Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 26 minutes ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Όλα να πάνε καλα κοπέλα μου !!!! Σπυ ευχόμαστε τα καλύτερα !!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλυτερα οι αναγουλες συνεχιζεται η δυσπεψια. Δεν πειράζει ομως υπομονη. Εσυ τιποτα απο ολα αυτα τυχερουλα ε?

Το φυλο ποτε φαινεται κορίτσια? 

Υπάρχει τέτοιο μηχανημα??? Και γιατί. 1 με 2 φορες? Πως λειτουργει?

Αναλογως εμας μας εδωσε πιθανοτητες εχθες για το τι μπορει να ειναι 80% μου ειπε μπορει να εχει πεσει μεσα αλλα μου λεει οταν κανω την αυχενικη θα το σιγουρεψουμε θα δω σε δυο εβδομαδες αν επεσε μεσα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχα οχι σε καθησυχαζει κ δεν θες ολη την ωρα να το ακους....εγω εκτος απο την μερα π το πηραμε το ακουσαμε 2φορες μια οταν μας εφτασε ηθελε ο αντρας μ σαν τρελος να την ακουσει κ την εψαξε μονος του....δεν την βρηκε εννοειται την καρδουλα:P και μια το απογευμα γιατι περπατησαμε αρκετα κ ψιλοαγχωθηκα...και μια εχθες μετα απο δυο μερες π ηθελε ο αδερφος μ να την ακουσει κ χαρηκε πολλη...ειδαλλως δινει κλωτσιες κ δεν αγχωνομαι απο εκεινη την ημερα π το πηραμε καθε μερα δινει παρον γιαυτο κ δεν αγχωνομαι...

Γιατί δεν καταφερε να βρει την καρδουλα? Ειναι δυσκολο?? Αυτο της hometest εχεις παρει?? 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιατί δεν καταφερε να βρει την καρδουλα? Ειναι δυσκολο?? Αυτο της hometest εχεις παρει?? 

Οχι δεν ειναι δυσκολο καθολου απλα ο ιδιος δεν μπορουσε εγω με το που το επιασα στα χερια σε ενα δευτερο την βρηκα.....ναι αυτο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αναλογως εμας μας εδωσε πιθανοτητες εχθες για το τι μπορει να ειναι 80% μου ειπε μπορει να εχει πεσει μεσα αλλα μου λεει οταν κανω την αυχενικη θα το σιγουρεψουμε θα δω σε δυο εβδομαδες αν επεσε μεσα 

Αα τοσο νωρις? Ωραια :) βεβαια ξερω οτι δεν ειναι σιγουρο αλλα θα μου αρεσε μια προβλεψη. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε:

Αα τοσο νωρις? Ωραια :) βεβαια ξερω οτι δεν ειναι σιγουρο αλλα θα μου αρεσε μια προβλεψη. 

Θα σου πω στην αυχενικη αν επεσε μεσα χαχα!γερα να ειναι πανω απο ολα κ το τελευταιο ειναι αυτο 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Vasoth. είπε:

Θα σου πω στην αυχενικη αν επεσε μεσα χαχα!γερα να ειναι πανω απο ολα κ το τελευταιο ειναι αυτο 

Αυτο δεν το συζηταμε εννοειται. Παντως ο αντρας μου ειχε ονειρευτει οτι θα κανουμε αγορι,για να δουμε αν θα πεσει μεσα :razz:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν ειναι δυσκολο καθολου απλα ο ιδιος δεν μπορουσε εγω με το που το επιασα στα χερια σε ενα δευτερο την βρηκα.....ναι αυτο!

Αυτο φοβαμαι μην δεν την ακούσω καο φρικαρω και τελικα να είναι όλα καλα. 

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Αυτο δεν το συζηταμε εννοειται. Παντως ο αντρας μου ειχε ονειρευτει οτι θα κανουμε αγορι,για να δουμε αν θα πεσει μεσα :razz:

Εσύ τι θα προτιμουσες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Αυτο φοβαμαι μην δεν την ακούσω καο φρικαρω και τελικα να είναι όλα καλα. 

