Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , melanouri είπε:

Όχι, ανησυχώ μήπως γεννήσω, με έχει πιάσει ένα άγχος να το πω?! 

Έκανα 4 ενέσεις κορτιζόνης πριν 5 μέρες για τους πνεύμονες της μπέμπας, επειδή είμαι 34η εβδομάδα και είναι μακροσωμη πολύ και στριμωχνεται κι έχει ήδη κατέβει χαμηλά και για προληπτικούς λόγους χρειάστηκε. 

Βέβαια, ο γιατρός απέκλεισε πρόωρο τοκετό... 

Στις 36 εβδομάδες, θα μου πεις, δεν θεωρείται πρόωρος, ε?! 

Όσο πλησιάζει ο καιρός, τόσο ανησυχώ για όλα! 

Η έξαρση φτάνει έως τέλος Μαρτίου... Σε καμία περίπτωση δεν πέρασε! 

Χαχαχα ρε θα τρελαθω ειλικρινά :lol: Καταρχήν μην παρεξηγήσεις το λέω με όλη την καλή διάθεση και φυσικά κάνω χαβαλέ! Σχολιάζω το γεγονός που λέει ο γιατρος πως δεν υπάρχει κίνδυνος αλλα εσυ εκεί φοβάσαι κ αναρωτιέσαι. Κοιτα για να μην στο παίξω ατρόμητη κ εγω έχω έγνοια και καποιες φοβίες είναι λογικό γιατί θελουμε να πάνε όλα καλα. Απλά να μην γινόμαστε ψυχαναγκαστικές καταλαβες πως το λέω; Στην φάση που είσαι είστε μια χαρά και οι δυο πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα ρε θα τρελαθω ειλικρινά :lol: Καταρχήν μην παρεξηγήσεις το λέω με όλη την καλή διάθεση και φυσικά κάνω χαβαλέ! Σχολιάζω το γεγονός που λέει ο γιατρος πως δεν υπάρχει κίνδυνος αλλα εσυ εκεί φοβάσαι κ αναρωτιέσαι. Κοιτα για να μην στο παίξω ατρόμητη κ εγω έχω έγνοια και καποιες φοβίες είναι λογικό γιατί θελουμε να πάνε όλα καλα. Απλά να μην γινόμαστε ψυχαναγκαστικές καταλαβες πως το λέω; Στην φάση που είσαι είστε μια χαρά και οι δυο πιστεύω 

Λες?!,

Αρχή της 34ης εβδομάδας ήταν 2.200kg η μπέμπα, κατά προσέγγιση τουλάχιστον γτ πλέον στριμωγμένη, είναι όλα στο περίπου. 

Καλά είναι? 

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα ρε θα τρελαθω ειλικρινά :lol: Καταρχήν μην παρεξηγήσεις το λέω με όλη την καλή διάθεση και φυσικά κάνω χαβαλέ! Σχολιάζω το γεγονός που λέει ο γιατρος πως δεν υπάρχει κίνδυνος αλλα εσυ εκεί φοβάσαι κ αναρωτιέσαι. Κοιτα για να μην στο παίξω ατρόμητη κ εγω έχω έγνοια και καποιες φοβίες είναι λογικό γιατί θελουμε να πάνε όλα καλα. Απλά να μην γινόμαστε ψυχαναγκαστικές καταλαβες πως το λέω; Στην φάση που είσαι είστε μια χαρά και οι δυο πιστεύω 

Οι ενέσεις κορτιζόνης με άγχωσαν, αλλιώς μια χαρά τα πήγαινα ψυχολογικά έως τώρα, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , melanouri είπε:

Όχι, ανησυχώ μήπως γεννήσω, με έχει πιάσει ένα άγχος να το πω?! 

Έκανα 4 ενέσεις κορτιζόνης πριν 5 μέρες για τους πνεύμονες της μπέμπας, επειδή είμαι 34η εβδομάδα και είναι μακροσωμη πολύ και στριμωχνεται κι έχει ήδη κατέβει χαμηλά και για προληπτικούς λόγους χρειάστηκε. 

Βέβαια, ο γιατρός απέκλεισε πρόωρο τοκετό... 

Στις 36 εβδομάδες, θα μου πεις, δεν θεωρείται πρόωρος, ε?! 

Όσο πλησιάζει ο καιρός, τόσο ανησυχώ για όλα! 

Η έξαρση φτάνει έως τέλος Μαρτίου... Σε καμία περίπτωση δεν πέρασε! 

