Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Αααααχχχχ ποσο μου έχει λείψει να βαρεθωωω!!!!

Αχχχχ ασχετο επεμβαινω κ εγω να πω τον πονο μ αλλα και εγω θελω τοσο πολυ να βαρεθω ή εστω να ξεραθω ενα 10ωρο για υπνο! Περασμενα μεγαλεια χαχαχ!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αααααχχχχ ποσο μου έχει λείψει να βαρεθωωω!!!!

Εε λογικό εσυ αγαπούλα!! Εγω έχω βαρεθεί να βαριέμαι.. @ΒαλεντιναΧρηστος σε κάποια χρόνια θα γίνει κ αυτό! Χαχαχαχ υπομονή κοριτσάκια μουυυ:mrgreen:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσακια μου αυριο πρωτα ο θεος φευγουμε για πατρα κανονιστηκε η μεταφορα κ μας περιμενουν!!θα συνεχισουμε τον αγωνα μας απο τη βαση μας!!

Μπραβο Βασω μου με το καλο!! Και γρηγορα σπιτάκι σας ευχομαι!! ❤

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εε λογικό εσυ αγαπούλα!! Εγω έχω βαρεθεί να βαριέμαι.. @ΒαλεντιναΧρηστος σε κάποια χρόνια θα γίνει κ αυτό! Χαχαχαχ υπομονή κοριτσάκια μουυυ:mrgreen:

Ααααχ μια απο τα ιδια..ολο βαριεμαι..οτι και αν κανω δεν γεμιζει η μερα και ολο γκρινιαζω στον αντρα μου οτι δεν εχω με τι να απασχοληθώ. .σε λιγο καιρο ομως θα τρέχουμε και δεν θα φτανουμε :-P

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εε λογικό εσυ αγαπούλα!! Εγω έχω βαρεθεί να βαριέμαι.. @ΒαλεντιναΧρηστος σε κάποια χρόνια θα γίνει κ αυτό! Χαχαχαχ υπομονή κοριτσάκια μουυυ:mrgreen:

Προς το παρον με ξεμαλιαζει το μωρο με το ενα χερι εχει πιασμενη μια τουφα κ με το αλλο αλλη τουφα!!! Κ κλαιει ειναι αρρωστο το πουλακι μ εχει ιωση χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα ουτε ενα τεταρτο σερι! Ναι υπομονη τα πρωτα 18χρονια ειναι δυσκολα μετα ενηλικιωνονται χαχαχα!!!! Λιγο ακομα θα βαριεσαι μεταααααα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εε λογικό εσυ αγαπούλα!! Εγω έχω βαρεθεί να βαριέμαι.. @ΒαλεντιναΧρηστος σε κάποια χρόνια θα γίνει κ αυτό! Χαχαχαχ υπομονή κοριτσάκια μουυυ:mrgreen:

Μου δίνεις κουράγιο!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Μπραβο Βασω μου με το καλο!! Και γρηγορα σπιτάκι σας ευχομαι!! ❤

Ααααχ μια απο τα ιδια..ολο βαριεμαι..οτι και αν κανω δεν γεμιζει η μερα και ολο γκρινιαζω στον αντρα μου οτι δεν εχω με τι να απασχοληθώ. .σε λιγο καιρο ομως θα τρέχουμε και δεν θα φτανουμε :-P

Α εσυ οχι σε λιγο καιρο σε λιγες μερες χαχαχα!!! Πραγματικα δεν θα φτανετε αλλα ενα χαμογελο της ειναι ολα τα λεφτα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Μπραβο Βασω μου με το καλο!! Και γρηγορα σπιτάκι σας ευχομαι!! ❤

Ααααχ μια απο τα ιδια..ολο βαριεμαι..οτι και αν κανω δεν γεμιζει η μερα και ολο γκρινιαζω στον αντρα μου οτι δεν εχω με τι να απασχοληθώ. .σε λιγο καιρο ομως θα τρέχουμε και δεν θα φτανουμε :-P

Μα πες μου κάθε μέρα τα ίδια πως να την γεμίσεις.. μετά θα λέμε αλλα Χαχαχ. Τι γίνεσαι εσυ ξανά πας γιατρό τώρα; Πως το βλέπεις έρχεται;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος περαστικά στη μπεμπουλα μωρε φιλάκια να περάσει!! 

