Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Μενεις μια μερα παραπανω για αυτο χρεωνεται επιπλεον. Συν του οτι μπορει να σου παρεχουν κ αλλα οπως ειπε η παλμοιρα για τους πονους.

Σωστά..Αυτό δε το σκέφτηκα καν..Κ μάλλον έτσι Θ ήταν Κ σε μας απλά δεν κοίταξα καν τα δωμάτια για φυσ τοκετο..σορρυ κορίτσια για τη μπούρδα Μ..:rolleyes:

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Μαζί θα κάνουμε Β επιπέδου! Ε ναι πιο λογική αυτή η ημερομηνία! 

Τελειοο!!!:wub: Θ Έχουμε νεακια μαζί..Μέχρι τότε Θ σε δει ξανα Ο γιατρος?Επίσης γτ δε μπορείς Ν πάρεις παραπάνω προγεστερόνη λόγω κορίτσιου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αυτό πάλι Ν χρεώνουν το δωμάτιο διαφορετικά ανάλογα το είδος του τοκετού με ξεπερνά..το έχουν τερματίσει κάποια μαιευτήρια νομίζω..Τι αλλάζει δλδ στο δωμάτιο αν έχεις γεννήσει με καισαρική?? 

Δεν αλλάζει στην παροχή στο δωματιο. Αλλάζει στην ιατρική κάλυψη γιατί χρειάζεται αναισθησιολόγος και επιπλέον φάρμακα και υλικά 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marirene είπε:

 

τώρα είμαι καλύτερα... το βράδυ όμως στον ύπνο μου είχα ενοχλήσεις... το νιώθω σαν πέτρωμα...

στο κεπ πας με τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης. δεν ειναι κατι να βγαλεις αμκα.

 

2000 ειναι το νοσοκομειο ή ο γιατρός σου?

 

από προσωπική εμπειρία σε μικρο ιδιωτικο μαιευτηριο μπορω να σου πω ότι ειναι σουπερ λουξ... σαν να εισαι σε ξενοδοχειο, με ανθρωπους να σε διευκολυνουν με το μωρο... το δινεις μεσα στις μαιες ή το κρατας διπλα σου όποτε μπορεις και δεν εχεις επισκεψεις... το φαγητο αν κ ημουν με καισαρικη ηταν κανονικοτατο κ ευγεστο, οχι νοσοκομειακο. ειλικρινα, αν κ ειναι πολλα τα λεφτα, δεν θα αλλαζα το μαιευτηριο. στο δημοσιο εχεις συνεχεια το μωρο διπλα σου και υπαρχει περιπτωση να εισαι αρκετα εξαντλημενη για να το αντεξεις... απο την αλλη, εχω ακουσει για συγκεκριμενα μαιευτηρια αρκετα αρνητικα σχολια... με μαιες που δεν ασχολουνται μαζι σου...

 

δεν θυμαμαι ποια κοπελα ανεφερε τον πονο της καισαρικης... εγω δεν ειχα ορο... μου τον βγαλαν το πρωτο 24ωρο αν θυμαμαι καλα.. παυσιπονα επαιρνα βεβαια.. αλλα γενικα μου πηγε καλα.

Εγω εχω μερικές φορες πετρωμα. Σκληραινει η μητρα και μαζεύεται σε ενα σημειο. Ειχα παρει το γιατρο αλλα ηταν καθησυχαστικος. Εφόσον δεν έχω αιμα και δεν γίνονται συνεχεια. Αλλα ακομα εχω μερικες φορες. Σημερα το πρωι ειχα ενα βουναλάκι διπλα απο τον αφαλο και μετα απο λιγο υποχώρησε. Δεν εχει πονο όμως και γινεται αραια και που. Με το μαγνήσιο ειδα βελτιώση. Εσυ παιρνεις? Πάντως ρώτησε το γιατρο σου καλυτερα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Χαμογελακι μου σου στελνω καρδουλα ❤

δεν ξΕρω να βαζω αλλα ανταποδιδω σμουτσ!!! 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Κ εγω νομιζω παντου σε προσεχουν αλλα κ εγω λογω εξωσωματικης κ διδυμων δε θελω να αλλαξω γιατρο αυτος ξερει ακριβως το ιστορικο μου κ τι εχω περασει οποτε αναγκαστικα ιδιωτικο επειδη με αυτα μπορει να συνεργαζεται

@Smile89 μου τι εχεις? Εσυ εισαι η ψυχη της παρεας τι μου επαθες?

