Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Λίγο? Εμένα το στηθος έχει γίνει τεράστιο! Ήδη φοράω μπουστακια pretty bra το large νούμερο και πολύ φοβαμαι ότι μετά τον τοκετο θα χρειαστώ πολύ μεγαλύτερα! Μου έχουν πει ότι πολύ ωραία σε στυλ μπουστακι έχει επίσης το intimissimi και έχω πάρει και ένα θηλασμου από orchestra. Ουσιαστικά πρέπει να δεις τι στυλ θα σε βολέψει. Εγώ καταλήγω μάλλον στα πιο χαλαρά μπουστακια αλλά θα δω και λίγο πριν τον τοκετο. 

Φυσιολογικές οι αιμορροΐδες μετά τον τοκετο. Επειδή το έχω περάσει, πλύσιμο με κρύο νεράκι αλλά όχι παγωμένο κάθε φορά. Σκούπισμα μόνο με πετσετουλα ταμποναριστα, όχι χαρτί, όχι μωρομαντηλο. Πριν την τουαλέτα βάλε λίγο πεπανθολ κρέμα στην περιοχή του πρωκτού για να είναι λιπαρή και ελαστική. Επίσης, ρωτα τον γιατρό σου για ειδική αλοιφή για τις αιμορροΐδες. Και φυσικά διατροφη κατά της δυσκοιλιότητας! Εάν τα κάνεις όλα συστηματικά θα δεις μεγάλη διαφορά πολύ σύντομα! 

Καλημερα.Πωπω τοσο πρηξιμο ηδη..Εγω οταν πηγα να γεννησω φορουσα τα κανονικα μου σουτιεν που ειχα προ εγκυμοσυνης ανετα.Ευτυχως η μαια μου χε πει 3 νουμερα μεγαλυτερα σουτιεν στην κλινικη.3 μερα σηκωνομαι με ενα τεραστιο βαρυ στηθος μουσκεμα σουτιεν φανελακι και πρησμενους αδενες απο το γαλα.Φεραν το μωρο να το θηλασω να ξεπρηστω..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Καλημερα.Πωπω τοσο πρηξιμο ηδη..Εγω οταν πηγα να γεννησω φορουσα τα κανονικα μου σουτιεν που ειχα προ εγκυμοσυνης ανετα.Ευτυχως η μαια μου χε πει 3 νουμερα μεγαλυτερα σουτιεν στην κλινικη.3 μερα σηκωνομαι με ενα τεραστιο βαρυ στηθος μουσκεμα σουτιεν φανελακι και πρησμενους αδενες απο το γαλα.Φεραν το μωρο να το θηλασω να ξεπρηστω..

Έχει γίνει τεράστιο σας λέω! Ο άντρας μου το βλέπει και έχει πάθει πλάκα! Μου λέει να κρατήσουμε τα βυζια και μετά τον τοκετο!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

@loyloy σε καταλαβαινω. Εγω υποφερω ηδη σε ολη την εγκυμοσυνη με τις σιχαμενες, με βλεπω να υποφερω στον τοκετο. Οπως στα ειπαν και τα κοριτσια. Κρυες πλυσεις και τη γνωστη κρεμα που κυκλοφορει. 

Οσο για τα υπολοιπα, ειμαι σιγουρη οτι μολις τον αντικρισες τον μικρο τα ξεχασες ολα! Μπορει να ταλαιπωρηθηκες λιγακι αλλα τωρα εχεις διπλα σου ενα πλασματακι που ειναι ο γιοκας σου, αυτο το μικρο ανθρωπακι ειναι δικο σας. Ειναι πολυ καλο που εχεις τους δικους σου και δεν εισαι μονη σου, θα βρεις τα πατηματα σας σιγα σιγα. ❤

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? 