 

πρίν από 10 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μου δίνεις κουράγιο!!!

Στην φιλη μου δεν θα δώσω;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μα πες μου κάθε μέρα τα ίδια πως να την γεμίσεις.. μετά θα λέμε αλλα Χαχαχ. Τι γίνεσαι εσυ ξανά πας γιατρό τώρα; Πως το βλέπεις έρχεται;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος περαστικά στη μπεμπουλα μωρε φιλάκια να περάσει!! 

 

Στην φιλη μου δεν θα δώσω;; 

Αυριο εχω ραντεβου το πρωι για καρδιοτοκογραφημα και να δει και τον τραχηλο..αλλα δεν νιωθω τιποτα ρε κοριτσια! Ησυχια ταξη και ασφάλεια :-PΟ μπεμπακος εχει βολευτει κ δεν βλεπω να βγαίνει συντομα. Μου φαίνεται θα τη φαω τη βδομαδα.. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αυριο εχω ραντεβου το πρωι για καρδιοτοκογραφημα και να δει και τον τραχηλο..αλλα δεν νιωθω τιποτα ρε κοριτσια! Ησυχια ταξη και ασφάλεια :-PΟ μπεμπακος εχει βολευτει κ δεν βλεπω να βγαίνει συντομα. Μου φαίνεται θα τη φαω τη βδομαδα.. 

Έτσι νιώθεις; Μήπως δεν προειδοποιεί με σύμπτωμα παρα μόνο την στιγμή που θα κάνει την έξοδο; Ή προηγούνται κάποια σημάδια; Οπως και να έχει είστε έτοιμοι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έτσι νιώθεις; Μήπως δεν προειδοποιεί με σύμπτωμα παρα μόνο την στιγμή που θα κάνει την έξοδο; Ή προηγούνται κάποια σημάδια; Οπως και να έχει είστε έτοιμοι!!

Εχω διαβάσει πολλες ιστοριες τοκετού beboula αλλες εχουν σημαδια αλλες οχι..τι να πω δεν ξερω.. Απλα δεν νιωθω προς το παρόν κατι διαφορετικό 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μα πες μου κάθε μέρα τα ίδια πως να την γεμίσεις.. μετά θα λέμε αλλα Χαχαχ. Τι γίνεσαι εσυ ξανά πας γιατρό τώρα; Πως το βλέπεις έρχεται;; 

@ΒαλεντιναΧρηστος περαστικά στη μπεμπουλα μωρε φιλάκια να περάσει!! 

 

Στην φιλη μου δεν θα δώσω;; 

Είσαι στήριγμα,τι να λέμε τώρα;;;;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Nicol_ είπε:

Εχω διαβάσει πολλες ιστοριες τοκετού beboula αλλες εχουν σημαδια αλλες οχι..τι να πω δεν ξερω.. Απλα δεν νιωθω προς το παρόν κατι διαφορετικό 

Μάλιστα, είδωμεν πως θα κάνει την έξοδο ο μπέμπης άραγε..:)

 

πρίν από 18 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Είσαι στήριγμα,τι να λέμε τώρα;;;;

Είμαι να ξέρεις..;-) 

