Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα μου μιλάνε τα μελομακάρονα με κομματάκια σοκολάτας που θα φτιάξω μάλλον αύριο η μεθαύριο!!

Δακρύζω στο άκουσμα....

Μελομακάρονα θα φάω μόνο άμα δεν έχω άλλο γλυκό!

πρίν από 42 λεπτά , Elpida88 είπε:

Ακριβώς έτσι φαιη μου... Πως σε καταλαβαίνω.... Εγώ ακόμα τον κουνάω να κοιμηθεί κ ξυπνάει ακόμα 2-3 φορές τα βράδια.... Άσε οσο σκέφτομαι ότι μπορεί να ξυπνήσουν ταυτόχρονα ένα βράδυ κ να κλαίνε με πιάνει άγχος.... Μακάρι να είναι σαν το δικό  σου το δεύτερο.... Θα σου πω όταν γέννησω με το καλό.. Πόσο είναι τώρα ο μικρουλης σου; 

3 μηνών είναι το αγγελούδι μου! Με τον ύπνο δεν είχα θέμα σε κανένα από τα δύο! Ο μεγάλος κοιμάται σερί όλη νύχτα από 40 ημερών και ο μπέμπης εδω και 10 μέρες ξυπνάει μόνο μια φορά κατά τις 5 για γάλα αλλά κοιμαται αμέσως... Κοιμούνται και τα δύο από τις 8:30 βαριά 9!

πρίν από 45 λεπτά , Smile89 είπε:

Περαστικά!!!

Κλαιωωωωω ευτυχώς τον έχω ψηλά!!!

Αχ δεν αντέχω έχω αρχίσει και χτυπιέμαι σταματαααααά

Τρου στορι μαι φρεντ!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου... Αφήστε τα αυτά με τα προστατευτικα είναι καλά για κάνα 2 μήνες μέχρι να μάθουν πως ανοίγει... Τωρα μόλις μαλωνα με τον μικρό για να του πάρω το μαχαίρι το μεγάλο και τσιριζει ένα τέταρτο.... Όντως μερικές φορές σου έρχεται να τα σκοτώσεις και μετά να τα ρουφηξεις.... Υπομονη.... Λένε ότι από 2 έως 3 ετών είναι η χειρότερη ηλικία.... Είναι σαν την εφηβεία.... 

Κατάλαβα...με περιμένουν 4 χρόνια εφηβείας Ακόμα!!! Τελείωσε..Από το Δαφνί Θ Σας γράφω..το ξαναπά αυτό....

7 ώρες πρίν, Elpida88 είπε:

Ακριβώς έτσι φαιη μου... Πως σε καταλαβαίνω.... Εγώ ακόμα τον κουνάω να κοιμηθεί κ ξυπνάει ακόμα 2-3 φορές τα βράδια.... Άσε οσο σκέφτομαι ότι μπορεί να ξυπνήσουν ταυτόχρονα ένα βράδυ κ να κλαίνε με πιάνει άγχος.... Μακάρι να είναι σαν το δικό  σου το δεύτερο.... Θα σου πω όταν γέννησω με το καλό.. Πόσο είναι τώρα ο μικρουλης σου; 

Αα μη σε πιάνει άγχος..ειδικά αν δεν έχεις μουρλους γείτονες Ν σ λένε γτ κλαίνε το βράδυ το δυο ετών Κ το ενός ετών μωρο?:blink: ερώτηση.... παλεύεται Ν ξέρεις. Εμένα είναι με τις μέρες Τους.. πέρασα βασανιστικά βράδια Κ με τους δύο.. Ν τον παίρνει ο ύπνος τον έναν Κ μόλις εχω βολευτεί στο κρεβάτι Ν ουρλιάζει ο άλλος.. άιντε ξανα. Κ Αυτό Ν γίνεται καμία πέντε φορές χώρια για τον καθένα κάθε νύχτα...εφαρμοσα μια αμφιλεγόμενη μέθοδο Κ γλίτωσα το φρενοκομείο Κ εγώ Κ Η από κάτω( ή από κάτω προσωρινά) 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κάνετε;καλα έκλαψα με τα μπεμπεκια σας χαχαχαχα είναι τα ατιμα πανέξυπνα το βλέπω και από τον ανηψιο μου..εγώ πήγα εχθές στην γιατρό να με δει όλα καλά δόξα τον Θεό και πάλι πρέπει να με δει την Τετάρτη..της είπα πως έχω κάτι πονακια δεξιά και αριστερά χαμηλά στην κοιλιά αλλά δεν Μ είπε από τι μπορεί να οφείλονται απλά Μ είπε πως εκεί εκει είναι η μήτρα..εσείς τι λέτε;από τι μπορεί να είναι;επίσης Μ είπε πως τον κίνδυνο για τυχόν επιπλοκές από την αμνιο είναι μέχρι την τριτη


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κατάλαβα...με περιμένουν 4 χρόνια εφηβείας Ακόμα!!! Τελείωσε..Από το Δαφνί Θ Σας γράφω..το ξαναπά αυτό....

