Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 28/6/2018 at 11:48 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

Τεστ ξεκίνησα Ν κάνω από τις 19.έβγαιναν αρνητικά..στις 22 βγήκε ενα αχνοοο θετικό..Και προχθές ένα πιο σκούρο θετικό.. Περιμένα σύμφωνα με τούς υπολογισμούς Μ..στις 19. 

Μ δίνεις κουράγιο.. λέτε Ν πήγα πολύ νωρίς? Παω της λέω έχω θετικά τεστ..Μ λέει Είσαι έγκυος..Με εξετάζει κ μ λέει δεν βλέπω κάτι.. Μήπως μπερδεύτηκαν οι ορμόνες στα τεστ κ βγαίνουν θετικά?εδώ βλέπω Θ αδιαθετησεις σε έξι μέρες.. λέω έχω κ πρωινές ναυτιες και Τ τεστ σκουραίνουν. Μ λέει Θ κάνεις χοριακη κ μιλαμε.. τη ρώτησα για Εξωμήτριο κ μ λέει αν είναι κάτω από 1500 Η χοριακη Θ κάνουμε μια ένεση.Αλλά επειδή είχαμε πάει με Τ μωρά δεν είχα μυαλό Ν ρωτήσω κάτι παραπάνω.ξέρω λάθος Μ Αλλά όταν Μ είπε ότι δεν είμαι λίγο θολωσα.ήμουν σίγουρη για Τ τεστ κλπ.Κ μ είπε Θ μιλήσουμε Αύριο με τα αποτελέσματα. 

Καλησπέρα! Εγώ ανήκω στις μέλλουσες μανούλες του Οκτωβρίου 2018... Η ιστορία σου μου θύμισε τη δική μου.... Δε θέλω ούτε να σου δώσω ελπίδες, ουτε τίποτα... Απλά μοιράζομαι την εμπειρία μου! Σε αυτή λοιπον την εγκυμοσύνη μου (είχα άλλη μία πριν η οποία παλινδρόμησε) η χοριακή μου την 2η ή 3η μέρα καθυστέρησης ήταν 6!!! Ναι, πολύ καλά διάβασες, 6! Ο τότε ιατρός μου, μου μιλούσε για χαμένη κύηση, που θ παλινδρομήσει, ότι θα αποβληθεί, δεν θα πάει καλά, ότι διατρεχω μεγάλο κίνδυνο να αποβάλλω κλπ κλπ κλπ... Εν τέλει πριν 10 μέρες έκανα και τη β επιπέδου και δόξα τω Θεώ όλα είναι φυσιολογικότατα, κυοφορώ μία υγιέστατη μπεμπα, κούκλα, ζωηρότατη... Το μόνο που έκανα, ήταν να αλλάξω γυναικολόγο διότι ήταν εξαιρετικά αγχωτικός και αρνητικός άνθρωπος! Έκανα καθυστερημένη ωορρηξία... Είχα επαφες συγκεκριμένες μέρες του κύκλου (9η, 11η και 21η) και με βάση τη χοριακή έβγαινε πως η σύλληψη έγινε με την επαφή της 21ης ημέρας... Παρόλα αυτά ο γυναικολόγος επέμενε πως είχα συλλάβει νωρίτερα και απλά ήταν θέμα χρόνου να αποβάλλω.....

Ολα είναι πιθανά, μην απελπίζεσαι από τώρα... Αλλά σκόμσ κι αν δεν εξελιχθεί καλά, που το απεύχομαι, να σκέφτεσαι πως θα είναι για καλό, αφού η ίδια η φύση προνοεί ώστε να έχουμε γερά μωράκια και να μην έρθουμε αντιμέτωπες με φριχτά διλήμματα στην πορεία!!!! Σου εύχομαι να έχεις μία ευχάριστη εξέλιξη πάντως σαν τη δικιά μου και σε μερικούς μήνες να υποδεχθείς ένα ακόμα ζουμπουρλούδικο μωράκι!!! :)

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!και εσύ με το καλό το μωράκι  σου!ναιμεχρι τώρα είμαι καλά λιγα πονακια  ποναει αρκετά το στήθος και πολύ νυστα. Εσύ πως είσαι??πλησιάζεις?

@oneira_glyka δεν ξέρω και εγώ μπορεί να ήταν τυχαίο που έκανες πιο μετά ωορρηξία.οσο ναναι στην αρχή δεν θα είναι και ρολόι.

@Nicol_ αυτό που είπαν και τα κορίτσια καλύτερα όχι σαλάτες απ' έξω και εσύ να πλένεις πολύ καλά τα λαχανικα.επισης το κρεας καλα ψημενο.ρωτησε και τον γιατρουλη όπως ειπες.γενικα να τρώμε ισορροπημένα μικρά γεύματα και μπόλικο νεράκι!

