Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Ria@90 είπε:

Κααλα ναι σίγουρα δεν εχεις αδικο σ αυτο π λες...απλα τοξόπλασμα εξεταση εδω δεν κανουν θα γινω γραφική  αχχα....μονο αν το πιεσεις πολυ...κ μαλλον θα το πιεσω ωτ τελευταια φορα εκανα εναν μηνα πριν μεινω εγκυος ξταν αρνητικό δεν εχω αντισώματα επισης....αντε να δουμε

..το κορυφαίο δεν εχω αντισώματα ουτε στην ανεμοβλογια....γενικα δεν εχω αντισώματα χαχαχαχα

.

Χαχαχα έλα βρε υγιέστατη είσαι!! Αντε σκέψου το μπεμπακι και άσε αυτά τα κολληματακια στην άκρη. Έτσι τα λεω κ σε εμενα. Τα μωράκια είναι καλα εκεί μέσα εμεις σκάμε με σκεψεις και άγχη και ειλικρινά είναι όλα τόσο απλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , melanouri είπε:

 

Κοπέλα μου, η κτηνίατρος και φίλη μου ςγγυος που μεγάλωσε με γάτες δεν κόλλησε ποτέ τοξοπλασμα και είχε πάρα πολλά αντισώματα που ο γιατρός της είπε ότι τα είχε επειδή πάντα μεγάλωνε με γάτες. Σε αντίθεση με μένα, που δεν έχω κανένα αντισωμα απέναντι στο τοξοπλασμα που δεν είχα ποτέ επαφή συχνή με γάτες. Αυτά από εμένα. Και κλείνοντας, να πω ότι η ΗΜΙ μάθεια είναι χειρότερη από την Αμάθεια. Μην λέτε πράγματα που δεν ισχύουν και παραπληροφορειτε για θέματα ιατρικά, που μόνο οι ειδικοί γνωρίζουν. Καληνύχτα σε όλες. 

Το τοξοπλασμα ειναι παρασιτο που περναει στον οργανισμο του ανθρωπου.Ο οργανισμος το καταπολεμαει οπως κανει πχ με τη γριπη και γιαυτο το λογω αναπτυσει αντισωματα.Αν η φιλη σου δεν ειχε πολλα συμπτωματα οταν το επαθε αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειχε κολλησει τοξοπλασμα.Δεν μπορει ο οργανισμος ενος ανθρωπου να αναπτυσει αντισωματα εναντια σε μια ασθενεια που δεν εχει περασει.Πως θα το κανει αυτο?Θα μαντεψει τι ειναι το τοξοπλασμα και θα δημιουργησει αντισωματα χωρις να εχουν μπει στον οργανισμο του? Ξερεις τι σημαινει εχω αντισωματα?Συνεχιζεις και ειναι κριμα αστο καλυτερα να παει. Καλυτερα να δεχτεις οτι κανεις λαθος παρα να γραφεις πραγματα τραβηγμενα απο τα μαλλια.

πρίν από 3 λεπτά , melanouri είπε:

Και να νοσησει κάνεις, είναι σαν ελαφριά γρίπη, μπορεί ποτέ να μην καταλάβει ότι είναι μόλυνση από τοξοπλασμα! Καληνηχτα, αγαπητή νοσηλεύτρια... 

Οριστε μονη σου το παραδεχεσαι χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να προφυλαχτω από τον κυτταρομεγαλοιο καθώς δεν έχω αντισώματα. Αντισώματα δεν έχω ούτε για τοξόπλασμα αλλά παίρνω τα μέτρα μου.Αλλα για τον κυτταρομεγαλοιο δεν ξέρω τι να κάνω εκτός από το να μην πλησιάζω παιδιά κ να είμαι συνεχώς με οινόπνευμα κ Dettol!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να προφυλαχτω από τον κυτταρομεγαλοιο καθώς δεν έχω αντισώματα Αντισώματα δεν έχω ούτε για τοξόπλασμα αλλά παίρνω τα μέτρα μου.Αλλα για τον κυτταρομεγαλοιο δεν ξέρω τι να κάνω εκτός από το να μην πλησιάζω παιδιά κ να είμαι συνεχώς με οινόπνευμα κ Dettol!