Στραβοξυπνησα ρε αγαπη, δεν ξερω γιατι... που θα παει θα φτιαξει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αυτό πάλι Ν χρεώνουν το δωμάτιο διαφορετικά ανάλογα το είδος του τοκετού με ξεπερνά..το έχουν τερματίσει κάποια μαιευτήρια νομίζω..Τι αλλάζει δλδ στο δωμάτιο αν έχεις γεννήσει με καισαρική?? 

Καθεσαι περισσοτερες μερες γιαυτο το χρεωνουν παραπανω υποτίθεται 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

δεν ξΕρω να βαζω αλλα ανταποδιδω σμουτσ!!! 

Στραβοξυπνησα ρε αγαπη, δεν ξερω γιατι... που θα παει θα φτιαξει. 

Ειναι αναδρομος ο Ερμης? :P Φαε σοκολατιτσα, θα παραγεις ενδορφινες και θα φτιαξει η διαθεση :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Χαμογελακι μου σου στελνω καρδουλα ❤

Τι κανει ο γαμπρός μου?? 

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Δεν φταιει εκεινη εγω φταιω. Γτ κ γω αυτες τις μερες ειμαι στα κατω μου! Και ως ωροσκοπος της την επηρεαζω. Θα την επαναφερω συντομα ομως χαχα

Χαχαχα ατιμη διδυμινα συμπεθερα μου... 

πρίν από 28 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια, οσες είστε σε δημόσιο μιλήστε και με το γιατρό για κόστος. Δυστυχώς οι περισσότεροι θέλουν το φακελάκι τους το οποίο δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο σε ορισμένες περιπτώσεις. 

Το γλυτωσα το φακελακι ειναι ανένδοτος δεν δεχεται τιποτα. Εχω πεσει σε περίπτωση ανθρωπου κ γιατρου. 

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειναι αναδρομος ο Ερμης? :P Φαε σοκολατιτσα, θα παραγεις ενδορφινες και θα φτιαξει η διαθεση :)

Πεεεες τα κ σκουζει ο αλλος διπλα μου. 

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειναι αναδρομος ο Ερμης? :P Φαε σοκολατιτσα, θα παραγεις ενδορφινες και θα φτιαξει η διαθεση :)

Ενα ντονατς με μπουενο γευση απο νανου θα το σχιζα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 18 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω εχω μερικές φορες πετρωμα. Σκληραινει η μητρα και μαζεύεται σε ενα σημειο. Ειχα παρει το γιατρο αλλα ηταν καθησυχαστικος. Εφόσον δεν έχω αιμα και δεν γίνονται συνεχεια. Αλλα ακομα εχω μερικες φορες. Σημερα το πρωι ειχα ενα βουναλάκι διπλα απο τον αφαλο και μετα απο λιγο υποχώρησε. Δεν εχει πονο όμως και γινεται αραια και που. Με το μαγνήσιο ειδα βελτιώση. Εσυ παιρνεις? Πάντως ρώτησε το γιατρο σου καλυτερα

@Nicol_ εκει ήμουν χθες κ ξεχασα να τον ρωτησω...

@palmoira έχεις κάνει προηγουμενη καισαρικη? οποτε κ τωρα για καισαρικη πας?

@oneira_glyka εγω φοβαμαι τωρα την 3η καισαρικη... προσπαθω ομως να μην το σκεφτομαι


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι κανει ο γαμπρός μου?? 

