Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,ειμαι νεο μελος.Διαβαζω τις συζητησεις εδω και μερες και μου κρατανε συντροφια.Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεματακι που αντιμετωπιζω.Ειμαι 22+1 εβδομαδων και περιμενω κοριτσακι.Στις 14 Σεπτεμβριου εκανα αμνιοπαρακεντηση με μεγαλο φοβο.Δεν μου εδιναν αντιβιωση αλλα εγω την ζητησα γιατι ειχα διαβασει παντου οτι συνισταται για αποφυγη καποιας μολυνσης απο την βελονα.Λιγες μερες μετα αυξηθηκαν τα υγρα που ειχα απο την αρχη.Τρομαξα ,νομιζα οτι χανω αμνιακο υγρο και ετρεξα στον γιατρο ο οποιος με εξετασε οχι ομως κολπικα και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα.Τις επομενες μερες αυξηθηκαν κ αλλο και οπως ειναι φυσικο καθε δυο λεπτα πηγαινα τουαλετα και εβλεπα το χαρτι και ειδα μια τελιτσα αιμα αλλα πολυ καθαρο οχι σαν την περιοδου.Πηγα ξανα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Το Σαββατο που μας περασε ξανα η ιδια τελιτσα και χτες το ιδιο.Εντωμεταξυ,αυξηθηκαν κ αλλο τα υγρα και αρχισε το τσουξιμο.Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε ελα να σε δω.Πηγα με εξετασε και κολπικα μου ειπε οτι ειναι κολπιτιδα ,μου μετρησε τον τραχηλο 4.9 και μου ειπε οτι το αιμα δεν προερχεται απο τα γυναικολογικα.Μου εγραψε υποθετα για την κολπιτιδα και εξετασεις ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη.Απο οτι διαβασα οι αντιβιωσεις προκαλουν μυκητες.Λετε το αιμα που ειναι σε μορφη τελειας να ειναι απο το συχνο σκουπισμα.?Εχει καμια σας περασει κολπιτιδα η ουρολοιμωξη στην εγκυμοσυνη?Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.Με εχει φαει η αγωνια.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!!! @Nicol_ σου τα Ειπαν ολα τα κοριτσια, χαιρομαι που εισαι πιο ηρεμη. @nanoula90 σκαμπιλακια θελει η νυφη σου.... 

Χαχαχαχα. Καλημερα. Γιατι?? Τι εκανε η μινι μας?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλημερα κοριτσια,ειμαι νεο μελος.Διαβαζω τις συζητησεις εδω και μερες και μου κρατανε συντροφια.Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεματακι που αντιμετωπιζω.Ειμαι 22+1 εβδομαδων και περιμενω κοριτσακι.Στις 14 Σεπτεμβριου εκανα αμνιοπαρακεντηση με μεγαλο φοβο.Δεν μου εδιναν αντιβιωση αλλα εγω την ζητησα γιατι ειχα διαβασει παντου οτι συνισταται για αποφυγη καποιας μολυνσης απο την βελονα.Λιγες μερες μετα αυξηθηκαν τα υγρα που ειχα απο την αρχη.Τρομαξα ,νομιζα οτι χανω αμνιακο υγρο και ετρεξα στον γιατρο ο οποιος με εξετασε οχι ομως κολπικα και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα.Τις επομενες μερες αυξηθηκαν κ αλλο και οπως ειναι φυσικο καθε δυο λεπτα πηγαινα τουαλετα και εβλεπα το χαρτι και ειδα μια τελιτσα αιμα αλλα πολυ καθαρο οχι σαν την περιοδου.Πηγα ξανα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Το Σαββατο που μας περασε ξανα η ιδια τελιτσα και χτες το ιδιο.Εντωμεταξυ,αυξηθηκαν κ αλλο τα υγρα και αρχισε το τσουξιμο.Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε ελα να σε δω.Πηγα με εξετασε και κολπικα μου ειπε οτι ειναι κολπιτιδα ,μου μετρησε τον τραχηλο 4.9 και μου ειπε οτι το αιμα δεν προερχεται απο τα γυναικολογικα.Μου εγραψε υποθετα για την κολπιτιδα και εξετασεις ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη.Απο οτι διαβασα οι αντιβιωσεις προκαλουν μυκητες.Λετε το αιμα που ειναι σε μορφη τελειας να ειναι απο το συχνο σκουπισμα.?Εχει καμια σας περασει κολπιτιδα η ουρολοιμωξη στην εγκυμοσυνη?Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.Με εχει φαει η αγωνια.

