Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καπου τωρα δεν ειναι να κανεις β επιπεδου;;:wink: ή εκανες;;

την εκανα ολα καλα μονο που βρηκανε το λεγομενο μπαλακι του γκολφ στη καρδουλα του το οποιο ομως λενε οτι αν ειναι καλη η αυχενικη δεν συντρεχει λογος ανησυχιας... βεβαια εγω τρελαθηκα δυο μερες κλαμα αστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Trelopitaki είπε:

χαχαχ απο φαντασια σου γραφω δεκα τραγικα σεναρια σε 10 λεπτα :cool: ειμαι στην 26η!

Πωωω τι καλα....εγω τωρα κατι ξεκινησα να ψιλοκαταλαβαινω μεσα στην κοιλια κ βεβαια οχι καθημερινα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Trelopitaki είπε:

την εκανα ολα καλα μονο που βρηκανε το λεγομενο μπαλακι του γκολφ στη καρδουλα του το οποιο ομως λενε οτι αν ειναι καλη η αυχενικη δεν συντρεχει λογος ανησυχιας... βεβαια εγω τρελαθηκα δυο μερες κλαμα αστα!

Χαχαχχαχα Κ εμενα ειχε η μικρη μετα απο ενα μηνα στον υπερηχο στον γιατρο μ ειχε ηδη εξαφανιστει!!! Αλλιως μ ειχαν πει φευγει μεχρι την γεννα!! Δεν ειναι τπτ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι 14w+2d.Έχω κάνει Αυχενική και papp-a.Σήμερα είχαμε υπέρηχο.Το μωράκι μας εχει 160 παλμούς και βάρος 100γρ.Οι πιο έμπειρες τι λέτε?Ο γιατρός μου είπε είναι τέλειες οι μετρήσεις!

Κοριτσάκι έχεις; Το βάρος υπολογίζετε από έναν τύπο βάση της διαμέτρου της κοιλιάς του και του κεφαλιού του. Νομίζω καλό είναι όμως. Εμας στην 17η εβδ. ήταν 270γρ και 155 παλμούς. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happysmile είπε:

Πωωω τι καλα....εγω τωρα κατι ξεκινησα να ψιλοκαταλαβαινω μεσα στην κοιλια κ βεβαια οχι καθημερινα..

εγώ αργησα κιολας γτ εχω μπρόσθιο πλακουντα και λειτουργούσε σα μαξιλαράκι! 

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχαχα Κ εμενα ειχε η μικρη μετα απο ενα μηνα στον υπερηχο στον γιατρο μ ειχε ηδη εξαφανιστει!!! Αλλιως μ ειχαν πει φευγει μεχρι την γεννα!! Δεν ειναι τπτ

εμένα ακομα δεν εχει φύγει! υπάρχει περίπτωση να μείνει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Anna17 είπε:

Κοριτσάκι έχεις; Το βάρος υπολογίζετε από έναν τύπο βάση της διαμέτρου της κοιλιάς του και του κεφαλιού του. Νομίζω καλό είναι όμως. Εμας στην 17η εβδ. ήταν 270γρ και 155 παλμούς. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.Δεν έχουμε δει φύλο.Είναι καλά τα 100γρ. για 14η εβδομάδα;

Με το καλό το μωράκι σου!Εσύ το ξέρεις το φύλο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι 14w+2d.Έχω κάνει Αυχενική και papp-a.Σήμερα είχαμε υπέρηχο.Το μωράκι μας εχει 160 παλμούς και βάρος 100γρ.Οι πιο έμπειρες τι λέτε?Ο γιατρός μου είπε είναι τέλειες οι μετρήσεις!

Οπως σ ειπε ο γιατρος μια χαρα οι μετρησεις η δικια μας15κ4 ηταν 152γρ! Σφυγμοι παντα ηταν κοντα στους 180-200!!!

πρίν από 3 λεπτά , Trelopitaki είπε:

εγώ αργησα κιολας γτ εχω μπρόσθιο πλακουντα και λειτουργούσε σα μαξιλαράκι! 

εμένα ακομα δεν εχει φύγει! υπάρχει περίπτωση να μείνει?

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση θα φυγει....ετσι μ ειχαν πει!!! Μην βγαζεις προβλημματα εκει π δεν υπαρχουν!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οπως σ ειπε ο γιατρος μια χαρα οι μετρησεις η δικια μας15κ4 ηταν 152γρ! Σφυγμοι παντα ηταν κοντα στους 180-200!!!

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση θα φυγει....ετσι μ ειχαν πει!!! Μην βγαζεις προβλημματα εκει π δεν υπαρχουν!!!

πάλι καλά! νιώθω καλύτερα!  :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οπως σ ειπε ο γιατρος μια χαρα οι μετρησεις η δικια μας15κ4 ηταν 152γρ! Σφυγμοι παντα ηταν κοντα στους 180-200!!!