@palmoira χαχαχα και μενα τα ιδια μου λεει. Καλα, δεν εχουν γινει τριπλασια αλλα διπλασια σιγουρα. Με κυνηγαει μεσα στο σπιτι για να με χουφτωνει χαχαχαχαχα

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@loyloy σε καταλαβαινω. Εγω υποφερω ηδη σε ολη την εγκυμοσυνη με τις σιχαμενες, με βλεπω να υποφερω στον τοκετο. Οπως στα ειπαν και τα κοριτσια. Κρυες πλυσεις και τη γνωστη κρεμα που κυκλοφορει. 

Οσο για τα υπολοιπα, ειμαι σιγουρη οτι μολις τον αντικρισες τον μικρο τα ξεχασες ολα! Μπορει να ταλαιπωρηθηκες λιγακι αλλα τωρα εχεις διπλα σου ενα πλασματακι που ειναι ο γιοκας σου, αυτο το μικρο ανθρωπακι ειναι δικο σας. Ειναι πολυ καλο που εχεις τους δικους σου και δεν εισαι μονη σου, θα βρεις τα πατηματα σας σιγα σιγα. ❤

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? 

@palmoira χαχαχα και μενα τα ιδια μου λεει. Καλα, δεν εχουν γινει τριπλασια αλλα διπλασια σιγουρα. Με κυνηγαει μεσα στο σπιτι για να με χουφτωνει χαχαχαχαχα

Καλημέρα κορίτσι!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Θέλω και εγώ να βγω αλλά δεν κάνει ακόμα..χαλάλι του δεν πειράζει γερό να είναι και ας κάτσω μέσα μέχρι να γεννήσω..

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι..είμαι 22 εβδομάδων και 2 ημερών και η γιατρός μου μου λέει πως είμαι 23.. εκεί με μπερδεύει λιγάκι κάθε φορά μου πάει μια βδομάδα μπροστά γτ αυτό; 

Και η άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω είναι ποτέ το μωράκι θεωρείται βιώσιμο σε πρόωρο τοκετό;δλδ μετά τις πόσες εβδομάδες;

Καλημέρα! 

‘Έτσι ναι δεν πειράζει αρκεί το μωράκι να είναι καλα!! Λοιπόν δεν σε πάει μια εβδομάδα μπροστά. Εφόσον έκλεισες τις 22 είσαι 23 εβδομαδων μην το πολύ μπερδεύεις είναι πολύ απλό.  Με το 22+2ημ μετρας όλη την εβδομάδα μέχρι να κλείσεις τις 23. Το θεωρώ πιο ζαλαδα να λέω είμαι 20 συν τρεις μερες.

 

 

9 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν εξαιρεσεις τις αιμορροΐδες δεν εχω θεμα στην αναρρωση.σημερα πρωτη μερσ μπορω καο καθομαο κανονικα.ο μικρούλης μου εινσι ησυχος και φαγανος. Σαν εμπειρια δυσκολη για μενα.με πειραξε η επισκληριδιος και εκανα εμετους μεχρι να γεννησω καξ ζαλιστηκα αρκετα αλλα αντεξα.η γεννα ηταν κι αυτη λιγο δυσκολη.πονεσα αρκετα μπορω νσ πω αλλα οτσν ενιωσα τον μπεμπη να γλιστραει απο μεσα μου απλα δεν υπηρχε.

Αγαπούλα μου γλυκεια.. Φιλάκια πολλά και στους δυο!!❤️❤️❤️❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

θα ψωνισετε σουτιέν τον τελευταίο μήνα πριν γέννησετε και να έχει κ λίγο περιθώριο γιατί την 3η με 4η μέρα που κατεβαίνει το γάλα γίνεται τούμπανο το στήθος οπότε να έχει χώρο ακόμα φροντίστε.πάντως σαν νούμερο στα αγόρια ήταν σχετικό κανονικό,οκ μεγάλωσε αλλά μετά τον τοκετό ,μετά από 2 μήνες που είχε εδραιωθεί ο θηλασμός ερχόταν στην αρχική του μορφή,εννοώ σαν μέγεθος γιατί κορίτσια οι πρωτοτοκες  θα πάτε ένα σοκ γιατί πέφτει μετά δεν είναι το ίδιο με πριν.τώρα όμως που έχω κόρη έχει μεγαλώσει από τώρα τόσο πολύ που θα σουτιέν που είχα όταν γέννησα τώρα δεν μου κάνουν πολύ αλλά τα φοράω..

