Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ολες ειμαστε καπως υπερβολικες και αγχωνομαστε καποιες φορες παραπανω. Και ειναι λογικο. Αλλα απο τη στιγμη που σε ειδε ο γιατρος σου και τον εμπιστευεσαι τοτε κανενας λογος ανησυχιας. Και το χαμομηλι κανει πολυ καλο αλλα με τα υποθετα τωρα θα εισαι καλυμμένη. Ναι το πρωτο μου ειναι και εχω και εγω ενα σωρο αγχη και ανησυχιες χαχα αυτο δεν σταματαει. Επισης μη ζητας συγνωμη ειμαστε τοσες πολλες εδω μεσα, γραφουμε και αρκετα οποτε ειναι αδυνατον να θυμασαι τις ιστοριες. 

Τωρα χαλαρωσε και μη το σκεφτεσαι αλλο,ολα ειναι μια χαρα :) 

Τελεια,με το καλο τα μωρακια ολων μας.Ειναι απιστευτα τα αγχη και οι ανησυχιες.Εγω ειχα στο μυαλο μου μενεις εγκυος και γεννας.Αλλα ολο κατι συμβαινει απο την αρχη,ο αντρας μου εχει χαζεψει.Μου λεει γεννα αυτο με το καλο και δευτερο δεν εχει χαχαχα.Με το παραμικρο τρεχω στον γιατρο ,με εχουν βαρεθει ολοι.Αλλα οταν βλεπω τις φωτογραφιες της τρελενομαι,την λατρευω για αυτο νομιζω τρεμω για τα παντα.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , maraki 93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ,ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη.Η πρωτη ηταν παλινδρομη στις 7 εβδομαδες οποτε φοβαμαι για ολα.Μου φαινονται ολα βουνο.

Λες να ειμαι τοσο υπερβολικη?Χτες απο τον φοβο μου κατεβασα 2 μεγαλα μπουκαλια νερο ,πλακωθηκα στο γιαουρτι και πλυθηκα με χαμομηλι.Η αληθεια ειναι οτι σαν να ανακουφιστηκα λιγο.Ελειπε χτες η γραμματεας του που γραφει φαρμακα και εξετασεις οποτε θα παω σημερα να μου γραψει τις μηνιαιες μου εξετασεις και τα φαρμακα.Ελπιζω να περασει και αυτο.Εσενα ειναι το πρωτο σου?Συγγνωμη που δεν γνωριζω αλλα διαβασα τοσο γρηγορα το θεμα χτες που εχω ψιλομπερδευτει.

Ειχα κι εγω μια στην 10η εβδομάδα σε καταλαβαίνω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ειχα κι εγω μια στην 10η εβδομάδα σε καταλαβαίνω. 

Πολυ τραγικη εμπειρια,ειδικα οταν ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη :(( Aλλα σκεφτομαι οτι υπαρχουν και χειροτερα.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Smile89 είπε:

Εκτος του οτι πρωτη φορα δεν με αφηνε να κοιμηθω, 07:45 με ξυπνησε απο τα κλωτσομπουνιδια η κυρια κ μου κοβει κ ενα χαμηλα, σφαιρα τουαλετα Οριακα. Ξυπνησα τωρα στις δέκα συνεχιζει αλύπητα. Βέβαια μαρεσειιιιι Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Αχαχαχαχαχαχα. Ειναι συμμορια ρε. Εγω εχω ξυπνησει απ τις 6 και εκανα παλι ψευτοκατακορυφο στο κρεβατι για να ανεβει να μην με ενοχλει εκει κατω χαχαχα. Ολα τα νορμαλ μωρακια ειναι ψηλα συνηθως και βλεπεις την κοιλιτσα να κουνιεται περα δωθε. Ε, εγω ουτε καν. Αντι για κοιλιτσα να πηγαινει περα δωθε βλεπω το απαυτο μου να πηγαινει χαχαχαχαχα. 

πρίν από 24 λεπτά , maraki 93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ,ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη.Η πρωτη ηταν παλινδρομη στις 7 εβδομαδες οποτε φοβαμαι για ολα.Μου φαινονται ολα βουνο.

