Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?εμενα.απο χθες με εχει πιασει το αυχενικο μου και με.ποναει παρα πολυ και εχω κ.πονοκέφαλο δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ..και δεν μπορω να παρω και κανενα ντεπον..δεν ξερω αν κανει

Καλημερα.Κι εγω οταν χρειαστηκε πηρα ντεπον.Παρε το γιατρο σου να μην υποφερεις


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα.Κι εγω οταν χρειαστηκε πηρα ντεπον.Παρε το γιατρο σου να μην υποφερεις

Ναι θα τον παρω ευτυχως σημερα ειμαι ελαχιστα καλυτερα...Ευχαριστώ παντω ς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Εγώ πήγα σμρ στον Ενδοκρινολογο Κ μ έδωσε αυστηρή δίαιτα γτ είμαι οριακά Κ από εδώ Κ πέρα αρχίζει Ν αυξάνει το ζάχαρο επικίνδυνα. Μπας Κ γλιτώσω την ινσουλίνη. Οπότε...πάνε τ μπουενο χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!Εγώ πήγα σμρ στον Ενδοκρινολογο Κ μ έδωσε αυστηρή δίαιτα γτ είμαι οριακά Κ από εδώ Κ πέρα αρχίζει Ν αυξάνει το ζάχαρο επικίνδυνα. Μπας Κ γλιτώσω την ινσουλίνη. Οπότε...πάνε τ μπουενο χαχαχα...

Καλημερα κοριτσακι μου.Κριμα..Δεν πειραζει.Τωρα θα γινεις στυλακι μεχρι να γεννησεις


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!Εγώ πήγα σμρ στον Ενδοκρινολογο Κ μ έδωσε αυστηρή δίαιτα γτ είμαι οριακά Κ από εδώ Κ πέρα αρχίζει Ν αυξάνει το ζάχαρο επικίνδυνα. Μπας Κ γλιτώσω την ινσουλίνη. Οπότε...πάνε τ μπουενο χαχαχα...

Αν ακολουθήσεις αυστηρά τη διατροφή δεν θα χρειαστεί ινσουλίνη.ξερω είναι δύσκολη η διατροφή αλλά καλύτερα από το να κάνεις ενέσεις.ποσες θερμίδες είναι η διατροφή σου?Εμένα 1800.Α πάρε να έχεις σοκολατάκια υγείας ή σοκοφρετακια υγειας γτ με τη διατροφή μπορεί να πάθεις και υπογλυκαιμία και να σου πέσει πολύ το ζάχαρο και δεν κάνει για το μωρό.Παρε να υπάρχουν.και όταν έχεις λιγουρες δοκίμασε το απόγευμα 1 μήλο και 2 σοκολατάκια.εμενα Δεν μου ανεβαζει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναι θα τον παρω ευτυχως σημερα ειμαι ελαχιστα καλυτερα...Ευχαριστώ παντω ς

Καλημερα !! Ντεπον επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γενικοτερα, αλλα μιλα με τον γιατρο σου κοριτσι μου, να σου το πει ο ιδιος γιατι καθε γιατρος ακολουθει διαφορετικη τακτικη. 

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!Εγώ πήγα σμρ στον Ενδοκρινολογο Κ μ έδωσε αυστηρή δίαιτα γτ είμαι οριακά Κ από εδώ Κ πέρα αρχίζει Ν αυξάνει το ζάχαρο επικίνδυνα. Μπας Κ γλιτώσω την ινσουλίνη. Οπότε...πάνε τ μπουενο χαχαχα...

Μη στενοχωριεσαι. Κ γω με ζαχαρο ειμαι. Υπαρχουν μερες που θελω να φαω ενα ζαχαροπλαστειο ολοκληρο, αλλα με υπομονη και με προσηλωση στον στοχο σου θα τα καταφερεις. Μπορεις να τρως κανα σοκολατακι υγειας και υπαρχουν και καποιες σοκολατες που λεγονται sweet and balance, ειναι καταλληλες για διαβητικους και πολυ νοστιμες! Εμενα δλδ δεν μου ανεβαζαν πολυ το ζαχαρο και τις εχω για τις λιγουρες.

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα !! Ντεπον επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη γενικοτερα, αλλα μιλα με τον γιατρο σου κοριτσι μου, να σου το πει ο ιδιος γιατι καθε γιατρος ακολουθει διαφορετικη τακτικη. 

Μη στενοχωριεσαι. Κ γω με ζαχαρο ειμαι. Υπαρχουν μερες που θελω να φαω ενα ζαχαροπλαστειο ολοκληρο, αλλα με υπομονη και με προσηλωση στον στοχο σου θα τα καταφερεις. Μπορεις να τρως κανα σοκολατακι υγειας και υπαρχουν και καποιες σοκολατες που λεγονται sweet and balance, ειναι καταλληλες για διαβητικους και πολυ νοστιμες! Εμενα δλδ δεν μου ανεβαζαν πολυ το ζαχαρο και τις εχω για τις λιγουρες.

