Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???λοιπον ειμαι 17 εβδομαδα πλεον σημερα εκει που δουλευα αισθανθηκα κατι πολυ περιεργο ετσι οπως ημουν καθιστη αισθανθηκα μια κινηση μεσα στην κοιλια  χαμηλα πως ειναι ενα φυλλο να πεφτει πανω στο χερι κ ισα ισα να σας χαιδευει αυτο ακριβως αλλα μεσα φυσικα ηταν τοσο περιεργο που μαρμαρωσα....να μην ηταν το μπεμπακι?

Εννοείται ότι ήταν το μπεμπακι κοριτσάκι μου!!!!Τώρα σιγά σιγά θα αρχίσεις να το νιώθεις πιο συχνά κ θα γίνουν πιο έντονες οι κινήσεις όσο περνάνε οι εβδομάδες!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Kpp83 είπε:

Μαγνήσιο εγω δεν παίρνω καθόλου. Εϊναι μόνο αν κάνεις συσπάσεις?

Και για να χαλαρωνει την μητρα απο πονακια χαμηλα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kpp83 είπε:

@happysmile θα μπορούσε αν και τα βιβλία λένε ότι είναι νωρίς ειδικά αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη. Αλλά τι ξέρουν και αυτά;;

Αχχχχχχ δεν ξερω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???λοιπον ειμαι 17 εβδομαδα πλεον σημερα εκει που δουλευα αισθανθηκα κατι πολυ περιεργο ετσι οπως ημουν καθιστη αισθανθηκα μια κινηση μεσα στην κοιλια  χαμηλα πως ειναι ενα φυλλο να πεφτει πανω στο χερι κ ισα ισα να σας χαιδευει αυτο ακριβως αλλα μεσα φυσικα ηταν τοσο περιεργο που μαρμαρωσα....να μην ηταν το μπεμπακι?

Μαλλον το μπεμπακι σ ειναι.....η καθεμια περιγραφει διαφορετικο αυτο το συναισθημα....εγω την αισθανθηκα κ νωρις 15η εβδομαδα αν κ το πρωτο λενε αργει ο γιατρος δεν το πιστευε κ οταν του ειπα σε υπερηχο οτι τωρα κινειτε κ το αισθανομαι οντως ηταν το αστερακι μου 15η εβδομαδα...ειμαι κ μικροκαμωμενη κ εκει το απεδωσε ο γιατρος 46κιλα ημουν τοτε ειχα βαλει και 3μιση δηλαδη!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Εννοείται ότι ήταν το μπεμπακι κοριτσάκι μου!!!!Τώρα σιγά σιγά θα αρχίσεις να το νιώθεις πιο συχνά κ θα γίνουν πιο έντονες οι κινήσεις όσο περνάνε οι εβδομάδες!!!!

Κ γω αυτο πιστευω απλα απτην λαχταρα που χω να το αισθανθω λεω μην ειναι της φαντασιας μου μαρμαρωσα κ δεν ανεπνευα μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου κ λεω τι γιντ ηταν σαν κατι να με χαιδευει κοριτσια απο μεσα τρελαθηκα...

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μαλλον το μπεμπακι σ ειναι.....η καθεμια περιγραφει διαφορετικο αυτο το συναισθημα....εγω την αισθανθηκα κ νωρις 15η εβδομαδα αν κ το πρωτο λενε αργει ο γιατρος δεν το πιστευε κ οταν του ειπα σε υπερηχο οτι τωρα κινειτε κ το αισθανομαι οντως ηταν το αστερακι μου 15η εβδομαδα...ειμαι κ μικροκαμωμενη κ εκει το απεδωσε ο γιατρος 46κιλα ημουν τοτε ειχα βαλει και 3μιση δηλαδη!!!

Αχαχαχα γλυκουλα μου!!πωπω!ειχα ξανα αισθανθει πριν μερες κατι σαν να σκανε μπουρμπουλήθρες αλλα το σημερινο ηταν το κατι αλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τι θα χουν δει τα ματια σ ε;;;; ετσι οπως κανουν θα παθαινουμε κατι κ θα βραζουμε κρεμμυδι κ να πεινουμε το ζωμο,θα κανουμε γιατροσοφια για να μας περναει!! Χαχαχχαχα πολλυυυυ γελασα με την διαθηκηηη!!!

