Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να ειναι ολα καλα την Παρασκευη..προς το παρον πρεπει να φτιαξω λιγο την ψυχολογια μου γιατι δε θα την παλεψω μεχρι τοτε κ κανω κ κακο στο μωρο! Εν τω μεταξυ το στομαχι μου, δεν εχω ορεξη για φαγητο μπορει κ τα ουτρο να με πειραζουν..

Θετική σκέψη κοριτσάκι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ..μακαρι να ειναι ολα καλα την Παρασκευη..προς το παρον πρεπει να φτιαξω λιγο την ψυχολογια μου γιατι δε θα την παλεψω μεχρι τοτε κ κανω κ κακο στο μωρο! Εν τω μεταξυ το στομαχι μου, δεν εχω ορεξη για φαγητο μπορει κ τα ουτρο να με πειραζουν..

Παντως πολυ συντομα σε ξαναεβαλε αν δεν κανω λαθος θα εισαι 7εβδομαδων; Δεν θα μπορεσει να καταλαβει καποια διαφορα καλυτερα να πηγαινες απο την αλλη εβδομαδα! Βεβαια ο γιατρος σου ξερει καλυτερα την γνωμη μας λεμε απλα εδω μεσα απο προσωπικες εμπειριες....ναι εχω ξανακουσει τα ουτρο κανουν πολλες παρενεργιες υπνηλιες ζαλαδες κ αλλα....προσπαθησε να ηρεμησεις και να φας κατι για να μεγαλωσει το μπεμπακι σου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Jennak83 δεν σε βοηθάει να το συζητάς άλλο στο φόρουμ νομίζω! Το έπαθα και εγώ τις προάλλες και ήταν τα ευεργετικα λόγια της @Beboula25 και φυσικά η δουλειά που με χαλάρωσαν.

Αντίθετα σε σένα νοιώθω ότι η κουβέντα επιτείνει το στρες. Συγκεντρώσου σε ότι σε κάνει να ξεχνιέσαι και αν δεν μπορείς να το ελέγξεις και αν είσαι όντως ράκος πάρε το γιατρό σου, εξήγησε του και ρώτα αν έχει νόημα επίσπευση του ραντεβού.

Σε κάθε περίπτωση ξαναλέω δοκίμασε να αφοσιωθείς σε κάτι άλλο! Ανεργία μήτηρ πάσης κακίας...

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Παντως πολυ συντομα σε ξαναεβαλε αν δεν κανω λαθος θα εισαι 7εβδομαδων; Δεν θα μπορεσει να καταλαβει καποια διαφορα καλυτερα να πηγαινες απο την αλλη εβδομαδα! Βεβαια ο γιατρος σου ξερει καλυτερα την γνωμη μας λεμε απλα εδω μεσα απο προσωπικες εμπειριες....ναι εχω ξανακουσει τα ουτρο κανουν πολλες παρενεργιες υπνηλιες ζαλαδες κ αλλα....προσπαθησε να ηρεμησεις και να φας κατι για να μεγαλωσει το μπεμπακι σου!

Ναι την Πεμπτη θα ειμαι 7..εμενα μονο υπνηλιες δε μου φερνει! Θελω να κοιμηθω κ δε μπορω, ευτυχως ουτε ζαλαδες εχω μονο το στομαχι μου..τρωω με το ζορι! Καλα κανετε κ λετε τη γνωμη σας, γι αυτο ειμαστε εδω και αν δεν ειχα κ σας με τη στηριξη κ τα καλα σας λογια θα ειχα τρελαθει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Jennak83 είπε:

Ναι την Πεμπτη θα ειμαι 7..εμενα μονο υπνηλιες δε μου φερνει! Θελω να κοιμηθω κ δε μπορω, ευτυχως ουτε ζαλαδες εχω μονο το στομαχι μου..τρωω με το ζορι! Καλα κανετε κ λετε τη γνωμη σας, γι αυτο ειμαστε εδω και αν δεν ειχα κ σας με τη στηριξη κ τα καλα σας λογια θα ειχα τρελαθει!