Λες να ειμαι τοσο υπερβολικη?Χτες απο τον φοβο μου κατεβασα 2 μεγαλα μπουκαλια νερο ,πλακωθηκα στο γιαουρτι και πλυθηκα με χαμομηλι.Η αληθεια ειναι οτι σαν να ανακουφιστηκα λιγο.Ελειπε χτες η γραμματεας του που γραφει φαρμακα και εξετασεις οποτε θα παω σημερα να μου γραψει τις μηνιαιες μου εξετασεις και τα φαρμακα.Ελπιζω να περασει και αυτο.Εσενα ειναι το πρωτο σου?Συγγνωμη που δεν γνωριζω αλλα διαβασα τοσο γρηγορα το θεμα χτες που εχω ψιλομπερδευτει.

Καλησπερα, με το καλο το μωρακι σου. Οι κολπιτιδες και οι ουρολοιμωξεις ειναι πολυ συχνες στην εγκυμοσυνη και δεν ειναι επικινδυνα μην ανησυχεις. Ασε που την ουρολοιμωξη θα την καταλαβαινες. Δεν θα μπορουσες να ουρησεις απ το τσουξιμο! Ειναι πολυ χαρακτηριστικα τα συμπτωματα της. 

Πινε πολλα νερα, αλλαζε τακτικα εσωρουχο, αν φορας σερβιετακι επισης θελει αλλαγη συχνη και με το υποθετο θα σαι μια χαρα. Μην ανησυχεις

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Πολυ τραγικη εμπειρια,ειδικα οταν ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη :(( Aλλα σκεφτομαι οτι υπαρχουν και χειροτερα.

 Ναι ειναι το πρώτο μου ηταν. Υπαρχουν ναι. 

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχα. Ειναι συμμορια ρε. Εγω εχω ξυπνησει απ τις 6 και εκανα παλι ψευτοκατακορυφο στο κρεβατι για να ανεβει να μην με ενοχλει εκει κατω χαχαχα. Ολα τα νορμαλ μωρακια ειναι ψηλα συνηθως και βλεπεις την κοιλιτσα να κουνιεται περα δωθε. Ε, εγω ουτε καν. Αντι για κοιλιτσα να πηγαινει περα δωθε βλεπω το απαυτο μου να πηγαινει χαχαχαχαχα. 

Καλησπερα, με το καλο το μωρακι σου. Οι κολπιτιδες και οι ουρολοιμωξεις ειναι πολυ συχνες στην εγκυμοσυνη και δεν ειναι επικινδυνα μην ανησυχεις. Ασε που την ουρολοιμωξη θα την καταλαβαινες. Δεν θα μπορουσες να ουρησεις απ το τσουξιμο! Ειναι πολυ χαρακτηριστικα τα συμπτωματα της. 

Πινε πολλα νερα, αλλαζε τακτικα εσωρουχο, αν φορας σερβιετακι επισης θελει αλλαγη συχνη και με το υποθετο θα σαι μια χαρα. Μην ανησυχεις

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα οχι νταξει εχω κινητικότητα στην κοιλια οχι μονο στο απαυτο!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχα. Ειναι συμμορια ρε. Εγω εχω ξυπνησει απ τις 6 και εκανα παλι ψευτοκατακορυφο στο κρεβατι για να ανεβει να μην με ενοχλει εκει κατω χαχαχα. Ολα τα νορμαλ μωρακια ειναι ψηλα συνηθως και βλεπεις την κοιλιτσα να κουνιεται περα δωθε. Ε, εγω ουτε καν. Αντι για κοιλιτσα να πηγαινει περα δωθε βλεπω το απαυτο μου να πηγαινει χαχαχαχαχα. 

Καλησπερα, με το καλο το μωρακι σου. Οι κολπιτιδες και οι ουρολοιμωξεις ειναι πολυ συχνες στην εγκυμοσυνη και δεν ειναι επικινδυνα μην ανησυχεις. Ασε που την ουρολοιμωξη θα την καταλαβαινες. Δεν θα μπορουσες να ουρησεις απ το τσουξιμο! Ειναι πολυ χαρακτηριστικα τα συμπτωματα της. 

Πινε πολλα νερα, αλλαζε τακτικα εσωρουχο, αν φορας σερβιετακι επισης θελει αλλαγη συχνη και με το υποθετο θα σαι μια χαρα. Μην ανησυχεις

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το τσουξιμο εμενα ειναι εξω στο πανω στα χειλη κυριως και δεν ειναι οτι τσουζω συνεχεια αλλα μετα απο πολλες φορες σκουπισμα.Στην ουρολοιμωξη τσουζει αλλου?Εκτος απο τα υγρα και το τσουξιμο δεν εχω κατι αλλο,λες να ειναι μονο κολπιτιδα?