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση θα φυγει....ετσι μ ειχαν πει!!! Μην βγαζεις προβλημματα εκει π δεν υπαρχουν!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! Επομένως και το βάρος και οι παλμοί του μωρου μας είναι φυσιολογικοί,σωστα;Πόσο βάρος παίρνουν τα μωράκια μας σε αυτές τις εβδομάδες;

Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! Πόσο βάρος παίρνουν τα μωράκια μας σε αυτές τις εβδομάδες;

Με το καλό το μωράκι σου!

Γεννησα ηδη κοπελα μ ειναι σχεδον 2μηνων! Αλλα απο οσο ξερω περνουν περιπου 50γρ την εβδομαδα εμενα ετσι επερνε 50-60την εβδομαδα αργοτερα θα περνει πιο πολυυυ!!! Με το καλο το μπεμπακι σου!

 

πρίν από 11 λεπτά , Trelopitaki είπε:

πάλι καλά! νιώθω καλύτερα!  :)

Ετσι μπραβοο!!! Να σ πω κατι απο προσωπικη μ εμπειρια;;; Να μην σκεφτεσαι τι μπορεις να παθεις εγω στην εγκυμοσυνη οτι σκεφτομουν οτι μπορω να παθω το επαθα!!! Ειπα στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο πρωτα ο Θεος δεν θα σκεφτομαι τπτ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα ηδη κοπελα μ ειναι σχεδον 2μηνων! Αλλα απο οσο ξερω περνουν περιπου 50γρ την εβδομαδα εμενα ετσι επερνε 50-60την εβδομαδα αργοτερα θα περνει πιο πολυυυ!!! Με το καλο το μπεμπακι σου!

 

Ετσι μπραβοο!!! Να σ πω κατι απο προσωπικη μ εμπειρια;;; Να μην σκεφτεσαι τι μπορεις να παθεις εγω στην εγκυμοσυνη οτι σκεφτομουν οτι μπορω να παθω το επαθα!!! Ειπα στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο πρωτα ο Θεος δεν θα σκεφτομαι τπτ!!!

προσπαθώ πραγματικά και ξέρω πως οτι φοβάσαι αυτο παθαίνεις ... αλλά ειναι τόσο μεγάλη η λαχτάρα σου για το παιδάκι που φοβάσαι μη πάει κατι στραβα και ολα αυτα μαζι ειναι φαυλος κυκλος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα θα αποκτήσουμε και εμείς το 1ο μας μωράκι το Μάιο του 19 και είναι κοριτσάκι, τώρα ξεκίνησα να ασχολούμαι και εγω με το forum σιγά σιγά και μ'αρέσει αρκετά.

Με το καλό τα μωράκια σας...!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γεννησα ηδη κοπελα μ ειναι σχεδον 2μηνων! Αλλα απο οσο ξερω περνουν περιπου 50γρ την εβδομαδα εμενα ετσι επερνε 50-60την εβδομαδα αργοτερα θα περνει πιο πολυυυ!!! Με το καλο το μπεμπακι σου!

 

Ετσι μπραβοο!!! Να σ πω κατι απο προσωπικη μ εμπειρια;;; Να μην σκεφτεσαι τι μπορεις να παθεις εγω στην εγκυμοσυνη οτι σκεφτομουν οτι μπορω να παθω το επαθα!!! Ειπα στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο πρωτα ο Θεος δεν θα σκεφτομαι τπτ!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου το μωράκι σου!Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,να είσαι καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Trelopitaki είπε:

προσπαθώ πραγματικά και ξέρω πως οτι φοβάσαι αυτο παθαίνεις ... αλλά ειναι τόσο μεγάλη η λαχτάρα σου για το παιδάκι που φοβάσαι μη πάει κατι στραβα και ολα αυτα μαζι ειναι φαυλος κυκλος

Ξεκινησες με αγορες;;; εγω θυμαμαι μετα την β (22η εβδομαδα) ξεκινησα με τις αγορες μονο κ μονο για να αισθανομαι πως καθε μερα ερχομαι πιο κοντα της!!! Που πιο αγχωτικος ανθρωπος δεν υπαρχει!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ξεκινησες με αγορες;;; εγω θυμαμαι μετα την β (22η εβδομαδα) ξεκινησα με τις αγορες μονο κ μονο για να αισθανομαι πως καθε μερα ερχομαι πιο κοντα της!!! Που πιο αγχωτικος ανθρωπος δεν υπαρχει!!! 

Αχ ναιιιιι! Το ίδιο έκανα κι εγώ για να σκέφτομαι ότι πλησιάζει! Τα έχω πάρει σχεδόν όλα φαντάσου χάχα και πάλι τα κοιτάζω και λέω κι αν γίνει κάτι?... Σσσσσκατα στα μούτρα μου ούτε με ψυχίατρο δε χαλαρώνω εγώ! Μόνο όταν το πάρω στην αγκαλιά μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...