Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου δεν ξέρω η αλήθεια είναι πως ειμαι:shock: έχω πονακια και συσπάσεις αλλά διάσπαρτες μέσα στην μερα..το απόγευμα γίνονται χειρότεροι και κρατάει μέχρι αργά τα ξημερώματα..την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και ελπίζω ο τράχηλος να έχει μείνει στάσιμος γτ δεν με βλέπω καλά..δεν μπορώ να καταλάβω μόνη αν έχει ανοίξει εε; Ρωτάω γτ έχω τσιμπήματα και σουβλιες κάτω ενώ πριν δεν ειχα

@Κωνσταντίνα16 καλημερα!μονες δε νομιζω οτι μπορουμε να το καταλαβουμε,συνηθες φαινομενο οι συσπασεις και τα πονακια νωριτερα.σε τι συχνοτητα σου συμβαινει?δηλ ανα 4 ωρες πχ?αν ηταν ο γιατρος σου θα σε ειχε δει νωριτερα οποτε λογικα δε συντρεχει λογος ανυσηχιας ασε που αυριο θα το δειτε ετσι κι αλλιως.μεχρι ποτε περιμενεις?

Καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε σημερα?

Εγω εχω σηκωθει με ενα κεφαλι σα καρπουζι:shock:,λες κι εχω πιει ενα βαρελι κρασι...


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου, χθες πηγα στο γιατρο για υπερυχο ημουν βαση υπεευχου 6 εβδ. +4, το προβλημα ειναι οτι ενω το μωρο ειχε μεγαλωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν 5+5  αλλα δυστυχως οι παλμοι ειναι στασιμοι στους 102. Τον ειδα προβληματιστηκε πολυ ο γιατρος, εν τω μεταξυ σκεφτομαι οτι παλι δε θα τα καταφερω..πριν 3 μηνες απεβαλλα αλλα ηταν στην πολυ αρχη, δεν ειχα δει κατι. Εν τω μεταξυ το στηθος μου ξεπρηστηκε μου φαινεται..μου ειπε να παω Παρασκευη ξανα κ ως τοτε ξαπλα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου, χθες πηγα στο γιατρο για υπερυχο ημουν βαση υπεευχου 6 εβδ. +4, το προβλημα ειναι οτι ενω το μωρο ειχε μεγαλωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν 5+5  αλλα δυστυχως οι παλμοι ειναι στασιμοι στους 102. Τον ειδα προβληματιστηκε πολυ ο γιατρος, εν τω μεταξυ σκεφτομαι οτι παλι δε θα τα καταφερω..πριν 3 μηνες απεβαλλα αλλα ηταν στην πολυ αρχη, δεν ειχα δει κατι. Εν τω μεταξυ το στηθος μου ξεπρηστηκε μου φαινεται..μου ειπε να παω Παρασκευη ξανα κ ως τοτε ξαπλα..

καλημερα αγαπη μ...να κάνεις ότι σ πε ο γιατρος σ....Μην μ ανχωνεσαι για τιποτα...το μωράκι σ απλώς σ κανει κολπάκια...Είναι κ θα είναι καλά  για πολλλλλααααααα χρονιαααααααα ακομα...Όσο για το στήθος το έχουμε πει...σε πολλές ειναι ετσι ...Μια πάνω μια κατω.να ηρεμήσεις κ τίποτα δεν θα συμβεί...θα τα καταφέρεις κ συ κ ολες μας...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Trelopitaki και εγώ αγόρι! ΧΑΜΟΣ!

@Jennak83 Μου κάνει εντυπωση που σε ξαναειδε τόσο σύντομα. Το ζήτησες εσύ? Δεν έχω αλήθεια εμπειρία αλλά εμένα με είδε μια φορά να δούμε ότι είναι ενδομήτριο το μωράκι, 10 μερες μετά να βρούμε καρδούλα και αφού τη βρήκαμε 20 μερες μετά που το μωράκι είχε αλλαγή  να δείξει.

Φίλη σε μυστηριώδη χώρα της βόρειας Ευρώπης το βρήκε εντυπωσιακό ακόμα και αυτό γιατί εκεί πάνε 9η -10η μια φορά και τις ξαναβλεπει γιατρός στην αυχενική.

