Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνω την 34 εβδομάδα και ότι αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο δεν επηρεάζει το μωρό..αλλά θέλω να κάνω πιο πριν για να Μ φύγει το άγχος..αλλά γτ Μ είπε έτσι;

Κι εγώ τώρα θα κάνω σκέψου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ τώρα θα κάνω σκέψου. 

Καλε κοριτσι μπηκες στον μηνα σου σημερα ε;;;; αντε πλησιαζει κ η ωρα σου με το καλο γλυκια μου!!! :wub:

Ειπα να γραψω κ εγω στα μπεμπακια 2019!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλε κοριτσι μπηκες στον μηνα σου σημερα ε;;;; αντε πλησιαζει κ η ωρα σου με το καλο γλυκια μου!!! :wub:

Ειπα να γραψω κ εγω στα μπεμπακια 2019!

Γεια σου αγαπημένη!!! Τι γίνεται ποτε ξανά πας πως το βλέπεις θα γεννήσεις όπου να ‘ναι;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλε κοριτσι μπηκες στον μηνα σου σημερα ε;;;; αντε πλησιαζει κ η ωρα σου με το καλο γλυκια μου!!! :wub:

Ειπα να γραψω κ εγω στα μπεμπακια 2019!

Αχ καλέ το ΧΑ ξεχάσει!!? Χαχαχαχαα καλά έκανες κ έγραψες. Πώς τα πας?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Από ότι έχω διαβάσει λένε ότι όταν έχεις αγόρι μεγαλώνει κατά 6,κάτι εκατοστά ενώ στα κορίτσια κατά 8,κάτι εκατοστά τώρα δεν ξέρω...θα σ πω μετά άμα γεννήσω...πάντως στα αγόρια δεν είχα μεγάλη διαφορά στο μέγεθος Κ αφού τελείωσα με τον θηλασμό γιατί όσο θηλάζεις γενικά είναι πιο πρησμένο.

Γεια σου ζουζουνιτσα πολλά φιλια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Αχ καλέ το ΧΑ ξεχάσει!!? Χαχαχαχαα καλά έκανες κ έγραψες. Πώς τα πας?

Καλα κοπελα μ ειδα βλεννη την τριτη π μας περασε εχω πληρη εξαλειψη τραχηλου ειναι μαλακος διαστολη 3 το μωρο εμπεδωμενο φυσικα κ περιμενω....

Εσυ τι λεει;;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Αύριο έχω τη β επιπέδου και έχω αρκετός άγχος , κάποια κοπέλα εδώ από το γραφείο μου είπε ότι σου ξαναβγάζουν ποσοστά για σύνδρομα και ότι υπάρχει περίπτωση ακόμα και τώρα να σε στείλουν για αμνιοπαρακέντηση.

Δε ξέρω βρε κορίτσια, έχω φοβηθεί..

Την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό 3/12 μου είπε πάντως ότι όλα είναι καλά. 

Τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά! Φιλια πολλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου αγαπημένη!!! Τι γίνεται ποτε ξανά πας πως το βλέπεις θα γεννήσεις όπου να ‘ναι;;; 

Την πεμπτη εκτος απροοπτου.....μακαρι να γεννησω αυτην την εβδομαδα ΠΗΤ εχω την κυριακη εχω διαστολη 3 τι να πω απο προωρο δεν βλεπω να βγαινει χαχαχαχ!!!!

Εσυ τ λεει;;;

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι την Τετάρτη έχω ραντεβού πάλι να με δει που θα έχω κλείσει βδομάδα από την αμνιο και θα της ζητήσω να Μ κάνει..σαν το τεστ Παπ γίνεται; Δεν είναι επικίνδυνο για το μωράκι; συγνώμη για τις ερωτήσεις απλά δεν γνωριζω