αχ..έχω περάσει 2 φορές με τις αιμορροΐδες μετά τον τοκετό και τώρα τα έχω από τώρα από την.εγκυμοσύνη στην 3η...λοιπόν βοηθάει πολύ να φας καρότα β ραστα σαν σαλάτα με λίγο λάδι κ ξύδι,βοηθάνε να γίνουν πιο μαλακά κ να μην πονάς όταν βγαίνουν μετά εγώ έβαζα και μια κρέμα όταν έχω πολύ θέμα.ρώτα καλύτερα τον γυναικολόγο σου...αυτή που βάζω εγώ όταν είναι έντονα τα συμπτώματα είναι φυτική νομίζω.

Τι εννοεις πεφτει ζουζουνα??Θα μαζευω το στηθος απο το πατωμα? :blink:  

Καλημερα κοριτσουδια! 

πρίν από 43 λεπτά , nanoula90 είπε:

 

@palmoira χαχαχα και μενα τα ιδια μου λεει. Καλα, δεν εχουν γινει τριπλασια αλλα διπλασια σιγουρα. Με κυνηγαει μεσα στο σπιτι για να με χουφτωνει χαχαχαχαχα

αχαχα εδω εμενα λιγο πρηστηκαν και ειναι ενθουσιασμενος! Αντρες παιδι μου :D

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Πολύ καλή εβδομάδα να έχουμε!!:) 

Και εμενα τούμπανο έχουν γίνει πρώτα στρίβουν αυτά από την γωνία κ μετά εγω Χαχαχ.. Και πόνος!

@Dimitr@17 μεγαλώνει η μπουμπου σου μπράβο:wub: Για β’επιπεδου έχετε κλείσει ή θα σου πει πιο μετά; Όσο για τα κιλά και εγω στανταρ θα έχω πάρει τέσσερα τουλάχιστον. Θα δω την Πέμπτη 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , palmoira είπε:

Έχει γίνει τεράστιο σας λέω! Ο άντρας μου το βλέπει και έχει πάθει πλάκα! Μου λέει να κρατήσουμε τα βυζια και μετά τον τοκετο!!χαχαχαχα

 

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@loyloy σε καταλαβαινω. Εγω υποφερω ηδη σε ολη την εγκυμοσυνη με τις σιχαμενες, με βλεπω να υποφερω στον τοκετο. Οπως στα ειπαν και τα κοριτσια. Κρυες πλυσεις και τη γνωστη κρεμα που κυκλοφορει. 

Οσο για τα υπολοιπα, ειμαι σιγουρη οτι μολις τον αντικρισες τον μικρο τα ξεχασες ολα! Μπορει να ταλαιπωρηθηκες λιγακι αλλα τωρα εχεις διπλα σου ενα πλασματακι που ειναι ο γιοκας σου, αυτο το μικρο ανθρωπακι ειναι δικο σας. Ειναι πολυ καλο που εχεις τους δικους σου και δεν εισαι μονη σου, θα βρεις τα πατηματα σας σιγα σιγα. ❤

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? 

@palmoira χαχαχα και μενα τα ιδια μου λεει. Καλα, δεν εχουν γινει τριπλασια αλλα διπλασια σιγουρα. Με κυνηγαει μεσα στο σπιτι για να με χουφτωνει χαχαχαχαχα

Χαχαχαχαα κι εμένα κορίτσια με κυνηγά και θέλει να τα κρατήσουμε!!

