Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχα, αστα να πανε. Οταν ημουν εφοιβη και συζηταγαμε με τα κοριτσια της παρεας λεγαμε οτι το στηθος ειναι στητο οταν βαζεις κατω απο αυτο ενα στυλο και πεφτει. Αν το στυλο κρατιεται, τοτε το στηθος ειναι λιγο πεσμενο. Η δικια σου περηφανη οτι και αν εβαζε επεφτε. Ειχα νορμαλ στηθος για τον σωματοτυπο μου, δεν θα το λεγα μεγαλο σιγουρα, αλλα ουτε και πλάκα. Τωρα φιλεναδα και την τσαντα μου να βαλω απο κατω την κραταει χαχαχαχα. Δεν ξερω τι θα γινει μετα, επειδη γυμναζομουν ευχομαι να επανελθει η εστω να πλησιασει στα κανονικα του. 

Αχαχαχαχαχα κλαίω!!! Εγώ τι να πω που άμα βρέχει έρχονται για να προστατευθούν από τη βροχή; Αντίσκηνο λεμεεεε!!!

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια .... 

Πήγα σήμερα στον γυναικολόγο και είδαμε το μωράκι μας ...ναι μεν είναι πολύ μικρούλη αλλά τώρα που σιγά σιγά ξεχωρίζεις κεφαλάκι σώμα και περνει γενικά μορφή είναι κάτι το ξεχωριστό ... Είμαι 10 εβδομάδων και 2 ημερών ... 

Περίπου πριν ένα μήνα που πήγα για πρώτη φορά στο γιατρό έκανα εξετάσεις αίματος και βγήκαν όλα μια χαρά και τα ούρα . 

Κάθε πότε θα κάνω εξετάσεις αίματος ? Κάθε μήνα η κάθε τρίμηνο ? Γενική αίματος σίδηρο και τέτοια ...

27 του μηνός πάμε και για αυχενική διαφάνεια ανυπόμονο.... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα σε ολες!!αυτο με το στηθος ειναι θεμα που κυριολεκτικα ποναει εγω ειμαι 2 μηνων περιπου περα απτο διπλασιασμο με ενοχλει καποιες φορες ακομα κ το νερο που πεφτει πανω το να κοιμηθω μπρουμυτα το χω ξεχασει απτις δυο μερες καθυστερησης!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια .... 

Πήγα σήμερα στον γυναικολόγο και είδαμε το μωράκι μας ...ναι μεν είναι πολύ μικρούλη αλλά τώρα που σιγά σιγά ξεχωρίζεις κεφαλάκι σώμα και περνει γενικά μορφή είναι κάτι το ξεχωριστό ... Είμαι 10 εβδομάδων και 2 ημερών ... 

Περίπου πριν ένα μήνα που πήγα για πρώτη φορά στο γιατρό έκανα εξετάσεις αίματος και βγήκαν όλα μια χαρά και τα ούρα . 

Κάθε πότε θα κάνω εξετάσεις αίματος ? Κάθε μήνα η κάθε τρίμηνο ? Γενική αίματος σίδηρο και τέτοια ...

27 του μηνός πάμε και για αυχενική διαφάνεια ανυπόμονο.... 

 

Κοντα ειμαστε.εγω ειμαι 11 και 1 και αυχενικη εχω 28/12.Εγω εξετασεις ζητησα να κανω καθε μηνα λογω ιστορικου και λογω του οτι ειναι υψηλου κινδυνου κυηση .Μαζι με την αυχενικη θα κανω και καλλιεργ κολπικου υγρου και μου ειπαν οτι ξανακανουν στις 20βδομ και μετα στις 30 βδομ.Βεβαια εγω στο εξωτερικο οποτε ειμαι περιεργη να δω τι κανουν στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Αύριο έχω τη β επιπέδου και έχω αρκετός άγχος , κάποια κοπέλα εδώ από το γραφείο μου είπε ότι σου ξαναβγάζουν ποσοστά για σύνδρομα και ότι υπάρχει περίπτωση ακόμα και τώρα να σε στείλουν για αμνιοπαρακέντηση.

Δε ξέρω βρε κορίτσια, έχω φοβηθεί..

Την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό 3/12 μου είπε πάντως ότι όλα είναι καλά. 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Αύριο έχω τη β επιπέδου και έχω αρκετός άγχος , κάποια κοπέλα εδώ από το γραφείο μου είπε ότι σου ξαναβγάζουν ποσοστά για σύνδρομα και ότι υπάρχει περίπτωση ακόμα και τώρα να σε στείλουν για αμνιοπαρακέντηση.

