Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

αλλα να τα λέμε κι αυτά το αϊλάινερ και το δωδεκάποντο δε το ξεχνούσε ποτέ! απογευματιάτικα εμπαινα στο ιατρείο και η τύπισσα ηταν σε φάση Πάολας "καλησπέρα και καλή βραδιά" 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Trelopitaki είπε:

αλλα να τα λέμε κι αυτά το αϊλάινερ και το δωδεκάποντο δε το ξεχνούσε ποτέ! απογευματιάτικα εμπαινα στο ιατρείο και η τύπισσα ηταν σε φάση Πάολας "καλησπέρα και καλή βραδιά" 

Χαχαχαχα σταματα με εκανες κ γελασαααα!!!! Εγω τωρα ταιζω το μωρο κ ευελπιστω να κοιμηθει!!! Εχω αναγκη απο λιγη ξεκουραση!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σου κάνω βρε γλυκιά μου δεν έχω και μια φωτογραφία της υποτίθεται μαίας να σου στείλω να δεις για πότε τρώει και κοιμάται το μωράκι! "οχι μαμααααα  μηηηη θα ειμαι καλό παιδιιιιιι¨χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι τα σκατουλια Χαχαχ ρε συ δεν νιώθεις περίεργα που κουνιέται μέσα σου αυτή η αίσθηση 

Ευχαριστώ για την πληροφορία αν και τόσο καιρό με εσας που τα διάβαζα έχω καταλάβει πάνω κάτω 

Αν νιώθω λέει..;;;; αλίμονο μας αν είναι τόσο ζωηρά κ έξω από την κοιλιά χάχα.. Κοντεύουμε μπεμπουλα μου κ εμείς να τα πάρουμε αγκαλιτσα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μακάρι αν και αυτές τις μέρες νιώθω περίεργα δλδ νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα τι να πω θα δείξει ο καιρος

Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι.....μπορει ετσι να αισθανεσαι επειδη τις εχεις ολη μερα κ εγω στο νοσοκομειο ετσι ημουν με τις 2λεπτες ελεγα τωρα θα γινουν του 1λεπτου θα μ σπασουν τα νερα κ θα γεννησω! Ολη την ωρα αυτο ελεγα με οποιον μιλουσα στο κινητο....αλλα τελικα δεν εγινε ετσι! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αν νιώθω λέει..;;;; αλίμονο μας αν είναι τόσο ζωηρά κ έξω από την κοιλιά χάχα.. Κοντεύουμε μπεμπουλα μου κ εμείς να τα πάρουμε αγκαλιτσα

Και εγω έχω τρελαθεί σκέφτομαι συνέχεια την στιγμή που θα τον κρατήσω άσε που πλεον ειμαι όλο κλάμα συγκινούμε με τα πάντα.. Έρχεται και για εμάς η πιο όμορφη αγκαλίτσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Trelopitaki είπε:

τι να σου κάνω βρε γλυκιά μου δεν έχω και μια φωτογραφία της υποτίθεται μαίας να σου στείλω να δεις για πότε τρώει και κοιμάται το μωράκι! "οχι μαμααααα  μηηηη θα ειμαι καλό παιδιιιιιι¨χαχαχ

Λες να μαθει να μιλαει απο τωρα 2μηνων;;; χαχαχαχαχ καταλαβα σουργελοοο!!! Κοιταξε αν ειναι να κοιμαται το βραδυ παω κ την φωτογταφιζω απο κοντα.... γιατι ετσι κ αλλιως ειναι λαιμαργη απο φαι καλα παμε....χαχαχχαχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Trelopitaki είπε:

ετσι δημόσιο και πάλι δημόσιο απο αυτα που εχω ακουσει! εγω πήγαινα σε φίρμα και καλά και μου είχε μια μαία μέσα που την είχε βάλει και γενικό δερβένακα αυτός μονο ηπέρυχο μου έκανε και βιαζόταν να με ξεπετάξει μη του τρώω και τον χρόνο! η υποτίθεται μαία ξεχνούσε να μου γράψει τις μισές εξετάσεις ξεχνούσε να μου γράψει πότε σίδηρο πότε μαγνήσιο , πηγαινα στο νοσοκομείο να κανω τις εξετάσεις ξεχνούσε να μου αφήσει τις συνταγογραφήσεις να τις παρω.. της έλεγα οτι έχω πόνο στην ουρήθρα τα πρωινά και ουτε καν κατάλαβε οτι εχω ασυμπτωματική ουρολοιμωξη, μου έλεγε δεν είναι τίποτα μέχρι που το έψαξα στο ιντερνετ και το καταλαβα να φανταστεις ... τρελές καταστάσεις κι ετσι μετα απο αυτο αποφάσισα να αλλαξω και να παω σε δημόσιο νοσοκομείο συγκεκριμένα Αρεταίειο αν εισαι απο Αθήνα και έχεις ακουστά μου είπαν οτι ειναι πολύ καλό νοσοκομείο 