 Μεχρι Απρίλιο ακουσα...απλα λεω δεν το εκανα απο Οκτώβρη π επρεπε κ τώρα για δυο μηνες π εμειναν να το κανω....μεχρι κ μασκα σκεφτηκα να φοραω αλλα λεω μην  παρεξηγηθούμε χαχαχα η τρελη με τη μασκα στη δουλεια...εκλεισα ραντεβου με τη γιατρο μ καλου κακου δευτερα να δω τι θα μ πει γτ δεν μ το ανεφερε ποτε αυτη στο νοσομομειο μ ειπαν απλα να τ κανω....αλλα απ αθτο το σταδιο μ ειπαν να κανω αυτο π προφυλάσσει κ το μωρο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ria@90 είπε:

Μενω εξωτερικο κ εδω ειναι νε μεν προαιρετικό αλλα ολοι σ λενε να το κανεις γνκ θελουν να ναι πολυ safe σε ολα τους...απλα διαβασα πως μπορει να επειρασει το μωρο μελλοντικά..κ γνκ δεν παιρνω ουτε ντεπον π λεει ο λογος...ειμαι τελειως κατα των φαρμάκων απλα δεν ξερω αν κανω καλο π ειμαι τοοοσο επιφυλακτική...

Ναι περα απ το εμβόλιο της γρίπης κ εδω κανουν ενα ακομη εμβολιο μετα απο καποια εβδομαδα η οποια ειναι για το μωρο καθαρά για  να μην αρρωστήσει οπως λες μ προτειναν να κανω κ αυτο...μενω εξω κ εδω ολοι το συστήνουν ρε συ....απλα οπως ειπα ειμαι λιγοο με τα φαρμακα εχω κακη σχεση...κ λεω τωρα 2 μηνες εμειναν η έξαρση εχει περασει σχεδον...κ δεν ξερω ν αξιζει η οχι να τι κανω...

Σε ποιο μέρος είσαι ; Ρε αγαπη δεν ξέρω δεν μου αρέσει να επιμένω για την άποψη μου ή να την περνάω ως την σωστή γιατί δεν ξέρω αν ειναι κιολας. Σαν φιλη αν θες να σου πω από όσο έχω συζητήσει για τα εμβόλια αυτά τα οποια περιέχουν ανενεργούς ιούς εξουδετερωμενους οποτε δεν υπάρχει φοβος για το έμβρυο που λες. Ουσιαστικά λειτουργει το ανοσοποιητικό σου σύστημα ενάντια του μικρόβιο. Η έξαρση δεν ξέρεις ποτε θα σταματήσει και ποτε θα ξανά αρχίσει γτ μην ξεχνάμε πως και την άνοιξη υπάρχουν διαφορα τέτοια κρούσματα. Για το άλλο εμβόλιο δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο για τον κοκκυτη όπου θα ρωτήσω κ εγω για να το κάνω γτ από όσο ξέρω γίνεται από το τελευταίο τρίμηνο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Μην ανυσηχεις αν ηταν κατι σιγουρα θα σου ελεγε να σε δει χαλαρωσε γιατι κ απο το ανχος γινεται χειροτερο να ξερεις παντως οταν θα ερθει η ωρα που σου ευχομαι να αργησει θα σου κόβεται η ανασα απο τον πονο δε θα τις αντεχεις τις συσπασεις ειδικα οταν σε χτυπαει στη μεση τουλαχιστον ετσι το ενιωθα εγω που γενικα αντεχω τον πονο 

Την εμπιστεύομαι την γιατρό Μ και σε ότι έχει πει έχει πέσει μέσα μέχρι στιγμής..όχι σίγουρα δεν έχω τέτοιους πόνους..σε ευχαριστώ Βάσω μου

1 hour ago, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα στο νοσοκομειο για να ειμαι σιγουρη!!Πολυ χαλαρη την βλεπω τη γιατρο με ολα αυτα που μας λες!!Αλλα οκ αυτη ξερει και εχει την ευθυνη.

Της έχω τυφλή εμπιστοσύνη.. εκείνη είναι ο λόγος που έχει κρατηθεί τόσο ο μπέμπης..αν δω ότι γίνομαι χειρότερα σίγουρα θα πάω να με δει

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , melanouri είπε:

Ξέρει ο γιατρός! Ξάπλωσε να ξεκουραστείς, πάρε κανένα μαγνήσιο και θα περάσουν, φαντάζομαι... 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πριν 2 μήνες να το κάνω, αλλά ρωτώντας κι αλλού, με απέτρεψαν, και μου είπαν να το κάνει ο σύζυγος! Βέβαια, εγώ έλειπα με άδεια από τη δουλειά οπότε δεν κινδυνευα...

Προτείνω, αρχικά, να το κάνει ο σύζυγός σου, και αν συνεχίσεις να δουλεύεις, ναι, να το κάνεις κι εσύ ... 

Ο ιός είναι σχεδόν ανενεργός, δεν σου προκαλεί ασθένεια, το πολύ μετά από 2 βδομάδες να περάσεις ένα πολύ ελαφρυ κρύωμα. 

Αν δεν δούλευες, θα σου έλεγα να μην το κάνεις, εφόσον δεν θα είχες επαφή με άλλους. 

