Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Trelopitaki είπε:

χαχαχα ωχ καταλαβα με το χρονόμετρο! καλα δεν ειναι και ωραίο να κοιμαται ολη μερα μωρε ειχα ετσι το ανιψακι μου! λες και του βγαζεις τις μπαταρίες ητανε τα ματια του αργησα να τα δω χαχα

ευχομαι να πανε ολα καλα! εγω ειμαι ετσι καθε φορα που εχω γιατρο! σε ποια εβδομάδα είσαι?

Κ πριν π ειπες οτι δεν θα θες να το αφηνεις απο την αγγαλια σου θυμηθηκα το 2ο βραδυ απο τα 3 π εμεινα στο νοσοκομειο οταν γεννησα κοιμηθηκα ολο το βραδυ με το μωρο στην αγγαλια μ δεν τ εβαλα ουτε λεπτο διπλα στο πυρεξακι....κ η μαμα μ διπλα δεν εκλεισε ματι γιατι την κρατουσα με το ενα χερι στο ενα χερι κ φοβοταν μην μ πεσει!! Πωωωω τι μ θυμησεςς!!!

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσια μου σας καλημεροκαλησπεριζω ...αυριο εχω γιατρό αναπημονω κ ταυτοχρονα τρεμω απτον φοβο μου κ κανω σωρο σκεψεις!!παρταρετε βλεπω με σιδηρο κ ασβεστιο εμενα δεν μου χει γραψει κατι ακομα λογικα απο αυριο..

Εμενα στην αυχενικη μ τα ειχε γραψει....αυχενικη εχεις αυριο;;;; ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαιιι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε??Να σας ρωτήσω κάτι μήπως τυχόν και το γνωρίζετε!Είμαι 11 κ 2 σήμερα κ νιώθω σαν να ασκείται μια πίεση μέσα στον κόλπο. Το έχετε νιώσει?Μήπως ανοίγουν τα κόκκαλα και είναι αντανακλαστικος πόνος αυτό που νιώθω? Γενικότερα όποτε αλλάζω εβδομάδα εμφανίζεται κ κάτι καινούριο.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ πριν π ειπες οτι δεν θα θες να το αφηνεις απο την αγγαλια σου θυμηθηκα το 2ο βραδυ απο τα 3 π εμεινα στο νοσοκομειο οταν γεννησα κοιμηθηκα ολο το βραδυ με το μωρο στην αγγαλια μ δεν τ εβαλα ουτε λεπτο διπλα στο πυρεξακι....κ η μαμα μ διπλα δεν εκλεισε ματι γιατι την κρατουσα με το ενα χερι στο ενα χερι κ φοβοταν μην μ πεσει!! Πωωωω τι μ θυμησεςς!!!

Εμενα στην αυχενικη μ τα ειχε γραψει....αυχενικη εχεις αυριο;;;; ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαιιι!!!

χαχα στο πυρεξακι!!! είδες τι ωραιες αναμνήσεις ανυπομωνω να τις ζήσω προς το παρον μονο τις σκεφτομαι και κανω τον σταυρό μου να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε??Να σας ρωτήσω κάτι μήπως τυχόν και το γνωρίζετε!Είμαι 11 κ 2 σήμερα κ νιώθω σαν να ασκείται μια πίεση μέσα στον κόλπο. Το έχετε νιώσει?Μήπως ανοίγουν τα κόκκαλα και είναι αντανακλαστικος πόνος αυτό που νιώθω? Γενικότερα όποτε αλλάζω εβδομάδα εμφανίζεται κ κάτι καινούριο.

Όπως το είπες κάθε φορά θα ανακαλύπτεις κάτι καινούριο. Φυσικά αλλάζουν όλα όσο μεγαλώνει το έμβρυο χρειάζεται χώρο και όλα μέσα μας προσαρμόζονται ανάλογα. Να δεις σε λίγους μηνες που θα σου φεύγουν από τις κλωτσιτσες εκεί χαμηλά Χαχαχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όπως το είπες κάθε φορά θα ανακαλύπτεις κάτι καινούριο. Φυσικά αλλάζουν όλα όσο μεγαλώνει το έμβρυο χρειάζεται χώρο και όλα μέσα μας προσαρμόζονται ανάλογα. Να δεις σε λίγους μηνες που θα σου φεύγουν από τις κλωτσιτσες εκεί χαμηλά Χαχαχ 

Όντως σε αυτό κοριτσάκι μου έχεις δίκιο! Θυμάμαι την ίδια ενόχληση την είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αλλά εμφανίστηκε κάπου στις 17 εβδομάδες, τώρα εμφανίστηκε πιο νωρίς.Και εξαναφανιστηκε τότε από μόνη της, νομίζω δεν πρέπει να ανησυχώ γιατί την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε με τον γιατρό κ τον τράχηλο κ όλα ήταν μια χαρά.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα στο 35 εφτασε μονο με την μεταγγιση π μ εκαναν στο νοσοκομειο οταν νοσηλευομουν για τις συσπασεις...