Ρώτα τον γιατρό σου, κοπέλα μου, γιατί εδώ μέσα όλες κάνουν τις γιατρινες και άκρη δεν θα βγάλεις. Κακώς υπάρχει αυτή η ομάδα. 

Καλή συνέχεια σε όλες. 

Link to comment
Share on other sites

@melanouri η παραδοχή του λάθους δεν βλάπτει.

Το νόημα του φόρουμ είναι η ανταλλαγή ιδεών τουλάχιστον όπως το βιώνω εγώ και μας προοδεύει πραγματικά να μας διορθώνουν...

 

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι αγαπη μου στενοχωριέσαι φυσιολογικό αλλα όλα καλα είναι και η κορτιζόνη είναι ακίνδυνη φαντάσου την δίνουν και στην αρχή της εγκυμοσυνης για να την ενισχύσουν σε τυχόν θεματάκι. Είναι πανακειο φαρμακείο απλως λίγο ζόρι με την διατροφή αυτό να προσεχεις. Πολλά χαδακια στην κοιλιτσα και να κανεις όμορφες σκεψεις με το μωράκι να το γεμίζεις με θετική ενέργεια!  

Σε ευχαριστω καμαρι μου γλυκο να σαι παντα καλα!!!επιτελους τωραβτην χαιδευω ανετα μεχρι χτες ακουμπουσα κ εβγαζα εξανθηματα!απο σημερα τον εχω τρελανει τον μπομπιρα μου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@melanouri η παραδοχή του λάθους δεν βλάπτει.

Το νόημα του φόρουμ είναι η ανταλλαγή ιδεών τουλάχιστον όπως το βιώνω εγώ και μας προοδεύει πραγματικά να μας διορθώνουν...

 

Ακριβώς, ανταλλαγή ιδεών όχι να δίνει η καθεμία πληροφορίες για νοσήματα. Αυτά τα κάνουν οι γιατροί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , melanouri είπε:

Ρώτα τον γιατρό σου, κοπέλα μου, γιατί εδώ μέσα όλες κάνουν τις γιατρινες και άκρη δεν θα βγάλεις. Κακώς υπάρχει αυτή η ομάδα. 

Καλή συνέχεια σε όλες. 

Θα τον ρωτήσω οπωσδήποτε γιατί πολύ φοβάμαι τον κυτταρομεγαλοιο.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Θα τον ρωτήσω οπωσδήποτε γιατί πολύ φοβάμαι τον κυτταρομεγαλοιο.

Ούτε εγώ είχα, απλά θέλει προσοχή με τα μικρά παιδιά, οπως είπες. 

Γενικα, πλέον, θα πρέπει να προσέχεις πολύ. Δεν υπάρχει κάτι ειδικό να κάνεις, αλλά θα στο επιβεβαιώσει κι ο γιατρός σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melanouri είπε:

Ούτε εγώ είχα, απλά θέλει προσοχή με τα μικρά παιδιά, οπως είπες. 

Γενικα, πλέον, θα πρέπει να προσέχεις πολύ. Δεν υπάρχει κάτι ειδικό να κάνεις, αλλά θα στο επιβεβαιώσει κι ο γιατρός σου. 

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

πρίν από 1 λεπτό , melanouri είπε:

Ακριβώς, ανταλλαγή ιδεών όχι να δίνει η καθεμία πληροφορίες για νοσήματα. Αυτά τα κάνουν οι γιατροί. 

Τοτε εσυ τι δουλεια εχεις εισαι γιατρος?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@melanouri δεν ξέρω για  σένα αλλά ο λόγος που έχω εκτιμήσει άπειρα αυτό το φόρουμ είναι ότι η συμβουλή πάντα είναι "δες το με το γιατρό σου". 

Η παράθεση προσωπικής εμπειρίας έπεται.

Την τελευταία δε την δίνουμε για να χαλαρώσουμε η μια την άλλη μέχρι να επιβεβαιώσουμε το σωστό.

Κατά αλλά χαιρετιομαστε, ψωνίζουμε, γκρινιάζουμε και συμπαρεστεκόμαστε. Είναι πολύτιμο αυτό το γκρουπ και σου εύχομαι να βρεις και εσύ κάτι να σου ταιριάζει καλύτερα.