Αα μη σε πιάνει άγχος..ειδικά αν δεν έχεις μουρλους γείτονες Ν σ λένε γτ κλαίνε το βράδυ το δυο ετών Κ το ενός ετών μωρο?:blink: ερώτηση.... παλεύεται Ν ξέρεις. Εμένα είναι με τις μέρες Τους.. πέρασα βασανιστικά βράδια Κ με τους δύο.. Ν τον παίρνει ο ύπνος τον έναν Κ μόλις εχω βολευτεί στο κρεβάτι Ν ουρλιάζει ο άλλος.. άιντε ξανα. Κ Αυτό Ν γίνεται καμία πέντε φορές χώρια για τον καθένα κάθε νύχτα...εφαρμοσα μια αμφιλεγόμενη μέθοδο Κ γλίτωσα το φρενοκομείο Κ εγώ Κ Η από κάτω( ή από κάτω προσωρινά) 

Τα έχεις κάνει κοντά εσύ τα μωράκια σου κοπέλα μου ε;  να σου ζήσουν καταρχήν.... Αυτό με τον υπνο είναι μεγάλο θέμα κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω.... Εγώ ειδικά δεν μπορώ να κοιμηθώ αμέσως μετά.... Δεν τον έχω στο τσεπακι τον υπνο.... Ξυπνάει τώρα και εμένα με παίρνει μετά από κάνα 2ωρο....δλδ όταν κάνω και δεύτερο δε βλέπω να κοιμάμαι καθόλου.... Εκτός αν κοιμάται ο μικρουλης.... Τι έχεις κοπέλα μου αγοράκια κοριτσάκια; 

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσακια τι κάνετε;καλα έκλαψα με τα μπεμπεκια σας χαχαχαχα είναι τα ατιμα πανέξυπνα το βλέπω και από τον ανηψιο μου..εγώ πήγα εχθές στην γιατρό να με δει όλα καλά δόξα τον Θεό και πάλι πρέπει να με δει την Τετάρτη..της είπα πως έχω κάτι πονακια δεξιά και αριστερά χαμηλά στην κοιλιά αλλά δεν Μ είπε από τι μπορεί να οφείλονται απλά Μ είπε πως εκεί εκει είναι η μήτρα..εσείς τι λέτε;από τι μπορεί να είναι;επίσης Μ είπε πως τον κίνδυνο για τυχόν επιπλοκές από την αμνιο είναι μέχρι την τριτη

Κωνσταντίνα μου και εγώ σήμερα είχα πονακια μετά το μεσημεράκι.... Και δεξιά και αριστερά και η μέση μου πονουσε... Αλλα το πρωί σήμερα έκανα πολλές δουλιτσες και ίσως να είναι και από αυτό.... Πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσακια τι κάνετε;καλα έκλαψα με τα μπεμπεκια σας χαχαχαχα είναι τα ατιμα πανέξυπνα το βλέπω και από τον ανηψιο μου..εγώ πήγα εχθές στην γιατρό να με δει όλα καλά δόξα τον Θεό και πάλι πρέπει να με δει την Τετάρτη..της είπα πως έχω κάτι πονακια δεξιά και αριστερά χαμηλά στην κοιλιά αλλά δεν Μ είπε από τι μπορεί να οφείλονται απλά Μ είπε πως εκεί εκει είναι η μήτρα..εσείς τι λέτε;από τι μπορεί να είναι;επίσης Μ είπε πως τον κίνδυνο για τυχόν επιπλοκές από την αμνιο είναι μέχρι την τριτη

Κωνσταντινάκι μου χαίρομαι που είστε καλα. Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρος να μην ανησυχείς κορίτσι μου εντάξει; Έχεις περάσει μεγάλο στρες τώρα με όλα. Τα πονακια εκεί από όσο ξέρω είναι νορμαλ. Ανοίγουν οι σύνδεσμοι της μητρας δεν ξέρω πως να το πω. Παιρνε τα συμπληρώματα και οτιδήποτε σε ανησυχεί να καλείς τον γιατρό. Την Τετάρτη πάλι όλα καλα να είναι. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα ποτε βγαίνουν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Elpida88 είπε:

