Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ολα καλα θα πανε εισαι σε τελεια εβδομαδα μην ξεχνας οτι πλεον περνει μονο βαρος ολα ειναι ετοιμα....εμενα στο νοσοκομειο οταν ημουν 35η μ ελεγαν οι γιατροι η 35η ειναι σαν την 36η σχεδον τελειομηνο!

Γιατι ασε αλλα ειναι τα δυσκολα!!!

Εμας χθες ο γιατρός μας είπε ότι τα πόδια της είναι σαν 37 εβδομάδων, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εσυ κανονικα πρεπει να εχεις πιο πολλες η μητρα πρεπει να προετοιμαστει χαχαχαχ γτ μπαινεις στον μηνα σ σε 2εβδομαδες!!! Εγω επερνα 8 τροφοκαρντ την ημερα!!!

 

Μια χαρα εισαι σε λιγο μπαινεις στο 3ο τριμηνο οπου εκει υπαρχουν οι προπαρασκευαστικες συσπασεις braxton hicks!!!!

Αυτές που νομίζεις ότι γεννας? :shock:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εσυ κανονικα πρεπει να εχεις πιο πολλες η μητρα πρεπει να προετοιμαστει χαχαχαχ γτ μπαινεις στον μηνα σ σε 2εβδομαδες!!! Εγω επερνα 8 τροφοκαρντ την ημερα!!!

 

Μια χαρα εισαι σε λιγο μπαινεις στο 3ο τριμηνο οπου εκει υπαρχουν οι προπαρασκευαστικες συσπασεις braxton hicks!!!!

8 την ημέρα?! Πόσες συσπάσεις είχες, πουλάκι μου?! 

Ναι, κάθε 18 αλλάζω μήνα... Αντε να δούμε. 

Εκτός αν κι αυτά τα τραβήγματα που νιώθω στην κοιλιά κάποια βραδιά κ νομίζω ότι τεντωνεται η μπέμπα, είναι συσπάσεις και πέτρωμα αυτό που περιγράφετε. Ιδέα δεν έχω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , melanouri είπε:

Εμας χθες ο γιατρός μας είπε ότι τα πόδια της είναι σαν 37 εβδομάδων, χαχαχα

Κ εμας καπως ετσιι χαχαχχα....

πρίν από 21 λεπτά , melanouri είπε:

8 την ημέρα?! Πόσες συσπάσεις είχες, πουλάκι μου?! 

Ναι, κάθε 18 αλλάζω μήνα... Αντε να δούμε. 

Εκτός αν κι αυτά τα τραβήγματα που νιώθω στην κοιλιά κάποια βραδιά κ νομίζω ότι τεντωνεται η μπέμπα, είναι συσπάσεις και πέτρωμα αυτό που περιγράφετε. Ιδέα δεν έχω! 

Νομιζω θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι το μωρο!!! Ποσες ειχα;;;; βαλε απο 26η μεχρι 30η ανα τεταρτο απο 30η εως 34η ανα 5λεπτο κ απο κει εως το τελος ανα 3λεπτα μεσο ορο!!! Εδω δεν με επιασε ο ενδοφλεβιος ορος με μαγνησιο θα με επιαναν τα 8 χαπια;;

Ολα τελεια θα πανε!!!

@TrelopitakiΟχι αυτες π λεω ειναι ανωδυνες ή απλα αισθανεσαι μια δυσφορια οχι πονο κ τετοια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εμας καπως ετσιι χαχαχχα....

Νομιζω θα καταλαβαινες οτι δεν ειναι το μωρο!!! Ποσες ειχα;;;; βαλε απο 26η μεχρι 30η ανα τεταρτο απο 30η εως 34η ανα 5λεπτο κ απο κει εως το τελος ανα 3λεπτα μεσο ορο!!! Εδω δεν με επιασε ο ενδοφλεβιος ορος με μαγνησιο θα με επιαναν τα 8 χαπια;;

Ολα τελεια θα πανε!!!

