Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

 

Ο τράχηλος στον πρόσφατο μας υπέρηχο μετρηθηκε 31χιλ.Είναι καλά για την εβδομάδα που είμαι;

Αυτό δεν το ξέρω καθόλου γλυκουλα μου ο γιατρος τι σου είπε; Αν δεν είπε κάτι σημαίνει πως είναι μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Οχι ειναι στα φυσιολογικα επιπεδα.Το μωρο μονο μου λεει πως ειναι μεγαλο και εχει παρει θεση γιαυτο φοβαμαι λογω βηχα μη τρανταζετε και σπασουν τα νερα.Εσενα ετρεχαν αμνιακα??και τι εκανες?Τι σου ειπε η γιατρος σου?

Δύο φορές μου έχει κάνει τον δείκτη ηλιοτρόπιου το χαρτάκι..δεν ήταν αμνιακα .εγω έχω αυξημένο αμνιακό και υπάρχει φόβος μην σπάσουν τα νερά..τώρα έχω βάλει σερβιετα και περιμένω να δω..αλλά δεν ξέρω πόση ποσότητα και σε πόση ώρα πρέπει να έχει για να ανησυχήσω ή να πάρω την γιατρό


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Δύο φορές μου έχει κάνει τον δείκτη ηλιοτρόπιου το χαρτάκι..δεν ήταν αμνιακα .εγω έχω αυξημένο αμνιακό και υπάρχει φόβος μην σπάσουν τα νερά..τώρα έχω βάλει σερβιετα και περιμένω να δω..αλλά δεν ξέρω πόση ποσότητα και σε πόση ώρα πρέπει να έχει για να ανησυχήσω ή να πάρω την γιατρό

Κοιτα να δεις καλο ειναι η να την παρεις τηλ η να πας απευθειας στο νοσοκομειο να σε δουν.Επειδη εχεις πολλα και εχεις το φοβο να σπασουν.Εχω διαβασει καπου πως αφου βαλουμε στεγνη σερβιετα περπαταμε λιγη ωρα μεσα στο σπιτι και αν τρεχουν νερα ισως ειναι τα αμνιακα.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Ε βέβαια αγαπη όλες το καλύτερο θελουμε και ειλικρινά υπάρχουν τόσα πολλά όμορφα και καλα σε ποιότητα που δεν είναι φίρμα και είναι υπέροχα. 

Ουυυ ρε το μωρό όντως μεγάλωσε πολύ! Για αγόρι λέω κοπελια μου:mrgreen:έτσι έμπνευση από την αρχή το είχα να ξέρεις για να δούμε. Κάνε και τις εξετασεις σου και όλα μια χαρά μπράβο κουκλίτσα μου Κοιτα να ηρεμήσεις να το ευχαριστηθεις!

Ευχαριστω μπεμπουλα μου, πολυ κ ολα τα κοριτσια για τα τοσο ομορφα κ αισιοδοξα λογια σας. Να ειμαστε ολες καλα κ να χαρουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Κοιτα να δεις καλο ειναι η να την παρεις τηλ η να πας απευθειας στο νοσοκομειο να σε δουν.Επειδη εχεις πολλα και εχεις το φοβο να σπασουν.Εχω διαβασει καπου πως αφου βαλουμε στεγνη σερβιετα περπαταμε λιγη ωρα μεσα στο σπιτι και αν τρεχουν νερα ισως ειναι τα αμνιακα.

Αα ωραία και εγώ το βούρλο έχω ξαπλωσει...πάντως ο μπέμπης είναι κινητικός αρκετά αυτή τη στιγμή αλλά πονακια και τέτοια δεν έχω τακτικά..βασικα δν είναι συντονισμένα..

Αχ ντρέπομαι να την πάρω τώρα..μήπως είναι λάθος συναγερμός πάλι γι'αυτό λέω να το παρατηρήσω..

Λες να περπατήσω λίγο;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αα ωραία και εγώ το βούρλο έχω ξαπλωσει...πάντως ο μπέμπης είναι κινητικός αρκετά αυτή τη στιγμή αλλά πονακια και τέτοια δεν έχω τακτικά..βασικα δν είναι συντονισμένα..