Ολα θα πανε καλα.....μην αγχωνεσαι και στεναχωριεσαι.....Κοιμησου τωρα π μπορεις γιατι αμα γεννησεις δεν θα προλαβαινεις!!!:roll:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@Jennak83 δεν σε βοηθάει να το συζητάς άλλο στο φόρουμ νομίζω! Το έπαθα και εγώ τις προάλλες και ήταν τα ευεργετικα λόγια της @Beboula25 και φυσικά η δουλειά που με χαλάρωσαν.

Αντίθετα σε σένα νοιώθω ότι η κουβέντα επιτείνει το στρες. Συγκεντρώσου σε ότι σε κάνει να ξεχνιέσαι και αν δεν μπορείς να το ελέγξεις και αν είσαι όντως ράκος πάρε το γιατρό σου, εξήγησε του και ρώτα αν έχει νόημα επίσπευση του ραντεβού.

Σε κάθε περίπτωση ξαναλέω δοκίμασε να αφοσιωθείς σε κάτι άλλο! Ανεργία μήτηρ πάσης κακίας...

Προς το παρον αδεια 10 μερες απο δουλεια! Που οντως ξεφευγεις καπως..θα βαλω κανα τραγουδακι να ξεχαστω μου φαινεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Trelopitaki και εγώ αγόρι! ΧΑΜΟΣ!

@Jennak83 Μου κάνει εντυπωση που σε ξαναειδε τόσο σύντομα. Το ζήτησες εσύ? Δεν έχω αλήθεια εμπειρία αλλά εμένα με είδε μια φορά να δούμε ότι είναι ενδομήτριο το μωράκι, 10 μερες μετά να βρούμε καρδούλα και αφού τη βρήκαμε 20 μερες μετά που το μωράκι είχε αλλαγή  να δείξει.

Φίλη σε μυστηριώδη χώρα της βόρειας Ευρώπης το βρήκε εντυπωσιακό ακόμα και αυτό γιατί εκεί πάνε 9η -10η μια φορά και τις ξαναβλεπει γιατρός στην αυχενική.

Επίσης με εντυπωσιάζει που έχετε ήδη υπερηχογραφική ΠΗΤ και όχι ημερολογιακή. Μιλάμε η διαφορά από 5η σε 6η εβδομάδα είναι 2 χιλιοστά. Σε καθε περίπτωση βρήκε το μωράκι μεγαλύτερο ανεξαρτήτως παλμών;

Θα κλείσω όμως λέγοντας ότι ο γιατρός σου ΣΊΓΟΥΡΑ ξέρει καλύτερα!!!Πρέπει να τον εμπιστευτείς ή να τον αλλάξεις γιατί δεν περνάνε οι μήνες αλλιώς. Ίσως κάτι να μην του άρεσε και σε προετοιμάζει ψυχολογικά, ίσως και να μην είναι τίποτα και όταν σε ξαναδεί να είναι όλα καλά. Γυναικολόγος είναι όχι ψυχολόγος δυστυχώς. Εγώ έχασα τη μισή μου ζωή στην αυχενική που ήθελε να κάνει ο εμβρυολογος πλακιτσα για το φύλο και άρχισε τα ωχ ωχ.

Ότι και να συμβαίνει προσευχήσου εκεί που πιστεύεις, πάρε το φιλισιν σου και προσπαθησε να ξεχαστείς γιατί κάτι άλλο δεν υπάρχει να κάνεις....

 

Kpp83 από τα 10 τα 8 είναι αγοράκια χάχα! Στα μπλε όλα! Αντε με το καλο γλυκιά μου! Πόσο είσαι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου, χθες πηγα στο γιατρο για υπερυχο ημουν βαση υπεευχου 6 εβδ. +4, το προβλημα ειναι οτι ενω το μωρο ειχε μεγαλωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα που ημουν 5+5  αλλα δυστυχως οι παλμοι ειναι στασιμοι στους 102. Τον ειδα προβληματιστηκε πολυ ο γιατρος, εν τω μεταξυ σκεφτομαι οτι παλι δε θα τα καταφερω..πριν 3 μηνες απεβαλλα αλλα ηταν στην πολυ αρχη, δεν ειχα δει κατι. Εν τω μεταξυ το στηθος μου ξεπρηστηκε μου φαινεται..μου ειπε να παω Παρασκευη ξανα κ ως τοτε ξαπλα..