Δε ξέρω βρε κορίτσια, έχω φοβηθεί..

Την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό 3/12 μου είπε πάντως ότι όλα είναι καλά. 

Ναι οντως βγαίνουν πάλι κάποια αποτελέσματα με βάση τις μετρήσεις της Β επιπέδου. Δεν έχεις λόγο να ανησυχείς όμως εφόσον η αυχενική σου ήταν καλή. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα! 

‘Έτσι ναι δεν πειράζει αρκεί το μωράκι να είναι καλα!! Λοιπόν δεν σε πάει μια εβδομάδα μπροστά. Εφόσον έκλεισες τις 22 είσαι 23 εβδομαδων μην το πολύ μπερδεύεις είναι πολύ απλό.  Με το 22+2ημ μετρας όλη την εβδομάδα μέχρι να κλείσεις τις 23. Το θεωρώ πιο ζαλαδα να λέω είμαι 20 συν τρεις μερες.

 

 

Αγαπούλα μου γλυκεια.. Φιλάκια πολλά και στους δυο!!❤️❤️❤️❤️ 

Αααα σε ευχαριστώ πολύ μα και εγω μπερδεύομουν και λέω πως τα βγάζει έτσι..χαχαχα 

Σε ευχαριστώ πολύ παντως

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γειά σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Αύριο έχω τη β επιπέδου και έχω αρκετός άγχος , κάποια κοπέλα εδώ από το γραφείο μου είπε ότι σου ξαναβγάζουν ποσοστά για σύνδρομα και ότι υπάρχει περίπτωση ακόμα και τώρα να σε στείλουν για αμνιοπαρακέντηση.

Δε ξέρω βρε κορίτσια, έχω φοβηθεί..

Την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό 3/12 μου είπε πάντως ότι όλα είναι καλά. 

Καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!! 


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Κοντα ειμαστε.εγω ειμαι 11 και 1 και αυχενικη εχω 28/12.Εγω εξετασεις ζητησα να κανω καθε μηνα λογω ιστορικου και λογω του οτι ειναι υψηλου κινδυνου κυηση .Μαζι με την αυχενικη θα κανω και καλλιεργ κολπικου υγρου και μου ειπαν οτι ξανακανουν στις 20βδομ και μετα στις 30 βδομ.Βεβαια εγω στο εξωτερικο οποτε ειμαι περιεργη να δω τι κανουν στην Ελλαδα

Όντως κοντά είμαστε ... Εσένα ποτέ σου είπαν ότι θα γεννήσεις ? 

Με το καλό να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι ... 

Εμένα μου είπαν από 10 Ιουνίου μπαίνω στον μήνα μου και μετά της 20 μέχρι αρχές Ιουλίου θα γεννήσω ... 

Εμένα δεν μου είπαν καν για καλλιέργεια κολπικού υγρού ...εγώ το μόνο που έκανα ήταν εξετάσεις αίματος στην αρχή γενική αίματος ζάχαρο ουρία κρεατινίνη σίδηρο φερρετινη αν θυμάμαι καλά ...και τον προ γενετικό έλεγχο που τον είχα κάνει πριν μεινω έγκυος ... 

Εσύ που στο εξωτερικό βρίσκεσαι ? 

Γενικά μέχρι στιγμής έχεις καλή εγκυμοσύνη ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Giosotpk είπε:

Όντως κοντά είμαστε ... Εσένα ποτέ σου είπαν ότι θα γεννήσεις ? 

Με το καλό να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι ... 

Εμένα μου είπαν από 10 Ιουνίου μπαίνω στον μήνα μου και μετά της 20 μέχρι αρχές Ιουλίου θα γεννήσω ... 

Εμένα δεν μου είπαν καν για καλλιέργεια κολπικού υγρού ...εγώ το μόνο που έκανα ήταν εξετάσεις αίματος στην αρχή γενική αίματος ζάχαρο ουρία κρεατινίνη σίδηρο φερρετινη αν θυμάμαι καλά ...και τον προ γενετικό έλεγχο που τον είχα κάνει πριν μεινω έγκυος ... 

Εσύ που στο εξωτερικό βρίσκεσαι ? 

Γενικά μέχρι στιγμής έχεις καλή εγκυμοσύνη ? 