Χαχαχα ατιμη διδυμινα συμπεθερα μου... 

Το γλυτωσα το φακελακι ειναι ανένδοτος δεν δεχεται τιποτα. Εχω πεσει σε περίπτωση ανθρωπου κ γιατρου. 

Πεεεες τα κ σκουζει ο αλλος διπλα μου. 

Ενα ντονατς με μπουενο γευση απο νανου θα το σχιζα. 

Ε αντε στειλε τον καλο σου να στο φερει..πες οτι το μωρο το θελει απεγνωσμενα :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ε αντε στειλε τον καλο σου να στο φερει..πες οτι το μωρο το θελει απεγνωσμενα :mrgreen:

Εκλεισαν τα νανου στην περιοχη μας... 

Ειμαι και γκαντεμω.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εγω για να πω την αληθεια θα ετρωγα μια κρεπα με μερεντα τωρα...:wub:

Νικολ στο μυαλό μου είσαι! Και εγώ κρέπα σοκολάτα σκεφτόμουν τώρα! 

 

πρίν από 10 λεπτά , marirene είπε:

 

@Nicol_ εκει ήμουν χθες κ ξεχασα να τον ρωτησω...

@palmoira έχεις κάνει προηγουμενη καισαρικη? οποτε κ τωρα για καισαρικη πας?

@oneira_glyka εγω φοβαμαι τωρα την 3η καισαρικη... προσπαθω ομως να μην το σκεφτομαι

Ναι αλλά με δυσάρεστο τέλος...άστο δεν θέλω να πω περισσότερα. Ναι καισαρικη θα ξανακάνω, έχω απόλυτη ενδειξη και επίσης είμαι πολύ κοντά στην προηγούμενη.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Παλι μιλατε για γλυκα??? Βαλτες ειστε :-(. Την τριτη εγω εκλεισα να παω σε ενδοκρινολογο. Ετσι απο μονη μου για να δω τι θα μου πει κ αυτος. Μηπως κ μου δωσει μηχανημα να μετραω το ζαχαρο γτ δεν εχω ιδεα πως παμε. 

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι κανει ο γαμπρός μου?? 

Χαχαχα ατιμη διδυμινα συμπεθερα μου... 

Το γλυτωσα το φακελακι ειναι ανένδοτος δεν δεχεται τιποτα. Εχω πεσει σε περίπτωση ανθρωπου κ γιατρου. 

Πεεεες τα κ σκουζει ο αλλος διπλα μου. 

Ενα ντονατς με μπουενο γευση απο νανου θα το σχιζα. 

Με τρελαινει τι να κανει. Νομιζω οτι θα παραμεινει σε αυτην την σταση μεχρι να γεννησω. Χαμηλα και να κανει χρουτσ χρουτσ. Τωρα καλο ειναι αυτο, κακο ειναι δεν εχω ιδεα. 

Ποτε εχεις την καμπυλη?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Παλι μιλατε για γλυκα??? Βαλτες ειστε :-(. Την τριτη εγω εκλεισα να παω σε ενδοκρινολογο. Ετσι απο μονη μου για να δω τι θα μου πει κ αυτος. Μηπως κ μου δωσει μηχανημα να μετραω το ζαχαρο γτ δεν εχω ιδεα πως παμε. 

Με τρελαινει τι να κανει. Νομιζω οτι θα παραμεινει σε αυτην την σταση μεχρι να γεννησω. Χαμηλα και να κανει χρουτσ χρουτσ. Τωρα καλο ειναι αυτο, κακο ειναι δεν εχω ιδεα. 

Ποτε εχεις την καμπυλη?

Κι εμένα σημερα χαμηλα αρκετα 100 βρακια Εχω αλλαξει ρε μου φευγουν οπως μου τα δίνει. 

Ιιιιχ τι μου την θυμησες..... λεω να παω την Δευτέρα... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...