Τα έχεις κάνει κοντά εσύ τα μωράκια σου κοπέλα μου ε;  να σου ζήσουν καταρχήν.... Αυτό με τον υπνο είναι μεγάλο θέμα κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω.... Εγώ ειδικά δεν μπορώ να κοιμηθώ αμέσως μετά.... Δεν τον έχω στο τσεπακι τον υπνο.... Ξυπνάει τώρα και εμένα με παίρνει μετά από κάνα 2ωρο....δλδ όταν κάνω και δεύτερο δε βλέπω να κοιμάμαι καθόλου.... Εκτός αν κοιμάται ο μικρουλης.... Τι έχεις κοπέλα μου αγοράκια κοριτσάκια; 

Κωνσταντίνα μου και εγώ σήμερα είχα πονακια μετά το μεσημεράκι.... Και δεξιά και αριστερά και η μέση μου πονουσε... Αλλα το πρωί σήμερα έκανα πολλές δουλιτσες και ίσως να είναι και από αυτό.... Πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου;  

Κοίτα νομίζω ότι αν δεις ότι δεν έχεις περιθώρια ύπνου Θ σε παίρνει αμέσως. Ειδικά αν είσαι πτώμα..Αλλά φυσικά είναι στο παιδί.. Κ Ν έχει άριστο ύπνο το μικρούλι σ! Κ στο εύχομαι ολόψυχα!

Έχω δύο αγοράκια Κ έρχεται Κ Ο τρίτος! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Κοίτα νομίζω ότι αν δεις ότι δεν έχεις περιθώρια ύπνου Θ σε παίρνει αμέσως. Ειδικά αν είσαι πτώμα..Αλλά φυσικά είναι στο παιδί.. Κ Ν έχει άριστο ύπνο το μικρούλι σ! Κ στο εύχομαι ολόψυχα!

Έχω δύο αγοράκια Κ έρχεται Κ Ο τρίτος! :mrgreen:

Ααααα με το καλόοοοο κοπέλα μου..... Κάθε χρόνο έχεις κ από έναν.... Κ εγώ αγοράκι έχω πάλι.... Πότε με το καλό γεννας; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpida88 είπε:

Τα έχεις κάνει κοντά εσύ τα μωράκια σου κοπέλα μου ε;  να σου ζήσουν καταρχήν.... Αυτό με τον υπνο είναι μεγάλο θέμα κοπέλα μου... Σε καταλαβαίνω.... Εγώ ειδικά δεν μπορώ να κοιμηθώ αμέσως μετά.... Δεν τον έχω στο τσεπακι τον υπνο.... Ξυπνάει τώρα και εμένα με παίρνει μετά από κάνα 2ωρο....δλδ όταν κάνω και δεύτερο δε βλέπω να κοιμάμαι καθόλου.... Εκτός αν κοιμάται ο μικρουλης.... Τι έχεις κοπέλα μου αγοράκια κοριτσάκια; 

Κωνσταντίνα μου και εγώ σήμερα είχα πονακια μετά το μεσημεράκι.... Και δεξιά και αριστερά και η μέση μου πονουσε... Αλλα το πρωί σήμερα έκανα πολλές δουλιτσες και ίσως να είναι και από αυτό.... Πόσο εβδομάδων είσαι κοπέλα μου;  

Είμαι 22 και κάτι αλλά δεν κάνω δουλειές..έκανα αμνιο πριν κάτι μέρες οπότε είμαι καναπέ κρεβάτι τουαλέτα..και κάθομαι και καθιστή για να ξεπιανομαι και λίγο..και εμένα Μ ενοχλεί λιγάκι η μεση

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Κωνσταντινάκι μου χαίρομαι που είστε καλα. Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρος να μην ανησυχείς κορίτσι μου εντάξει; Έχεις περάσει μεγάλο στρες τώρα με όλα. Τα πονακια εκεί από όσο ξέρω είναι νορμαλ. Ανοίγουν οι σύνδεσμοι της μητρας δεν ξέρω πως να το πω. Παιρνε τα συμπληρώματα και οτιδήποτε σε ανησυχεί να καλείς τον γιατρό. Την Τετάρτη πάλι όλα καλα να είναι. Τα υπόλοιπα αποτελέσματα ποτε βγαίνουν; 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μ είπε τπτ για τους πόνους εκεί οπότε υπέθεσα πως δεν αγχώθηκε..λογικά από Τετάρτη μέχρι Παρασκευή θα βγουν..και δεν περνάνε οι μέρες με τπτ