Αχ ντρέπομαι να την πάρω τώρα..μήπως είναι λάθος συναγερμός πάλι γι'αυτό λέω να το παρατηρήσω..

Λες να περπατήσω λίγο;

Μωρε μη ντρεπεσε γιαυτο ειναι η γιατρος.Σηκω να περπατησεις κιολας να δεις τι γινετε και καντης ενα τηλεφωνο.Χιλιες φορες να εισαι οκ παρα να εχεις αγωνια ολο το βραδυ.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Μωρε μη ντρεπεσε γιαυτο ειναι η γιατρος.Σηκω να περπατησεις κιολας να δεις τι γινετε και καντης ενα τηλεφωνο.Χιλιες φορες να εισαι οκ παρα να εχεις αγωνια ολο το βραδυ.

Δεν θα είχα και πονακια όμως;;κάτι βρε παιδί μου να καταλάβω;:razz: καλά λέω εγώ στο τέλος θα γεννάω και δεν θα πάρω χαμπάρι..προς το παρόν έχω κάτσει λίγο καθιστή να δω..άσε το άλλο περίεργο..τόσο καιρο είμαι δυσκοιλια(σόρρυ) και τις τελευταίες τρεις μέρες όλο πάω τουαλέτα άλλο και τούτο..


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αα ωραία και εγώ το βούρλο έχω ξαπλωσει...πάντως ο μπέμπης είναι κινητικός αρκετά αυτή τη στιγμή αλλά πονακια και τέτοια δεν έχω τακτικά..βασικα δν είναι συντονισμένα..

Αχ ντρέπομαι να την πάρω τώρα..μήπως είναι λάθος συναγερμός πάλι γι'αυτό λέω να το παρατηρήσω..

Λες να περπατήσω λίγο;

Μόνο με παράδειγμα μπορώ να απαντήσω και δεν ξέρω αν βοηθάω. Ήμουν μπροστά όταν έσπασαν τα νερά στη μαμα μου με την αδερφή μου. Μιλάμε για νερά στη κυριολεξία όχι σταγόνες κάτω γέμισε το πάτωμα. Αυτό έγινε στις έξι το πρωί ντύθηκε πήραμε τα πράγματα και πήγαμε μαιευτήριο όπου γέννησε το νωρις απόγευμα. Δεν υπήρξε κάποιο θέμα νορμαλ λες και πηγαίναμε για καφέ θέλω να πω ούτε ούρλιαζε από πονους ούτε κινδύνεψε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Δεν θα είχα και πονακια όμως;;κάτι βρε παιδί μου να καταλάβω;:razz: καλά λέω εγώ στο τέλος θα γεννάω και δεν θα πάρω χαμπάρι..προς το παρόν έχω κάτσει λίγο καθιστή να δω..άσε το άλλο περίεργο..τόσο καιρο είμαι δυσκοιλια(σόρρυ) και τις τελευταίες τρεις μέρες όλο πάω τουαλέτα άλλο και τούτο..

Τι να σου πω μπορει να μην ξεκινησουν αμεσως τα πονακια ποτε δε ξερεις.παρακολουθησε το και δες πως παει.Αν ξαναδεις υγρα παρτην τηλ καλυτερα.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Μόνο με παράδειγμα μπορώ να απαντήσω και δεν ξέρω αν βοηθάω. Ήμουν μπροστά όταν έσπασαν τα νερά στη μαμα μου με την αδερφή μου. Μιλάμε για νερά στη κυριολεξία όχι σταγόνες κάτω γέμισε το πάτωμα. Αυτό έγινε στις έξι το πρωί ντύθηκε πήραμε τα πράγματα και πήγαμε μαιευτήριο όπου γέννησε το νωρις απόγευμα. Δεν υπήρξε κάποιο θέμα νορμαλ λες και πηγαίναμε για καφέ θέλω να πω ούτε ούρλιαζε από πονους ούτε κινδύνεψε. 