 

Νανουλα ειδα έβγαλες τον πεσσο ετσι δεν ειναι? Αντε μπραβο τωρα αναμένουμε το μπομπορακι σου με το καλο! ❤ και της @loyloy φυσικα να δω ποια θα μας πει πρώτη τα νεα :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

Νανουλα ειδα έβγαλες τον πεσσο ετσι δεν ειναι? Αντε μπραβο τωρα αναμένουμε το μπομπορακι σου με το καλο! ❤ και της @loyloy φυσικα να δω ποια θα μας πει πρώτη τα νεα :)

Ναιαιαιαι το βγαλαμε αγαπημενη μου! 

Ε η λουλου προηγειται. Εγω ειμαι ακομα 36 +3. Αλλα σιγουρα πλησιαζουμε και οι δυο. Απο δω και περα στην αναμονη. Τον ρωτησα κιολας τον γιατρο αν με πιασουν πονοι, ποτε να τον παρω τηλ για να παμε στο μαιευτηριο μην παω με το παραμικρο και φαω 12 ωρες στο μαιευτηριο. Μου ειπε αν οι πονοι φτασουν ανα δεκαλεπτο να ετοιμαστω και οταν γινουν πιο συχνοι απο δεκαλεπτο πχ ανα 8 λεπτα τοτε να τον παρω τηλ για να παω. Δεν θελω να με βαλουν εκει περα καθισμενη για ωρες. Εχουμε και δουλειες πως θα το κανουμε χαχαχαχα.

Αλλιως αν δω αιμα ή αν σπασουν τα νερα, επισης να τον παρω τηλ. Πως εισαι εσυ? Εκανες τα ψωνια σου? 

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

@nanoula90 μωρ συμπεθέρα πότε έβγαλες τον πέσο κ δεν το πήρα χαμπάρι!!!!!???? 

Αχαχαχαχα σημερα επηγα και με κατσανε χαμαί και με βαλανε χερουκλα συμπεθερα!! Βαϊ βαϊ βαϊ τι ητανε ετουτο, ετραβαγε ο γιατρος με τση λαβιδα να βγει ο πεσσος και δεν εμπορεσε!!! Ετσι με εβαλε την χειραν του την τοση και βγηκε!! Παναϊα μου! 

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναιαιαιαι το βγαλαμε αγαπημενη μου! 

Ε η λουλου προηγειται. Εγω ειμαι ακομα 36 +3. Αλλα σιγουρα πλησιαζουμε και οι δυο. Απο δω και περα στην αναμονη. Τον ρωτησα κιολας τον γιατρο αν με πιασουν πονοι, ποτε να τον παρω τηλ για να παμε στο μαιευτηριο μην παω με το παραμικρο και φαω 12 ωρες στο μαιευτηριο. Μου ειπε αν οι πονοι φτασουν ανα δεκαλεπτο να ετοιμαστω και οταν γινουν πιο συχνοι απο δεκαλεπτο πχ ανα 8 λεπτα τοτε να τον παρω τηλ για να παω. Δεν θελω να με βαλουν εκει περα καθισμενη για ωρες. Εχουμε και δουλειες πως θα το κανουμε χαχαχαχα.

Αλλιως αν δω αιμα ή αν σπασουν τα νερα, επισης να τον παρω τηλ. Πως εισαι εσυ? Εκανες τα ψωνια σου? 

Αχαχαχαχα σημερα επηγα και με κατσανε χαμαί και με βαλανε χερουκλα συμπεθερα!! Βαϊ βαϊ βαϊ τι ητανε ετουτο, ετραβαγε ο γιατρος με τση λαβιδα να βγει ο πεσσος και δεν εμπορεσε!!! Ετσι με εβαλε την χειραν του την τοση και βγηκε!! Παναϊα μου! 

Η περιγραφη σου με τρελαίνει!!!!!θεα!!!!ολόκληρο χέρι έβαλε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Η περιγραφη σου με τρελαίνει!!!!!θεα!!!!ολόκληρο χέρι έβαλε?

Καλε ναιαιαι. Στην αρχη εβγαλε μια τεραστια λαβιδα να το πω? Μεταλλικη αλλα μεγαλη. Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα. Λεω αμαν. Ο φρεντυ κρουγκερ!!!  Τραβαγε με αυτην και τιποτα το δαχτυλιδι. Αφου μονολογουσε ποσο καλα το εβαλε και ποσο καλη δουλεια εκανε το ψωνιο χαχαχα. Ε αφου ειδε και αποειδε, βαζει το αποστειρωμενο του γαντακι και με ρωταγε τι ομαδα ειμαι για να ξεχαστω χαχαχαχα. Σαν τα παιδακια. Του λεω γιατρε μπες στο ψητο, και ασε τις σαλτσες ξερω τι πας να κανεις χαχαχα. Και τελικα εβαλε χερι, και το τραβαγε με τα δαχτυλα για να βγει. Ευτυχως ομως ημουν χαλαρη και δεν πονεσα. Αμα ημουν σφιγμενη θα πονουσα οσο να ναι.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλε ναιαιαι. Στην αρχη εβγαλε μια τεραστια λαβιδα να το πω? Μεταλλικη αλλα μεγαλη. Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα. Λεω αμαν. Ο φρεντυ κρουγκερ!!!  Τραβαγε με αυτην και τιποτα το δαχτυλιδι. Αφου μονολογουσε ποσο καλα το εβαλε και ποσο καλη δουλεια εκανε το ψωνιο χαχαχα. Ε αφου ειδε και αποειδε, βαζει το αποστειρωμενο του γαντακι και με ρωταγε τι ομαδα ειμαι για να ξεχαστω χαχαχαχα. Σαν τα παιδακια. Του λεω γιατρε μπες στο ψητο, και ασε τις σαλτσες ξερω τι πας να κανεις χαχαχα. Και τελικα εβαλε χερι, και το τραβαγε με τα δαχτυλα για να βγει. Ευτυχως ομως ημουν χαλαρη και δεν πονεσα. Αμα ημουν σφιγμενη θα πονουσα οσο να ναι.