Απο οτι ξερω καλλιεργεια δε κανουν ολοι.Εγω εχασα ενα μωρακι σε προχωρημενη εγκυμ απο βακτηριο οποτε το ελεγχουμε προληπτικα.Δε λες οτι εχω και την καλυτερη εγκυμοσυνη.Εχω ενα αιματωμα στη μητρα και εχω αιμα οποτε ειμαι ξαπλα σπιτι απο την 7ηβδομ.Ευτυχως το μωρο ειναι μια χαρα και ελπιζουμε να φυγει συντομα το αιματωμα.Κατα τα αλλα εχω τρελες αναγουλες αλλα ευτυχως οχι εμετο και θελβ να τρωω συνεχεια για να φτιαξει η γευση μιυ χαχαχα.Απο συμπτωματα δεν εχω κατι αλλο.Εμενα μου ελεγχουν συχνα σιδηρο κτλ λογω του οτι εχω αιμορραγιες αλλα μεχρι στιγμης οκ.Πιθανη ημερ τοκετου μου εδωσαν 7/7

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μπραβο στην μαμα!

Παίζει ρόλο το φύλλο στο στηθος; Και εγω αγοράκι έχω και έχει μεγαλώσει πολύ. Και στο κοριτσάκι είχε μεγαλώσει πολύ. Δεν ξέρω δεν τα πιστεύω αυτά. Ορμόνες είναι

Από ότι έχω διαβάσει λένε ότι όταν έχεις αγόρι μεγαλώνει κατά 6,κάτι εκατοστά ενώ στα κορίτσια κατά 8,κάτι εκατοστά τώρα δεν ξέρω...θα σ πω μετά άμα γεννήσω...πάντως στα αγόρια δεν είχα μεγάλη διαφορά στο μέγεθος Κ αφού τελείωσα με τον θηλασμό γιατί όσο θηλάζεις γενικά είναι πιο πρησμένο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνω την 34 εβδομάδα και ότι αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο δεν επηρεάζει το μωρό..αλλά θέλω να κάνω πιο πριν για να Μ φύγει το άγχος..αλλά γτ Μ είπε έτσι;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνω την 34 εβδομάδα και ότι αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο δεν επηρεάζει το μωρό..αλλά θέλω να κάνω πιο πριν για να Μ φύγει το άγχος..αλλά γτ Μ είπε έτσι;

Συνηθως δε κανουν αλλα εγω που εχω καει απο το χυλο φυσαω και το γιαουρτι και θα κανω αρκετες φορες οπως επισης και εξετ ουρων.Τις περισσοτερες φορες καποιο μικροβιο φταιει οταν υπαρχει προωρη ρηξη κοινως οταν σπανε νωρις τα νερα.Εμενα εσπασαν 14 βδομ οποτε θελω να χω ησυχο το κεφαλι μου και σας συμβουλευω να ζητατε να κανετε συχνα.Δεν ειναι κατι αλλα μπορει να σωσει κατι χειροτερο

Link to comment
Share on other sites

Just now, marian84 είπε:

Συνηθως δε κανουν αλλα εγω που εχω καει απο το χυλο φυσαω και το γιαουρτι και θα κανω αρκετες φορες οπως επισης και εξετ ουρων.Τις περισσοτερες φορες καποιο μικροβιο φταιει οταν υπαρχει προωρη ρηξη κοινως οταν σπανε νωρις τα νερα.Εμενα εσπασαν 14 βδομ οποτε θελω να χω ησυχο το κεφαλι μου και σας συμβουλευω να ζητατε να κανετε συχνα.Δεν ειναι κατι αλλα μπορει να σωσει κατι χειροτερο

Ναι την Τετάρτη έχω ραντεβού πάλι να με δει που θα έχω κλείσει βδομάδα από την αμνιο και θα της ζητήσω να Μ κάνει..σαν το τεστ Παπ γίνεται; Δεν είναι επικίνδυνο για το μωράκι; συγνώμη για τις ερωτήσεις απλά δεν γνωριζω


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι την Τετάρτη έχω ραντεβού πάλι να με δει που θα έχω κλείσει βδομάδα από την αμνιο και θα της ζητήσω να Μ κάνει..σαν το τεστ Παπ γίνεται; Δεν είναι επικίνδυνο για το μωράκι; συγνώμη για τις ερωτήσεις απλά δεν γνωριζω

Ναι σαν το τεστ παπ γινεται περιπου.Δεν επηρεαζει πουθενα το μωρο .Αλλωστε νομιζω οτι κανονικα 2 κολπικες καλλιεργ ειναι υποχρ στην εγκυμ ασχετο που δε το κανουν.Κατι το οποιο θεωρω τραγικο γιατι πραγματικα απο ενα μικροβιο μπορει να χασεις το μωρο σου .Μια στην αρχη και μια στο τελος της εγκυμ κανονικα ειναι υποχρεωτικο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...