Με το καλό κορίτσι Μ..Δεν Γνωρίζω Ν Σ πω.. Αυτό Π έχω Ν Σ πω είναι να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σ Κ δε θέλω ν σ βάλω ιδέες απλά αν δεν τον έχεις εμπιστοσύνη σε ότι σ λέει πήγαινε Κ ζητά Κ δεύτερη Γνώμη πιο πολυ για Ν ησυχασεις.Κ Ν ηρεμησεις γτ από ότι κατάλαβα σε αγχωσε πολύ το θεμα. Εύχομαι Ν περάσει η κολπιτιδα σύντομα..Κ δεν ειείναι κάτι τραγικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , oneira_glyka είπε:

Με το καλό κορίτσι Μ..Δεν Γνωρίζω Ν Σ πω.. Αυτό Π έχω Ν Σ πω είναι να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σ Κ δε θέλω ν σ βάλω ιδέες απλά αν δεν τον έχεις εμπιστοσύνη σε ότι σ λέει πήγαινε Κ ζητά Κ δεύτερη Γνώμη πιο πολυ για Ν ησυχασεις.Κ Ν ηρεμησεις γτ από ότι κατάλαβα σε αγχωσε πολύ το θεμα. Εύχομαι Ν περάσει η κολπιτιδα σύντομα..Κ δεν ειείναι κάτι τραγικό. ;)

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Του εχω παρα πολυ εμπιστοσυνη.Με ειχε ρωτησει ο ανθρωπος τι χρωμα ειναι τα υγρα του ειπα ασπρα,μου λεει εχεις τσουξιμο του λεω οχι ,τοτε ακομα δεν ειχα.Μου λεει λευκορροια ειναι ειναι πολυ συχνο.Χτες ομως με εξετασε απο κατω και κατευθειαν ειπε οτι ειναι κολπιτιδα.Δεν τον ανησυχει καθολου μου ειπε οτι ειναι πολυ συχνο και οτι με τα υποθετα θα φυγει.Αυριο θα κανω και εξετασεις ουρων.Μου ειπε οτι ειναι, θα το αντιμετωπισουμε μην φοβασαι αλλα στο ιντερνετ διαβασα πολλα ασχημα πραγματα και φρικαρα.Παντως σε θαυμαζω πολυ ,εγω λεω αν γεννησω αυτο με το καλο θα κανω καιρο να ξανακανω παιδι με ολο αυτα που τραβηξα.Μπορει ομως και να τα λεω ετσι αυτα και οταν το παρω αγκαλια να αλλαξω αποψη ,θα δουμε.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maraki 93 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Του εχω παρα πολυ εμπιστοσυνη.Με ειχε ρωτησει ο ανθρωπος τι χρωμα ειναι τα υγρα του ειπα ασπρα,μου λεει εχεις τσουξιμο του λεω οχι ,τοτε ακομα δεν ειχα.Μου λεει λευκορροια ειναι ειναι πολυ συχνο.Χτες ομως με εξετασε απο κατω και κατευθειαν ειπε οτι ειναι κολπιτιδα.Δεν τον ανησυχει καθολου μου ειπε οτι ειναι πολυ συχνο και οτι με τα υποθετα θα φυγει.Αυριο θα κανω και εξετασεις ουρων.Μου ειπε οτι ειναι, θα το αντιμετωπισουμε μην φοβασαι αλλα στο ιντερνετ διαβασα πολλα ασχημα πραγματα και φρικαρα.Παντως σε θαυμαζω πολυ ,εγω λεω αν γεννησω αυτο με το καλο θα κανω καιρο να ξανακανω παιδι με ολο αυτα που τραβηξα.Μπορει ομως και να τα λεω ετσι αυτα και οταν το παρω αγκαλια να αλλαξω αποψη ,θα δουμε.