@Jennak83ολα καλα θα πανε θα δεις!!το στηθος ετσι ειναι στην αρχη.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλή σ ΠΕΡ! Έχω ερώτηση να σας θέσω, σε 2 εβδομάδες που θα με ξαναδεί ο γιατρός μου (θα είμαι ακριβώς στην έναρξη της 36ης) είπε ότι θα με εξετάσει κολπικά.

 

Είχε καμία σας σε παρόμοια εβδομάδα εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , melanouri είπε:

Κορίτσια, καλή σ ΠΕΡ! Έχω ερώτηση να σας θέσω, σε 2 εβδομάδες που θα με ξαναδεί ο γιατρός μου (θα είμαι ακριβώς στην έναρξη της 36ης) είπε ότι θα με εξετάσει κολπικά.

 

Είχε καμία σας σε παρόμοια εβδομάδα εμπειρία? 

 Εμενα με εξεταζαν απο την 34η απο κατω αφου νοσηλευομουν στο νοσοκομειο αλλα λογω συσπασεων κοντυνε ο τραχηλος συνεχως και ηθελαν να βλεπουν αν ειχε εξαλειψη ή διαστολη....π οντως ειχε εξαλειψει σχεδον 70% απο τελος 35ης...αν δεν υπαρχει καποιο προβλημμα θεωρω ειναι νωρις....μπορει να προκληθει τοκετος αν γινει καποια αγαρμπη κινηση! Εκτος αν υπαρχει θεμα σαν εμενα κ ειναι απαραιτητη π δεν μπορει να αποφθευχθει....παντως οσες φορες με ειδαν(κ ηταν πολλες μπορει και 30φορες)απο την 34η μεχρι τελους ποτε δεν εγινε κατι...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@melanouriΕχω την εντυπωση οτι τον κοιταν αργοτερα στην 37η κ μετα

Ολα να πανε καλα με το καλο το μωρακι σου!!!

πρίν από 1 λεπτό , Trelopitaki είπε:

ΕΣΣΟ? τι είναι αυτό? :shock:

Χαχα σειρα στον στρατο καθε φουρνια π μπαινει ειναι διαφορετικη εσσο!:lol::lol::lol:

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 Εμενα με εξεταζαν απο την 34η απο κατω αφου νοσηλευομουν στο νοσοκομειο αλλα λογω συσπασεων κοντυνε ο τραχηλος συνεχως και ηθελαν να βλεπουν αν ειχε εξαλειψη ή διαστολη....π οντως ειχε εξαλειψει σχεδον 70% απο τελος 35ης...αν δεν υπαρχει καποιο προβλημμα θεωρω ειναι νωρις....μπορει να προκληθει τοκετος αν γινει καποια αγαρμπη κινηση! Εκτος αν υπαρχει θεμα σαν εμενα κ ειναι απαραιτητη π δεν μπορει να αποφθευχθει....παντως οσες φορες με ειδαν(κ ηταν πολλες μπορει και 30φορες)απο την 34η μεχρι τελους ποτε δεν εγινε κατι...

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει προκύψει κ; ποιο πρόβλημα, απλά η μπέμπα έχει κατέβει πολύ χαμηλά και στριμωχνεται. Συν του ότι εδώ και 2 βδομάδες ανά 3ημερο έχω 1-2 συσπάσεις τα βράδια συνήθως, οι οποίες βέβαια περνούν. 

Φαντάζομαι δεν θέλει να προκαλέσει τοκετό ο γιατρός από την 36η εβδομάδα, ίσως θέλει να δει πόσο χαμηλά είναι το μωρό μου? 

Βέβαια, από βάρος καλά πάμε... Εννοώ και να γεννηθεί στην 36. Τώρα είναι ήδη 2200γραμμ. στην έναρξη της 34ης εβδομάδας. Κι έχει πάρα πολύ μακριά πόδια, η άτιμη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@melanouriΕχω την εντυπωση οτι τον κοιταν αργοτερα στην 37η κ μετα

Ολα να πανε καλα με το καλο το μωρακι σου!!!

Χαχα σειρα στον στρατο καθε φουρνια π μπαινει ειναι διαφορετικη εσσο!:lol::lol::lol:

Αααα Χαχαχα πρέπει να τα μάθω αυτά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...