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το τσουξιμο εμενα ειναι εξω στο πανω στα χειλη κυριως και δεν ειναι οτι τσουζω συνεχεια αλλα μετα απο πολλες φορες σκουπισμα.Στην ουρολοιμωξη τσουζει αλλου?Εκτος απο τα υγρα και το τσουξιμο δεν εχω κατι αλλο,λες να ειναι μονο κολπιτιδα?

Καλησπερα κ απο μενα με το καλο το μωρακι σου! Αν θες για μη σε ταλαιπωρει το σκουπισμα κανε πλυσεις με νερακι χλιαρο καλυτερα κ σκουπισου με απαλη πετσετουλα εμενα με ειχε βοηθήσει με την αιμοραγια αυτο γιατι με το συχνο σκουπισμα απο το χαρτι ερεθιζεται η περιοχη απλα μη βαζεις πολυ ζεστο νερο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το τσουξιμο εμενα ειναι εξω στο πανω στα χειλη κυριως και δεν ειναι οτι τσουζω συνεχεια αλλα μετα απο πολλες φορες σκουπισμα.Στην ουρολοιμωξη τσουζει αλλου?Εκτος απο τα υγρα και το τσουξιμο δεν εχω κατι αλλο,λες να ειναι μονο κολπιτιδα?

 Αν ηταν ουρολοιμωξη θα πονουσες κατα την ουρηση. Θα υπεφερες καθε φορα, ειδικα οσο περνουσε η ωρα. Αρα μαλλον δεν προκειται για ουρολοιμωξη. Η κολπιτιδα συνηθως ειναι αυτη που σχετιζεται με αυξημενα υγρα και φαγουρα. Οποτε ισως να εχεις μια ελαφρα κολπιτιδα που ειναι πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Αν ο γιατρος σου δεν ανησυχει τοτε ολα καλα. Κ γω παιρνω μια κολπικη κρεμα η οποια προλαμβανει την κολπιτιδα και τις λοιμωξεις. Μου την εχει δωσει γιατι ειχα αυξημενα υγρα και επειδη εχω κ ενα αλλο θεμα με τον τραχηλο. Δεν ειναι κατι μη φοβασαι. Και αντιβιωση εχω παρει γιατι φοβομασταν για μικροβιο. Ο γιατρος σου ξερει, εχε του εμπιστοσυνη και να σκεφτεσαι θετικα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλησπερα κ απο μενα με το καλο το μωρακι σου! Αν θες για μη σε ταλαιπωρει το σκουπισμα κανε πλυσεις με νερακι χλιαρο καλυτερα κ σκουπισου με απαλη πετσετουλα εμενα με ειχε βοηθήσει με την αιμοραγια αυτο γιατι με το συχνο σκουπισμα απο το χαρτι ερεθιζεται η περιοχη απλα μη βαζεις πολυ ζεστο νερο

Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα.Θα το εφαρμοσω και αυτο οταν ειμαι σπιτι αρκει να το ξεπερασω γρηγορα.

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

 Αν ηταν ουρολοιμωξη θα πονουσες κατα την ουρηση. Θα υπεφερες καθε φορα, ειδικα οσο περνουσε η ωρα. Αρα μαλλον δεν προκειται για ουρολοιμωξη. Η κολπιτιδα συνηθως ειναι αυτη που σχετιζεται με αυξημενα υγρα και φαγουρα. Οποτε ισως να εχεις μια ελαφρα κολπιτιδα που ειναι πολυ συχνο στην εγκυμοσυνη. Αν ο γιατρος σου δεν ανησυχει τοτε ολα καλα. Κ γω παιρνω μια κολπικη κρεμα η οποια προλαμβανει την κολπιτιδα και τις λοιμωξεις. Μου την εχει δωσει γιατι ειχα αυξημενα υγρα και επειδη εχω κ ενα αλλο θεμα με τον τραχηλο. Δεν ειναι κατι μη φοβασαι. Και αντιβιωση εχω παρει γιατι φοβομασταν για μικροβιο. Ο γιατρος σου ξερει, εχε του εμπιστοσυνη και να σκεφτεσαι θετικα.

Αχ σε ευχαριστω πολυ.Νομιζα οτι ειμαι η μονη που θα βαλει φαρμακο ενδοκολπικα.Και μονο στην ιδεα ετρεμα.Σε ποιο μηνα εισαι?


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα.Θα το εφαρμοσω και αυτο οταν ειμαι σπιτι αρκει να το ξεπερασω γρηγορα.