Καλημέρα και από εμένα και με το καλό το μωράκι σου! Ούτε εγώ έχω περάσει κάτι παρόμοιο. Νομίζω ότι ο γιατρός σου είναι ο μόνος αρμόδιος. Για να είναι τόσο καθησυχαστικός σίγουρα δεν είναι κάτι σημαντικό. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλημερα κοριτσια,ειμαι νεο μελος.Διαβαζω τις συζητησεις εδω και μερες και μου κρατανε συντροφια.Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεματακι που αντιμετωπιζω.Ειμαι 22+1 εβδομαδων και περιμενω κοριτσακι.Στις 14 Σεπτεμβριου εκανα αμνιοπαρακεντηση με μεγαλο φοβο.Δεν μου εδιναν αντιβιωση αλλα εγω την ζητησα γιατι ειχα διαβασει παντου οτι συνισταται για αποφυγη καποιας μολυνσης απο την βελονα.Λιγες μερες μετα αυξηθηκαν τα υγρα που ειχα απο την αρχη.Τρομαξα ,νομιζα οτι χανω αμνιακο υγρο και ετρεξα στον γιατρο ο οποιος με εξετασε οχι ομως κολπικα και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα.Τις επομενες μερες αυξηθηκαν κ αλλο και οπως ειναι φυσικο καθε δυο λεπτα πηγαινα τουαλετα και εβλεπα το χαρτι και ειδα μια τελιτσα αιμα αλλα πολυ καθαρο οχι σαν την περιοδου.Πηγα ξανα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Το Σαββατο που μας περασε ξανα η ιδια τελιτσα και χτες το ιδιο.Εντωμεταξυ,αυξηθηκαν κ αλλο τα υγρα και αρχισε το τσουξιμο.Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε ελα να σε δω.Πηγα με εξετασε και κολπικα μου ειπε οτι ειναι κολπιτιδα ,μου μετρησε τον τραχηλο 4.9 και μου ειπε οτι το αιμα δεν προερχεται απο τα γυναικολογικα.Μου εγραψε υποθετα για την κολπιτιδα και εξετασεις ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη.Απο οτι διαβασα οι αντιβιωσεις προκαλουν μυκητες.Λετε το αιμα που ειναι σε μορφη τελειας να ειναι απο το συχνο σκουπισμα.?Εχει καμια σας περασει κολπιτιδα η ουρολοιμωξη στην εγκυμοσυνη?Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.Με εχει φαει η αγωνια.

Kαλημερα και απο μενα με το καλο το μωρακι σου!Ναι προκαλουν κολπιτιδα οι αντιβιωσεις,ειναι κατι που συμβαινει συχνα. Επισης ναι μπορει να δεις αιματακι απο τον ερεθισμο που προκαλει η κολπιτιδα,ειτε απο τη φαγουρα,το τσουξιμο και το συχνο σκουπισμα που κανεις.Τα υγρα σου τι χρωμα εχουν? Απο τη στιγμη που σε εξετασε και ειναι ενταξει ο τραχηλος σου δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα.Στην κολπιτιδα συμβαινουν οσα ανεφερες. Αν δεν εισαι σιγουρη για το γιατρο σου και εχεις αμφιβολιες θα μπορουσες ν παρεις μια δευτερη γνωμη για να ηρεμησεις. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ αυτό με το χάιδεμα μου το έχει πει και εμένα. Όχι μόνο για το χάιδεμα αλλά γενικά να μην πειράζω την κοιλιά, εγώ στην προσπάθεια να την ακούσω και να καταλαβαινω που είναι την πίεζα λιγάκι και την έψαχνα. Κουράστηκες καθόλου εχθες και είχες σε όλη την κοιλιά? Πόσο μαγνήσιο παίρνεις? Παντως μην αποκλείεις και το έντερο.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

@Nicol_ αυτό με το χάιδεμα μου το έχει πει και εμένα. Όχι μόνο για το χάιδεμα αλλά γενικά να μην πειράζω την κοιλιά, εγώ στην προσπάθεια να την ακούσω και να καταλαβαινω που είναι την πίεζα λιγάκι και την έψαχνα. Κουράστηκες καθόλου εχθες και είχες σε όλη την κοιλιά? Πόσο μαγνήσιο παίρνεις? Παντως μην αποκλείεις και το έντερο.

Εγω την ψαχουλευα οταν ειχα το πετρωμα να δω τι γινεται αλλα τωρα που μου το ειπατε το σταματησα. Χθες δεν κουραστηκα,ημουν αραχτη στο σπιτι,δεν ξερω γιατι το βραδυ αρχισε παλι.Τωρα ευτυχως ηρεμησε. Μαγνησιο παιρνω τροφοκαρτ 2 ταμπλετες την ημερα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα. Καλημερα. Γιατι?? Τι εκανε η μινι μας?? 