υπέρηχο*

Κι εγω σε δημοσιο γεννησα τα τρια παιδια με τον ιδιο γιατρο.Στις δυο πρωτες ολα μια χαρα,στην τριτη ηταν σα να βιαζοταν στις εξετασεις,αυχενικη,β επιπεδου,ντοπλερ ολες τις εκανε ο ιδιος.καθε μηνα επαιρνε επισκεψη των 50 ευρω και στη γεννα ζητησε 1500 ευρω.με εβαλε να γεννησω 20 μερες νωριτερα οτι το παιδι ηταν μεγαλο και αν επαιρνε κι αλλο βαρος θα δυσκολευομουν.ειχαμε πει να παμε σε μονοκλινο γιατι με το ικα τοτε ηταν λιγα τα χρηματα αλλα δεν ειχαν και μου λεει δωστε κατι στην προισταμενη να σας βρει δικλινο.στη γεννα δυσκολευτηκα πολυ για τριτο παιδι με εκοψε πολυ ο γιατρος και μου εκανε ζημια στο βαρθολινειο.ο ιδιος γιατρος και στο τριτο παιδι ηταν σα να ειχα καποιον αλλο.εν ολιγης ειχα δωσει 1500 στο γιατρο,γυρω στα 500 ευρω στις επισκεψεις του(μου πηρε ακομα και μια μερα πριν με βαλει να γεννησω)και 450 το νοσοκομειο.εδωσα 2500 περιπου σε δημοσιο νοσοκομειο χωρις να το πολυκαταλαβω!!για 10 χρονια τραβιομουν με το βαρθολινειο που τελικα χειρουργησα.το θεμα του γιατρου ειναι πολυ ιδιαιτερο και ειναι ισως και θεμα τυχης.τι να πω?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λες να μαθει να μιλαει απο τωρα 2μηνων;;; χαχαχαχαχ καταλαβα σουργελοοο!!! Κοιταξε αν ειναι να κοιμαται το βραδυ παω κ την φωτογταφιζω απο κοντα.... γιατι ετσι κ αλλιως ειναι λαιμαργη απο φαι καλα παμε....χαχαχχαχαχα

αν την δει θα μιλήσει σου λεωωωω χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Και εγω έχω τρελαθεί σκέφτομαι συνέχεια την στιγμή που θα τον κρατήσω άσε που πλεον ειμαι όλο κλάμα συγκινούμε με τα πάντα.. Έρχεται και για εμάς η πιο όμορφη αγκαλίτσα

Και εγώ ήμουν που ήμουν τώρα κλαίω με το παραμικρό... Τι μας έμεινε; μια καθαρά Δευτέρα ένα Πάσχα μια πρωτομαγιά και τσουπ.. Ήρθαν τα μπομπίνια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Mar.da είπε:

Κι εγω σε δημοσιο γεννησα τα τρια παιδια με τον ιδιο γιατρο.Στις δυο πρωτες ολα μια χαρα,στην τριτη ηταν σα να βιαζοταν στις εξετασεις,αυχενικη,β επιπεδου,ντοπλερ ολες τις εκανε ο ιδιος.καθε μηνα επαιρνε επισκεψη των 50 ευρω και στη γεννα ζητησε 1500 ευρω.με εβαλε να γεννησω 20 μερες νωριτερα οτι το παιδι ηταν μεγαλο και αν επαιρνε κι αλλο βαρος θα δυσκολευομουν.ειχαμε πει να παμε σε μονοκλινο γιατι με το ικα τοτε ηταν λιγα τα χρηματα αλλα δεν ειχαν και μου λεει δωστε κατι στην προισταμενη να σας βρει δικλινο.στη γεννα δυσκολευτηκα πολυ για τριτο παιδι με εκοψε πολυ ο γιατρος και μου εκανε ζημια στο βαρθολινειο.ο ιδιος γιατρος και στο τριτο παιδι ηταν σα να ειχα καποιον αλλο.εν ολιγης ειχα δωσει 1500 στο γιατρο,γυρω στα 500 ευρω στις επισκεψεις του(μου πηρε ακομα και μια μερα πριν με βαλει να γεννησω)και 450 το νοσοκομειο.εδωσα 2500 περιπου σε δημοσιο νοσοκομειο χωρις να το πολυκαταλαβω!!για 10 χρονια τραβιομουν με το βαρθολινειο που τελικα χειρουργησα.το θεμα του γιατρου ειναι πολυ ιδιαιτερο και ειναι ισως και θεμα τυχης.τι να πω?

πωπω τι τράβηξες! του γύρισε ξαφνικά τι να πω... ολα συμβαινουν , για τίποτα δεν είσαι σίγουρος ποτέ  τουλάχιστον προσπαθείς ειναι που θα πέσεις αλλα στις 2 καλά και στην 3η  όλα χάλια τι να πω τι βλάκες υπάρχουν ρε γαμωτο!  Αθήνα ολα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Και εγώ ήμουν που ήμουν τώρα κλαίω με το παραμικρό... Τι μας έμεινε; μια καθαρά Δευτέρα ένα Πάσχα μια πρωτομαγιά και τσουπ.. Ήρθαν τα μπομπίνια..

