Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ποιος ξέρει.παντως εμένα με πίεσε αρκετά. Φαντάσου κράταγα αντίσταση. Είχα πιαστεί από κάτι πλαϊνά σιδερα που χε στο κρεβάτι.του είπα ότι πονάω και μου λέει στη γέννα να δεις και γέλαγε.ειναι αναίσθητος ο γιατρός μου.μετα μου λε ει να και το κεφάλι του μικρού.το επιασε ρε συ.φρικαρα εκείνη τη στιγμή.μου λε ει είναι λίγο λοξά κάτσε να τον βοηθήσω λίγο να αρχίσει να γυρνάει.και μετά μου λέει εντάξει τον κανόνισα τον μπέμπη. Και όλα αυτά με ότι μου βάλε μέσα.Εγραψα πολλά νομίζω.

Ασε μη λες αλλα! Εμενα ευτυχως δεν μου δημιουργησε θεμα. Θελω να πω ουτε ποναω, ουτε τπτ. Τωρα αν πειραξε τπτ θα δειξει. Παντως σιγουρα σε βοηθησε πιστευω ωστε να αρχισει να δραστηριοποιειται η μητρα και ο μικρος να ετοιμαζεται με την καταλληλη θεση

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Το χω κάνει εικόνα......αχ Παναγία μου!!!! Οπότε έχουμε εσένα και την Λουλού. Καλεεεεεε??? Μετά είμαι γω????

Ναιαιαιαι. Μετα εισαι εσυ συμπεθερα μουουου!! Εγω δεν ξερω, υποτιθεται στην αρχη 30/12 μετα μου ειπε οτι θα βγει πολυ νωριτερα, σημερα μου ειπε οτι εχουμε ακομα δρομο, γενικοτερα δεν εχω ιδεα, αλλα κραταω την ΠΗΤ και βλεπουμε. Η λουλου νομιζω θελει ακομα 10 μερες για την ΠΗΤ της. Και μετα εισαι εσυ!!! :rolleyes: κοντευει και η ωρα σου, δεν εισαι μακρια μη νομιζεις

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναιαιαιαι το βγαλαμε αγαπημενη μου! 

Ε η λουλου προηγειται. Εγω ειμαι ακομα 36 +3. Αλλα σιγουρα πλησιαζουμε και οι δυο. Απο δω και περα στην αναμονη. Τον ρωτησα κιολας τον γιατρο αν με πιασουν πονοι, ποτε να τον παρω τηλ για να παμε στο μαιευτηριο μην παω με το παραμικρο και φαω 12 ωρες στο μαιευτηριο. Μου ειπε αν οι πονοι φτασουν ανα δεκαλεπτο να ετοιμαστω και οταν γινουν πιο συχνοι απο δεκαλεπτο πχ ανα 8 λεπτα τοτε να τον παρω τηλ για να παω. Δεν θελω να με βαλουν εκει περα καθισμενη για ωρες. Εχουμε και δουλειες πως θα το κανουμε χαχαχαχα.

Αλλιως αν δω αιμα ή αν σπασουν τα νερα, επισης να τον παρω τηλ. Πως εισαι εσυ? Εκανες τα ψωνια σου? 

Αχαχαχαχα σημερα επηγα και με κατσανε χαμαί και με βαλανε χερουκλα συμπεθερα!! Βαϊ βαϊ βαϊ τι ητανε ετουτο, ετραβαγε ο γιατρος με τση λαβιδα να βγει ο πεσσος και δεν εμπορεσε!!! Ετσι με εβαλε την χειραν του την τοση και βγηκε!! Παναϊα μου! 

Σημερα παραλαβαμε το λικνο που ειχαμε παραγγείλει :wub:

Κορίτσια το στρωματακι του λικνου γραφεί οτι ειναι αφρου.Επισης μου φαινεται λιγο σκληρο. Ετσι πρεπει να ειναι? Επίσης να πλυνω ολα τα υφάσματα πριν το χρησιμοποίησω? Μήπως πρεπει να παρω καλυτερο στρωμα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σημερα παραλαβαμε το λικνο που ειχαμε παραγγείλει :x

Κορίτσια το στρωματακι του λικνου γραφεί οτι ειναι αφρου.Επισης μου φαινεται λιγο σκληρο. Ετσι πρεπει να ειναι? Επίσης να πλυνω ολα τα υφάσματα πριν το χρησιμοποίησω? Μήπως πρεπει να παρω καλυτερο στρωμα?