Είναι απλά στον γιατρο κοριτσια δεν είναι πως δεν κάνουν. Ο δικος μου την ζήτησε από την αρχή. Και ο αλλος που είχα την ζητούσε ακόμη κ πριν την κυηση. Την έκανα σε διαγνωστικό κέντρο δεν μου έβαλαν κολποδιαστολεα με βατονετες πήραν δείγμα. Δεν είναι επικίνδυνο αλλα σε εγκυμοσυνη μονο στον γιατρό μου θα έκανα καλλιέργεια με κολποδιαστολεα και αυτό μου είπε κ η κοπέλα στο διαγνωστικό. Είχα το γνωστό μικρόβιο ουρεοπλασμα κ πήρα αντιβιωση . Θα ρωτήσω ποτε θα ξανά κάνουμε. Συζητησε μαζί τον γιατρό για όλα όσα σε απασχολούν. Όχι να φεύγεις με απορίες οπως τώρα που αναρωτιέσαι γιατί στο είπε. Κάθε τι να το λύνεις ώστε να μην είσαι συνέχεια στο άγχος. 

πρίν από 16 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Την πεμπτη εκτος απροοπτου.....μακαρι να γεννησω αυτην την εβδομαδα ΠΗΤ εχω την κυριακη εχω διαστολη 3 τι να πω απο προωρο δεν βλεπω να βγαινει χαχαχαχ!!!!

Εσυ τ λεει;;;

Ναι είχα διαβάσει στο άλλο μάθαινα τα νέα σου.Βολευτηκε η μικρούλα είναι και ζεστα τώρα εκεί μέσα Χαχαχ!  Τελεια βρε αγαπούλα αντε με το καλό!!!!

Ολα καλα δόξα τω Θεό! Μπήκα στον πέμπτο σήμερα και την Πέμπτη θα πάμε να δούμε τον μπεμπακο :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα κοπελα μ ειδα βλεννη την τριτη π μας περασε εχω πληρη εξαλειψη τραχηλου ειναι μαλακος διαστολη 3 το μωρο εμπεδωμενο φυσικα κ περιμενω....

Εσυ τι λεει;;;

Μια Χαρούλα περιμένω να περάσουν οι μέρες φτιάχνοντας κουραμπιέδες καί μελομακάρονα χαχαααχ 

Άντε βρε κορίτσι μου με το καλοοοοο !! Όταν λές εμπεδωμενο?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Μια Χαρούλα περιμένω να περάσουν οι μέρες φτιάχνοντας κουραμπιέδες καί μελομακάρονα χαχαααχ 

Άντε βρε κορίτσι μου με το καλοοοοο !! Όταν λές εμπεδωμενο?

Εμπεδώνει ναι το ειδα να το λένε κ για τον θηλασμό για πείτε μας κ εμάς να το εμπεδώσουμε 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Είναι απλά στον γιατρο κοριτσια δεν είναι πως δεν κάνουν. Ο δικος μου την ζήτησε από την αρχή. Και ο αλλος που είχα την ζητούσε ακόμη κ πριν την κυηση. Την έκανα σε διαγνωστικό κέντρο δεν μου έβαλαν κολποδιαστολεα με βατονετες πήραν δείγμα. Δεν είναι επικίνδυνο αλλα σε εγκυμοσυνη μονο στον γιατρό μου θα έκανα καλλιέργεια με κολποδιαστολεα και αυτό μου είπε κ η κοπέλα στο διαγνωστικό. Είχα το γνωστό μικρόβιο ουρεοπλασμα κ πήρα αντιβιωση . Θα ρωτήσω ποτε θα ξανά κάνουμε. Συζητησε μαζί τον γιατρό για όλα όσα σε απασχολούν. Όχι να φεύγεις με απορίες οπως τώρα που αναρωτιέσαι γιατί στο είπε. Κάθε τι να το λύνεις ώστε να μην είσαι συνέχεια στο άγχος. 

Ναι είχα διαβάσει στο άλλο μάθαινα τα νέα σου.Βολευτηκε η μικρούλα είναι και ζεστα τώρα εκεί μέσα Χαχαχ!  Τελεια βρε αγαπούλα αντε με το καλό!!!!

Ολα καλα δόξα τω Θεό! Μπήκα στον πέμπτο σήμερα και την Πέμπτη θα πάμε να δούμε τον μπεμπακο :wub:

Μπραβο κοριτσι μ αντε περασε ο καιρος ε;;;

 

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Μια Χαρούλα περιμένω να περάσουν οι μέρες φτιάχνοντας κουραμπιέδες καί μελομακάρονα χαχαααχ 

Άντε βρε κορίτσι μου με το καλοοοοο !! Όταν λές εμπεδωμενο?

