Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

@Nicol_  Χρόνια πολλά πολύχρονη κοπέλα μου!!!!!με Υγεία ευτυχία και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!!

Loyloy μου εισαι πολυ γλυκια για τις ευχες σου αλλα δεν με λενε Νικολ.. Ειναι απλα ψευδώνυμο. Ευχαριστώ πολυ παντως γιατι ειναι το ονονα που σκεφτομαστε να δώσουμε στο νινακι μας (Νικολας). Απλα δεν ηξερα τοτε το φύλο και γράφτηκα ετσι ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημερα βυζομπαλουδες μου χαχα! Τι μου κανετε? 

Εγω κοριτσια εφαγα ενα αγχος απο χθες γιατι δεν εχω αγορασει τίποτα ακομα και εκανα το βραδυ λιστες στο μυαλο μου με αποτελεσμα να κοιμηθώ στις 3! Διαβαζα ενα αρθρο βλεπεις που ελεγε να τα εχεις νωρις ετοιμα γιατι ποτε δεν ξέρεις. Και με εφαγε το αγχος γιατί εχω να αγορασω τα πάντα. Οποτε τωρα ετοιμάζομαι για ικεα και λητω να ξεκινησω σιγα σιγα χεχε

Απο που πήρατε στρώματακι αλλαξιερας κοριτσια? Επισης κανενα ωραιο σαιτ για κουρτινες παιδικες? Αααχ να δω ποτε θα τα κανω ολα..

Καλέ μην αγχώνεσαι .32η ξεκίνησα τα ψώνια.στο ικεα είδα κάτι ωραίες κουρτίνες που σκεφτομαι να πάρω.θα στις στείλω πμ που βρήκα τον τρόπο.στο θέμα κούνιας δώσει έμφαση στο στρώμα.οχι στο γύρω γύρω.α πήρα πολύ ωραία προίκα κούνιας από τα orchestra.μεσα είχε τη πάντα πάπλωμα κουνουπιέρα και ένα σετ σεντόνια.85 ευρώ.και φορμακια ζηπουνακια h&m και orchestra.φιλη μου μου πε και στο ζαρα έχει ωραία ποιότητα ζηπουναξια.στρωμα αλλαξιερςας δεν πήρα ακόμα γτ Αφού θα ειμαι Αθήνα δεν έχω εδώ τη συρταριερα του μπέμπη αρα στο κρεβάτι στο σελτεδακι το 1ο μήνα.

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Loyloy μου εισαι πολυ γλυκια για τις ευχες σου αλλα δεν με λενε Νικολ.. Ειναι απλα ψευδώνυμο. Ευχαριστώ πολυ παντως γιατι ειναι το ονονα που σκεφτομαστε να δώσουμε στο νινακι μας (Νικολας). Απλα δεν ηξερα τοτε το φύλο και γράφτηκα ετσι ❤

Ααααα μας παραπλανεις. Και εμείς Νικολα θα τον βγάλουμε.ενταξεθ του χρόνου θα λέμε λένε χρόνια για τα μωράκια μας. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Καλέ μην αγχώνεσαι .32η ξεκίνησα τα ψώνια.στο ικεα είδα κάτι ωραίες κουρτίνες που σκεφτομαι να πάρω.θα στις στείλω πμ που βρήκα τον τρόπο.στο θέμα κούνιας δώσει έμφαση στο στρώμα.οχι στο γύρω γύρω.α πήρα πολύ ωραία προίκα κούνιας από τα orchestra.μεσα είχε τη πάντα πάπλωμα κουνουπιέρα και ένα σετ σεντόνια.85 ευρώ.και φορμακια ζηπουνακια h&m και orchestra.φιλη μου μου πε και στο ζαρα έχει ωραία ποιότητα ζηπουναξια.στρωμα αλλαξιερςας δεν πήρα ακόμα γτ Αφού θα ειμαι Αθήνα δεν έχω εδώ τη συρταριερα του μπέμπη αρα στο κρεβάτι στο σελτεδακι το 1ο μήνα.

Ααααα μας παραπλανεις. Και εμείς Νικολα θα τον βγάλουμε.ενταξεθ του χρόνου θα λέμε λένε χρόνια για τα μωράκια μας. :)

Αα ευχαριστώ για τις πληροφοριες loyloy μου!❤

Οσο για το ονομα ξερω παραπλανητικο αλλα τοτε που γραφτηκα σκεφτηκα να βάλω το ονομα που θελω για το νινακι,γιατι ετσι ελεγαν τον μπαμπακα μου❤

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αα ευχαριστώ για τις πληροφοριες loyloy μου!❤

Οσο για το ονομα ξερω παραπλανητικο αλλα τοτε που γραφτηκα σκεφτηκα να βάλω το ονομα που θελω για το νινακι,γιατι ετσι ελεγαν τον μπαμπακα μου❤