Δειχνουν οι οδηγιες μεσα π μπορει να την εντοπισεις εχει 3σημεια εγω δεν το ειδα καν....την βρηκα αμεσως ηξερα μεσα μου που ειναι...το ενστικτο της μανουλας....ο αντρας μου θα μαθει κ αυτος σιγα σιγα....παντως ειναι πολλη συγκινητικο να την ακους...ειδικα για τον αντρουκο μου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Smile89 είπε:

Αυτο φοβαμαι μην δεν την ακούσω καο φρικαρω και τελικα να είναι όλα καλα. 

Εσύ τι θα προτιμουσες? 

@Smile89 μου πραγματικα δεν εχουμε καμια προτίμηση. Και τα δυο μου αρέσουν εξίσου.  :wub:  Εσυ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Nicol_ είπε:

@Smile89 μου πραγματικα δεν εχουμε καμια προτίμηση. Και τα δυο μου αρέσουν εξίσου.  :wub:  Εσυ?

Εγώ αν μπορουσα να παραγγείλω αγόρι θα ταν. Χεχε

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν σου ειπε ακομα ο γιατρος κατα προσεγγιση τι ειναι?

Κοριτσακι μονο κ μονο επειδή δεν ειδε να προεξεχει κατι. Ήταν κουλουριασμένο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Kαλησπερα κοριτσι μου. Εγω θα σου πω να μην ανησυχεις. Εφοσον τα igm ειναι αρνητικα. Κ γω για τον cmv εχω θετικα igg και αρνητικα igm και ο γιατρος μου ειπε ολα καλα. Αυτο που μας ενδιαφερει σε ολες τις λοιμωξεις ειναι το igm. Οσο ειναι αρνητικα ειμαστε καλα. Εσυ τις εξετασεις αυτες, τις επαναλαμβανεις στο ιδιο μικροβιολογικο καθε φορα?? 

Καλησπερα σ ευχαριαστώ που μου απαντησες.Ναι τα κανω στο ιδιο.Το προβλημα ειναι οτι εφοσον εκανα τις εξετασεις στο μικροβιολιγικο 4 Μαιου και ήταν  αρνητικα και τα igg και τα   igm  πώς γινεται μετα απο 2 μηνες 18 ιουλιου να εγιναν θετικα τα igg και να εμειναν αρνητικά τα igm?Αυτο αν ειναι σωστο δειχνει οτι το περασα στο μεσοδιαστημα του πρωτου διμηνου κυησης.Απ την αλλη η γιατρις μου λεει οτι ειναι λιγι το διαστημα ωστε να προλαβαν να ενεργοποιηθούν τα   igg.Σημερα επανελαβα αλλου κι εδειξε παλι οτι  τα igg ειναι θετικα αλλα τα igm αρνητικα.Τι να πω το ψαχνω .Αν καποια κοπελα εχει κατι παρομοιο σας παρακαλω ας μου απαντησει.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Καλησπερα σ ευχαριαστώ που μου απαντησες.Ναι τα κανω στο ιδιο.Το προβλημα ειναι οτι εφοσον εκανα τις εξετασεις στο μικροβιολιγικο 4 Μαιου και ήταν  αρνητικα και τα igg και τα   igm  πώς γινεται μετα απο 2 μηνες 18 ιουλιου να εγιναν θετικα τα igg και να εμειναν αρνητικά τα igm?Αυτο αν ειναι σωστο δειχνει οτι το περασα στο μεσοδιαστημα του πρωτου διμηνου κυησης.Απ την αλλη η γιατρις μου λεει οτι ειναι λιγι το διαστημα ωστε να προλαβαν να ενεργοποιηθούν τα   igg.Σημερα επανελαβα αλλου κι εδειξε παλι οτι  τα igg ειναι θετικα αλλα τα igm αρνητικα.Τι να πω το ψαχνω .Αν καποια κοπελα εχει κατι παρομοιο σας παρακαλω ας μου απαντησει.Ευχαριστω