Τπτ δεν εμεινε ουτε μηνας!!! Οταν λεμε εμπεδωμενο εννοουμε οταν το κεφαλακι του εχει μπει στην πυελο σωληνα εχει παρει θεση και κοιταει προς τα πισω τον πωπω μας ετσι κ βγαινουν κ ειναι θεση π δυσκολα αλλαζει να γυρισει κλπ...

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου θα συμφωνησω με την μπεμπουλα. Μιλα με τη γιατρο σου και μη ντρεπεσαι να ρωτας. Ολα αυτα ειναι σημαντικα για μια εγκυουλα να τα ξερει. Θα συμφωνησω και με την @marian84 

Αλλα αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη. Πολλοι προωροι τοκετοι οφειλονται αρκετες φορες σε μικροβια. Με την καλλιεργεια κολπικου υγρου ισως κατι τετοιο το προλαβεις. Αλλα δεν ειναι παντα σιγουρο, γιατι μπορει ενα μικροβιο να εμφανιστει οποτεδηποτε, ακομα κ αν την προηγουμενη πχ η καλλιεργεια δειξει αρνητικη.

Ωστοσο, εγω εχω κανει 3 καλλιεργειες μεχρι τωρα, μια στην πολυ αρχη, μια οταν ειχα συσπασεις και μια τωρα πριν μια βδομαδα. 

Ασχετο , αλλα σας βγαζει κ σας το μηνυμα με τα cookies συνεχεια ή μονο εμενα εχει βαλθει να μου σπασει τα νευρα?? Και οχι τιποτα αλλο. Με το ονομα που εχει με προκαλει και θελω να φαω μπισκοτα χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

@Κωνσταντίνα16 κοριτσι μου θα συμφωνησω με την μπεμπουλα. Μιλα με τη γιατρο σου και μη ντρεπεσαι να ρωτας. Ολα αυτα ειναι σημαντικα για μια εγκυουλα να τα ξερει. Θα συμφωνησω και με την @marian84 

Αλλα αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη. Πολλοι προωροι τοκετοι οφειλονται αρκετες φορες σε μικροβια. Με την καλλιεργεια κολπικου υγρου ισως κατι τετοιο το προλαβεις. Αλλα δεν ειναι παντα σιγουρο, γιατι μπορει ενα μικροβιο να εμφανιστει οποτεδηποτε, ακομα κ αν την προηγουμενη πχ η καλλιεργεια δειξει αρνητικη.

Ωστοσο, εγω εχω κανει 3 καλλιεργειες μεχρι τωρα, μια στην πολυ αρχη, μια οταν ειχα συσπασεις και μια τωρα πριν μια βδομαδα. 

Ασχετο , αλλα σας βγαζει κ σας το μηνυμα με τα cookies συνεχεια ή μονο εμενα εχει βαλθει να μου σπασει τα νευρα?? Και οχι τιποτα αλλο. Με το ονομα που εχει με προκαλει και θελω να φαω μπισκοτα χαχαχαχα

Παγωτο μου έρχεται εμενα Χαχαχ! Το βγάζει κ σε εμενα 

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπραβο κοριτσι μ αντε περασε ο καιρος ε;;;

 

Τπτ δεν εμεινε ουτε μηνας!!! Οταν λεμε εμπεδωμενο εννοουμε οταν το κεφαλακι του εχει μπει στην πυελο σωληνα εχει παρει θεση και κοιταει προς τα πισω τον πωπω μας ετσι κ βγαινουν κ ειναι θεση π δυσκολα αλλαζει να γυρισει κλπ...

Ευχαριστώ!! Πέρασε και μακάρι να είναι έτσι όμορφα και ηρεμα! 

Σε λιγες μερες θα την έχεις αγκαλίτσα και θα κάνετε μαζί Χριστούγεννα!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;  εμείς είχαμε το doppler σήμερα... Όλα πήγανε καλά.... Αν και μου φάνηκε λίγο μεγαλουτσικος... Είμαι 32 και 3 ημερών και είναι 2188..... Αν συνεχίσει έτσι τον βλέπω για 4 κιλάκια.... Σε 2 εβδομάδες πήρε σχεδόν 550 γραμμάρια..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...