Για να μην ερεθιζεις το δερματακι στο σκουπισμα εγω θα σου λεγα ειτε αυτο που ειπε η Vasoth ειτε να μην χρησιμοποιησεις ξανα χαρτι. Να παρεις μωρομαντηλα αλλα οχι αυτα του εμποριου που εχουν χιλια δυο μεσα. Υπαρχουν μωρομαντηλα με νερο. Ειναι πολυ πιο αγνα και θα τα δεις οτι θα σε βοηθησουν. Ασε που θα ξερεις κ τι θα βαζεις αργοτερα και στο μωρακι σου.:) 

πρίν από 5 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλησπερα και σε ευχαριστω πολυ για την ιδεα.Θα το εφαρμοσω και αυτο οταν ειμαι σπιτι αρκει να το ξεπερασω γρηγορα.

Αχ σε ευχαριστω πολυ.Νομιζα οτι ειμαι η μονη που θα βαλει φαρμακο ενδοκολπικα.Και μονο στην ιδεα ετρεμα.Σε ποιο μηνα εισαι?

Οχι βρε μη φοβασαι. Βαζω και γω μια κολπικη γελη που εχει απλικαντερ. Σαν υποθετη κρεμα δλδ. Δεν ειναι κατι αυτα. Συν η προγεστερονη που παιρνουμε πολλες απο μας κολπικα. Ειμαι στον 7ο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Για να μην ερεθιζεις το δερματακι στο σκουπισμα εγω θα σου λεγα ειτε αυτο που ειπε η Vasoth ειτε να μην χρησιμοποιησεις ξανα χαρτι. Να παρεις μωρομαντηλα αλλα οχι αυτα του εμποριου που εχουν χιλια δυο μεσα. Υπαρχουν μωρομαντηλα με νερο. Ειναι πολυ πιο αγνα και θα τα δεις οτι θα σε βοηθησουν. Ασε που θα ξερεις κ τι θα βαζεις αργοτερα και στο μωρακι σου.:) 

Xρησιμοποιεις καποια συγκεκριμενα?Πηρα απο το σουπερ καποια που ελεγαν χωρις οινοπνευμα και με το που σκουπιστηκα ενιωσα οτι θα παρω φωτια.Ο γιατρος μου ειπε ταμποναριστα ισα ισα με το χαρτι αλλα και παλι μια ενοχληση υπαρχει.Φορεσα και σερβιετακια εδω και δυο μερες στην δουλεια αλλα νιωθω οτι χειροτερευουν την κατασταση.Σημερα φαντασου πηρα τρια εσωρουχα μαζι μου για να αλλαζω.Τουλαχιστον νιωθω να αναπνεει η περιοχη.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , maraki 93 είπε:

Xρησιμοποιεις καποια συγκεκριμενα?Πηρα απο το σουπερ καποια που ελεγαν χωρις οινοπνευμα και με το που σκουπιστηκα ενιωσα οτι θα παρω φωτια.Ο γιατρος μου ειπε ταμποναριστα ισα ισα με το χαρτι αλλα και παλι μια ενοχληση υπαρχει.Φορεσα και σερβιετακια εδω και δυο μερες στην δουλεια αλλα νιωθω οτι χειροτερευουν την κατασταση.Σημερα φαντασου πηρα τρια εσωρουχα μαζι μου για να αλλαζω.Τουλαχιστον νιωθω να αναπνεει η περιοχη.

Καλο ειναι τοτε να μη φορας σερβιετακι καθολου. Αλλαζε τακτικα εσωρουχακι. Το ιδανικο ειναι να πλενεσαι καθε φορα και θα δεις οτι ο ερεθισμος θα περασει. Αλλα επειδη στη δουλεια αυτο ειναι λιγο δυσκολο λογικο, μπορεις να χρησιμοποιεις μωρομαντηλα. Οχι αυτα του σουπερμαρκετ. Αυτα υποτιθεται ειναι για μωρο και εδω εμεις το βαζουμε πανω μας και καιγομαστε ολοκληρες. Περιεχουν πολλα χημικα και αρωμα. Υπαρχουν καποια που λεγονται water wipes. Δεν χρησιμοποιω καποιο, απλα μου τα χε προτεινει η μαια. Αμα το γκουγκλαρεις θα σου βγαλει αποτελεσματα. Κ συνηθως αυτα δεν  περιεχουν χημικα, μονο νερο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλο ειναι τοτε να μη φορας σερβιετακι καθολου. Αλλαζε τακτικα εσωρουχακι. Το ιδανικο ειναι να πλενεσαι καθε φορα και θα δεις οτι ο ερεθισμος θα περασει. Αλλα επειδη στη δουλεια αυτο ειναι λιγο δυσκολο λογικο, μπορεις να χρησιμοποιεις μωρομαντηλα. Οχι αυτα του σουπερμαρκετ. Αυτα υποτιθεται ειναι για μωρο και εδω εμεις το βαζουμε πανω μας και καιγομαστε ολοκληρες. Περιεχουν πολλα χημικα και αρωμα. Υπαρχουν καποια που λεγονται water wipes. Δεν χρησιμοποιω καποιο, απλα μου τα χε προτεινει η μαια. Αμα το γκουγκλαρεις θα σου βγαλει αποτελεσματα. Κ συνηθως αυτα δεν  περιεχουν χημικα, μονο νερο. 