Σου ζητησε ο γιατρος σου να κανεις μηπως την igg avidity ή καπως ετσι? Αν οχι, η καλυτερη λυση που θα σε ηρεμησει ειναι αυτη. Ειναι η πιο εγκυρη εξεταση που σου δειχνει ποτε υπηρξε λοιμωξη. Υπαρχουν πολλα ενδεχομενα. Το πιο πιθανο ειναι στην πρωτη εξεταση που εκανες στις 4 Μαιου να εγινε λαθος στην εξεταση. Κ να βγηκε ψευδως αρνητικο. Οποτε να ειχες ηδη θετικα igg και να μην το εδειξαν οι εξετασεις. Λαθη μπορει να συμβουν κ δεν ειναι σπανια. Ή ισως να συνεβη μια αναζωπυρωση παλαιας λοιμωξης η ακομα κ νεα λοιμωξη αλλα απο διαφορετικο στελεχος, κατι που βεβαια ειναι πολυ σπανιο να συμβει, οποτε γνωμη μου ειναι οτι συνεβη το πρωτο. Το οτι τα igm παραμενουν αρνητικα ειναι παντως το ζητουμενο. Για τα igg ρωτα τη γιατρο σου μηπως ειναι καλυτερα να κανεις την εξεταση αυτη που ειναι πιο εξειδικευμενη για να σου πουν αν η λοιμωξη ηταν προσφατη ή όχι, για να εισαι ηρεμη. Οπως κ να χει μην αγχωνεσαι κ μην ανησυχεις. Ολα καλα θα ειναι. Τα igm να ναι μακρυα απο μας κ τα igg δεν ειναι επικινδυνα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2018 at 10:39 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Kαλησπερα κοριτσι μου. Εγω θα σου πω να μην ανησυχεις. Εφοσον τα igm ειναι αρνητικα. Κ γω για τον cmv εχω θετικα igg και αρνητικα igm και ο γιατρος μου ειπε ολα καλα. Αυτο που μας ενδιαφερει σε ολες τις λοιμωξεις ειναι το igm. Οσο ειναι αρνητικα ειμαστε καλα. Εσυ τις εξετασεις αυτες, τις επαναλαμβανεις στο ιδιο μικροβιολογικο καθε φορα?? 

Σ

 

πρίν από 41 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σου ζητησε ο γιατρος σου να κανεις μηπως την igg avidity ή καπως ετσι? Αν οχι, η καλυτερη λυση που θα σε ηρεμησει ειναι αυτη. Ειναι η πιο εγκυρη εξεταση που σου δειχνει ποτε υπηρξε λοιμωξη. Υπαρχουν πολλα ενδεχομενα. Το πιο πιθανο ειναι στην πρωτη εξεταση που εκανες στις 4 Μαιου να εγινε λαθος στην εξεταση. Κ να βγηκε ψευδως αρνητικο. Οποτε να ειχες ηδη θετικα igg και να μην το εδειξαν οι εξετασεις. Λαθη μπορει να συμβουν κ δεν ειναι σπανια. Ή ισως να συνεβη μια αναζωπυρωση παλαιας λοιμωξης η ακομα κ νεα λοιμωξη αλλα απο διαφορετικο στελεχος, κατι που βεβαια ειναι πολυ σπανιο να συμβει, οποτε γνωμη μου ειναι οτι συνεβη το πρωτο. Το οτι τα igm παραμενουν αρνητικα ειναι παντως το ζητουμενο. Για τα igg ρωτα τη γιατρο σου μηπως ειναι καλυτερα να κανεις την εξεταση αυτη που ειναι πιο εξειδικευμενη για να σου πουν αν η λοιμωξη ηταν προσφατη ή όχι, για να εισαι ηρεμη. Οπως κ να χει μην αγχωνεσαι κ μην ανησυχεις. Ολα καλα θα ειναι. Τα igm να ναι μακρυα απο μας κ τα igg δεν ειναι επικινδυνα. 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.Μακάρι να είναι ετσι.Εκανα την avudity .Αλλα ως τοτε ασε...φοβαμαι αν δειξει οτι νοσησα εντος του διαστηματοε της κυησης τι γίνεται?Είναι τόσο τραγικα τα πραγματα?Εδω υπαρχουν γιατροι που δινουν την εξεταση μόνο μια φορα ..δηλαδη μ.αυτη τη λογικη μπορει καποιος να εχει νοσησεινκατα τη διαρκεια της κυησης και να μην το ξερει αν δεν ξανακανει εξεταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...