Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια.Σημερα εσκασε το δευτερο δοντακι.Λιγοτερη ταλαιπωρια απο το πρωτο και πιο γρηγορα.Εσεις πως ειστε;Τι χαλια ο καιρος.Αν δεν εβρεχε θα τον πηγαινα μια βολτα με το καροτσι.Τωρα παλι σπιτι.Κριμα

Μωρέ όταν έχεις μικρό παιδί είναι δύσκολος ο χειμώνας. Κι όταν βγαίνεις κ πάς σε καφέ καπνίζουν μέσα πολλές φορές. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μπεμπακια.Σημερα εσκασε το δευτερο δοντακι.Λιγοτερη ταλαιπωρια απο το πρωτο και πιο γρηγορα.Εσεις πως ειστε;Τι χαλια ο καιρος.Αν δεν εβρεχε θα τον πηγαινα μια βολτα με το καροτσι.Τωρα παλι σπιτι.Κριμα

Που εισαι κ βρεχει? Αθηνα εχει ωραια μερα. Προς το παρον τουλαχιστον. Κ γω σκεφτομαι να βγω για περπατημα, να με βρει φιτ ο γιοκας χαχα.

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Μωρέ όταν έχεις μικρό παιδί είναι δύσκολος ο χειμώνας. Κι όταν βγαίνεις κ πάς σε καφέ καπνίζουν μέσα πολλές φορές. 

Το πολλες φορες μ αρεσει! Μονιμως καπνιζουν. Στην περιοχη μου δεν υπαρχει μαγαζι που να απαγορευεται το καπνισμα, εκτος απο ενα ιταλικο εστιατοριο. Ολες οι καφετεριες ειναι ντουμανι! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα καλα ειμαστε! Δείχνει λιγο καλύτερα η μικρη με τη κορτιζονη αλλα δεν ειναι τόσο ευχαριστιμενοι περιμεναν να αντιδρασει πιο καλα θα δουμε πως θα παει κ τις επόμενες μερες κ μαλλον θα της ξαναδωσουν παλι τα κιλα μας είναι 960γρ κ πινουμε πλεον 11γρ ανα δυο ωρες  που μας ειπαν ειναι πληρες γευμα για την κατασταση της κ το βαρος της αυτα γενικα δειχνει μια βελτίωση αλλα ειμαστε συγκρατημενοι πολυ!Επισης καναμε κ κακακια πηραμε μεγαλη χαρα χαχα!! Γιατι ειχε αργησει κ μας ανησυχουσε κ αυτο!

Αχου το διαμαντάκι μπράβο Βασούλα μου κατανοώ πως είστε συγκρατημένοι αλλα δεν κρύβω πως χαίρομαι κάθε φορά που μας λες για την πρόοδο της. Με την κορτιζόνη μπορεί με την επόμενη να αντιδράσει οπως πρέπει και ένα ένα να Ξεπερνιέται! 

1 ώρα πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυ❤️❤️

Εσύ πως πας;

Καλα είμαι ήσυχα, αυτές τις μερες βγήκα αρκετά και ανανεώθηκα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που εισαι κ βρεχει? Αθηνα εχει ωραια μερα. Προς το παρον τουλαχιστον. Κ γω σκεφτομαι να βγω για περπατημα, να με βρει φιτ ο γιοκας χαχα.

Το πολλες φορες μ αρεσει! Μονιμως καπνιζουν. Στην περιοχη μου δεν υπαρχει μαγαζι που να απαγορευεται το καπνισμα, εκτος απο ενα ιταλικο εστιατοριο. Ολες οι καφετεριες ειναι ντουμανι! 

Θεσσαλονικη ειμαι.Κεντρο θα ελεγα κοντα στην εκθεση.Αν εχει κρυο δεν με πειραζει.Του πηρα μια φορμα εξοδου πολυ ζεστη.Τον ντυνω και βγαινουμε αλλα με την βροχη τι κανεις;Εφημερευει κι ο συζυγος σημερα να πηγαιναμε καπου με το μικρο με το αμαξι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Comet είπε:

Θεσσαλονικη ειμαι.Κεντρο θα ελεγα κοντα στην εκθεση.Αν εχει κρυο δεν με πειραζει.Του πηρα μια φορμα εξοδου πολυ ζεστη.Τον ντυνω και βγαινουμε αλλα με την βροχη τι κανεις;Εφημερευει κι ο συζυγος σημερα να πηγαιναμε καπου με το μικρο με το αμαξι.