Δε φαντάζεσαι τι έχω δει... Λίγοι αντέχουν και στο τέλος γίνονται τέρατα αναισθησίας.. Γι αυτό και ο κλάδος της υγείας έχει τη μεγαλύτερη εκμετάλλευση. Όσο για τα γιατροσόφια με το στουμπιστό κρεμμύδι λέω να τα ξανά ξεκινήσουμε το πολύ πολύ να βρωμάμε χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Κ γω αυτο πιστευω απλα απτην λαχταρα που χω να το αισθανθω λεω μην ειναι της φαντασιας μου μαρμαρωσα κ δεν ανεπνευα μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου κ λεω τι γιντ ηταν σαν κατι να με χαιδευει κοριτσια απο μεσα τρελαθηκα...

Αχαχαχα γλυκουλα μου!!πωπω!ειχα ξανα αισθανθει πριν μερες κατι σαν να σκανε μπουρμπουλήθρες αλλα το σημερινο ηταν το κατι αλλο...

Εγώ πιστεύω ότι το μωράκι ήταν!Ένιωσες κάτι σαν να σε γαργαλησε από μέσα σωστά?Εγώ έτσι είχα νιώσει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το μωρό πρώτη φορά!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εσυ κανονικα πρεπει να εχεις πιο πολλες η μητρα πρεπει να προετοιμαστει χαχαχαχ γτ μπαινεις στον μηνα σ σε 2εβδομαδες!!! Εγω επερνα 8 τροφοκαρντ την ημερα!!!

 

Μια χαρα εισαι σε λιγο μπαινεις στο 3ο τριμηνο οπου εκει υπαρχουν οι προπαρασκευαστικες συσπασεις braxton hicks!!!!

Τι είναι αυτές οι συσπάσεις βρε κορίτσια;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???λοιπον ειμαι 17 εβδομαδα πλεον σημερα εκει που δουλευα αισθανθηκα κατι πολυ περιεργο ετσι οπως ημουν καθιστη αισθανθηκα μια κινηση μεσα στην κοιλια  χαμηλα πως ειναι ενα φυλλο να πεφτει πανω στο χερι κ ισα ισα να σας χαιδευει αυτο ακριβως αλλα μεσα φυσικα ηταν τοσο περιεργο που μαρμαρωσα....να μην ηταν το μπεμπακι?

Φυσικά και θα μπορούσε. Ο γιατρος μου επέμενε πως δεν γίνεται τόσο νωρις αλλα ήμουν σίγουρη δεν ξέρω τι ένιωθα δλδ αλοιμονο ή θα κοιτάμε τα πρωτόκολλα μόνο. Μέσα μας ειναι και εμεις μόνο καταλαβαίνουμε. Και συνέβη για τα καλα στην 17η. 

πρίν από 31 λεπτά , Kpp83 είπε:

Μαγνήσιο εγω δεν παίρνω καθόλου. Εϊναι μόνο αν κάνεις συσπάσεις?

Όχι είναι για είναι γενικά χαλαρή η μητρα και για κράμπες. Εγω παιρνω δυο ανεκαθεν σε κάθε εγκυμοσυνη μου έδιναν. Είτε λένε κάνει δουλειά είτε δεν κάνει το σίγουρο είναι πως μόνο καλό κάνει εφόσον είναι βιταμίνη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Φυσικά και θα μπορούσε. Ο γιατρος μου επέμενε πως δεν γίνεται τόσο νωρις αλλα ήμουν σίγουρη δεν ξέρω τι ένιωθα δλδ αλοιμονο ή θα κοιτάμε τα πρωτόκολλα μόνο. Μέσα μας ειναι και εμεις μόνο καταλαβαίνουμε. Και συνέβη για τα καλα στην 17η. 

