Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια πως πατε? @nanoula90 κ @loyloy κοντευει η ωρα με το καλο να πανε ολα καλα!!

Εμεις σταθερα ειμαστε τα πνευμονακια καθαρα προς το παρον δε ξαναεκανε κατι της αυξησαν κ αλλο το γάλα στα 5γρ ανα δυο ωρες κ εφτασε στα 830γρ 

Μπραβο Βασω μου χαιρομαι πολυ που ειναι καλα το ζουζουνακι σας ❤

@Smile89 βλεπω και η εικονα.προφιλ προσαρμοστηκε αναλογα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σαι καλα Βασουλα μου. 

Ποσο χαιρομαι καθε φορα που διαβαζω ευχαριστα νεα σας!!! Πηρε και λιγο βαρος η ψυχουλα μας, μπραβο βρε αγαπη! Και γαλατακι της μαμας, τι καλυτερο απο αυτο? Συνεχιζεις με αντλησεις? Εισαι ενταξει εσυ κοριτσι μου? 

Ωωω βλεπω μπηκες σε μουντ χριστουγεννιααατικο!!! Εμ τι σου λεω κοντοζυγωνει η ωρα σου?? Ενας μηνας μονο εμεινε για να ρθει η νυφη μου! 

Ναι ναι και φώτο κ τικερακι!!!

πρίν από 44 λεπτά , Nicol_ είπε:

Μπραβο Βασω μου χαιρομαι πολυ που ειναι καλα το ζουζουνακι σας ❤

@Smile89 βλεπω και η εικονα.προφιλ προσαρμοστηκε αναλογα :)

Εννοείται!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Χαχα λες???? Το άλλαξα το τικερακι!!! Ρε λέει 40 μέρες!!!! Μονοοοοο???? Ουαουυυ

Καλά Βάσω μου. Μπράβο το κοριτσάκι το όμορφο!!! Έτσι συνεχίζουμε σταθερά. Εσύ πώς είσαι?

 

πρίν από 47 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σαι καλα Βασουλα μου. 

Ποσο χαιρομαι καθε φορα που διαβαζω ευχαριστα νεα σας!!! Πηρε και λιγο βαρος η ψυχουλα μας, μπραβο βρε αγαπη! Και γαλατακι της μαμας, τι καλυτερο απο αυτο? Συνεχιζεις με αντλησεις? Εισαι ενταξει εσυ κοριτσι μου? 

Ωωω βλεπω μπηκες σε μουντ χριστουγεννιααατικο!!! Εμ τι σου λεω κοντοζυγωνει η ωρα σου?? Ενας μηνας μονο εμεινε για να ρθει η νυφη μου! 

Ναι συνεχιζω κανονικα καθε τρεις ωρες κ ηδη φτιαχνω τραπεζα γιατι η μικρη τωρα χρειάζεται μονο 60ml τη μερα οποτε το υπολοιπο παει καταψυκτη.Καλα ειμαι ναι αρχιζω κ παιρνω τα πανω μου σωματικα γιατι τις πρωτες εβδομάδες ειχα τρομερή αδυναμια λογω του οτι ημουν ξαπλα τοσο καιρο δε μπορουσα να κανω τπτ ουτε να περπατησω πολυ κουραζομουν ευκολα ουτε σκαλα δε μπορουσα να ανεβω τωρα αρχιζουν να δυναμωνουν οι μύς σιγα σιγα

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

 

Ναι συνεχιζω κανονικα καθε τρεις ωρες κ ηδη φτιαχνω τραπεζα γιατι η μικρη τωρα χρειάζεται μονο 60ml τη μερα οποτε το υπολοιπο παει καταψυκτη.Καλα ειμαι ναι αρχιζω κ παιρνω τα πανω μου σωματικα γιατι τις πρωτες εβδομάδες ειχα τρομερή αδυναμια λογω του οτι ημουν ξαπλα τοσο καιρο δε μπορουσα να κανω τπτ ουτε να περπατησω πολυ κουραζομουν ευκολα ουτε σκαλα δε μπορουσα να ανεβω τωρα αρχιζουν να δυναμωνουν οι μύς σιγα σιγα

Μπράβο ρε αγάπη!! Λογικό να είσαι αδύναμη έτσι σιγά σιγά παίρνεις τα πάνω σου. Ο σύζυγος καλά?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Μπράβο ρε αγάπη!! Λογικό να είσαι αδύναμη έτσι σιγά σιγά παίρνεις τα πάνω σου. Ο σύζυγος καλά?