Καταλαβα. Συμφωνω. Και γω το κρυο δεν το φοβαμαι. Επειδη γενναω καταχειμωνο, δεν μπορω και να κατσω 3 μηνες μεσα μεχρι να μαλακωσει ο καιρος. Εχω παρει φορμες εξοδου και γω, πολυ χοντρες, που εχουν και γαντια και καλτσες χοντρες οποτε δεν πιστευω οτι θα κρυωνει. Και το ελπιζω δηλαδη. Αλλα με τη βροχη δεν μπορεις να κανεις κ πολλα. Οποτε σπιτακι σας τα δυο σας με παιχνιδι μπολικο!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια αυτο με το καπνισμα πολυ μεγαλο θεμα. Θελουμε να πάμε καπου για φαγητό και ντουμανι παντου. Δεν θελω επί 2 ωρες να αναπνεω καπνό τωρα που ειμαι εγκυος. Οποτε προτιμω αν δεν βρω ακαπνο μαγαζι να μη βγω. Ειναι απαράδεκτοι σε αυτο το θεμα. Οσο για το κρυο και εγω θα το βγάζω το μικρακι, αν ειναι ντυμενο καλα δεν υπάρχει θεμα ισα ισα. Εβλεπα στο εξωτερικο που τα βγαζουν εξω ακομα και μειον να ειναι η θερμοκρασια,εκει δεν μασάνε :) Μαλιστα οι γερμανοι λενε δεν υπάρχει κακος καιρός απλά λάθος ντύσιμο :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια αυτο με το καπνισμα πολυ μεγαλο θεμα. Θελουμε να πάμε καπου για φαγητό και ντουμανι παντου. Δεν θελω επί 2 ωρες να αναπνεω καπνό τωρα που ειμαι εγκυος. Οποτε προτιμω αν δεν βρω ακαπνο μαγαζι να μη βγω. Ειναι απαράδεκτοι σε αυτο το θεμα. Οσο για το κρυο και εγω θα το βγάζω το μικρακι, αν ειναι ντυμενο καλα δεν υπάρχει θεμα ισα ισα. Εβλεπα στο εξωτερικο που τα βγαζουν εξω ακομα και μειον να ειναι η θερμοκρασια,εκει δεν μασάνε :) Μαλιστα οι γερμανοι λενε δεν υπάρχει κακος καιρός απλά λάθος ντύσιμο :mrgreen:

Εμεις το ανηψιο μου το βγαζαμε Σερρες που εχει ψοφοκρυο Δεκεμβρη μηνα 2 μηνων σχεδον καθε μεσημερι.Ποτε δεν κρυωσε μες στο χειμωνα.Ο παιδιατρος λεει τα μωρα αρρωσταινουν απο τις ιωσεις απο τους αλλους οχι απο τον καιρο

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια αυτο με το καπνισμα πολυ μεγαλο θεμα. Θελουμε να πάμε καπου για φαγητό και ντουμανι παντου. Δεν θελω επί 2 ωρες να αναπνεω καπνό τωρα που ειμαι εγκυος. Οποτε προτιμω αν δεν βρω ακαπνο μαγαζι να μη βγω. Ειναι απαράδεκτοι σε αυτο το θεμα. Οσο για το κρυο και εγω θα το βγάζω το μικρακι, αν ειναι ντυμενο καλα δεν υπάρχει θεμα ισα ισα. Εβλεπα στο εξωτερικο που τα βγαζουν εξω ακομα και μειον να ειναι η θερμοκρασια,εκει δεν μασάνε :) Μαλιστα οι γερμανοι λενε δεν υπάρχει κακος καιρός απλά λάθος ντύσιμο :mrgreen:

Εγω που μενω εξωτερικο δεν εχω θεμα με τον καπνο!!!Βεβαια ειμαι ξαπλα και δε παω πουθενα αλλα οταν με το καλο σηκωθω δεν εχω να αγχωνομαι και γι αυτο.Οντως και δω τα μωρακια τα βγαζουν εξω απο ημερων ακομα και με το κρυο.Και μενα στην αρχη μου κανε εντυπωση αλλα το θεωρω πιο φυσιολογικο απο αυτο που κανουν οι περισσοτερες στην Ελλαδα.Για να βγαλουν το μωρο απο το σπιτι πρεπει να μπει Μαιος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ όχι, καλό ντύσιμο και έξω! Αέρα να μην έχει πολύ μόνο! Μου είχε πάθει ο μεγάλος αμυγδαλίτιδα όταν ήταν 1,5 χρονων και μου είχε πει η παιδίατρος να του δίνω πάντα νερό από το ψυγείο χειμώνα καλοκαίρι και από τότε έβαλα ψύκτη στο σπίτι και πίνουμε όλοι από εκεί και δεν μου ξαναέκανε αμυγδαλίτιδα ποτέ...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αχου το διαμαντάκι μπράβο Βασούλα μου κατανοώ πως είστε συγκρατημένοι αλλα δεν κρύβω πως χαίρομαι κάθε φορά που μας λες για την πρόοδο της. Με την κορτιζόνη μπορεί με την επόμενη να αντιδράσει οπως πρέπει και ένα ένα να Ξεπερνιέται! 