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Είμαι 22 και κάτι αλλά δεν κάνω δουλειές..έκανα αμνιο πριν κάτι μέρες οπότε είμαι καναπέ κρεβάτι τουαλέτα..και κάθομαι και καθιστή για να ξεπιανομαι και λίγο..και εμένα Μ ενοχλεί λιγάκι η μεση

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσακι μου

Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν μ είπε τπτ για τους πόνους εκεί οπότε υπέθεσα πως δεν αγχώθηκε..λογικά από Τετάρτη μέχρι Παρασκευή θα βγουν..και δεν περνάνε οι μέρες με τπτ

 

 

Ναι όταν θες κάτι είναι λες και δεν περνα ο χρόνος. Όλα καλα να είναι και τα υπόλοιπα!!!! ❤️❤️❤️ Είσαι τόσο μικρούλα μπράβο κορίτσι μου νιώθω πως είσαι τόσο συνεσταλμένη.

Καλημερα σε όλα τα κοριτσια!!!

@Vasoth. τι κανεις κορίτσι μου καλό πως είστε;  

@Dimitr@17 που είσαι εσυ;Τι κανεις,η μπεμπουλα σου;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι όταν θες κάτι είναι λες και δεν περνα ο χρόνος. Όλα καλα να είναι και τα υπόλοιπα!!!! ❤️❤️❤️ Είσαι τόσο μικρούλα μπράβο κορίτσι μου νιώθω πως είσαι τόσο συνεσταλμένη.

Καλημερα σε όλα τα κοριτσια!!!

@Vasoth. τι κανεις κορίτσι μου καλό πως είστε;  

@Dimitr@17 που είσαι εσυ;Τι κανεις,η μπεμπουλα σου;;

Σε ευχαριστώ πολυυυ❤️❤️

Εσύ πως πας;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!!! 

Καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια.Σημερα εσκασε το δευτερο δοντακι.Λιγοτερη ταλαιπωρια απο το πρωτο και πιο γρηγορα.Εσεις πως ειστε;Τι χαλια ο καιρος.Αν δεν εβρεχε θα τον πηγαινα μια βολτα με το καροτσι.Τωρα παλι σπιτι.Κριμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Ναι όταν θες κάτι είναι λες και δεν περνα ο χρόνος. Όλα καλα να είναι και τα υπόλοιπα!!!! ❤️❤️❤️ Είσαι τόσο μικρούλα μπράβο κορίτσι μου νιώθω πως είσαι τόσο συνεσταλμένη.

Καλημερα σε όλα τα κοριτσια!!!

@Vasoth. τι κανεις κορίτσι μου καλό πως είστε;  

@Dimitr@17 που είσαι εσυ;Τι κανεις,η μπεμπουλα σου;;

Καλημερα καλα ειμαστε! Δείχνει λιγο καλύτερα η μικρη με τη κορτιζονη αλλα δεν ειναι τόσο ευχαριστιμενοι περιμεναν να αντιδρασει πιο καλα θα δουμε πως θα παει κ τις επόμενες μερες κ μαλλον θα της ξαναδωσουν παλι τα κιλα μας είναι 960γρ κ πινουμε πλεον 11γρ ανα δυο ωρες  που μας ειπαν ειναι πληρες γευμα για την κατασταση της κ το βαρος της αυτα γενικα δειχνει μια βελτίωση αλλα ειμαστε συγκρατημενοι πολυ!Επισης καναμε κ κακακια πηραμε μεγαλη χαρα χαχα!! Γιατι ειχε αργησει κ μας ανησυχουσε κ αυτο!

  • Μου αρέσει 8

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα καλα ειμαστε! Δείχνει λιγο καλύτερα η μικρη με τη κορτιζονη αλλα δεν ειναι τόσο ευχαριστιμενοι περιμεναν να αντιδρασει πιο καλα θα δουμε πως θα παει κ τις επόμενες μερες κ μαλλον θα της ξαναδωσουν παλι τα κιλα μας είναι 960γρ κ πινουμε πλεον 11γρ ανα δυο ωρες  που μας ειπαν ειναι πληρες γευμα για την κατασταση της κ το βαρος της αυτα γενικα δειχνει μια βελτίωση αλλα ειμαστε συγκρατημενοι πολυ!Επισης καναμε κ κακακια πηραμε μεγαλη χαρα χαχα!! Γιατι ειχε αργησει κ μας ανησυχουσε κ αυτο!

Πατε πολυ καλα μπραβο.Ετσι να συνεχισετε..Η ψυχουλα μου ειναι πολυ δυνατο το διαμαντακι..

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...