Καλημέρα!!! Καλή εβδομάδα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλημερα ζουζουνα.Οντως εγω που εκανα αγορι δεν πρηστηκε πριν τη γεννα(εχω μεγαλο στηθος ετσι κι αλλιως)αλλα την 3η μερα που κατεβηκε το γαλα μπουμ..3 νουμερα πανω.Ομως μετα το θηλασμο (4 μηνες αποκλειστικα και 2 μεικτη)αφου ηρθε περιοδος επανηλθε πληρως.Εκανα μαστογραφια-υπερηχο και μου ειπαν οτι ειναι ο ιστος του στηθους πολυ πυκνος οπως πριν σαν να μην θηλασα.Το βλεπω κι εγω και η μανα μου 70 χρονων και στηθος γεματο και στητο μαλλον κληρονομικο ειναι

Εγώ δεν έχω μεγάλο στήθος κανονικό είμαι στο b να πήγα c ίσως μετά την γέννα αλλά επανήλθα...τώρα μαστογραφία ακόμα δεν έχω κάνει,οπότε δεν ξέρω...χαχαχα...λόγο ηλικίας εννοώ...υπέρηχο έχω κάνει μόνο.Είσαι τυχερή αν όντως ισχύει έτσι...εμένα της μάνας μου είχε μικρό και έκανε 2 κορίτσια μεγάλωσε πολύ κ έχει πέσει εννοείται...τώρα δεν ξέρω..πάντως τώρα εγώ δει μεγάλη διαφορά κ είναι πολύ ευαίσθητο αυτή την φορά ακόμα κ τώρα ,αν το πιέσω πονάω,ειδικά στο πλάι κ όλο μεγαλώνει,που θα φτάσει δεν.ξέρω...στο τέλος δλδ...πάντως σίγουρα θα χρειαστώ κ αλλο.σουτιέν προς το τέλος να πάρω.

πρίν από 51 λεπτά , Nicol_ είπε:

 

Τι εννοεις πεφτει ζουζουνα??Θα μαζευω το στηθος απο το πατωμα? :blink:  

Καλημερα κοριτσουδια! 

αχαχα εδω εμενα λιγο πρηστηκαν και ειναι ενθουσιασμενος! Αντρες παιδι μου :D

Δεν είναι δυστυχώς όπως πριν στητο,πέφτει λίγο και γενικά μπορεί σαν πρωταρες να πάθατε σοκ..εγώ το έπαθα στον 1ο Μετά οκ...συνήλθα κ δεν με ένοιαζε αφού θηλαζα...τώρα σε αυτό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κ το μέγεθος πάντως εγώ που είχα μικρό είδα διάφορα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Εγώ δεν έχω μεγάλο στήθος κανονικό είμαι στο b να πήγα c ίσως μετά την γέννα αλλά επανήλθα...τώρα μαστογραφία ακόμα δεν έχω κάνει,οπότε δεν ξέρω...χαχαχα...λόγο ηλικίας εννοώ...υπέρηχο έχω κάνει μόνο.Είσαι τυχερή αν όντως ισχύει έτσι...εμένα της μάνας μου είχε μικρό και έκανε 2 κορίτσια μεγάλωσε πολύ κ έχει πέσει εννοείται...τώρα δεν ξέρω..πάντως τώρα εγώ δει μεγάλη διαφορά κ είναι πολύ ευαίσθητο αυτή την φορά ακόμα κ τώρα ,αν το πιέσω πονάω,ειδικά στο πλάι κ όλο μεγαλώνει,που θα φτάσει δεν.ξέρω...στο τέλος δλδ...πάντως σίγουρα θα χρειαστώ κ αλλο.σουτιέν προς το τέλος να πάρω.

Δεν είναι δυστυχώς όπως πριν στητο,πέφτει λίγο και γενικά μπορεί σαν πρωταρες να πάθατε σοκ..εγώ το έπαθα στον 1ο Μετά οκ...συνήλθα κ δεν με ένοιαζε αφού θηλαζα...τώρα σε αυτό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κ το μέγεθος πάντως εγώ που είχα μικρό είδα διάφορα...