Εκτος του οτι πρωτη φορα δεν με αφηνε να κοιμηθω, 07:45 με ξυπνησε απο τα κλωτσομπουνιδια η κυρια κ μου κοβει κ ενα χαμηλα, σφαιρα τουαλετα Οριακα. Ξυπνησα τωρα στις δέκα συνεχιζει αλύπητα. Βέβαια μαρεσειιιιι Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

  • Χαχα 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!! επιτελους Παρασκευη!

14 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Πριν λίγο μπήκα.σπιτι.πολυ κίνηση.1500 γραμμάρια.καναμε 3d φοβερή εικόνα.ιδιος ο πατέρας του.δεν υπάρχει.Υγρα οριακά.με βρήκε.μου πε να χαλαρώσω.δεν είναι τπτ.και.να συνεχίσω τη.δοατροφη καθαρά για.μενα .να προσέχω μου λέει και όχι γλυκά συνέχεια , αλλά.αν θέλω να φάω.οχι καταπίεση.απλα τα υγρά.φταινε για τις συσπάσεις και να.προσεχω μη κουράζομαι.ο.μικρος είναι με το κεφάλι κάτω έτοιμος για.τη Μεγάλη έξοδο.Ολα Καλά.εγω χαμογελάω σα τη χαζή!! !!!

τελεια τα νεα σας!!!

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κορίτσια!  Τι κάνετε?  Εγω σήμερα ξυπνησα απο τις 6.30 γιατι πετρωνε η κοιλια μου. Και χθες βράδυ τα ίδια. Δεν ξερω τι γίνεται. Ο γιατρος ηταν καθησυχαστικος αλλα εγω ανησυχω. Σε καμια αλλη δεν συμβαίνει?  Υπαρχει περίπτωση να κινείται το μωρό γιαυτο να κανει συσπαση η μήτρα?  Τι να πω δεν ξερω.. Εχω μια βδομάδα ακομα για το ραντεβου κ αυτη τη φορα μου φανηκε αιωνιότητα. Θα το παρακολουθήσω σήμερα κ αν συμβαίνει συχνα λεω να παω να με δει κ ας ειμαι φορτική. Τι λετε?

κ εγω σημερα κοιμηθηκα περιεργα... κ με ξυπνησε ο μικρος μου πολυ πολυ νωρις!

πρίν από 22 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλημερα κοριτσια,ειμαι νεο μελος.Διαβαζω τις συζητησεις εδω και μερες και μου κρατανε συντροφια.Θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεματακι που αντιμετωπιζω.Ειμαι 22+1 εβδομαδων και περιμενω κοριτσακι.Στις 14 Σεπτεμβριου εκανα αμνιοπαρακεντηση με μεγαλο φοβο.Δεν μου εδιναν αντιβιωση αλλα εγω την ζητησα γιατι ειχα διαβασει παντου οτι συνισταται για αποφυγη καποιας μολυνσης απο την βελονα.Λιγες μερες μετα αυξηθηκαν τα υγρα που ειχα απο την αρχη.Τρομαξα ,νομιζα οτι χανω αμνιακο υγρο και ετρεξα στον γιατρο ο οποιος με εξετασε οχι ομως κολπικα και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα.Τις επομενες μερες αυξηθηκαν κ αλλο και οπως ειναι φυσικο καθε δυο λεπτα πηγαινα τουαλετα και εβλεπα το χαρτι και ειδα μια τελιτσα αιμα αλλα πολυ καθαρο οχι σαν την περιοδου.Πηγα ξανα στον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Το Σαββατο που μας περασε ξανα η ιδια τελιτσα και χτες το ιδιο.Εντωμεταξυ,αυξηθηκαν κ αλλο τα υγρα και αρχισε το τσουξιμο.Τον πηρα τηλεφωνο και μου ειπε ελα να σε δω.Πηγα με εξετασε και κολπικα μου ειπε οτι ειναι κολπιτιδα ,μου μετρησε τον τραχηλο 4.9 και μου ειπε οτι το αιμα δεν προερχεται απο τα γυναικολογικα.Μου εγραψε υποθετα για την κολπιτιδα και εξετασεις ουρων για να αποκλεισουμε την ουρολοιμωξη.Απο οτι διαβασα οι αντιβιωσεις προκαλουν μυκητες.Λετε το αιμα που ειναι σε μορφη τελειας να ειναι απο το συχνο σκουπισμα.?Εχει καμια σας περασει κολπιτιδα η ουρολοιμωξη στην εγκυμοσυνη?Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.Με εχει φαει η αγωνια.