  • Μου αρέσει 6

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , melanouri είπε:

Ρώτα τον γιατρό σου, κοπέλα μου, γιατί εδώ μέσα όλες κάνουν τις γιατρινες και άκρη δεν θα βγάλεις. Κακώς υπάρχει αυτή η ομάδα. 

Καλή συνέχεια σε όλες. 

Για αρχη δεν ειναι ομαδα ειναι ενα forum κ δε λεει πουθενα οτι ειναι για συμβουλες. "μπεμπακια 2019" γραφει κ ειμαστε εδω για συμπαράσταση η μια στην αλλη σε αυτο το δυσκολο ταξιδι της εγκυμοσύνης κ για ανταλλαγη αποψεων κ εμπειριων!αν δε σε καλύπτει μπορεις να αποχωρησεις απο τοτε που ανοιξε αυτο το θεμα δεν εχουμε ερθει σε αντιπαραθεση με κανεναν κ δε θα το κανουμε τωρα ειρωνιες κτλ νομιζω δε χρειάζονται εδω ας κραταμε λιγο τις ισορροπίες οπως τοσο καιρο!δε γινεται να συμφωνουμε με ολους αλλα η καθε αποψη ειναι σεβαστη!

  • Μου αρέσει 6

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να προφυλαχτω από τον κυτταρομεγαλοιο καθώς δεν έχω αντισώματα. Αντισώματα δεν έχω ούτε για τοξόπλασμα αλλά παίρνω τα μέτρα μου.Αλλα για τον κυτταρομεγαλοιο δεν ξέρω τι να κάνω εκτός από το να μην πλησιάζω παιδιά κ να είμαι συνεχώς με οινόπνευμα κ Dettol!

Δεν ξέρω μόνο για το τικερακι σου να πω επειδή το εφτιαξα κ εγω σήμερα:mrgreen: Μπες στον λογαριασμο σου σβηστο και ξανά φτιάξε το γιατί σου βγαίνει μόνο η διεύθυνση. Πήγαινε κ αντέγραψε μόνο το image url. Θα δεις είναι μόνο μια γραμμή κ όταν έρθεις να κανεις επικόλληση πάτησε επάνω όταν θα σου βγάλει κάτι για text που λέει. Στα λέω μπακαλιστικα γιατί δεν σκαμπαζω από τεχνολογια αλλα είναι πανεύκολο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσια γεια σας... εχω μια χαζη ανησυχία...ειμαι στην 22η εβδ ...κ τελευταίες μερες πινω φυσικο χυμουλι πορτοκάλι απ εξω ομως...εφαγα φλασια τωρα ομως γιατι δεν ξερω με τι συνθήκες υγιεινής το παρασκευάζουν και εχω κολλήσει τωρα αν υπάρχουν πιθανότητες να κολλησει Κάπιος τοξόπλασμα απο φρεσκο χυμο..??? ://

Δε νομιζω να εχεις θεμα,το τοξοπλασμα εχει σχεση με μη καλοψημενα κρεατα,περριτωματα απο γατες και λαχανικα που ειναι κατω στη γη και μπορει να εχουν παει γατια π.χ.μαρουλι,χορτα κτλ.γι αυτο μας λενε να τα βαζουμε στο ξυδι πριν τα καταναλωσουμε.αν ομως εχεις αμφιβολιες ρωτα το γιατρο σου.

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Αγαπες μου την προσοχη σας αν θυμαστε πριν κατι μερες ειχα θεμα με το σιδηρο που μου κανε σαν γαστρεντεριτιδα?λοιπον επεσε το ανοσοποιητικο μου κ μου το γυρισε σε τρελου βαθμου αλλεργια οξεια κνιδωση λεγεται εχω βαλει την κορτιζονη της ζωης μου παντα με βαση γιατρου που ηταν κ ο ιδιος νοσοκομειακος ο γυναικολογος τρελη φαγουρα εξανθήματα κ παραμορφωση προσωπου δοξα τον θεο ειμαι πλεον πολυ καλυτερα!θελω να μου προσεχετε τι τρωτε μακρια απο σαλτσες που ειναι σε βαζάκια σογια ξηρους καρπους σοκολατες τεράστια προσοχη αγαπες γτ αυτο που επαθα ουτε στον εχθρο μου!!

Περαστικα κοριτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...