Καλα είμαι ήσυχα, αυτές τις μερες βγήκα αρκετά και ανανεώθηκα :)

Θέλω και εγώ να βγω αλλά δεν κάνει ακόμα..χαλάλι του δεν πειράζει γερό να είναι και ας κάτσω μέσα μέχρι να γεννήσω..

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι..είμαι 22 εβδομάδων και 2 ημερών και η γιατρός μου μου λέει πως είμαι 23.. εκεί με μπερδεύει λιγάκι κάθε φορά μου πάει μια βδομάδα μπροστά γτ αυτό; 

Και η άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω είναι ποτέ το μωράκι θεωρείται βιώσιμο σε πρόωρο τοκετό;δλδ μετά τις πόσες εβδομάδες;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Θέλω και εγώ να βγω αλλά δεν κάνει ακόμα..χαλάλι του δεν πειράζει γερό να είναι και ας κάτσω μέσα μέχρι να γεννήσω..

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι..είμαι 22 εβδομάδων και 2 ημερών και η γιατρός μου μου λέει πως είμαι 23.. εκεί με μπερδεύει λιγάκι κάθε φορά μου πάει μια βδομάδα μπροστά γτ αυτό; 

Και η άλλη ερώτηση που ήθελα να κάνω είναι ποτέ το μωράκι θεωρείται βιώσιμο σε πρόωρο τοκετό;δλδ μετά τις πόσες εβδομάδες;

Πονεμενη ιστορια Κωνσταντινα μου χαχαχα. Εγω ακομα δεν το χω καταλαβει αυτο κ ειμαι ετοιμη να γεννησω. 

Οσο για την προωροτητα, απο τις 24 εβδομαδες θεωρειται βιωσιμο. Αν και πλεον η ιατρικη εχει κανει θαυματα πραγματικα και εχουν ζησει και μωρακια 22 και 23 εβδομαδων, αλλα ειναι συνηθως πιο σπανια περιστατικα αυτα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , nanoula90 είπε:

Πονεμενη ιστορια Κωνσταντινα μου χαχαχα. Εγω ακομα δεν το χω καταλαβει αυτο κ ειμαι ετοιμη να γεννησω. 

Οσο για την προωροτητα, απο τις 24 εβδομαδες θεωρειται βιωσιμο. Αν και πλεον η ιατρικη εχει κανει θαυματα πραγματικα και εχουν ζησει και μωρακια 22 και 23 εβδομαδων, αλλα ειναι συνηθως πιο σπανια περιστατικα αυτα. 

Και εσύ μέσα στο σπίτι εε;; Αααχ δεν πειράζει τα μικρακια μας να είναι καλά..!

Δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει ένας φόβος μην γεννήσω πρόωρα και αν φτου φτου γίνει αυτό να είναι βιώσιμο το μωράκι..όλο εφιάλτες βλέπω


 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ναι όταν θες κάτι είναι λες και δεν περνα ο χρόνος. Όλα καλα να είναι και τα υπόλοιπα!!!! ❤️❤️❤️ Είσαι τόσο μικρούλα μπράβο κορίτσι μου νιώθω πως είσαι τόσο συνεσταλμένη.

Καλημερα σε όλα τα κοριτσια!!!

@Vasoth. τι κανεις κορίτσι μου καλό πως είστε;  

@Dimitr@17 που είσαι εσυ;Τι κανεις,η μπεμπουλα σου;;

Εεεει καλα ειμαι...κ η μπεμπουλα μας..πηγαμε την Παρασκευή στον γιατρο αλλα ηταν μπρουμυτα και δεν το ευχαριστηθηκα..εχει μεγαλωσει ειναι 183γρ και 16εκ..θα κανω παλι κατι εκετασεις για τοξοπλασμα κ μεγαλοκυτταροιο..σε εναν μηνα παλι ραντεβου...εσυ τι κανεις??ααα επισης εχω παρει 4κιλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης...κλαψ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...