Σε ευχαριστω πολυ,και εγω ειχα αυτη την απορροια.Δηλαδη,τσουζουν εμας και σε κανονικες συνθηκες στα μωρακια δεν ειναι παραλογο να χρησιμοποιουνται.Οταν με το καλο ερθει η μπεμπα μου νομιζω  τουλαχιστον για το πιπι της θα χρησιμοποιω νερακι με βαμβακι.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maraki 93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ,και εγω ειχα αυτη την απορροια.Δηλαδη,τσουζουν εμας και σε κανονικες συνθηκες στα μωρακια δεν ειναι παραλογο να χρησιμοποιουνται.Οταν με το καλο ερθει η μπεμπα μου νομιζω  τουλαχιστον για το πιπι της θα χρησιμοποιω νερακι με βαμβακι.

Και καλα θα κανεις. Εννοειται. Αλλα επειδη μπορει να τυχει να ειστε καπου εξω εκτος σπιτιου κ να χρειαστει μια στο τοσο το μωρομαντηλο, να τα χεις υποψιν σου. Καλο ειναι να πλενονται μονο με νερακι βεβαια. Β επιπεδου εχεις κανει?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Και καλα θα κανεις. Εννοειται. Αλλα επειδη μπορει να τυχει να ειστε καπου εξω εκτος σπιτιου κ να χρειαστει μια στο τοσο το μωρομαντηλο, να τα χεις υποψιν σου. Καλο ειναι να πλενονται μονο με νερακι βεβαια. Β επιπεδου εχεις κανει?

Nαι ,καναμε την Τριτη και τρελαθηκα.Μας εβγαλαν φωτο με 3d ,ειμαι φουλ ερωτευμενη μαζι της.Ειχα ενα αγχος γιατι η αυχενικη διαφανεια ηταν αυξημενη 2,8 και μου φερθηκαν λες και το παιδι μου εχει σιγουρα προβλημα και αρχισαν τις συζητησεις περι ληψης τροφοβλαστης και καλα οτι θα προλαβουμε να κανουμε αποξεση για να μην ζησω την εμπειρια τοκετου σε περιπτωση διακοπης λογω συνδρομου.Οπως ειναι φυσικο σαστισα ,του λεω και ποιος σου ειπε οτι θα διακοψω την κυηση και αρχισε να μου λεει σκεψου οτι καταστρεφεις την ζωη σου και κατι τετοια(και μιλαμε για πασιγνωστο κεντρο της θεσσαλονικης).Να πω οτι λυπηθηκα τα λεφτα και πηγα σε καποιον τυχαιο να τη δικαιολογησω την συμπεριφορα. Ετσι,οπως ημουν σηκωθηκα εφυγα και οταν μιλησα με τον γιατρο μου ,μου ειπε ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει τιποτα το παιδι σου.Μετα απο εναμιση μηνα στεναχωριας,κλαματος και στα ορια της παρανοιας μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να κανω την αμνιοπαρακεντηση γιατι αλλιως θα ανεβασω πιεση και θα διακινδυνεψω να χασω το μωρο.Την εκανα σε αλλο κεντρο με μια γυναικα κορυφη σε αυτα τα θεματα στην Θεσσαλονικη,λες και πηγαινα για σφαγη,περισσοτερο ειναι το αγχος παρα η διαδικασια.Ολα καλα τελικα με το κοριτσακι μου,μαθαμε και το φυλλο.Οποτε στην β επιπεδου ειχα λιγο αγχος αλλα τελικα ολα αψογα δοξα το Θεο.Εσυ την εκανες ηδη?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...