Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ολα ειναι δυνατα σωστα σκεφτηκες το καθε ενα δινει τη μαχη του κ εχουν βγει τα περισσοτερα νικητες!εγω θελω να σκέφτομαι διαφορετικα ειναι ο τροπος μου για να μπορω να αντιμετωπιζω τις δυσκολίες καλυτερα να εχω στο μυαλο μου το ασχημο σεναριο ωστε αν ερθει ενα καλο να το χαρω διπλα αν ερθει μια δυσκολία  θα ειμαι συνειδητοποιημενη κ προετιμασμενη ειναι ο δικος μου τροπος σκέψης 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ήδη έχεις περάσει πολλά.Πρεπει να προστατεύεις και τον εαυτό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , oneira_glyka είπε:

ναι των 1800 ειναι.. καταλαβα. ε θα παρω ν εχω εννοειται.. επισης..τις δυο ωρες μετα το φαγητο π μετραμε το ζαχαρο θελει δυο ωρες μετα το τελος του γευματος ή δυο ωρες απο τη στιγμη π ξεκινας το μαμ?

@nanoula90 τισ δω κ αυτες τις σοκολατιτσες... γτ...τ γλυκα ειναι αδυναμια!!!

 

40 μερες μονοοο!! τελειο? απιστευτο..εφτασες κ εσυ σχεδον! αχ τι ωραια!!

 

Ναι ναι!!!

Κορίτσια σήμερα λερωσα την μπλούζα μου, είχε υγρό το στήθος, ετοιμάζω το φαι ε? Χαχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ναι!!!

Κορίτσια σήμερα λερωσα την μπλούζα μου, είχε υγρό το στήθος, ετοιμάζω το φαι ε? Χαχαχα

Ναι ναι καλο αυτο δε θα δυσκολευτει να κατεβει το γαλα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ναι!!!

Κορίτσια σήμερα λερωσα την μπλούζα μου, είχε υγρό το στήθος, ετοιμάζω το φαι ε? Χαχαχα

Μπράβο!!!!!!!!!!!Εγώ ξεραμενες σταγόνες βρίσκω απο τον 6ο στις θηλές.δεννεχω δει όπως Εσύ.αχ τι ωραία. Μια χαρά θα χεις γαλατακι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ναι ναι καλο αυτο δε θα δυσκολευτει να κατεβει το γαλα!!

Ναι ε? Μακάρι!!

Just now, loyloy είπε:

Μπράβο!!!!!!!!!!!Εγώ ξεραμενες σταγόνες βρίσκω απο τον 6ο στις θηλές.δεννεχω δει όπως Εσύ.αχ τι ωραία. Μια χαρά θα χεις γαλατακι

Αχ μακάρι, απλά ρε συ δεν ξέρω τι να κάνω μου λένε να πάρω θηλαστρο μην τυχόν κ το χρειαστώ κ τρέχω τελευταία στιγμή. Δεν ξέρει αν πρέπει η όχι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ε? Μακάρι!!

Αχ μακάρι, απλά ρε συ δεν ξέρω τι να κάνω μου λένε να πάρω θηλαστρο μην τυχόν κ το χρειαστώ κ τρέχω τελευταία στιγμή. Δεν ξέρει αν πρέπει η όχι. 

Θήλαστρο θα χρειαστείς αν θα λείπεις και δεν είσαι σπίτι να δίνεις γάλα.αλλιως γτ?Στην αρχή δεν νομίζω να το χρειαστείς.κανε μια έρευνα αγοράς σε μαγαζιά γιαβθηλαστρα ποιο θες και Και πόσα μπορείς να διαθέσεις και αν χρειαστείς στέλνεις κάποιον και στο παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ε? Μακάρι!!

Αχ μακάρι, απλά ρε συ δεν ξέρω τι να κάνω μου λένε να πάρω θηλαστρο μην τυχόν κ το χρειαστώ κ τρέχω τελευταία στιγμή. Δεν ξέρει αν πρέπει η όχι. 

Να μην το παρεις ακόμα ασε να δεις πως θα παει εμενα μου εδωσαν κ στο νοσοκ.οταν χρειαστηκα για να προετιμασω το στηθος ωστε να κατεβει το γαλα αν χρειαστεις θα σου δωσουν εκει για το σπιτι θα δεις πως θα παει αν εχεις παρα πολυ γαλα κ πρεπει να το βγαζεις αγοραζεις απλα κανε μια ερευνα αγορας τωρα για να ξερεις τι θελεις αν τυχον χρειαστεί.αν το παρεις απο τωρα κ τελικά δε χρειαστει ειναι κριμα γιατι δεν ειναι κ φθηνα

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Θήλαστρο θα χρειαστείς αν θα λείπεις και δεν είσαι σπίτι να δίνεις γάλα.αλλιως γτ?Στην αρχή δεν νομίζω να το χρειαστείς.κανε μια έρευνα αγοράς σε μαγαζιά γιαβθηλαστρα ποιο θες και Και πόσα μπορείς να διαθέσεις και αν χρειαστείς στέλνεις κάποιον και στο παίρνει.