Η μανα μου γενικως εχει καλα γονιδια.Ειναι 70 και ουτε 60 δεν την κανεις.Κι εγω μικροδειχνω αρκετα.Ειμαι 37 αλλα δεν φαινομαι.Παντως ο γυναικολογος με το στηθος της εχει παθει πλακα..Και τωρα δεν με ποναει το στηθος ουτε πρηστηκε.Λετε να χω παλι αγορακι; Δεν με νοιαζει να ειμαι ειλικρινης

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Εγώ δεν έχω μεγάλο στήθος κανονικό είμαι στο b να πήγα c ίσως μετά την γέννα αλλά επανήλθα...τώρα μαστογραφία ακόμα δεν έχω κάνει,οπότε δεν ξέρω...χαχαχα...λόγο ηλικίας εννοώ...υπέρηχο έχω κάνει μόνο.Είσαι τυχερή αν όντως ισχύει έτσι...εμένα της μάνας μου είχε μικρό και έκανε 2 κορίτσια μεγάλωσε πολύ κ έχει πέσει εννοείται...τώρα δεν ξέρω..πάντως τώρα εγώ δει μεγάλη διαφορά κ είναι πολύ ευαίσθητο αυτή την φορά ακόμα κ τώρα ,αν το πιέσω πονάω,ειδικά στο πλάι κ όλο μεγαλώνει,που θα φτάσει δεν.ξέρω...στο τέλος δλδ...πάντως σίγουρα θα χρειαστώ κ αλλο.σουτιέν προς το τέλος να πάρω.

Δεν είναι δυστυχώς όπως πριν στητο,πέφτει λίγο και γενικά μπορεί σαν πρωταρες να πάθατε σοκ..εγώ το έπαθα στον 1ο Μετά οκ...συνήλθα κ δεν με ένοιαζε αφού θηλαζα...τώρα σε αυτό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο κ το μέγεθος πάντως εγώ που είχα μικρό είδα διάφορα...

 

Καταλαβα..μας βλεπω καπως ετσι...

 

ou03rr.jpg

  • Χαχα 9

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

 

Καταλαβα..μας βλεπω καπως ετσι...

 

ou03rr.jpg

Χαχαχα, αστα να πανε. Οταν ημουν εφοιβη και συζηταγαμε με τα κοριτσια της παρεας λεγαμε οτι το στηθος ειναι στητο οταν βαζεις κατω απο αυτο ενα στυλο και πεφτει. Αν το στυλο κρατιεται, τοτε το στηθος ειναι λιγο πεσμενο. Η δικια σου περηφανη οτι και αν εβαζε επεφτε. Ειχα νορμαλ στηθος για τον σωματοτυπο μου, δεν θα το λεγα μεγαλο σιγουρα, αλλα ουτε και πλάκα. Τωρα φιλεναδα και την τσαντα μου να βαλω απο κατω την κραταει χαχαχαχα. Δεν ξερω τι θα γινει μετα, επειδη γυμναζομουν ευχομαι να επανελθει η εστω να πλησιασει στα κανονικα του. 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Η μανα μου γενικως εχει καλα γονιδια.Ειναι 70 και ουτε 60 δεν την κανεις.Κι εγω μικροδειχνω αρκετα.Ειμαι 37 αλλα δεν φαινομαι.Παντως ο γυναικολογος με το στηθος της εχει παθει πλακα..Και τωρα δεν με ποναει το στηθος ουτε πρηστηκε.Λετε να χω παλι αγορακι; Δεν με νοιαζει να ειμαι ειλικρινης

Μπραβο στην μαμα!

Παίζει ρόλο το φύλλο στο στηθος; Και εγω αγοράκι έχω και έχει μεγαλώσει πολύ. Και στο κοριτσάκι είχε μεγαλώσει πολύ. Δεν ξέρω δεν τα πιστεύω αυτά. Ορμόνες είναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...