Ευχαριστώ πολύ κι εγώ!εύχομαι να συνεχίσεις έτσι, χωρίς πολλά πολλά ενοχλητικά συμπτώματα.Για σένα ειδικά που έχεις ήδη παιδάκι είναι σημαντικό να είναι ήσυχη η εγκυμοσύνη σου. Έτσι ήμουν κι εγώ από την αρχή κι έτσι συνεχίζω κ τώρα στον 6ο, δόξα τω θεώ, όλα καλά μέχρι στιγμής.με το καλό να κάνεις την Αυχενική σε λίγο καιρό να φύγει το πολύ άγχος της αρχής!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Τι κανετε?Πως ειστε σημερα?:)

Να σας ρωτησω,τι κανετε με το θεμα καθαριοτητας και καθαριστικων? Οταν καθαριζα το μπανιο,εννοειται επεφετε απολυμανση με χλωρινη και αλλα καθαριστικα για τα αλατα.Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να εισπνευσω ολα αυτα τα χημικα.Εσεις τι κανετε?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Τι κανετε?Πως ειστε σημερα?:)

Να σας ρωτησω,τι κανετε με το θεμα καθαριοτητας και καθαριστικων? Οταν καθαριζα το μπανιο,εννοειται επεφετε απολυμανση με χλωρινη και αλλα καθαριστικα για τα αλατα.Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να εισπνευσω ολα αυτα τα χημικα.Εσεις τι κανετε?

Τα κανει ο αντρας μου Χεχε. Παντως με το ξύδι ολα καθαρίζονται ;-)


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα και απο μενα κοριτσια! Τι κανετε?Πως ειστε σημερα?:)

Να σας ρωτησω,τι κανετε με το θεμα καθαριοτητας και καθαριστικων? Οταν καθαριζα το μπανιο,εννοειται επεφετε απολυμανση με χλωρινη και αλλα καθαριστικα για τα αλατα.Τωρα τι να κανω?Δεν θελω να εισπνευσω ολα αυτα τα χημικα.Εσεις τι κανετε?

δεν υπαρχει αλλος τροπος κοριτσι η θα βαζεις τον αντρα σου να καθαριζει η θα ανοιγεις ολα τα παραθυρα κ θα κανεις πολυ γρηγορα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω! Τελικα  εβαλα μεσα σε μια λεκανιτσα καυτο νερο με μπολικο ξυδι και λιγο απορυπαντικο πιατων. Περασα τα αλατα στη ντουζιερα κ καθαρισαν μια χαρα! Οποτε θα το κανω ετσι. Μονο που στην τουαλετα εβαλα Χλωρινη γιατι θελω να απολυμαινεται και εφυγα αμεσως χωρις να τη μυρισω. Οποτε ολα καλα :-P

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω! Τελικα  εβαλα μεσα σε μια λεκανιτσα καυτο νερο με μπολικο ξυδι και λιγο απορυπαντικο πιατων. Περασα τα αλατα στη ντουζιερα κ καθαρισαν μια χαρα! Οποτε θα το κανω ετσι. Μονο που στην τουαλετα εβαλα Χλωρινη γιατι θελω να απολυμαινεται και εφυγα αμεσως χωρις να τη μυρισω. Οποτε ολα καλα :-P

Απλα μην σκύβεις πολύ κ ολα καλα!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ Ν πω την αλήθεια τα χρησιμοποίουσα..ειδικά μετά το πρώτο τρίμηνο καθαριζα κανονικά αλλά όπως είπε Η λινα πολύ γρήγορα.. γτ κακά Τ ψέματα Η τουαλέτα την θέλει την χλωρίνη της.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Smile89 είπε:

Απλα μην σκύβεις πολύ κ ολα καλα!! 

Ναι έχεις δικιο σ'αυτο γιατι με ενοχλουσε λιγο μετα η κοιλια.. Σκέφτομαι τις παλιες που δούλευαν στα χωραφια με την κοιλια κ λεω πολυ ευαίσθητη ειμαι :-P

Just now, oneira_glyka είπε:

Εγώ Ν πω την αλήθεια τα χρησιμοποίουσα..ειδικά μετά το πρώτο τρίμηνο καθαριζα κανονικά αλλά όπως είπε Η λινα πολύ γρήγορα.. γτ κακά Τ ψέματα Η τουαλέτα την θέλει την χλωρίνη της.. 

Αστα κ εγω ειχα ερωτα με τη Χλωρινη :-P

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2018 at 8:42 ΠΜ, Nicol_ είπε:

Καλημερα! Ναι φυσικα και θα τον ρωτήσω. Εχω τοσες ερωτήσεις που θα παω με λιστα την πρωτη φορα :-P Τι κανετε κορίτσια?  Πως ειστε? @Smile89 εσυ εχεις καθολου εμετούς? 

Καλημέρααα!εμενα μου έδωσε αναλυτικότατα τι να τρωω κ τι να μην τρωω κλπ. Άμα θες επειδη είναι πάρα πολλά να σου τα στείλω με μια φωτογραφία.

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Καλημέρααα!εμενα μου έδωσε αναλυτικότατα τι να τρωω κ τι να μην τρωω κλπ. Άμα θες επειδη είναι πάρα πολλά να σου τα στείλω με μια φωτογραφία.

Ααα τελεια! Αν δεν σου κανει κοπο θα τα ήθελα ναι! Σε ευχαριστώ πολυ!! :x


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...