Ποιό λίκνο πήρες?Εγώ έβγαλα όλα τα υφάσματα και τα επλυνα. Και το στρωματακι είχε ξεχωριστό ύφασμα το δικό μου Και το επλυνα κι αυτό.Τωρα για το στρώμα στη κούνια κοιτα να βάλεις σίγουρα καλο γιατί θα το χρησιμοποιεί για χρόνια το παιδί.το δικό μου είναι της Chico είναι λίγο σκληρό αλλα πιστεύω μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σημερα παραλαβαμε το λικνο που ειχαμε παραγγείλει :x

Κορίτσια το στρωματακι του λικνου γραφεί οτι ειναι αφρου.Επισης μου φαινεται λιγο σκληρο. Ετσι πρεπει να ειναι? Επίσης να πλυνω ολα τα υφάσματα πριν το χρησιμοποίησω? Μήπως πρεπει να παρω καλυτερο στρωμα?

Νομιζω πως για τα μωρα γενικοτερα πρεπει να ειναι λιγο σκληρο ή εστω μετριας σκληροτητας για να προσφερουν την σωστη στηριξη στην σπονδυλικη στηλη των παιδιων. Τοτε που εψαχνα ετσι με ειχαν ενημερωσει. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , loyloy είπε:

Ποιό λίκνο πήρες?Εγώ έβγαλα όλα τα υφάσματα και τα επλυνα. Και το στρωματακι είχε ξεχωριστό ύφασμα το δικό μου Και το επλυνα κι αυτό.Τωρα για το στρώμα στη κούνια κοιτα να βάλεις σίγουρα καλο γιατί θα το χρησιμοποιεί για χρόνια το παιδί.το δικό μου είναι της Chico είναι λίγο σκληρό αλλα πιστεύω μια χαρά είναι.

Πηραμε αυτο.Για την κουνια σιγουρα θα παρουμε ενα καλο στρωμα.Απλα του λικνου μου φανηκε λεπτο και σκληρο και αναρωτιεμαι αν πρεπει να το αλλαξω η να βαλω κατι επιπλεον απο πανω.Εσυ ποιο πηρες?

f4n3fm.jpg

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Νομιζω πως για τα μωρα γενικοτερα πρεπει να ειναι λιγο σκληρο ή εστω μετριας σκληροτητας για να προσφερουν την σωστη στηριξη στην σπονδυλικη στηλη των παιδιων. Τοτε που εψαχνα ετσι με ειχαν ενημερωσει. 

Ναι ειχα διαβασει κατι τετοιο..δεν ξερω λιγο ψευτικο μου φαινεται αυτο που εχει..

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Πηραμε αυτο.Για την κουνια σιγουρα θα παρουμε ενα καλο στρωμα.Απλα του λικνου μου φανηκε λεπτο και σκληρο και αναρωτιεμαι αν πρεπει να το αλλαξω η να βαλω κατι επιπλεον απο πανω.Εσυ ποιο πηρες?

f4n3fm.jpg

Ναι ειχα διαβασει κατι τετοιο..δεν ξερω λιγο ψευτικο μου φαινεται αυτο που εχει..

Πως βάζεις εικόνα καλέ? Της Chico lulagoo κάπως έτσι λέγεται.κατσε θα ψάξω να δω μήπως μπορέσω να βάλω φώτο.εμενα είναι χοντρουλη το στρώμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Πως βάζεις εικόνα καλέ? Της Chico lulagoo κάπως έτσι λέγεται.κατσε θα ψάξω να δω μήπως μπορέσω να βάλω φώτο.εμενα είναι χοντρουλη το στρώμα.

Θα πας στο site tinypic.Εκει ανεβαζεις την εικονα που θες και σου δινει καποια λινκ.Παιρνεις το τελυταιο λινκ και το προσθετεις εδω στην απαντηση εκει που γραφει προσθηκη επιπροσθετου υλικου


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Θα πας στο site tinypic.Εκει ανεβαζεις την εικονα που θες και σου δινει καποια λινκ.Παιρνεις το τελυταιο λινκ και το προσθετεις εδω στην απαντηση εκει που γραφει προσθηκη επιπροσθετου υλικου