Καλα θα κάνετε και θα βγάλετε το όνομα του τοτε.γερος να είναι ο μπεμπακος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσακια εγω δεν χρησιμοποιησα καθολου αλλαξιερα απο την αρχη τον αλλαζα κρεβατι η καναπε.Ουτε η αδερφη μου.Αν εχετε η πηρατε καλως αλλιως παρτε μια μεγαλυτερη συρταριερα.Μιλαμε για πολυ ρουχο.Η συρταριερα γεματη και η ντουλαπα στο δωματιο του


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Καλέ μην αγχώνεσαι .32η ξεκίνησα τα ψώνια.στο ικεα είδα κάτι ωραίες κουρτίνες που σκεφτομαι να πάρω.θα στις στείλω πμ που βρήκα τον τρόπο.στο θέμα κούνιας δώσει έμφαση στο στρώμα.οχι στο γύρω γύρω.α πήρα πολύ ωραία προίκα κούνιας από τα orchestra.μεσα είχε τη πάντα πάπλωμα κουνουπιέρα και ένα σετ σεντόνια.85 ευρώ.και φορμακια ζηπουνακια h&m και orchestra.φιλη μου μου πε και στο ζαρα έχει ωραία ποιότητα ζηπουναξια.στρωμα αλλαξιερςας δεν πήρα ακόμα γτ Αφού θα ειμαι Αθήνα δεν έχω εδώ τη συρταριερα του μπέμπη αρα στο κρεβάτι στο σελτεδακι το 1ο μήνα.

Ααααα μας παραπλανεις. Και εμείς Νικολα θα τον βγάλουμε.ενταξεθ του χρόνου θα λέμε λένε χρόνια για τα μωράκια μας. :)

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Σορρυ που το έβαλα σαν απάντηση  :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Παντως κοριτσακια εγω δεν χρησιμοποιησα καθολου αλλαξιερα απο την αρχη τον αλλαζα κρεβατι η καναπε.Ουτε η αδερφη μου.Αν εχετε η πηρατε καλως αλλιως παρτε μια μεγαλυτερη συρταριερα.Μιλαμε για πολυ ρουχο.Η συρταριερα γεματη και η ντουλαπα στο δωματιο του

Ωχ καταλαβα..να δω που θα τα βάλω. Προς το παρον εχω μονο μια μεγαλη συρταριερα και δεν έχουμε χώρο για αλλη ντουλαπα. Ισως αδειασω στη δικη μου χωρο αν χρειαστει. Ποσο είναι το παιδάκι σου Comet?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ροζι3 είπε:

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Σορρυ που το έβαλα σαν απάντηση  :)

Γεια σου @Ροζι3 έκανα κι εγώ από πολυ νωρίς ραγάδες στο στήθος και είχα δοκιμάσει αμυγδαλέλαιο,Biooil,frezyderm χωρίς αποτέλεσμα και πρόσφατα πριν 3 βδομαδες αγόρασα μια κρέμα που λέγεται simulcium. Την αγόρασα τυχαία γιατί είχα απελπιστει έλεγα θα πάω για laser ετσι κόκκινο που είχε γίνει το στηθος(3 νούμερα ανέβηκα) και είδα μεγάλη διαφορα έφυγαν οι κοκκινίλες και η περιοχή άσπρισε μεγάλη βελτίωση. Βέβαια λέει να χρησιμοποιείται μετά τον 3ο μήνα και γενικά και ο γιατρός εμένα μου είπε ότι βάλω από τον 3ο και μετά. Εκείνο που μπορείς να κανεις γιατί από δέρμα σε δέρμα διαφέρει είναι να ζητήσεις δείγματα για δοκιμή. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ωχ καταλαβα..να δω που θα τα βάλω. Προς το παρον εχω μονο μια μεγαλη συρταριερα και δεν έχουμε χώρο για αλλη ντουλαπα. Ισως αδειασω στη δικη μου χωρο αν χρειαστει. Ποσο είναι το παιδάκι σου Comet?

Μην αγχώνεσαι, είναι πολύ μικρά στην αρχή τα ρουχαλάκια. Εάν βρεις χώρο να βολέψεις τα σεντόνια,πετσέτες μια συρταριέρα με 3 μεγάλα συρτάρια είναι υπέρ αρκετή για την αρχή. Επίσης, μπορείς στη δική σου ντουλάπα να βρεις ένα δυο ράφια και να τα χωρίσεις στη μέση ή τα κρεμαστά επίσης να βάλεις άλλη μια ράγα εάν έχει τρύπες η ντουλαπα σου. Ουσιαστικά εκεί που κρεμάμε τα δικά μας ρούχα, σκέψου ότι θα κρεμιούνται 2 σειρές παιδικά γιατί είναι πιο κοντά και πιο μικρά. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

@Nicol_ μην αγχώνεσαι βρε. Εγώ πήρα κουρτίνα από το lino home. Δεν είναι όμως παιδική στην στέλνω!!!