με το καλο το μωρακι σου!! δεν εχω εμπειρια απο ουρολοιμωξη ή κατι αλλο στην εγκυμοσυνη... ακολουθησε τις συμβουλες του γιατρου σου...

  • Ευχαριστώ 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Kαλημερα και απο μενα με το καλο το μωρακι σου!Ναι προκαλουν κολπιτιδα οι αντιβιωσεις,ειναι κατι που συμβαινει συχνα. Επισης ναι μπορει να δεις αιματακι απο τον ερεθισμο που προκαλει η κολπιτιδα,ειτε απο τη φαγουρα,το τσουξιμο και το συχνο σκουπισμα που κανεις.Τα υγρα σου τι χρωμα εχουν? Απο τη στιγμη που σε εξετασε και ειναι ενταξει ο τραχηλος σου δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα.Στην κολπιτιδα συμβαινουν οσα ανεφερες. Αν δεν εισαι σιγουρη για το γιατρο σου και εχεις αμφιβολιες θα μπορουσες ν παρεις μια δευτερη γνωμη για να ηρεμησεις. 

Ευχαριστω πολυ,τον εχω πολυ εμπιστοσυνη καθως ο προηγουμενος με εστελνε για αποξεση και καλα δεν αναπτυσσεται το μωρο γιατι δεν χτυπησε καρδουλα στην πεμπτη εβδομαδα ,ασχολιαστο.Ειναι πολυ εμπειρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Τα υγρα ειναι ασπρα,στην αρχη ειχα οντως λευκορροια καθως ηταν πυκτα και δεν ετσουζαν για αυτο μαλλον μπερδευτηκα.Τωρα ειναι ασπρα,νερουλα και πολλα.Φοβαμαι λιγο τα υποθετα που θα ξεκινησω σημερα αλλα ο γιατρος ειπε δεν παθαινει τιποτα το μωρο αντιθετως πρεπει να καθαρισει η περιοχη.Φοβαμαι μην ειναι ουρολοιμωξη καθως δεν εχω ξαναπερασει και δεν ξερω πως ειναι.

πρίν από 9 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα και από εμένα και με το καλό το μωράκι σου! Ούτε εγώ έχω περάσει κάτι παρόμοιο. Νομίζω ότι ο γιατρός σου είναι ο μόνος αρμόδιος. Για να είναι τόσο καθησυχαστικός σίγουρα δεν είναι κάτι σημαντικό. 

Ευχαριστω πολυ,με το καλο και τα δικα σας κοριτσια.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ευχαριστω πολυ,τον εχω πολυ εμπιστοσυνη καθως ο προηγουμενος με εστελνε για αποξεση και καλα δεν αναπτυσσεται το μωρο γιατι δεν χτυπησε καρδουλα στην πεμπτη εβδομαδα ,ασχολιαστο.Ειναι πολυ εμπειρος και πανω απο ολα ανθρωπος.Τα υγρα ειναι ασπρα,στην αρχη ειχα οντως λευκορροια καθως ηταν πυκτα και δεν ετσουζαν για αυτο μαλλον μπερδευτηκα.Τωρα ειναι ασπρα,νερουλα και πολλα.Φοβαμαι λιγο τα υποθετα που θα ξεκινησω σημερα αλλα ο γιατρος ειπε δεν παθαινει τιποτα το μωρο αντιθετως πρεπει να καθαρισει η περιοχη.Φοβαμαι μην ειναι ουρολοιμωξη καθως δεν εχω ξαναπερασει και δεν ξερω πως ειναι.