Εν τέλει, όμως, τέτοια δεν θα έπρεπε να συμβουλεύει η μία την άλλη από εδώ, αλλά Μόνο ο γιατρός μας εμάς. 

Τα υπόλοιπα είναι όλες συζητήσεις δικές μας, δεν είμαστε ειδικοί, οπότε πρέπει να προσέχουμε τι λέμε και τι συμβουλεύουμε η καθεμία μας. 

Ναι ρε συ εχεις δικιο ο συζυγος ηδη περασε ενα ελαφρυ κρύωμα με βηχα αλλα το ξεπεράσαμε κ δεν κολλησα καν παρ ολο π δεν πρόσεχα...απλα δεν θελω να επιβάρυνω το μωρακι με χημικά...αχ δεν ξερω εχω κλείσει ραντεβού τη Δευτέρα να δω τ θα μ πει κ η γιατρος....Ευχαριστώ για την απάντηση σου... να σαι καλα :))

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , melanouri είπε:

Λες?!,

Αρχή της 34ης εβδομάδας ήταν 2.200kg η μπέμπα, κατά προσέγγιση τουλάχιστον γτ πλέον στριμωγμένη, είναι όλα στο περίπου. 

Καλά είναι? 

Οι ενέσεις κορτιζόνης με άγχωσαν, αλλιώς μια χαρά τα πήγαινα ψυχολογικά έως τώρα, χαχαχα

Για καλό το έκανε ο άνθρωπος βρε χριστιανη! Λοιπόν πριν μια ώρα κοιτούσα το βιβλιάριο της αδερφούλας μου που γεννήθηκε την 34η εβδομάδα 2.200 και όλα καλα. Αααχχχ αυτά μου λέτε και με έχει πιάσει κ εμενα φοβία τρελοκαμπερες όλες είμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ποιο μέρος είσαι ; Ρε αγαπη δεν ξέρω δεν μου αρέσει να επιμένω για την άποψη μου ή να την περνάω ως την σωστή γιατί δεν ξέρω αν ειναι κιολας. Σαν φιλη αν θες να σου πω από όσο έχω συζητήσει για τα εμβόλια αυτά τα οποια περιέχουν ανενεργούς ιούς εξουδετερωμενους οποτε δεν υπάρχει φοβος για το έμβρυο που λες. Ουσιαστικά λειτουργει το ανοσοποιητικό σου σύστημα ενάντια του μικρόβιο. Η έξαρση δεν ξέρεις ποτε θα σταματήσει και ποτε θα ξανά αρχίσει γτ μην ξεχνάμε πως και την άνοιξη υπάρχουν διαφορα τέτοια κρούσματα. Για το άλλο εμβόλιο δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο για τον κοκκυτη όπου θα ρωτήσω κ εγω για να το κάνω γτ από όσο ξέρω γίνεται από το τελευταίο τρίμηνο. 

Οντως δεν ειναι σιγουρο μεχρο ποτε θα τραβήξει...μαλλον θα το κανω απλα κ μονο για ασφαλεια θα σφηξω δοντια χεχε νομιζω το ιδιο λεμε ναι αντε να δουμε τι θα μ πει η γιατρος...μενω στην μακρινή Ιρλανδία.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Για καλό το έκανε ο άνθρωπος βρε χριστιανη! Λοιπόν πριν μια ώρα κοιτούσα το βιβλιάριο της αδερφούλας μου που γεννήθηκε την 34η εβδομάδα 2.200 και όλα καλα. Αααχχχ αυτά μου λέτε και με έχει πιάσει κ εμενα φοβία τρελοκαμπερες όλες είμαστε!!

Αχουυυυ! Τώρα είμαι λίγο πιο ήρεμη, έχεις δίκιο, γιατί κι η μητέρα μου έλεγε συνεχώς πως 2.200 είναι κανονικό μωρό και πρόωρα να έβγαινα, να μην φοβάμαι. 

Περιττό να σου πω πως μόλις βγήκαμε απ τον γιατρό, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ κι ήμουν όσο αγχωμενη δεν πήγαινε. 

Αντε να δούμε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , melanouri είπε:

Αχουυυυ! Τώρα είμαι λίγο πιο ήρεμη, έχεις δίκιο, γιατί κι η μητέρα μου έλεγε συνεχώς πως 2.200 είναι κανονικό μωρό και πρόωρα να έβγαινα, να μην φοβάμαι. 

Περιττό να σου πω πως μόλις βγήκαμε απ τον γιατρό, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ κι ήμουν όσο αγχωμενη δεν πήγαινε. 

Αντε να δούμε... 