Χαχαχ μα ναι έτσι λέω κ εγω πάει το φάγαμε αλλα ξέρεις τι λένε ε προς το τέλος είναι που φαίνεται ατελείωτο το διάστημα..  Αστα κλαψιαρα είμαι κ εγω με το παραμικρο. Μα ομως να σου πω θυμαμαι που περιμεναμε μέσα στην αγωνία τα αποτελέσματα και τώρα λέμε για τα κλωτσιδια τους..

Παρεπιπτοντως τωρα για ένα λεπτό είχε καρούμπαλο η κοιλιά δεξιά απο τον αφαλό μια μπαλίτσα έχει γούστο να παθαίνω κ εγω τέτοια κ ένιωσα ένα Μουδιασμα μετά. Ο μικρός εκεί αράζει δεξιά λες να ήταν το σώμα του αλλα αν είναι χέρι ή πόδι το νιώθω το κουνάει αυτό ήταν στάσιμο @ΒαλεντιναΧρηστος τι λες συγνώμη αν σε πριζω δεν το σκεφτομουν καθόλου ούτε έχω επηρεαστεί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mar.da είπε:

Κι εγω σε δημοσιο γεννησα τα τρια παιδια με τον ιδιο γιατρο.Στις δυο πρωτες ολα μια χαρα,στην τριτη ηταν σα να βιαζοταν στις εξετασεις,αυχενικη,β επιπεδου,ντοπλερ ολες τις εκανε ο ιδιος.καθε μηνα επαιρνε επισκεψη των 50 ευρω και στη γεννα ζητησε 1500 ευρω.με εβαλε να γεννησω 20 μερες νωριτερα οτι το παιδι ηταν μεγαλο και αν επαιρνε κι αλλο βαρος θα δυσκολευομουν.ειχαμε πει να παμε σε μονοκλινο γιατι με το ικα τοτε ηταν λιγα τα χρηματα αλλα δεν ειχαν και μου λεει δωστε κατι στην προισταμενη να σας βρει δικλινο.στη γεννα δυσκολευτηκα πολυ για τριτο παιδι με εκοψε πολυ ο γιατρος και μου εκανε ζημια στο βαρθολινειο.ο ιδιος γιατρος και στο τριτο παιδι ηταν σα να ειχα καποιον αλλο.εν ολιγης ειχα δωσει 1500 στο γιατρο,γυρω στα 500 ευρω στις επισκεψεις του(μου πηρε ακομα και μια μερα πριν με βαλει να γεννησω)και 450 το νοσοκομειο.εδωσα 2500 περιπου σε δημοσιο νοσοκομειο χωρις να το πολυκαταλαβω!!για 10 χρονια τραβιομουν με το βαρθολινειο που τελικα χειρουργησα.το θεμα του γιατρου ειναι πολυ ιδιαιτερο και ειναι ισως και θεμα τυχης.τι να πω?

Τι είναι το βαρθολινειο?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Trelopitaki είπε:

πωπω τι τράβηξες! του γύρισε ξαφνικά τι να πω... ολα συμβαινουν , για τίποτα δεν είσαι σίγουρος ποτέ  τουλάχιστον προσπαθείς ειναι που θα πέσεις αλλα στις 2 καλά και στην 3η  όλα χάλια τι να πω τι βλάκες υπάρχουν ρε γαμωτο!  Αθήνα ολα αυτά?

Ναι στο ελενας

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Τι είναι το 

Στο ανοιγμα του κολπου δεξια και αριστερα εχουμε δυο σωληνακια που λεγονται βαρθολινειοι,η δουλεια τους ειναι να λιπαινουν σωστα τον κολπο.εμενα ο γιατρος με εκοψε πολυ για να βγαλει το παιδι το οποιο ειχε ακομα μερες και δεν κατεβενε,οταν με εραψε,στενεψε το ενα σωληνακι με αποτελεσμα να κραταει υγρα και να γινει κυστη και μεσα σε 10 χρονια φλεγμονη που ηταν γυρω στα 6-7 εκατοστα.εγω πονουσα δεν μπορουσα να καθισω και γενικα ταλαιπωρηθηκα ωσπου εκανα χειρουργειο και εγινε μαρσιποποιηση.στην ουσια μου εφτιαξαν νεο σωληνακι.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mar.da είπε:

Ναι στο ελενας

Στο ανοιγμα του κολπου δεξια και αριστερα εχουμε δυο σωληνακια που λεγονται βαρθολινειοι,η δουλεια τους ειναι να λιπαινουν σωστα τον κολπο.εμενα ο γιατρος με εκοψε πολυ για να βγαλει το παιδι το οποιο ειχε ακομα μερες και δεν κατεβενε,οταν με εραψε,στενεψε το ενα σωληνακι με αποτελεσμα να κραταει υγρα και να γινει κυστη και μεσα σε 10 χρονια φλεγμονη που ηταν γυρω στα 6-7 εκατοστα.εγω πονουσα δεν μπορουσα να καθισω και γενικα ταλαιπωρηθηκα ωσπου εκανα χειρουργειο και εγινε μαρσιποποιηση.στην ουσια μου εφτιαξαν νεο σωληνακι.

Μάλιστα κατάλαβα και το κατάλαβες τόσο μετά?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...