Η γιατρός Μ έχει πει και έχω ακούσει και γενικά πως μπορεί να χάνεις λίγα λίγα αν το μωρό πάει και κολλησει κάτω..εμένα είναι κεφαλας όπως λέει η γιατρός και γι'αυτό πρέπει να κοιτάω τα υγρά Μ γενικα

Just now, ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Τι να σου πω μπορει να μην ξεκινησουν αμεσως τα πονακια ποτε δε ξερεις.παρακολουθησε το και δες πως παει.Αν ξαναδεις υγρα παρτην τηλ καλυτερα.

Τώρα κοίταξα την σερβιετα και είναι οκ μέχρι στιγμής..αλλιως θα πάω αύριο στο μαιευτήριο να κάνω την εξέταση.αντε να περάσει ο καιρός να κρατάμε τα ζουζούνια μας αγκαλιά


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Η γιατρός Μ έχει πει και έχω ακούσει και γενικά πως μπορεί να χάνεις λίγα λίγα αν το μωρό πάει και κολλησει κάτω..εμένα είναι κεφαλας όπως λέει η γιατρός και γι'αυτό πρέπει να κοιτάω τα υγρά Μ γενικα

Ναι βέβαια ότι σου λέει η γιατρος σου εννοείται. Απλά σου ανέφερα το παράδειγμα μήπως βοηθούσα δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Η γιατρός Μ έχει πει και έχω ακούσει και γενικά πως μπορεί να χάνεις λίγα λίγα αν το μωρό πάει και κολλησει κάτω..εμένα είναι κεφαλας όπως λέει η γιατρός και γι'αυτό πρέπει να κοιτάω τα υγρά Μ γενικα

Τώρα κοίταξα την σερβιετα και είναι οκ μέχρι στιγμής..αλλιως θα πάω αύριο στο μαιευτήριο να κάνω την εξέταση.αντε να περάσει ο καιρός να κρατάμε τα ζουζούνια μας αγκαλιά

Ωραια!!μακαρι να μην ειναι τιποτα.Και γω θα τον παρω αυριο τηλ γιατι οσο βηχω χανω υγρα.Να δω τι θα μου πει.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι βέβαια ότι σου λέει η γιατρος σου εννοείται. Απλά σου ανέφερα το παράδειγμα μήπως βοηθούσα δεν ξέρω. 

Σε ευχαριστώ μπεμπουλα..άστα ένα μόνιμο άγχος πια..μην γεννήσω πρόωρα μην σπάσουν τα νερά μην ξανά νοσηλευτώ..άντε να περνάει ο καιροοοοοοος..εσύ πόσο είσαι τώρα;

πρίν από 8 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Ωραια!!μακαρι να μην ειναι τιποτα.Και γω θα τον παρω αυριο τηλ γιατι οσο βηχω χανω υγρα.Να δω τι θα μου πει.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι και εγω λοιπόν να μην είναι τίποτα που δεν θα είναι θα το δεις..


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ μπεμπουλα..άστα ένα μόνιμο άγχος πια..μην γεννήσω πρόωρα μην σπάσουν τα νερά μην ξανά νοσηλευτώ..άντε να περνάει ο καιροοοοοοος..εσύ πόσο είσαι τώρα;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι και εγω λοιπόν να μην είναι τίποτα που δεν θα είναι θα το δεις..

Σευχαριστω πολυ!!Μακαρι να μην ειναι τιποτα!Απλα απορω τοσο μεγαλη ποσοτητα ουρων εχω και δε παιρνω χαμπαρι??χαχα


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ μπεμπουλα..άστα ένα μόνιμο άγχος πια..μην γεννήσω πρόωρα μην σπάσουν τα νερά μην ξανά νοσηλευτώ..άντε να περνάει ο καιροοοοοοος..εσύ πόσο είσαι τώρα;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σου εύχομαι και εγω λοιπόν να μην είναι τίποτα που δεν θα είναι θα το δεις..

Έχεις δίκιο βρε καρδούλα αλλα θα δεις θα πάνε όλα καλα το πιστεύω. Θα περάσει ο καιρός και θα γίνουν όλα οπως πρέπει. 

Μπηκα στον 7ο και εγω μην νομίζεις ξεκίνησα να ψιλό αγχώνομαι να σκέφτομαι. Φυσιολογικό είναι βέβαια.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...