Γενικά εδώ είναι ακριβά, οπότε αν έπαιρνα θά έπαιρνα μέσω ίντερνετ. Σπίτι θα είμαι. Μην τυχόν κ έχω πιο πολύ κ χρειαστεί να το βγάζω μου λένε. Ξέρω κι εγώ. 

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Να μην το παρεις ακόμα ασε να δεις πως θα παει εμενα μου εδωσαν κ στο νοσοκ.οταν χρειαστηκα για να προετιμασω το στηθος ωστε να κατεβει το γαλα αν χρειαστεις θα σου δωσουν εκει για το σπιτι θα δεις πως θα παει αν εχεις παρα πολυ γαλα κ πρεπει να το βγαζεις αγοραζεις απλα κανε μια ερευνα αγορας τωρα για να ξερεις τι θελεις αν τυχον χρειαστεί.αν το παρεις απο τωρα κ τελικά δε χρειαστει ειναι κριμα γιατι δεν ειναι κ φθηνα

Ναι δεν είναι, το πιο οικονομικό με καλές κριτικές που βρήκα είναι ένα της cangaroo με 40€ περίπου, ηλεκτρονικό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , loyloy είπε:

Έχεις δίκιο.δεν το σκέφτηκα έτσι.Σκεφτηκα ότι όλα είναι δυνατά.

Εμένα στη μια ώρα με έβαλε.στην εγκυμοσύνη στη μια ώρα μετράνε Όχι σρις 2. @nanoula90 εσένα στη πόση ώρα εσένα σε βάζει να μετράς?

2 ώρες είναι στους διαβητικούς Όχι στις εγκυμονούσες.στη 1 ώρα από όταν ξεκινάω να τρώω.δλδ αν κάτσω να φάω στις 9 θα μετρηθω στις 10.

Αλήθεια?εμένα μ είπε Ν μετράω το πρωί νηστικη.το μεσημέρι δύο ώρες μετα Κ το βράδυ δύο ώρες μετα..Ποιος ξέρει..Θ ρωτήσω ξανα βέβαια..

 

πρίν από 47 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ναι!!!

Κορίτσια σήμερα λερωσα την μπλούζα μου, είχε υγρό το στήθος, ετοιμάζω το φαι ε? Χαχαχα

Και Εγώ έχω ήδη. Ενώ στις άλλες δύο εγκυμοσύνες είχα ξερά Κ εγώ. Σε αυτήν νιώθω έναν αμυδρό πόνο ενόχληση Κ αν το δω Έχει βγάλει γαλατακι. 

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι ε? Μακάρι!!

Αχ μακάρι, απλά ρε συ δεν ξέρω τι να κάνω μου λένε να πάρω θηλαστρο μην τυχόν κ το χρειαστώ κ τρέχω τελευταία στιγμή. Δεν ξέρει αν πρέπει η όχι. 

Καλέ μην πάρεις από τώρα εννοείται.. Άντε Κ το χρειαστηκες μετά..το παραγγελνεις Κ έρχεται..σιγά.. για τις δύο μέρες αναμονής μέχρι Ν το παραλαβεις? Κ αν σ χρειαστεί..εσύ Θ το κρίνεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Γενικά εδώ είναι ακριβά, οπότε αν έπαιρνα θά έπαιρνα μέσω ίντερνετ. Σπίτι θα είμαι. Μην τυχόν κ έχω πιο πολύ κ χρειαστεί να το βγάζω μου λένε. Ξέρω κι εγώ. 

Ναι δεν είναι, το πιο οικονομικό με καλές κριτικές που βρήκα είναι ένα της cangaroo με 40€ περίπου, ηλεκτρονικό. 

