Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Φουσκιτσες παραφουσκιτσες και μανουλες πάλι έχω ερώτηση. Ο αφαλος μου κ η γύρω περιοχή κάπως πονάει σαν να τραβαει κ γύρω γύρω σαν να μελανιασε ελάχιστα. Είναι από το τεντωμα; Θα ρωτήσω αργότερα που θα μιλήσω απλα αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο μέχρι να μαθω. Σας ταγκαρω καποιες :P @nanoula90 @Nicol_ @ΦαιηΚατς @ΒαλεντιναΧρηστος

Ναι κ εμενα ετσι ηταν....λογικο φουσκωνει η κοιλιτσα σου!!! Μην ανησυχεις!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέραα κοριτσαρες! 

Μηπως γνωριζει καποια αν υπαρχουν βρεφικα υπνωτικα?? Ετσι πληροφοριακα, προς εμπλουτισμο γνωσεων δηλαδη ρωταω :lol:

.........αν μάθεις........πες.....

4 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  Σήμερα με ειδε ο γιατρος μου και ακομα δεν βλέπει φως στο τουνελ.. Ο τραχηλος κοιμαται τον υπνο του δικαίου. .ετσι λοιπον θα γεννησω την Κυριακη,που κλεινω τις 40 εβδομάδες, με προκληση. . οσες γεννησατε με προκληση πείτε μου τις εμπειριες σας γιατι αγχωθηκα ομολογω..

Μη ζητάς εμπειρίες..... χεχεχε η καθεμία διαφορετική. Απλά θα σου πω μόνο ότι η πρόκληση στην περίπτωση μου έγινε με υπόθετο κ ευτυχώς έσπασαν μόνα τους τα νερά. Έχει καλή θέση το μικρό!??

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Beboula25 είπε:

Φουσκιτσες παραφουσκιτσες και μανουλες πάλι έχω ερώτηση. Ο αφαλος μου κ η γύρω περιοχή κάπως πονάει σαν να τραβαει κ γύρω γύρω σαν να μελανιασε ελάχιστα. Είναι από το τεντωμα; Θα ρωτήσω αργότερα που θα μιλήσω απλα αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο μέχρι να μαθω. Σας ταγκαρω καποιες :P @nanoula90 @Nicol_ @ΦαιηΚατς @ΒαλεντιναΧρηστος

Με τραβαει κ μενα η περιοχη μπεμπουλα αλλα δεν ετυχε να μελάνιασει. Αλλα λογικο το βλεπω αφου μεγαλώνει η κοιλίτσα και πιεζει. Βαζεις καμια κρεμουλα για ενυδατωση?

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

.........αν μάθεις........πες.....

Μη ζητάς εμπειρίες..... χεχεχε η καθεμία διαφορετική. Απλά θα σου πω μόνο ότι η πρόκληση στην περίπτωση μου έγινε με υπόθετο κ ευτυχώς έσπασαν μόνα τους τα νερά. Έχει καλή θέση το μικρό!??

Ξερω οτι ειναι προς τα κάτω αλλα οχι λεπτομερειες..μου ειπε εχει καλη θέση κ δεν ρωτησα περαιτέρω  .. :ph34r:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Με τραβαει κ μενα η περιοχη μπεμπουλα αλλα δεν ετυχε να μελάνιασει. Αλλα λογικο το βλεπω αφου μεγαλώνει η κοιλίτσα και πιεζει. Βαζεις καμια κρεμουλα για ενυδατωση?

Ξερω οτι ειναι προς τα κάτω αλλα οχι λεπτομερειες..μου ειπε εχει καλη θέση κ δεν ρωτησα περαιτέρω  .. :ph34r:

Μπράβο τότε μια χαρά εεεε απλά βαριέται ζμπρωξει!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Beboula25 είπε:

Φουσκιτσες παραφουσκιτσες και μανουλες πάλι έχω ερώτηση. Ο αφαλος μου κ η γύρω περιοχή κάπως πονάει σαν να τραβαει κ γύρω γύρω σαν να μελανιασε ελάχιστα. Είναι από το τεντωμα; Θα ρωτήσω αργότερα που θα μιλήσω απλα αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο μέχρι να μαθω. Σας ταγκαρω καποιες :P @nanoula90 @Nicol_ @ΦαιηΚατς @ΒαλεντιναΧρηστος

Ναι κοριτσάκι μου, μεγαλώνει η κοιλουμπιτσα σου και τεντώνεται γι'αυτο είναι! Βαζεις καμια κρεμουλα;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Suzukaki είπε:

Συγνωμη μπορει να με βοηθησει καποια που πηγαινω για να κανω δικη μ αναρτηση;;;

Μόλις εκανες! 

πρίν από 4 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ναι κοριτσάκι μου, μεγαλώνει η κοιλουμπιτσα σου και τεντώνεται γι'αυτο είναι! Βαζεις καμια κρεμουλα;

Ευχαριστώ πολύ καλες μου:) 

Βάζω bio oil επειδή το είχα καινούργιο. Έχω δοκιμάσει κ της frezyderm 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μόλις εκανες! 