Μην αγχωνεσαι καθολου γιατι και ουρολοιμωξη να ειναι,επισης συμβαινει στην εγκυμοσυνη σε πολλες γυναικες και δεν επηρεαζει το μωρο.Οσο για την κολπιτιδα εχει παλι δικιο ο γιατρος. Οποτε να χαλαρωσεις και να μην ανησυχεις καθολου. Ολα αυτα ειναι μικρα πραγματακια που τα περνανε πολλες και δεν συντρεχει κανενας λογος ανησυχιας. Οσο για την κολπιτιδα βοηθανε επισης πολυ τα γιαουρτακια με την πετσα.Μπορεις να τρως για να επανελθει πιο γρηγορα το ph του κολπου σου. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

@maraki 93 με το καλο το μωρακι σου κι αφου εμπιστευεσαι τον γιατρο σου τοτε μην ανησυχεθς  

Σε ευχαριστω πολυ,ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη.Η πρωτη ηταν παλινδρομη στις 7 εβδομαδες οποτε φοβαμαι για ολα.Μου φαινονται ολα βουνο.

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Μην αγχωνεσαι καθολου γιατι και ουρολοιμωξη να ειναι,επισης συμβαινει στην εγκυμοσυνη σε πολλες γυναικες και δεν επηρεαζει το μωρο.Οσο για την κολπιτιδα εχει παλι δικιο ο γιατρος. Οποτε να χαλαρωσεις και να μην ανησυχεις καθολου. Ολα αυτα ειναι μικρα πραγματακια που τα περνανε πολλες και δεν συντρεχει κανενας λογος ανησυχιας. Οσο για την κολπιτιδα βοηθανε επισης πολυ τα γιαουτακια με την πετσα.Μπορεις να τρως για να επανελθει πιο γρηγορα το ph του κολπου σου. 

Λες να ειμαι τοσο υπερβολικη?Χτες απο τον φοβο μου κατεβασα 2 μεγαλα μπουκαλια νερο ,πλακωθηκα στο γιαουρτι και πλυθηκα με χαμομηλι.Η αληθεια ειναι οτι σαν να ανακουφιστηκα λιγο.Ελειπε χτες η γραμματεας του που γραφει φαρμακα και εξετασεις οποτε θα παω σημερα να μου γραψει τις μηνιαιες μου εξετασεις και τα φαρμακα.Ελπιζω να περασει και αυτο.Εσενα ειναι το πρωτο σου?Συγγνωμη που δεν γνωριζω αλλα διαβασα τοσο γρηγορα το θεμα χτες που εχω ψιλομπερδευτει.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , maraki 93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ,ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη.Η πρωτη ηταν παλινδρομη στις 7 εβδομαδες οποτε φοβαμαι για ολα.Μου φαινονται ολα βουνο.

Λες να ειμαι τοσο υπερβολικη?Χτες απο τον φοβο μου κατεβασα 2 μεγαλα μπουκαλια νερο ,πλακωθηκα στο γιαουρτι και πλυθηκα με χαμομηλι.Η αληθεια ειναι οτι σαν να ανακουφιστηκα λιγο.Ελειπε χτες η γραμματεας του που γραφει φαρμακα και εξετασεις οποτε θα παω σημερα να μου γραψει τις μηνιαιες μου εξετασεις και τα φαρμακα.Ελπιζω να περασει και αυτο.Εσενα ειναι το πρωτο σου?Συγγνωμη που δεν γνωριζω αλλα διαβασα τοσο γρηγορα το θεμα χτες που εχω ψιλομπερδευτει.

Ολες ειμαστε καπως υπερβολικες και αγχωνομαστε καποιες φορες παραπανω. Και ειναι λογικο. Αλλα απο τη στιγμη που σε ειδε ο γιατρος σου και τον εμπιστευεσαι τοτε κανενας λογος ανησυχιας. Και το χαμομηλι κανει πολυ καλο αλλα με τα υποθετα τωρα θα εισαι καλυμμένη. Ναι το πρωτο μου ειναι και εχω και εγω ενα σωρο αγχη και ανησυχιες χαχα αυτο δεν σταματαει. Επισης μη ζητας συγνωμη ειμαστε τοσες πολλες εδω μεσα, γραφουμε και αρκετα οποτε ειναι αδυνατον να θυμασαι τις ιστοριες. 

Τωρα χαλαρωσε και μη το σκεφτεσαι αλλο,ολα ειναι μια χαρα :) 

Α μονο μια διευκρινηση..εξωτερικα πλυθηκες με χαμομηλι φανταζομαι ε?Γιατι κολπικες πλυσεις δεν κανει στην εγκυμοσυνη απο οσο ξερω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...