Ω ρε φίλε.ολοκληρο χέρι.αν πόνεσα Εγώ με δάχτυλα Πόσο μάλλον Εσύ.βασικα φαντάζομαι για δάχτυλα γτ και με τη κοιλιά δεν είχα οπτική γωνία. Βρε Λες?να μου βάλε χερουκλα? Ωχ Παναγία μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ω ρε φίλε.ολοκληρο χέρι.αν πόνεσα Εγώ με δάχτυλα Πόσο μάλλον Εσύ.βασικα φαντάζομαι για δάχτυλα γτ και με τη κοιλιά δεν είχα οπτική γωνία. Βρε Λες?να μου βάλε χερουκλα? Ωχ Παναγία μου.

Λογικα νομιζω τα δαχτυλα σπρωχνουν προς τα μεσα αλλα αν δεν φτανουν, οσο σπρωχνουν για να φτασουν, το χερι πιεζει και περισσοτερο τον κολπο και για αυτο ισως και ο πονος. Γιατι ολοκληρο το χερι φανταζομαι δεν γινεται, αλλα αν δεν φτανουν τον τραχηλο μπαινουν οσο πιο μεσα, οτι και αν σημαινει αυτο

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Λογικα νομιζω τα δαχτυλα σπρωχνουν προς τα μεσα αλλα αν δεν φτανουν, οσο σπρωχνουν για να φτασουν, το χερι πιεζει και περισσοτερο τον κολπο και για αυτο ισως και ο πονος. Γιατι ολοκληρο το χερι φανταζομαι δεν γινεται, αλλα αν δεν φτανουν τον τραχηλο μπαινουν οσο πιο μεσα, οτι και αν σημαινει αυτο

 

Ποιος ξέρει.παντως εμένα με πίεσε αρκετά. Φαντάσου κράταγα αντίσταση. Είχα πιαστεί από κάτι πλαϊνά σιδερα που χε στο κρεβάτι.του είπα ότι πονάω και μου λέει στη γέννα να δεις και γέλαγε.ειναι αναίσθητος ο γιατρός μου.μετα μου λε ει να και το κεφάλι του μικρού.το επιασε ρε συ.φρικαρα εκείνη τη στιγμή.μου λε ει είναι λίγο λοξά κάτσε να τον βοηθήσω λίγο να αρχίσει να γυρνάει.και μετά μου λέει εντάξει τον κανόνισα τον μπέμπη. Και όλα αυτά με ότι μου βάλε μέσα.Εγραψα πολλά νομίζω.

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναιαιαιαι το βγαλαμε αγαπημενη μου! 

Ε η λουλου προηγειται. Εγω ειμαι ακομα 36 +3. Αλλα σιγουρα πλησιαζουμε και οι δυο. Απο δω και περα στην αναμονη. Τον ρωτησα κιολας τον γιατρο αν με πιασουν πονοι, ποτε να τον παρω τηλ για να παμε στο μαιευτηριο μην παω με το παραμικρο και φαω 12 ωρες στο μαιευτηριο. Μου ειπε αν οι πονοι φτασουν ανα δεκαλεπτο να ετοιμαστω και οταν γινουν πιο συχνοι απο δεκαλεπτο πχ ανα 8 λεπτα τοτε να τον παρω τηλ για να παω. Δεν θελω να με βαλουν εκει περα καθισμενη για ωρες. Εχουμε και δουλειες πως θα το κανουμε χαχαχαχα.

Αλλιως αν δω αιμα ή αν σπασουν τα νερα, επισης να τον παρω τηλ. Πως εισαι εσυ? Εκανες τα ψωνια σου? 

Αχαχαχαχα σημερα επηγα και με κατσανε χαμαί και με βαλανε χερουκλα συμπεθερα!! Βαϊ βαϊ βαϊ τι ητανε ετουτο, ετραβαγε ο γιατρος με τση λαβιδα να βγει ο πεσσος και δεν εμπορεσε!!! Ετσι με εβαλε την χειραν του την τοση και βγηκε!! Παναϊα μου! 

Το χω κάνει εικόνα......αχ Παναγία μου!!!! Οπότε έχουμε εσένα και την Λουλού. Καλεεεεεε??? Μετά είμαι γω????


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...