Επίσης με εντυπωσιάζει που έχετε ήδη υπερηχογραφική ΠΗΤ και όχι ημερολογιακή. Μιλάμε η διαφορά από 5η σε 6η εβδομάδα είναι 2 χιλιοστά. Σε καθε περίπτωση βρήκε το μωράκι μεγαλύτερο ανεξαρτήτως παλμών;

Θα κλείσω όμως λέγοντας ότι ο γιατρός σου ΣΊΓΟΥΡΑ ξέρει καλύτερα!!!Πρέπει να τον εμπιστευτείς ή να τον αλλάξεις γιατί δεν περνάνε οι μήνες αλλιώς. Ίσως κάτι να μην του άρεσε και σε προετοιμάζει ψυχολογικά, ίσως και να μην είναι τίποτα και όταν σε ξαναδεί να είναι όλα καλά. Γυναικολόγος είναι όχι ψυχολόγος δυστυχώς. Εγώ έχασα τη μισή μου ζωή στην αυχενική που ήθελε να κάνει ο εμβρυολογος πλακιτσα για το φύλο και άρχισε τα ωχ ωχ.

Ότι και να συμβαίνει προσευχήσου εκεί που πιστεύεις, πάρε το φιλισιν σου και προσπαθησε να ξεχαστείς γιατί κάτι άλλο δεν υπάρχει να κάνεις....

 

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Jennak83 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου, χθες πηγα στο γιατρο για υπερυχο ημουν βαση υπεευχου 6 εβδ. +4, το προβλημα ειναι οτι ενω το μωρο ειχε μεγαλωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν 5+5  αλλα δυστυχως οι παλμοι ειναι στασιμοι στους 102. Τον ειδα προβληματιστηκε πολυ ο γιατρος, εν τω μεταξυ σκεφτομαι οτι παλι δε θα τα καταφερω..πριν 3 μηνες απεβαλλα αλλα ηταν στην πολυ αρχη, δεν ειχα δει κατι. Εν τω μεταξυ το στηθος μου ξεπρηστηκε μου φαινεται..μου ειπε να παω Παρασκευη ξανα κ ως τοτε ξαπλα..

Καλημέρα κοριτσάκι μου!Εμένα μου φαίνεται πολύ κοντινή η παρακολούθηση, δηλαδή πχ εμένα με βλέπει ανά 2 εβδομάδες κ σκέψου ότι όταν ήμουν 6 κ 1 δεν είδα καν καρδιά να αναβοσβηνει, την άκουσα μια κ έξω στις 8 κ 1. Νομίζω ότι θέλει λίγο χρονικό διάστημα να σταθεροποιηθεί η καρδιά. Σου είπε κάτι άλλο ο γιατρός πέρα από τους παλμούς?

Επίσης για το στήθος να ξέρεις εγώ είμαι παθουσα, τη μια μέρα νιώθω να με πονάει κ την άλλη μέρα το νιώθω πιο ξεπρησμενο.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Trelopitaki και εγώ αγόρι! ΧΑΜΟΣ!

@Jennak83 Μου κάνει εντυπωση που σε ξαναειδε τόσο σύντομα. Το ζήτησες εσύ? Δεν έχω αλήθεια εμπειρία αλλά εμένα με είδε μια φορά να δούμε ότι είναι ενδομήτριο το μωράκι, 10 μερες μετά να βρούμε καρδούλα και αφού τη βρήκαμε 20 μερες μετά που το μωράκι είχε αλλαγή  να δείξει.

Φίλη σε μυστηριώδη χώρα της βόρειας Ευρώπης το βρήκε εντυπωσιακό ακόμα και αυτό γιατί εκεί πάνε 9η -10η μια φορά και τις ξαναβλεπει γιατρός στην αυχενική.