Εχω φαγούρα έντονη από κάτω κ σαν να πρηστηκε λιγάκι,μου θυμίζει κολπίτιδα. Πήρα τώρα να μου πει τι να παρω να με ανακουφίσει. Αύριο έχω εξετασεις και καλλιέργεια λες καμία ουρολοίμωξη; Η μαία έτσι πιστεύει αλλα επειδή είχα ιστορικο ξέρω καλα τα συμπτώματα. Πιο πολύ για κανα μύκητα η κολπίτιδα μου κάνει. Θα δούμε αύριο τις εξετασεις κ βλέπουμε 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια..  Να κάνω μια ερώτηση; αποφάσισα αρχικά να χρησιμοποιήσω το λίκνο τους πρώτους μήνες για να κοιμάται το μωρό για θέμα χώρου κ ανεσης πιο πολύ, καθώς της έχω παραγγείλει ήδη καλό στρώμα για την κούνια της.  Το λίκνο που μου χάρισε η κούνιαδα μου είναι πολύ καλό είναι το πολυμορφικο της babybay,  αλλά με προβληματιζει το στρώμα του.  Είναι και αυτό το αυθεντικό της ίδιας μάρκας,  είναι όμως σε πολύ καλή κατάσταση σχεδόν αχρησιμοποιητο.  Όμως ειναι λεπτό περίπου 4 εκατοστά.  Και είναι από αφρώδες υλικό, αρκετά μαλακό.  Ανησυχώ μήπως δεν είναι ποιοτικό σε θέμα ύπνου για το μωρό σε σύγκριση με το στρώμα της κουνιας,  για να κοιμάται  το μωρό εκεί συνέχεια .  Όσες έχετε λίκνο το στρώματακι του πως είναι;  μήπως θα πρέπει  να το αλλάξω; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια..  Να κάνω μια ερώτηση; αποφάσισα αρχικά να χρησιμοποιήσω το λίκνο τους πρώτους μήνες για να κοιμάται το μωρό για θέμα χώρου κ ανεσης πιο πολύ, καθώς της έχω παραγγείλει ήδη καλό στρώμα για την κούνια της.  Το λίκνο που μου χάρισε η κούνιαδα μου είναι πολύ καλό είναι το πολυμορφικο της babybay,  αλλά με προβληματιζει το στρώμα του.  Είναι και αυτό το αυθεντικό της ίδιας μάρκας,  είναι όμως σε πολύ καλή κατάσταση σχεδόν αχρησιμοποιητο.  Όμως ειναι λεπτό περίπου 4 εκατοστά.  Και είναι από αφρώδες υλικό, αρκετά μαλακό.  Ανησυχώ μήπως δεν είναι ποιοτικό σε θέμα ύπνου για το μωρό σε σύγκριση με το στρώμα της κουνιας,  για να κοιμάται  το μωρό εκεί συνέχεια .  Όσες έχετε λίκνο το στρώματακι του πως είναι;  μήπως θα πρέπει  να το αλλάξω; 

Γεια σου κορίτσι μου. Και εμενα του λίκνο το στρωματακι είναι λεπτό μαλακό και αφρώδες και αν και μου είπε η πωλήτρια πως είναι εντάξει και με μια κουβερτούλα από κάτω από το στρώμα ώστε αν θέλω να σηκωθει λιγάκι είναι αρκετό εγω θα παρω άλλο ανατομικό γιατί λογικά θα κοιμηθει αρκετό καιρό εκεί το μωράκι. Μπορεί να μην χρειάζεται εσυ πως το βλέπεις; Στην κουνιάδα σου τι είχαν πει γιατί σε κάποια σου λένε αλλαξε το. Ας πούμε λητω που είχα δει ένα αλλα και στα Ήρα μου είπαν θέλει άλλο στρώμα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και το chicco next to me που μας έδωσαν τόσο είναι νομίζω το πάχος. Το έδειξα στην κοπέλα που μας εξυπηρετεί και μου είπε ότι είναι οκ.

Ουφ το στρωμα είναι νομίζω ειλικρινά το κομμάτι που δεν μπορώ να κρίνω. Κανένα μωρό δεν μεγάλωσε και να είπε "ρε μάνα αν μου είχες βάλει το λατεξ θα κοιμόμουν τις διπλές ώρες"

Θα κάνω σαν τις γιαγιάδες αλλά 2 μέτρα γυναίκα βγήκα και το στρωμα μου ήταν απλό. Αν έχει κάποια συμβουλή από παιδίατρο ευπρόσδεκτη!

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...