Δε θα στο πρότεινα μου το εδωσε η ξαδερφη μου για να το δοκιμασω αλλα επειδη εχει το μηχανισμο επανω ειναι πολυ βαρυ πιανοταν το χερι μου κ μου εδωσε μια φιλη της  medela swing ειναι πολυ καλο αλλα ειναι ακριβο μπορεις να δεις κ εδω στο forum πουλανε πολλες κοπελες αν εχεις τοσο πολυ βγαζεις με το χερι μεχρι να ερθει η παιρνει ενα χειροκινητο απο τα jumbo στην αναγκη μεχρι να σου το φερουν


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Δε θα στο πρότεινα μου το εδωσε η ξαδερφη μου για να το δοκιμασω αλλα επειδη εχει το μηχανισμο επανω ειναι πολυ βαρυ πιανοταν το χερι μου κ μου εδωσε μια φιλη της  medela swing ειναι πολυ καλο αλλα ειναι ακριβο μπορεις να δεις κ εδω στο forum πουλανε πολλες κοπελες αν εχεις τοσο πολυ βγαζεις με το χερι μεχρι να ερθει η παιρνει ενα χειροκινητο απο τα jumbo στην αναγκη μεχρι να σου το φερουν

Αάαα δεν ήξερα πως μπορώ κ με το χέρι η ότι έχει το τζάμπο. Σε ευχαριστώ πολύ ρε!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αλήθεια?εμένα μ είπε Ν μετράω το πρωί νηστικη.το μεσημέρι δύο ώρες μετα Κ το βράδυ δύο ώρες μετα..Ποιος ξέρει..Θ ρωτήσω ξανα βέβαια..

 

Και Εγώ έχω ήδη. Ενώ στις άλλες δύο εγκυμοσύνες είχα ξερά Κ εγώ. Σε αυτήν νιώθω έναν αμυδρό πόνο ενόχληση Κ αν το δω Έχει βγάλει γαλατακι. 

Καλέ μην πάρεις από τώρα εννοείται.. Άντε Κ το χρειαστηκες μετά..το παραγγελνεις Κ έρχεται..σιγά.. για τις δύο μέρες αναμονής μέχρι Ν το παραλαβεις? Κ αν σ χρειαστεί..εσύ Θ το κρίνεις. 

Κ εγω οταν εκανα μετρησεις εκανα μια πρωι νηστικη κ μια ωρα μετα απο καθε γευμα πρωινο μεσημεριανο κ βραδυνο 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Αάαα δεν ήξερα πως μπορώ κ με το χέρι η ότι έχει το τζάμπο. Σε ευχαριστώ πολύ ρε!!

Δες βιντεακια στο youtube για αντληση με το χερι.το jumbo εχει χειροκινητο 15-20€ νομιζω στην αναγκη καλο θα ειναι πιστευω μεχρι να ερθει το καλο απλα προσεξε αν παρεις να εχει το μηχανισμο διπλα κ οχι επανω εχει σημασια το βαρος οταν βγαζεις γαλα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Αλήθεια?εμένα μ είπε Ν μετράω το πρωί νηστικη.το μεσημέρι δύο ώρες μετα Κ το βράδυ δύο ώρες μετα..Ποιος ξέρει..Θ ρωτήσω ξανα βέβαια..

 

Και Εγώ έχω ήδη. Ενώ στις άλλες δύο εγκυμοσύνες είχα ξερά Κ εγώ. Σε αυτήν νιώθω έναν αμυδρό πόνο ενόχληση Κ αν το δω Έχει βγάλει γαλατακι. 

Καλέ μην πάρεις από τώρα εννοείται.. Άντε Κ το χρειαστηκες μετά..το παραγγελνεις Κ έρχεται..σιγά.. για τις δύο μέρες αναμονής μέχρι Ν το παραλαβεις? Κ αν σ χρειαστεί..εσύ Θ το κρίνεις. 

Έχω κάνει tag και τη νανουλα όταν μπει να μας πει γτ μετράει κι αυτή το ζάχαρο.αλλα ξαναμιλησε με το γιατρό σου καλύτερα.

πρίν από 21 λεπτά , Smile89 είπε:

Γενικά εδώ είναι ακριβά, οπότε αν έπαιρνα θά έπαιρνα μέσω ίντερνετ. Σπίτι θα είμαι. Μην τυχόν κ έχω πιο πολύ κ χρειαστεί να το βγάζω μου λένε. Ξέρω κι εγώ. 

Ναι δεν είναι, το πιο οικονομικό με καλές κριτικές που βρήκα είναι ένα της cangaroo με 40€ περίπου, ηλεκτρονικό. 

Βλέπεις στο σπίτι τότε.αλλα όπως σου πε η Βάσω αν έχει υπερπαραγωγή μπορείς να βγάλεις και με το χέρι.Παντβς είναι κρίμα να αγοράσεις από τώρα και να μη το χρειαστείς.εμενα Έτσι την Την πάτησε η αδερφή μου .το πήρε να χει και Τελικά θηλασέ το 1ο μήνα μόνο.το θήλαστρο στο κουτί έμεινε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...