Επίσης με εντυπωσιάζει που έχετε ήδη υπερηχογραφική ΠΗΤ και όχι ημερολογιακή. Μιλάμε η διαφορά από 5η σε 6η εβδομάδα είναι 2 χιλιοστά. Σε καθε περίπτωση βρήκε το μωράκι μεγαλύτερο ανεξαρτήτως παλμών;

Θα κλείσω όμως λέγοντας ότι ο γιατρός σου ΣΊΓΟΥΡΑ ξέρει καλύτερα!!!Πρέπει να τον εμπιστευτείς ή να τον αλλάξεις γιατί δεν περνάνε οι μήνες αλλιώς. Ίσως κάτι να μην του άρεσε και σε προετοιμάζει ψυχολογικά, ίσως και να μην είναι τίποτα και όταν σε ξαναδεί να είναι όλα καλά. Γυναικολόγος είναι όχι ψυχολόγος δυστυχώς. Εγώ έχασα τη μισή μου ζωή στην αυχενική που ήθελε να κάνει ο εμβρυολογος πλακιτσα για το φύλο και άρχισε τα ωχ ωχ.

Ότι και να συμβαίνει προσευχήσου εκεί που πιστεύεις, πάρε το φιλισιν σου και προσπαθησε να ξεχαστείς γιατί κάτι άλλο δεν υπάρχει να κάνεις....

 

Παμε με υπερυχογραφικη ημερομηνια γιατι εχω κυκλο 30-35 ημερων οποτε ημερολογιακα με εβγαζε παραπανω. Ναι αυτος μου ειπε να ξαναπαω να το δουμε..παντως το μωρακι ειχε μεγαλωσει, την προηγουμενη φορα ηταν μια κουκιδα στο τσακ το πετυχαμε κ χθες ηταν εμβρυο..ειχε μεγαλωσει. Δε ξερω η Παρασκευη μου φαινεται αιωνας, κανω ολο αρνητικες σκεψεις δυστυχως..

πρίν από 5 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!Εμένα μου φαίνεται πολύ κοντινή η παρακολούθηση, δηλαδή πχ εμένα με βλέπει ανά 2 εβδομάδες κ σκέψου ότι όταν ήμουν 6 κ 1 δεν είδα καν καρδιά να αναβοσβηνει, την άκουσα μια κ έξω στις 8 κ 1. Νομίζω ότι θέλει λίγο χρονικό διάστημα να σταθεροποιηθεί η καρδιά. Σου είπε κάτι άλλο ο γιατρός πέρα από τους παλμούς?

Επίσης για το στήθος να ξέρεις εγώ είμαι παθουσα, τη μια μέρα νιώθω να με πονάει κ την άλλη μέρα το νιώθω πιο ξεπρησμενο.

Οχι ολα τα αλλα ηταν νορμαλ, μαλιστα ειχε μεγαλωσει το μωρακι..λετε να θελει το χρονο του για να ανεβει η καρδουλα; ειμαι ρακος ψυχολογικα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Jennak83 είπε:

Παμε με υπερυχογραφικη ημερομηνια γιατι εχω κυκλο 30-35 ημερων οποτε ημερολογιακα με εβγαζε παραπανω. Ναι αυτος μου ειπε να ξαναπαω να το δουμε..παντως το μωρακι ειχε μεγαλωσει, την προηγουμενη φορα ηταν μια κουκιδα στο τσακ το πετυχαμε κ χθες ηταν εμβρυο..ειχε μεγαλωσει. Δε ξερω η Παρασκευη μου φαινεται αιωνας, κανω ολο αρνητικες σκεψεις δυστυχως..

Οχι ολα τα αλλα ηταν νορμαλ, μαλιστα ειχε μεγαλωσει το μωρακι..λετε να θελει το χρονο του για να ανεβει η καρδουλα; ειμαι ρακος ψυχολογικα. 

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά!Εγώ έτσι έχω ακούσει ότι θέλει λίγες μέρες να σταθεροποιηθεί η καρδιά αλλά να σου πω την αλήθεια δεν γνωρίζω περισσότερα.Εσυ άκου τις οδηγίες που σου έδωσε ο γιατρός κ κάνε μια προσευχουλα.Να ξέρεις ότι χρειάζεται το έχεις κάνει, δεν είναι όλα στο χέρι μας.