@TrelopitakiΟχι αυτες π λεω ειναι ανωδυνες ή απλα αισθανεσαι μια δυσφορια οχι πονο κ τετοια!!!

Ουφ πολύ δυσφορία αυτή η εγκυμοσύνη! Εγώ επειδή έχω θέμα με τα ερυθρά μου αιμοσφαίρια (είναι πολύ λίγα) έχω συχνά δυσφορίες ειδικά το βράδυ, άσε που εκεί που μιλάω ξαφνικά δε μπορώ να πάρω ανάσα και λαχανιαζω! Κι αυτό από την 5η εβδομάδα φαντάσου... Ωραία θα περάσω! :???:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια είδα ένα φανταστικό βίντεο για όλη τη διαδικασία πριν τη γέννα, δείχνει πως αντιδράει όλους τους μήνες το μωρό στην κοιλιά, επειδή το βρήκα ενδιαφέρον σας το παραθέτω!

 


 

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι χαμός είναι αυτός σήμερα μπράβο κοριτσια ορεξατες είστε!

Αλλα το κορίτσι μας η @Jennak83 έχει στενοχωρηθεί.. Αγαπη μου μην κλαις να είσαι δυνατή και ψύχραιμη όσο μπορεις και να ακούς μόνο τον γιατρό σου κοριτσάκι μου κανεναν άλλο καμία περίπτωση μην συγκρινεις και κάτσε μόνο να ηρεμήσεις να εχεις καθαρό μυαλό . Ότι γίνει να είναι μόνο για καλό.. Εχεις τις καλύτερες ευχες για την Παρασκευή ..

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Ουφ πολύ δυσφορία αυτή η εγκυμοσύνη! Εγώ επειδή έχω θέμα με τα ερυθρά μου αιμοσφαίρια (είναι πολύ λίγα) έχω συχνά δυσφορίες ειδικά το βράδυ, άσε που εκεί που μιλάω ξαφνικά δε μπορώ να πάρω ανάσα και λαχανιαζω! Κι αυτό από την 5η εβδομάδα φαντάσου... Ωραία θα περάσω! :???:

Εγω στο τελος ειχα δυσφορια συν ολα τα αλλα γτ ειχα χαμηλο αιματοκριτη λογω στιγματος της αναιμιας κ ξεκινησα με 34 κ στον 7ο επεσε στο 24 κ δεν γλυτωσα την μεταγγιση πηρα ενα πλασμα οσο νοσηλευομουν στο νοσοκομειο!! Ασε μας ταλαιπωρουν τα μπεμπακια μας!!! Γερα να ειναι κ δεν πηραζειι!!! Δυσκολα κ εσυυυυ τελικα δεν υπαρχει τελεια εγκυμοσυνη!! Ο αντρας μ τρομαξε πολυυ οταν δεν μπορουσα να παρω ανασα καθολου βγηκε εξω απο το δωματιο κ τα εβαλε με ολους τους γιατρους νομιζε κ νομιζα θα τ μεινω στα χερια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω στο τελος ειχα δυσφορια συν ολα τα αλλα γτ ειχα χαμηλο αιματοκριτη λογω στιγματος της αναιμιας κ ξεκινησα με 34 κ στον 7ο επεσε στο 24 κ δεν γλυτωσα την μεταγγιση πηρα ενα πλασμα οσο νοσηλευομουν στο νοσοκομειο!! Ασε μας ταλαιπωρουν τα μπεμπακια μας!!! Γερα να ειναι κ δεν πηραζειι!!! Δυσκολα κ εσυυυυ τελικα δεν υπαρχει τελεια εγκυμοσυνη!! Ο αντρας μ τρομαξε πολυυ οταν δεν μπορουσα να παρω ανασα καθολου βγηκε εξω απο το δωματιο κ τα εβαλε με ολους τους γιατρους νομιζε κ νομιζα θα τ μεινω στα χερια!!!