 Φωτό να έχω αποθηκευμένη το κινητό μου στη Συλλογή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ασε μη λες αλλα! Εμενα ευτυχως δεν μου δημιουργησε θεμα. Θελω να πω ουτε ποναω, ουτε τπτ. Τωρα αν πειραξε τπτ θα δειξει. Παντως σιγουρα σε βοηθησε πιστευω ωστε να αρχισει να δραστηριοποιειται η μητρα και ο μικρος να ετοιμαζεται με την καταλληλη θεση

Ναιαιαιαι. Μετα εισαι εσυ συμπεθερα μουουου!! Εγω δεν ξερω, υποτιθεται στην αρχη 30/12 μετα μου ειπε οτι θα βγει πολυ νωριτερα, σημερα μου ειπε οτι εχουμε ακομα δρομο, γενικοτερα δεν εχω ιδεα, αλλα κραταω την ΠΗΤ και βλεπουμε. Η λουλου νομιζω θελει ακομα 10 μερες για την ΠΗΤ της. Και μετα εισαι εσυ!!! :rolleyes: κοντευει και η ωρα σου, δεν εισαι μακρια μη νομιζεις

Καθοοολουυυ μακριά έως 14/01. Αάαα το τικερακι μου δεν άλλαξα.

 

Κορίτσια στολίσαμε!!! Κομμάτια είμαι!! Τα πόδιαααα μου!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Καθοοολουυυ μακριά έως 14/01. Αάαα το τικερακι μου δεν άλλαξα.

 

Κορίτσια στολίσαμε!!! Κομμάτια είμαι!! Τα πόδιαααα μου!!!

Και του χρόνου με υγεία!!!!!!!!!Άντε θα προλάβει και η μπεμπα το δέντρο.ξεστολισε μετά το μαιευτήριο.να βγάλετε και μια φώτο χριστουγεννιάτικη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως πατε? @nanoula90 κ @loyloy κοντευει η ωρα με το καλο να πανε ολα καλα!!

Εμεις σταθερα ειμαστε τα πνευμονακια καθαρα προς το παρον δε ξαναεκανε κατι της αυξησαν κ αλλο το γάλα στα 5γρ ανα δυο ωρες κ εφτασε στα 830γρ 

  • Μου αρέσει 7

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Και του χρόνου με υγεία!!!!!!!!!Άντε θα προλάβει και η μπεμπα το δέντρο.ξεστολισε μετά το μαιευτήριο.να βγάλετε και μια φώτο χριστουγεννιάτικη!!!!!

Χαχα λες???? Το άλλαξα το τικερακι!!! Ρε λέει 40 μέρες!!!! Μονοοοοο???? Ουαουυυ

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια πως πατε? @nanoula90 κ @loyloy κοντευει η ωρα με το καλο να πανε ολα καλα!!

Εμεις σταθερα ειμαστε τα πνευμονακια καθαρα προς το παρον δε ξαναεκανε κατι της αυξησαν κ αλλο το γάλα στα 5γρ ανα δυο ωρες κ εφτασε στα 830γρ 

Καλά Βάσω μου. Μπράβο το κοριτσάκι το όμορφο!!! Έτσι συνεχίζουμε σταθερά. Εσύ πώς είσαι?

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια πως πατε? @nanoula90 κ @loyloy κοντευει η ωρα με το καλο να πανε ολα καλα!!

Εμεις σταθερα ειμαστε τα πνευμονακια καθαρα προς το παρον δε ξαναεκανε κατι της αυξησαν κ αλλο το γάλα στα 5γρ ανα δυο ωρες κ εφτασε στα 830γρ 

Να σαι καλα Βασουλα μου. 

Ποσο χαιρομαι καθε φορα που διαβαζω ευχαριστα νεα σας!!! Πηρε και λιγο βαρος η ψυχουλα μας, μπραβο βρε αγαπη! Και γαλατακι της μαμας, τι καλυτερο απο αυτο? Συνεχιζεις με αντλησεις? Εισαι ενταξει εσυ κοριτσι μου? 

πρίν από 24 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχα λες???? Το άλλαξα το τικερακι!!! Ρε λέει 40 μέρες!!!! Μονοοοοο???? Ουαουυυ

Καλά Βάσω μου. Μπράβο το κοριτσάκι το όμορφο!!! Έτσι συνεχίζουμε σταθερά. Εσύ πώς είσαι?

Ωωω βλεπω μπηκες σε μουντ χριστουγεννιααατικο!!! Εμ τι σου λεω κοντοζυγωνει η ωρα σου?? Ενας μηνας μονο εμεινε για να ρθει η νυφη μου! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...