Ευτυχως το αντιμετωπιζει πιο ψυχραιμα απο μενα η ετσι δειχνει τουλαχιστον μπροστά μου ξερω του ειναι δυσκολο αλλα κρατιεται δυνατος κ αυτος συζηταμε παρα πολυ κ ο ενας παίρνει δυναμη απο τον αλλον με εχει στηριξει παρα πολυ κ η αληθεια ειναι οτι χωρις αυτον δε θα ημουν τοσο δυνατη κ κανει τα παντα για να ξεχνιεμαι.

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Κοριτσια πως πατε? @nanoula90 κ @loyloy κοντευει η ωρα με το καλο να πανε ολα καλα!!

Εμεις σταθερα ειμαστε τα πνευμονακια καθαρα προς το παρον δε ξαναεκανε κατι της αυξησαν κ αλλο το γάλα στα 5γρ ανα δυο ωρες κ εφτασε στα 830γρ 

Μπράβο!!!!!!μεγαλώνει το ζουζούνι!!!!!Εγώ σε αναμονή περιμένω ποτε θα θελήσει ο μικρός να βγει!

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Χαχα λες???? Το άλλαξα το τικερακι!!! Ρε λέει 40 μέρες!!!! Μονοοοοο???? Ουαουυυ

Καλά Βάσω μου. Μπράβο το κοριτσάκι το όμορφο!!! Έτσι συνεχίζουμε σταθερά. Εσύ πώς είσαι?

Το δικό μου λέει 10 μέρες.ακομα δεν το πιστεύω!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευτυχως το αντιμετωπιζει πιο ψυχραιμα απο μενα η ετσι δειχνει τουλαχιστον μπροστά μου ξερω του ειναι δυσκολο αλλα κρατιεται δυνατος κ αυτος συζηταμε παρα πολυ κ ο ενας παίρνει δυναμη απο τον αλλον με εχει στηριξει παρα πολυ κ η αληθεια ειναι οτι χωρις αυτον δε θα ημουν τοσο δυνατη κ κανει τα παντα για να ξεχνιεμαι.

Μπράβο του. Έτσι είναι όταν το ζευγάρι αγαπιέται έτσι είναι.... 

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο!!!!!!μεγαλώνει το ζουζούνι!!!!!Εγώ σε αναμονή περιμένω ποτε θα θελήσει ο μικρός να βγει!

Το δικό μου λέει 10 μέρες.ακομα δεν το πιστεύω!!!!!!!!

Πωπω χαμουλης!!! Μπεμπακια παντού!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Μπράβο του. Έτσι είναι όταν το ζευγάρι αγαπιέται έτσι είναι.... 

Εχουμε περασει πολλες δυσκολιες τοσα χρονια δυστυχως. δε μας χαρηστικε τπτ αλλα ευτυχως απο την καθε δυσκολια βγαιναμε πιο δυνατοι κ πιο δεμενοι δε μας επηρεάζε τπτ πιστευω κ τωρα ετσι θα γινει θα το αντιμετωπισουμε κ αυτο οτι κ να γινει 

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ευτυχως το αντιμετωπιζει πιο ψυχραιμα απο μενα η ετσι δειχνει τουλαχιστον μπροστά μου ξερω του ειναι δυσκολο αλλα κρατιεται δυνατος κ αυτος συζηταμε παρα πολυ κ ο ενας παίρνει δυναμη απο τον αλλον με εχει στηριξει παρα πολυ κ η αληθεια ειναι οτι χωρις αυτον δε θα ημουν τοσο δυνατη κ κανει τα παντα για να ξεχνιεμαι.

Μπράβο σας που το αντιμετωπίζετε μαζί σαν μια γροθιά.στα δύσκολα φαίνεται το ζευγάρι Πόσο δεμένο είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εχουμε περασει πολλες δυσκολιες τοσα χρονια δυστυχως. δε μας χαρηστικε τπτ αλλα ευτυχως απο την καθε δυσκολια βγαιναμε πιο δυνατοι κ πιο δεμενοι δε μας επηρεάζε τπτ πιστευω κ τωρα ετσι θα γινει θα το αντιμετωπισουμε κ αυτο οτι κ να γινει 

Εννοείται κορίτσι μου, μαζί σε όλα έτσι πρέπει. Βιβλία

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vasoth. σε ποια βδομάδα γεννησες?Δεν θυμάμαι.Παντβς διάβασα πριν λίγες μέρες για ένα κοριτσακι που γεννήθηκε στις 22 εβδομάδες στο εξωτερικό και Τελικά τα κατάφερε και πήγε σπίτι της νικήτρια.δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλα ήθελα να στο πω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

@Vasoth. σε ποια βδομάδα γεννησες?Δεν θυμάμαι.Παντβς διάβασα πριν λίγες μέρες για ένα κοριτσακι που γεννήθηκε στις 22 εβδομάδες στο εξωτερικό και Τελικά τα κατάφερε και πήγε σπίτι της νικήτρια.δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλα ήθελα να στο πω.