Ωχ  κορίτσι μουυυ! Τρομαξατε λογικό δεν είναι και λίγο! Αυτό που λες ισχύει φουλ! Δεν υπάρχει τέλεια εγκυμοσύνη!! Και επειδή το ξέρω και απο άλλες φίλες και συγγενείς μου που τα έχω ζήσει, ξεκίνησα με αρκετό φόβο από την αρχή, έλεγα ότι ποτέ μα ποτέ δεν έχω ακούσει μια έγκυο να πει όλα τέλεια όλα καλά!  ναι μεν καλά αλλά το ένα προβληματάκι το εξετάζουμε το άλλο το κοιτάμε! Και να λέμε πάλι καλά που είμαστε και σε μια εποχή που η ιατρική τα περισσότερα τα λύνει! Εγώ εκτός απο αυτό έχω και αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό και κάνω έμμεση Coombs κάθε 10 μέρες! Φλέβα δε μου έχει μείνει... Αλλά αυτό που είπες είναι το παν.. Μας ταλαιπωρούν αλλά σημασία έχει να είναι καλά και γερά! Όλα τα άλλα λίγο είναι και περνάνε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Trelopitaki είπε:

Ωχ  κορίτσι μουυυ! Τρομαξατε λογικό δεν είναι και λίγο! Αυτό που λες ισχύει φουλ! Δεν υπάρχει τέλεια εγκυμοσύνη!! Και επειδή το ξέρω και απο άλλες φίλες και συγγενείς μου που τα έχω ζήσει, ξεκίνησα με αρκετό φόβο από την αρχή, έλεγα ότι ποτέ μα ποτέ δεν έχω ακούσει μια έγκυο να πει όλα τέλεια όλα καλά!  ναι μεν καλά αλλά το ένα προβληματάκι το εξετάζουμε το άλλο το κοιτάμε! Και να λέμε πάλι καλά που είμαστε και σε μια εποχή που η ιατρική τα περισσότερα τα λύνει! Εγώ εκτός απο αυτό έχω και αρνητικό ρεζους και ο άντρας μου θετικό και κάνω έμμεση Coombs κάθε 10 μέρες! Φλέβα δε μου έχει μείνει... Αλλά αυτό που είπες είναι το παν.. Μας ταλαιπωρούν αλλά σημασία έχει να είναι καλά και γερά! Όλα τα άλλα λίγο είναι και περνάνε! 

Ωχχχχ ενεσεις τ χειροτερο μ δεν ειχα παει μια φορα νοσοκομειο οσα χρονια ζω κ στην εγκυμοσυνη χορτασα ορους κ πεταλουδες....π ν με εβλεπες στην 16η εβδομαδα π επεμενε ο 'γιατρος' μ να κανω το αλφα τεστ(π εμαθα μετα οτι εχει καταργηθει πλεον)με μια εξαιρετικη αυχενικη κ μια τελεια papp a κ με εστειλε σε 'δικο' του μικροβιολογικο κ μ εβγαλε για συνδρομο νταουν 1/250 κ να μ λεει καλο ειναι να πας για αμνιοπαρακεντηση σε εναν δικο μ κ τετοια....κ τελικα αποφασισα πριν κανω οτιιδηποτε να κανω επανεξεταση σε αλλο μικροβιολογικο κ μ βγηκε 1/3000 νοθεια; δεν ξερω δεν θα μαθω ποτε!