 

Ετσι θ τα περναμε και μετα την γεννα χαχαχαχ!!! Στην αρχη ετσι ειναι δεν θες να το αφησεις απο την αγγαλια σ λεπτο! Κοιμουνται κ πολυυυ στην αρχη!!!! μετα το αφηνεις λιγο πας κανεις μια δουλεια μετα το αφηνεις λιγο περισσοτερο κανεις δυο δουλειες..αλλιως δεν γινεται το σπιτι ειναι π ειναι χαος...αλλα εχω ακουσει κ για μωρα π κοιμουνται ολη μερα κ εχουν την ευχερια να κανουν καμια δουλεια!!!η δικια μ μερα δεν κοιμαται λεπτο οταν την ξεγελαω κανα 15λεπτο π γλαρωνει τρεχω να κανω οτι προλαβαινω! Ασεεεεε

Πόσο σου είχε πέσει βρε κορίτσι;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πόσο σου είχε πέσει βρε κορίτσι;

24 π ειχα μ ειχαν πει αν πεσει 2μοναδες θ μπεις για μεταγγιση αρα για να μ κανανε δεν θα ειχε φτασει 22; δεν ξερω οταν τους ρωτουσα να μαθω μ λεγαν:εε ειναι χαμηλος ο αιματοκριτης κ η αιμοσφαιρινη μαζι!!!

 

πρίν από 23 λεπτά , Trelopitaki είπε:

χαχα στο πυρεξακι!!! είδες τι ωραιες αναμνήσεις ανυπομωνω να τις ζήσω προς το παρον μονο τις σκεφτομαι και κανω τον σταυρό μου να πανε ολα καλα!

Ολα θα πανε τελειαα μην αγχωνεσαι...πρωτο σου παιδακι;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Trelopitaki είπε:

17 ωραια! τι σε αγχώνει? σου έχει πει για κάποιο πρόβλημα? 

Οχι στην αυχενιλη ειπε ολα τελεια...μονη μου αγχωνομαι!!

πρίν από 33 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ πριν π ειπες οτι δεν θα θες να το αφηνεις απο την αγγαλια σου θυμηθηκα το 2ο βραδυ απο τα 3 π εμεινα στο νοσοκομειο οταν γεννησα κοιμηθηκα ολο το βραδυ με το μωρο στην αγγαλια μ δεν τ εβαλα ουτε λεπτο διπλα στο πυρεξακι....κ η μαμα μ διπλα δεν εκλεισε ματι γιατι την κρατουσα με το ενα χερι στο ενα χερι κ φοβοταν μην μ πεσει!! Πωωωω τι μ θυμησεςς!!!

Εμενα στην αυχενικη μ τα ειχε γραψει....αυχενικη εχεις αυριο;;;; ολα καλα θα πανε μην ανχωνεσαιιι!!!

Την εκανα την αυχενικη 10/1 αλλα δεν γραψε κατι

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Οχι στην αυχενιλη ειπε ολα τελεια...μονη μου αγχωνομαι!!

ααα χαχαχα εμ πες το κορίτσι μου οτι είσαι δικιά μου! αγχωνόμαστε προκαταβολικά χαχα δε μπορώ να σου πω τίποτα τα ίδια κάνω κι εγώ! τέλεια η αυχενική κι εγώ ακομα το αγχος μου! απλά πρόσεχε να το εχεις καπως υπο έλεγχο εγω ειμαι και μονη μου ολη μερα και γυρίζει το μυαλό μου σε βλαμμενες σκεψεις!

απο τότε που τον καταλαβαινω να κλοτσάει εχω καπως ηρεμήσει

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Trelopitaki είπε:

ααα χαχαχα εμ πες το κορίτσι μου οτι είσαι δικιά μου! αγχωνόμαστε προκαταβολικά χαχα δε μπορώ να σου πω τίποτα τα ίδια κάνω κι εγώ! τέλεια η αυχενική κι εγώ ακομα το αγχος μου! απλά πρόσεχε να το εχεις καπως υπο έλεγχο εγω ειμαι και μονη μου ολη μερα και γυρίζει το μυαλό μου σε βλαμμενες σκεψεις!

απο τότε που τον καταλαβαινω να κλοτσάει εχω καπως ηρεμήσει

 

Ασταααα εμενα να δεις ημουν π ημουν φαντασιοπληκτη τωρα να δεις!!!σε ποια βδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happysmile είπε:

Ασταααα εμενα να δεις ημουν π ημουν φαντασιοπληκτη τωρα να δεις!!!σε ποια βδομαδα εισαι?

χαχαχ απο φαντασια σου γραφω δεκα τραγικα σεναρια σε 10 λεπτα :cool: ειμαι στην 26η!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι 14w+2d.Έχω κάνει Αυχενική και papp-a.Σήμερα είχαμε υπέρηχο.Το μωράκι μας εχει 160 παλμούς και βάρος 100γρ.Οι πιο έμπειρες τι λέτε?Ο γιατρός μου είπε είναι τέλειες οι μετρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

χαχαχ απο φαντασια σου γραφω δεκα τραγικα σεναρια σε 10 λεπτα :cool: ειμαι στην 26η!

Καπου τωρα δεν ειναι να κανεις β επιπεδου;;:wink: ή εκανες;;

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Οχι στην αυχενιλη ειπε ολα τελεια...μονη μου αγχωνομαι!!

Την εκανα την αυχενικη 10/1 αλλα δεν γραψε κατι

Ο καθε γιατρος για τα φαρμακα κρινει διαφορετικα!!! Αλλοι τα ξεκινανε πιο νωρις αλλοι πιο αργα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Χτες μπήκα στην 19η εβδομάδα. Αλλά ακόμη δεν νομίζω ότι τον έχω νιώσει τον μικρούλη μας. Νιώθω που και που όταν είμαι ξαπλωμένη σαν να σκάει ένα ποπ Κορν μέσα στην κοιλιά μου ευθεία κάτω από τον αφαλό. Αλλά ούτε φτερουγισματα, ούτε γουργουρισματα ούτε πεταλούδες που λένε άλλες κοπέλες.Εσείς τα έχετε νιώσει τα μωρακια σας; Έχω ΠΗΤ 10/7. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...