Ευχαριστώ πολύ καλες μου:) 

Βάζω bio oil επειδή το είχα καινούργιο. Έχω δοκιμάσει κ της frezyderm 

Να σου πω την αλήθεια εμένα ο γιατρός  μου είχε πει οτι έχει να κανει με το δέρμα... Πόση ελαστικότητα έχουν! Εγώ 2 ραγαδουλες εκανα και αυτές η μια δίπλα στην τομή της σκωληκοειδίτιδας και την αλλη απέναντι στο ίδιο σημείο χωρίς να βάζω και πολλά πολλά! Η νύφη μου που έβαζε και συνέχεια έκανε παρα πολλές!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ενυδατικη πολυ καλη ειναι η boskin χωρις αρωματα κ καταλληλη φυσικα για αλλεργιες!εχει εντομεταξυ τεσσερις πεντε μερες που το αστερι μ δινει ρεστα κ αυριο μπαινω 19 βδομαδα δεν τρομαζω πλεον!παρατηρουσα τις προαλλες ημουν ανασκελα ξαπλωμενη κ η αριστερη πλευρα της κοιλιας ηταν φλατ κ η δεξια πιο φουσκομενη ειχε μαζευτει εκει μαλλον!πολυ πλακα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 32η εβδομαδα σημερα και ειχα ντοπλερ πριν απο λιγο.

Εχει πεσει ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου και πρεπει απο εδω και περα να το παρακολουθουμε στενα και το πιο πιθανο ειναι οτι θα γεννηθει προωρα...

Εχω επαναληπτικο ντοπλερ σε μια εβδομαδα παλι...

Ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο θέμα;

Γεννησε καμια αλλη προωρα και αν ναι ποσο;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 32η εβδομαδα σημερα και ειχα ντοπλερ πριν απο λιγο.

Εχει πεσει ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου και πρεπει απο εδω και περα να το παρακολουθουμε στενα και το πιο πιθανο ειναι οτι θα γεννηθει προωρα...

Εχω επαναληπτικο ντοπλερ σε μια εβδομαδα παλι...

Ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο θέμα;

Γεννησε καμια αλλη προωρα και αν ναι ποσο;

Έλα κορίτσι μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 32η εβδομαδα σημερα και ειχα ντοπλερ πριν απο λιγο.

Εχει πεσει ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου και πρεπει απο εδω και περα να το παρακολουθουμε στενα και το πιο πιθανο ειναι οτι θα γεννηθει προωρα...

Εχω επαναληπτικο ντοπλερ σε μια εβδομαδα παλι...

Ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο θέμα;

Γεννησε καμια αλλη προωρα και αν ναι ποσο;

Γεια σου κοπελα μ....καταρχην ολα να πανε κατ'ευχην και να μην γεννησεις προωρα!!! Εμενα ειχε πεσει η αναπτυξη του μωρου λογω γερασμενου πλακουντα grade 2-3 απο την 35η εβδομαδα με παρακολουθουσαν στενα ετσι κ αλλιως λογω προωρων συσπασεων και λιγο αμνιακου μεχρι τελους...αλλα δεν γεννησα προωρα μ ειχαν πει οτι μαλλον θα ειναι πιο μικροκαμωμενο μωρακι κ τελικα δεν ηταν....3200kg και 54εκ! Κοριτσαρος!

Για ποιο λογω επεσε ω αναπτυξη σου ειπαν....π.χ λογω γερασμενου πλακουντα ,,,λογω μειωμενης αρτηριας στο ομφαλιο λωρο;;

Και οπως εχω ξαναπει δοξα τω Θεω γεννησα 39κ3 παρολα τα προβλημματα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

.........αν μάθεις........πες.....

Μη ζητάς εμπειρίες..... χεχεχε η καθεμία διαφορετική. Απλά θα σου πω μόνο ότι η πρόκληση στην περίπτωση μου έγινε με υπόθετο κ ευτυχώς έσπασαν μόνα τους τα νερά. Έχει καλή θέση το μικρό!??

Καλέ ναι! Αταραξ! Μια κουταλιτσα και κοιμάται σερι ενα 8ωρο! Αχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

Ειμαι 32η εβδομαδα σημερα και ειχα ντοπλερ πριν απο λιγο.

Εχει πεσει ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου και πρεπει απο εδω και περα να το παρακολουθουμε στενα και το πιο πιθανο ειναι οτι θα γεννηθει προωρα...

Εχω επαναληπτικο ντοπλερ σε μια εβδομαδα παλι...

Ειχε καμια αλλη κοπελα παρομοιο θέμα;

Γεννησε καμια αλλη προωρα και αν ναι ποσο;

Νεραιδουλα μου να πάνε όλα!! Το μόνο που έχω να πω επειδή δεν γνωρίζω πολλά είναι μαξιλαράκι ασφαλείας να το πω έτσι εοι 32 εβδομαδες. Αυτό μου είπε πριν λιγες μερες ο γιατρος μου. Από περιστατικό πρόωρου έχω στις 34 εβδομαδες και όλα μια χαρά. 

Τι σημαίνει πέφτει ο ρυθμός ανάπτυξης γιατί συμβαίνει; αν θες μου λες

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Να σου πω την αλήθεια εμένα ο γιατρός  μου είχε πει οτι έχει να κανει με το δέρμα... Πόση ελαστικότητα έχουν! Εγώ 2 ραγαδουλες εκανα και αυτές η μια δίπλα στην τομή της σκωληκοειδίτιδας και την αλλη απέναντι στο ίδιο σημείο χωρίς να βάζω και πολλά πολλά! Η νύφη μου που έβαζε και συνέχεια έκανε παρα πολλές!!!

Το ξέρω αγαπη μου.. Ελπίζω να μην μου κάνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...