Ναι μωρε τι να λέμε είναι τα μωρα μας είναι δυνατόν να μην ανησυχούμε; Εγω στην αυχενική δεν ανεπνεα στην κυριολεξία και ακουω τον γιατρό να φωνάζει πάρε ανάσα. Ήταν ο μεγαλύτερος φοβος μου η εξέταση αυτή. Κάθε φορά δεν ακουω δεν καταλαβαίνω τίποτα μόνο να ξέρω πως είναι καλα το παιδάκι μου. 

Επίσης να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες στην Ρια. Εμείς εδώ μόνο την γνώμη μας να λέμε και σε καμία περίπτωση να μην προτρέπουμε για το οτιδήποτε γιατί ο μοναδικός που πρέπει να το κάνει είναι ο γιατρός. Μπορεί από την καλή μας διάθεση να προκαλέσουμε κάτι αρνητικό οπότε ας λέμε μόνο την γνώμη χωρίς να είμαστε κάθετες για τίποτα σε ότι δεν αφορά εμάς .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Ναι μωρε τι να λέμε είναι τα μωρα μας είναι δυνατόν να μην ανησυχούμε; Εγω στην αυχενική δεν ανεπνεα στην κυριολεξία και ακουω τον γιατρό να φωνάζει πάρε ανάσα. Ήταν ο μεγαλύτερος φοβος μου η εξέταση αυτή. Κάθε φορά δεν ακουω δεν καταλαβαίνω τίποτα μόνο να ξέρω πως είναι καλα το παιδάκι μου. 

Επίσης να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες στην Ρια. Εμείς εδώ μόνο την γνώμη μας να λέμε και σε καμία περίπτωση να μην προτρέπουμε για το οτιδήποτε γιατί ο μοναδικός που πρέπει να το κάνει είναι ο γιατρός. Μπορεί από την καλή μας διάθεση να προκαλέσουμε κάτι αρνητικό οπότε ας λέμε μόνο την γνώμη χωρίς να είμαστε κάθετες για τίποτα σε ότι δεν αφορά εμάς .

Ναι μπεμπουλα μ εχετε απόλυτο δικιο.

Εξαλλου κ εγω για γνωμες ψαχνω μεχρι να παρω κ την επίσημη απάντηση της ειδικού την Δευτέρα....αντρ μα δούμε τι θα μ πειιιι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Την εμπιστεύομαι την γιατρό Μ και σε ότι έχει πει έχει πέσει μέσα μέχρι στιγμής..όχι σίγουρα δεν έχω τέτοιους πόνους..σε ευχαριστώ Βάσω μου

Της έχω τυφλή εμπιστοσύνη.. εκείνη είναι ο λόγος που έχει κρατηθεί τόσο ο μπέμπης..αν δω ότι γίνομαι χειρότερα σίγουρα θα πάω να με δει

Ναι βρε αγάπη μου έννοειται ότι πει η γιατρός. Πάντως ειλικρινά αν γεννας θα το καταλάβεις!! Εγώ πονούσα πολύ με το που ξεκίνησε η διαστολή! Πώς είσαι τώρα,?

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Την εμπιστεύομαι την γιατρό Μ και σε ότι έχει πει έχει πέσει μέσα μέχρι στιγμής..όχι σίγουρα δεν έχω τέτοιους πόνους..σε ευχαριστώ Βάσω μου

Της έχω τυφλή εμπιστοσύνη.. εκείνη είναι ο λόγος που έχει κρατηθεί τόσο ο μπέμπης..αν δω ότι γίνομαι χειρότερα σίγουρα θα πάω να με δει

Παρτο χαμπαρι σε τρεχει απο τωρα ο μπεμπης σου θα δεις θα κρατηθει λιγο ακομα θελει να σ εχει στην τσιτα!! 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , melanouri είπε:

Αχουυυυ! Τώρα είμαι λίγο πιο ήρεμη, έχεις δίκιο, γιατί κι η μητέρα μου έλεγε συνεχώς πως 2.200 είναι κανονικό μωρό και πρόωρα να έβγαινα, να μην φοβάμαι. 

Περιττό να σου πω πως μόλις βγήκαμε απ τον γιατρό, έκλαιγα με μαύρο δάκρυ κι ήμουν όσο αγχωμενη δεν πήγαινε. 

Αντε να δούμε... 

Εμένα ο πρώτος μου γιοκας βγηκε 35,4 βδομάδες 2240! Και ηταν μια χαρά! Νευρικό όσο δεν παει! Τις κορτιζονες στις έκανε προληπτικά, όλοι το κανουν! Μην αγχωνεστε!!!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα ο πρώτος μου γιοκας βγηκε 35,4 βδομάδες 2240! Και ηταν μια χαρά! Νευρικό όσο δεν παει! Τις κορτιζονες στις έκανε προληπτικά, όλοι το κανουν! Μην αγχωνεστε!!!

Έχεις δίκιο, ηρέμησα ήδη! 

Σας ευχαριστώ, κορίτσια :-)))) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...