 3ο πλεον το λεμε κανονικα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marirene είπε:

αν θυμαμαι καλα nicol στον 6ο ειχαν ξεκινησει...

κ εγω ετσι ακριβως... μονο χαπια παιρνω

μπραβο!! με το καλο το μωρακι σου!

εγω κ στις 2 εγκυμοσυνες το ειδαμε στην αυχενικη... το ανακοινωνεις οποτε νιωθεις εσυ ετοιμη... εμενα ο αντρας μου κ τις 2 φορες το ελεγε απο την αρχη στους κοντινους μας... κ τωρα παλι ενω ημουν στην 7η εβδομαδα το ειπε σε 2 φιλους μας... προσωπικα αυτο με την κακογλωσσια που λενε το βρισκω τοοοσο αναχρονιστικο!!! αν ειναι μια εγκυμοσυνη να προχωρησει, θα προχωρησει ο,τι κ να λενε/πιστευουν καποιοι τριτοι... απο την αλλη, εγω δεν ηθελα να το πω και το κραταγα στη δουλεια μεχρι την αυχενικη ακριβως σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα, να μην χρειαζεται να εξηγω σε κοσμο τι ακριβως πηγε ασχημα...

@marirene γλυκια μου ειναι αποψη σου αυτο για την κακογλωσια αλλα δεν ειναι καθολου αναχρονιστικο σε πληροφορω ειναι δικαιωμα του καθενος να πιστευει η οχι στην κακογλωσια εγω την εχω νιωσει στο πετσι μου και το λεω αυτο δεν ειναι κατι το οποιο μου βγαινει ετσι απλα απο το κεφαλι μου τωρα αν μια εγκυμοσυνη ειναι να προχωρησει η οχι ασχετα με το τι θα πουν οι αλλοι συμφωνω αλλα παιζουν και αλλα ρολο 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Εξαρτάται από τη στάση του εμβρύου. Την προηγούμενη φορά εμένα καθόταν με ανοιχτά πόδια και φαινόταν ξεκάθαρα το τσουτσουνακι! Τώρα με τη Μπέμπα δυσκολευτήκαμε πολύ και το ειδαμε αργότερα. Τώρα για την ανακοίνωση είναι πολύ προσωπικό θέμα. Θεωρητικά μετά την αυχενική οι περισσότεροι το ανακοινώνουν. Εμεις λόγω της προηγούμενης απώλειας και λόγω και των προβλημάτων με την αιμορραγία το έχουμε πει σε λίγους και όσο περνάει ο καιρός θα το μάθουν και οι υπόλοιποι. 

καλά έχεις απόλυτο δίκιο που δε το λες, 

αχ μακάρι να το δώ και εγώ στην αυχενική το φύλο!

ανυπομονώ!!!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...