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Jennak83 είπε:

Παμε με υπερυχογραφικη ημερομηνια γιατι εχω κυκλο 30-35 ημερων οποτε ημερολογιακα με εβγαζε παραπανω. Ναι αυτος μου ειπε να ξαναπαω να το δουμε..παντως το μωρακι ειχε μεγαλωσει, την προηγουμενη φορα ηταν μια κουκιδα στο τσακ το πετυχαμε κ χθες ηταν εμβρυο..ειχε μεγαλωσει. Δε ξερω η Παρασκευη μου φαινεται αιωνας, κανω ολο αρνητικες σκεψεις δυστυχως..

Οχι ολα τα αλλα ηταν νορμαλ, μαλιστα ειχε μεγαλωσει το μωρακι..λετε να θελει το χρονο του για να ανεβει η καρδουλα; ειμαι ρακος ψυχολογικα. 

Λοιπον σ παραθετω τσ δικα μ υπερηχογραφημματα εψαξα τα βρηκα για να δεις πως αλλαζει ο χτυπος της καρδιας... 5κ6 δεν ειχαμε ακουσει τπτ πηγα 6+5αλλα βασει υπερηχου ημουν 6+3 χτυποι 133το λεπτο μετα πηγα 8+4 σφυγμοι 206 το λεπτο μετα πηγα 10+0 σφυγμοι 200 το λεπτο μετα πηγα 11+4 σφυγμοι 187 το λεπτο κ απο κει κ περα καθε φορα ηταν γυρω στους 200σφυγμους! Ποση  μεγαλη διαφορα την 6η εβδομαδα απο την 8η! Μην ανχωνεσαι θα παρει τα πανω τ το μπεμπεκι σου!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον σ παραθετω τσ δικα μ υπερηχογραφημματα εψαξα τα βρηκα για να δεις πως αλλαζει ο χτυπος της καρδιας... 5κ6 δεν ειχαμε ακουσει τπτ πηγα 6+5αλλα βασει υπερηχου ημουν 6+3 χτυποι 133το λεπτο μετα πηγα 8+4 σφυγμοι 206 το λεπτο μετα πηγα 10+0 σφυγμοι 200 το λεπτο μετα πηγα 11+4 σφυγμοι 187 το λεπτο κ απο κει κ περα καθε φορα ηταν γυρω στους 200σφυγμους! Ποση  μεγαλη διαφορα την 6η εβδομαδα απο την 8η! Μην ανχωνεσαι θα παρει τα πανω τ το μπεμπεκι σου!!

Σε ευχαριστω πολυ που εψαξες κοπελα μου, το θεμα ειναι οτι εσυ ειχε στις 6+3 πολυ καλους σφυγμους, εγω μονο 102 στασιμους απο 6 μερες πριν...απο οτι ξερω θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 110 με 120..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ που εψαξες κοπελα μου, το θεμα ειναι οτι εσυ ειχε στις 6+3 πολυ καλους σφυγμους, εγω μονο 102 στασιμους απο 6 μερες πριν...απο οτι ξερω θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 110 με 120..

Δν ειναι παντα ετσι καποια μωρα μπορει να εχουν απο φυσιλογικους του πιο χαμηλους οπως η δικια μ περα απο 6+3 π το λες νορμαλ ειχε παντα παραανεβασμενους 200κατι σφυγμοι ειναι πολλοι...μην ανησυχεις θα ανεβουν


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δν ειναι παντα ετσι καποια μωρα μπορει να εχουν απο φυσιλογικους του πιο χαμηλους οπως η δικια μ περα απο 6+3 π το λες νορμαλ ειχε παντα παραανεβασμενους 200κατι σφυγμοι ειναι πολλοι...μην ανησυχεις θα ανεβουν

Σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να ειναι ολα καλα την Παρασκευη..προς το παρον πρεπει να φτιαξω λιγο την ψυχολογια μου γιατι δε θα την παλεψω μεχρι τοτε κ κανω κ κακο στο μωρο! Εν τω μεταξυ το στομαχι μου, δεν εχω ορεξη για φαγητο μπορει κ τα ουτρο να με πειραζουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...