25η γεννησα μακαρι να πανε ολα καλα για ολα τα παιδακια χαιρομαι οταν ακουω τετοιες περιπτώσεις αλλα να σου πω την αληθεια αποφευγω να συγκρινω περιπτωσεις γιατι φοβαμαι οτι αν κατι παει στραβα δε ξερω πως θα το αντιμετωπισω μετα ενω αν δε συγκρινω ειμαι προετημασμενη καλύτερα για ολα τα ενδεχομενα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν ακολουθήσεις αυστηρά τη διατροφή δεν θα χρειαστεί ινσουλίνη.ξερω είναι δύσκολη η διατροφή αλλά καλύτερα από το να κάνεις ενέσεις.ποσες θερμίδες είναι η διατροφή σου?Εμένα 1800.Α πάρε να έχεις σοκολατάκια υγείας ή σοκοφρετακια υγειας γτ με τη διατροφή μπορεί να πάθεις και υπογλυκαιμία και να σου πέσει πολύ το ζάχαρο και δεν κάνει για το μωρό.Παρε να υπάρχουν.και όταν έχεις λιγουρες δοκίμασε το απόγευμα 1 μήλο και 2 σοκολατάκια.εμενα Δεν μου ανεβαζει 

ναι των 1800 ειναι.. καταλαβα. ε θα παρω ν εχω εννοειται.. επισης..τις δυο ωρες μετα το φαγητο π μετραμε το ζαχαρο θελει δυο ωρες μετα το τελος του γευματος ή δυο ωρες απο τη στιγμη π ξεκινας το μαμ?

@nanoula90 τισ δω κ αυτες τις σοκολατιτσες... γτ...τ γλυκα ειναι αδυναμια!!!

 

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Χαχα λες???? Το άλλαξα το τικερακι!!! Ρε λέει 40 μέρες!!!! Μονοοοοο???? Ουαουυυ

Καλά Βάσω μου. Μπράβο το κοριτσάκι το όμορφο!!! Έτσι συνεχίζουμε σταθερά. Εσύ πώς είσαι?

40 μερες μονοοο!! τελειο? απιστευτο..εφτασες κ εσυ σχεδον! αχ τι ωραια!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasoth. είπε:

25η γεννησα μακαρι να πανε ολα καλα για ολα τα παιδακια χαιρομαι οταν ακουω τετοιες περιπτώσεις αλλα να σου πω την αληθεια αποφευγω να συγκρινω περιπτωσεις γιατι φοβαμαι οτι αν κατι παει στραβα δε ξερω πως θα το αντιμετωπισω μετα ενω αν δε συγκρινω ειμαι προετημασμενη καλύτερα για ολα τα ενδεχομενα

Έχεις δίκιο.δεν το σκέφτηκα έτσι.Σκεφτηκα ότι όλα είναι δυνατά.

πρίν από 5 λεπτά , oneira_glyka είπε:

ναι των 1800 ειναι.. καταλαβα. ε θα παρω ν εχω εννοειται.. επισης..τις δυο ωρες μετα το φαγητο π μετραμε το ζαχαρο θελει δυο ωρες μετα το τελος του γευματος ή δυο ωρες απο τη στιγμη π ξεκινας το μαμ?

@nanoula90 τισ δω κ αυτες τις σοκολατιτσες... γτ...τ γλυκα ειναι αδυναμια!!!

 

40 μερες μονοοο!! τελειο? απιστευτο..εφτασες κ εσυ σχεδον! αχ τι ωραια!!

 

Εμένα στη μια ώρα με έβαλε.στην εγκυμοσύνη στη μια ώρα μετράνε Όχι σρις 2. @nanoula90 εσένα στη πόση ώρα εσένα σε βάζει να μετράς?

2 ώρες είναι στους διαβητικούς Όχι στις εγκυμονούσες.στη 1 ώρα από όταν ξεκινάω να τρώω.δλδ αν κάτσω να φάω στις 9 θα μετρηθω στις 10.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Έχεις δίκιο.δεν το σκέφτηκα έτσι.Σκεφτηκα ότι όλα είναι δυνατά.

Ολα ειναι δυνατα σωστα σκεφτηκες το καθε ενα δινει τη μαχη του κ εχουν βγει τα περισσοτερα νικητες!εγω θελω να σκέφτομαι διαφορετικα ειναι ο τροπος μου για να μπορω να αντιμετωπιζω τις δυσκολίες καλυτερα να εχω στο μυαλο μου το ασχημο σεναριο ωστε αν ερθει ενα καλο να το χαρω διπλα αν ερθει μια δυσκολία  θα ειμαι συνειδητοποιημενη κ προετιμασμενη ειναι ο δικος μου τροπος σκέψης 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...