Όχι είναι για είναι γενικά χαλαρή η μητρα και για κράμπες. Εγω παιρνω δυο ανεκαθεν σε κάθε εγκυμοσυνη μου έδιναν. Είτε λένε κάνει δουλειά είτε δεν κάνει το σίγουρο είναι πως μόνο καλό κάνει εφόσον είναι βιταμίνη 

Μπεμπούλα ακριβώς έτσι.. Κ μένα για τα καλά άρχισε από την 17 βδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , happysmile είπε:

Κ γω αυτο πιστευω απλα απτην λαχταρα που χω να το αισθανθω λεω μην ειναι της φαντασιας μου μαρμαρωσα κ δεν ανεπνευα μιλαμε για κλασματα δευτερολεπτου κ λεω τι γιντ ηταν σαν κατι να με χαιδευει κοριτσια απο μεσα τρελαθηκα...

Αχαχαχα γλυκουλα μου!!πωπω!ειχα ξανα αισθανθει πριν μερες κατι σαν να σκανε μπουρμπουλήθρες αλλα το σημερινο ηταν το κατι αλλο...

Απο δω κ περα καθε μερα θα γινεται κ πιο εντονο.....θα λιωνεις καθε φορα π θα το αισθανεσαι!!! Τελειο συναισθημααα

 

πρίν από 31 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Δε φαντάζεσαι τι έχω δει... Λίγοι αντέχουν και στο τέλος γίνονται τέρατα αναισθησίας.. Γι αυτό και ο κλάδος της υγείας έχει τη μεγαλύτερη εκμετάλλευση. Όσο για τα γιατροσόφια με το στουμπιστό κρεμμύδι λέω να τα ξανά ξεκινήσουμε το πολύ πολύ να βρωμάμε χαχαχα

Χαχαχα πραγματικαααα ετσι φαινεται εμπρος πισω π ελεγε κ ο ποποτας!!! Ευτυχως ειμαι στον κλαδο των παιδοων κ ειδικα των μικρων παιδιων τ παιδικου ειμαι τυχερηηη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, melanouri είπε:

Κορίτσια, καλή σ ΠΕΡ! Έχω ερώτηση να σας θέσω, σε 2 εβδομάδες που θα με ξαναδεί ο γιατρός μου (θα είμαι ακριβώς στην έναρξη της 36ης) είπε ότι θα με εξετάσει κολπικά.

 

Είχε καμία σας σε παρόμοια εβδομάδα εμπειρία? 

Αγάπη νωρίς είναι για κολπική εξέταση νομίζω, από αυτά που έχω ακούσει.... χωρίς να συντρέχει λόγος. Εμένα μου έβαλε χέρι 38η 39. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι είναι αυτές οι συσπάσεις βρε κορίτσια;;; 

 Σφιγγει η κοιλια σε ενα σημειο ή ολοκληρη και νιωθεις δυσφορια για λιγα δευτερολεπτα βεβαια σε μενα ηταν αλλιως εσφιγγε οληηηη η κοιλια πονουσε ταυτοχρονα κ η μεση κ η κοιλια κ μ κοβοταν η ανασα κ δεν κρατουσε δευτερολεπτα αλλα 1με2 λεπτα! Καταλαβαινεις οτι δεν ειναι το μωρο π κουνιεται ή κλωτσαει!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Απο δω κ περα καθε μερα θα γινεται κ πιο εντονο.....θα λιωνεις καθε φορα π θα το αισθανεσαι!!! Τελειο συναισθημααα

 

Χαχαχα πραγματικαααα ετσι φαινεται εμπρος πισω π ελεγε κ ο ποποτας!!! Ευτυχως ειμαι στον κλαδο των παιδοων κ ειδικα των μικρων παιδιων τ παιδικου ειμαι τυχερηηη!!!

πάλι καλά! εκει χαλαρά είναι εγώ ήμουν απο τα επειγοντα μέχρι την πλαστική χειρουργική... οσο για το μπρος πίσω θα εχει πολύ φάση να ψαχνουμε την κυρα μαμή χαχαχα  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Trelopitaki είπε:

πάλι καλά! εκει χαλαρά είναι εγώ ήμουν απο τα επειγοντα μέχρι την πλαστική χειρουργική... οσο για το μπρος πίσω θα εχει πολύ φάση να ψαχνουμε την κυρα μαμή χαχαχα  

Χαχαχαχ το φανταζεσαι;;; οχι αυτος ο τομεας ας μεινει ιδιος ολα τα υπολοιπα θα αλλαξουν!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...