Α Στείλτην και σε μένα.ειναξ κοντά μου το κατάστημα. Έχω πάρει και σεντονακια του μικρού από κει.

1 ώρα πρίν, Ροζι3 είπε:

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Κορίτσια σος!!! Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα και έκανα ραγάδες στο στήθος!!! Από τώρα!!! Πείτε καμία καλή κρέμα ! 

Σορρυ που το έβαλα σαν απάντηση  :)

Δεν κάνει να βάλεις από τώρα.εμενα από το 2ο τρίμηνο με άφησε ο γιατρός για κρέμες.ρωτησε πάντως το γιατρό σου πρώτα.αλλα το πιο φυσικό είναι κεραλοιφη.αυτο Ίσως κάνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElenakiElena είπε:

Γεια σου @Ροζι3 έκανα κι εγώ από πολυ νωρίς ραγάδες στο στήθος και είχα δοκιμάσει αμυγδαλέλαιο,Biooil,frezyderm χωρίς αποτέλεσμα και πρόσφατα πριν 3 βδομαδες αγόρασα μια κρέμα που λέγεται simulcium. Την αγόρασα τυχαία γιατί είχα απελπιστει έλεγα θα πάω για laser ετσι κόκκινο που είχε γίνει το στηθος(3 νούμερα ανέβηκα) και είδα μεγάλη διαφορα έφυγαν οι κοκκινίλες και η περιοχή άσπρισε μεγάλη βελτίωση. Βέβαια λέει να χρησιμοποιείται μετά τον 3ο μήνα και γενικά και ο γιατρός εμένα μου είπε ότι βάλω από τον 3ο και μετά. Εκείνο που μπορείς να κανεις γιατί από δέρμα σε δέρμα διαφέρει είναι να ζητήσεις δείγματα για δοκιμή. Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστώ πολύ! Θα πάω στο φαρμακείο να πάρω δειγματακια ... δεν περίμενα τόσο νωρίς !!

πρίν από 45 λεπτά , loyloy είπε:

Α Στείλτην και σε μένα.ειναξ κοντά μου το κατάστημα. Έχω πάρει και σεντονακια του μικρού από κει.

Δεν κάνει να βάλεις από τώρα.εμενα από το 2ο τρίμηνο με άφησε ο γιατρός για κρέμες.ρωτησε πάντως το γιατρό σου πρώτα.αλλα το πιο φυσικό είναι κεραλοιφη.αυτο Ίσως κάνει.

Θα κάνω υπομονή τότε... θα τον ρωτήσω ! Ελπίζω να μην γίνω ζεβρε μέχρι τότε!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ροζι3 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Θα πάω στο φαρμακείο να πάρω δειγματακια ... δεν περίμενα τόσο νωρίς !!

Θα κάνω υπομονή τότε... θα τον ρωτήσω ! Ελπίζω να μην γίνω ζεβρε μέχρι τότε!! 

Σου φούσκωσε γρηγορα το στήθος.που να γεννησεις.χαρες που θα κάνει ο άντρας σου χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!με το καλό το μπεμπακι Σου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2018 at 11:54 ΠΜ, oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!Εγώ πήγα σμρ στον Ενδοκρινολογο Κ μ έδωσε αυστηρή δίαιτα γτ είμαι οριακά Κ από εδώ Κ πέρα αρχίζει Ν αυξάνει το ζάχαρο επικίνδυνα. Μπας Κ γλιτώσω την ινσουλίνη. Οπότε...πάνε τ μπουενο χαχαχα...

Δεν ξέρω σε ποια περιοχή μένεις αλλά εγώ που μένω Αθήνα βρήκα 2 ζαχαροπλαστεία για διαβητικούς και τρώω από εκεί τα γλυκά μου.Δεν έχουν ζάχαρη και κάποια ούτε αλεύρι και είναι με ελάχιστες θερμίδες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου πριν γύρισα από τον γιατρό έχω ένα πανέμορφο αγοράκι!! Μας έκανε την ανατροπή:tongue:

Τώρα στα σοβαρά θέματα..έχει το ασβεστωμα στην καρδούλα του και το υπερηχογενες έντερο αυτά τα δύο μαζί μου άλλαξαν τα νούμερα για σύνδρομο..είχα 1/20000 και τώρα με αυτά πήγαν 1/2098 Μ είπε ο γιατρός να κάνω αμνιοπαρακέντηση και ειλικρινά έχω χεστει απάνω μου..έχω φρικαρει από εκείνη την ώρα ..και αύριο έχω ραντεβού με την γιατρό μου να τα πούμε από κοντά αυτά


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...