Πιστευω ανν ξεκινησουμε να λεμε περιστατικα π ζησαμε στις εγκυμοσυνες δεν θα τελειωσουμε ποτε:lol:

Εχασα σχεδον ολη μ την ζωη τοτε απο το αγχος μ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχχχχ ενεσεις τ χειροτερο μ δεν ειχα παει μια φορα νοσοκομειο οσα χρονια ζω κ στην εγκυμοσυνη χορτασα ορους κ πεταλουδες....π ν με εβλεπες στην 16η εβδομαδα π επεμενε ο 'γιατρος' μ να κανω το αλφα τεστ(π εμαθα μετα οτι εχει καταργηθει πλεον)με μια εξαιρετικη αυχενικη κ μια τελεια papp a κ με εστειλε σε 'δικο' του μικροβιολογικο κ μ εβγαλε για συνδρομο νταουν 1/250 κ να μ λεει καλο ειναι να πας για αμνιοπαρακεντηση σε εναν δικο μ κ τετοια....κ τελικα αποφασισα πριν κανω οτιιδηποτε να κανω επανεξεταση σε αλλο μικροβιολογικο κ μ βγηκε 1/3000 νοθεια; δεν ξερω δεν θα μαθω ποτε!

Πιστευω ανν ξεκινησουμε να λεμε περιστατικα π ζησαμε στις εγκυμοσυνες δεν θα τελειωσουμε ποτε:lol:

Εχασα σχεδον ολη μ την ζωη τοτε απο το αγχος μ!!!

Ιιιιι! Μα αυτό που το πας? Έχεις τα προβλήματα σου και έχεις και τα κοράκια να θέλουν να σε στύψουν! Όντως η pappa η μέρα με τη νύχτα σε αποτελέσματα... Άσε και τα έχω ζήσει πως τα μαγειρεύουν αυτά... 5 χρόνια δούλευα σε νοσοκομείο ως βοηθός χειρουργού έχω δει ουκ ολίγα μέχρι που μου βγήκαν ψυχολογικά και όχι για εξετάσεις δεν πήγαινα όπως λες εσύ.. Πάθαινα κάτι και ξαπλωνα κρεβάτι έπαιρνα χαρτί μολύβι κι έγραφα την διαθήκη μου χαχαχα! Αλλά για εξετάσεις και ενέσεις ούτε λόγος! Τώρα έχω φτιάξει τόμους από εξετάσεις! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα τι κανετε???λοιπον ειμαι 17 εβδομαδα πλεον σημερα εκει που δουλευα αισθανθηκα κατι πολυ περιεργο ετσι οπως ημουν καθιστη αισθανθηκα μια κινηση μεσα στην κοιλια  χαμηλα πως ειναι ενα φυλλο να πεφτει πανω στο χερι κ ισα ισα να σας χαιδευει αυτο ακριβως αλλα μεσα φυσικα ηταν τοσο περιεργο που μαρμαρωσα....να μην ηταν το μπεμπακι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Trelopitaki είπε:

Ιιιιι! Μα αυτό που το πας? Έχεις τα προβλήματα σου και έχεις και τα κοράκια να θέλουν να σε στύψουν! Όντως η pappa η μέρα με τη νύχτα σε αποτελέσματα... Άσε και τα έχω ζήσει πως τα μαγειρεύουν αυτά... 5 χρόνια δούλευα σε νοσοκομείο ως βοηθός χειρουργού έχω δει ουκ ολίγα μέχρι που μου βγήκαν ψυχολογικά και όχι για εξετάσεις δεν πήγαινα όπως λες εσύ.. Πάθαινα κάτι και ξαπλωνα κρεβάτι έπαιρνα χαρτί μολύβι κι έγραφα την διαθήκη μου χαχαχα! Αλλά για εξετάσεις και ενέσεις ούτε λόγος! Τώρα έχω φτιάξει τόμους από εξετάσεις! 

Τι θα χουν δει τα ματια σ ε;;;; ετσι οπως κανουν θα παθαινουμε κατι κ θα βραζουμε κρεμμυδι κ να πεινουμε το ζωμο,θα κανουμε γιατροσοφια για να μας περναει!! Χαχαχχαχα πολλυυυυ γελασα με την διαθηκηηη!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...