Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Και εγώ είχα κάνει τον Ιούνιο. Απλά έχω τάση για ουλιτιδα. Έτσι αντι το κανονικό 6μηνο που χρειάζεται συνήθωε έπρεπε να έχω πάει νωρίτερα και να επιμένω αντι να φοβάμαι το βούρτσισμα.

Δεν έκανε κάτι το προλάβαμε απλά πιο βαθύ καθαρισμό από τον απλό οδοντίατρο. Θα κάνουμε έναν ακόμα στον 8ο γιατί μετά δεν θα μπορώ να ξαναπάω άμεσα και μου άλλαξε το νήμα σε βουρτσακια.

Αν σας αφήνει ο γιατρός κάντε ένα καθαρισμό δεν θα κάνει κακό! Ο γυναικολόγος μου τουλάχιστον, είπε ότι τυχόν χαλασμένο δοντάκι με φλεγμονή είναι πιο επικίνδυνο.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Να είσαι καλα.. Αν εκανες και μια πλύση με αλατονερο την ώρα που τρέχει πολύ μήπως βοηθούσε; Και η σόδα η μαγειρικη ισως.. Και εμενα από ένα μόνο σημείο ματώνει και στις αρχές έβγαζε πολύ αιματακι. Όλα αυτά φτιάχνουν! 

Ναι έχεις δίκιο κορίτσι μου,αλατονερο!

Έχεις δίκιο όλα φτιάχνουν!Με το καλό τα μωράκια μας καλή μου κοπέλα!

πρίν από 3 λεπτά , Kpp83 είπε:

Και εγώ είχα κάνει τον Ιούνιο. Απλά έχω τάση για ουλιτιδα. Έτσι αντι το κανονικό 6μηνο που χρειάζεται συνήθωε έπρεπε να έχω πάει νωρίτερα και να επιμένω αντι να φοβάμαι το βούρτσισμα.

Δεν έκανε κάτι το προλάβαμε απλά πιο βαθύ καθαρισμό από τον απλό οδοντίατρο. Θα κάνουμε έναν ακόμα στον 8ο γιατί μετά δεν θα μπορώ να ξαναπάω άμεσα και μου άλλαξε το νήμα σε βουρτσακια.

Αν σας αφήνει ο γιατρός κάντε ένα καθαρισμό δεν θα κάνει κακό! Ο γυναικολόγος μου τουλάχιστον, είπε ότι τυχόν χαλασμένο δοντάκι με φλεγμονή είναι πιο επικίνδυνο.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

Με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Kpp83 είπε:

Και εγώ είχα κάνει τον Ιούνιο. Απλά έχω τάση για ουλιτιδα. Έτσι αντι το κανονικό 6μηνο που χρειάζεται συνήθωε έπρεπε να έχω πάει νωρίτερα και να επιμένω αντι να φοβάμαι το βούρτσισμα.

Δεν έκανε κάτι το προλάβαμε απλά πιο βαθύ καθαρισμό από τον απλό οδοντίατρο. Θα κάνουμε έναν ακόμα στον 8ο γιατί μετά δεν θα μπορώ να ξαναπάω άμεσα και μου άλλαξε το νήμα σε βουρτσακια.

Αν σας αφήνει ο γιατρός κάντε ένα καθαρισμό δεν θα κάνει κακό! Ο γυναικολόγος μου τουλάχιστον, είπε ότι τυχόν χαλασμένο δοντάκι με φλεγμονή είναι πιο επικίνδυνο.

Συμφωνώ. Και εγω θέλω να πάω πριν γεννησω να μην έχω το άγχος μετά. Ο γιατρος μου από την αρχή μου επέτρεψε κάθε οδοντιατρική πράξη. Εγω μάλλον θα έχω δουλίτσα γιατί με έχει πιάσει το δοντάκι που είχαμε απονευρώσει.. 

πρίν από 7 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ναι έχεις δίκιο κορίτσι μου,αλατονερο!

Έχεις δίκιο όλα φτιάχνουν!Με το καλό τα μωράκια μας καλή μου κοπέλα!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

Με το καλό τα μωράκια μας!

Με το καλό τα μπεμπακια μας!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@4shinediamonds κοριτσι μου μην αγχωνεσαι για τα ουλα που ματωνουν. Το παθαινουν παρα πολλες εγκυουλες, αναμεσα σε αυτες και γω! Ειναι λογω ορμονων! Και δεν σημαινει τπτ κακο, εφοσον οπως λες εχεις ηδη κανει τις οδοντιατρικες πραξεις. Και εγω και αλλες κοπελες μου γεννησαμε μαζι το παθαμε. Να συνεχιζεις να τα βουρτσιζεις ακομα κ αν ματωνουν, απλα παρε μια μαλακη οδοντοβουρτσα. Μολις γεννησεις θα σταματησει ως δια μαγειας!! Και εννοειται το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα!  

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Έχει παρατηρήσει κάποιο κορίτσι να ματώνουν τα ούλα της;Μου είχε πει και ο γιατρός και ο οδοντίατρος από την αρχή της εγκυμοσύνης να μην αγχωθω(δεδομένου ότι είχα κάνει απαραίτητο οδοντιατρικο έλεγχο πριν την εγκυμοσύνη).Σήμερα πλενοντας τα δόντια το πρωί μάτωσε στο πλάι το ουλο μου και γέμισε το στόμα αιμα-σορρυ για την περιγραφή....Μπορεί να βλάψει κάπου το μωράκι αυτή η κατάσταση;

Επίσης κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω,εμετούς δεν έχω ,αλλά πολύ έντονες καουρες με αποτέλεσμα να τρώω ότι μπορώ....Ζυγιστηκα σήμερα είμαι ένα κιλό πιο κάτω....Στους 4μήνες είχα πάρει 2 κιλά ,τώρα οδευοντας στον 5ο μήνα,έχασα το 1....σκέφτομαι απλά αν τρέφεται σωστά το μωράκι....

Εμενα με ειχε βοηθησει πολυ η οδοντοκρεμα της frezyderm για εγκυμοσύνη δοκιμασε τη αν θες. Επισης αυτο που ειπε η νανουλα ισχύει την επομενη μερα απο τη γεννα σταματησαν ως δια μαγειας να ματωνουν.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , nanoula90 είπε:

@4shinediamonds κοριτσι μου μην αγχωνεσαι για τα ουλα που ματωνουν. Το παθαινουν παρα πολλες εγκυουλες, αναμεσα σε αυτες και γω! Ειναι λογω ορμονων! Και δεν σημαινει τπτ κακο, εφοσον οπως λες εχεις ηδη κανει τις οδοντιατρικες πραξεις. Και εγω και αλλες κοπελες μου γεννησαμε μαζι το παθαμε. Να συνεχιζεις να τα βουρτσιζεις ακομα κ αν ματωνουν, απλα παρε μια μαλακη οδοντοβουρτσα. Μολις γεννησεις θα σταματησει ως δια μαγειας!! Και εννοειται το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα!  

 

πρίν από 45 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εμενα με ειχε βοηθησει πολυ η οδοντοκρεμα της frezyderm για εγκυμοσύνη δοκιμασε τη αν θες. Επισης αυτο που ειπε η νανουλα ισχύει την επομενη μερα απο τη γεννα σταματησαν ως δια μαγειας να ματωνουν.

Κορίτσια μου καλά ,σας ευχαριστώ πολύ πολύ!Να χαίρεστε τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χεχε μην αγχωνεσαι συμπεθερα. Ειμαστε φαν της ομαδας αυτης. 

Καλημερα κοριτσαρες! 

Το ΧΑ ένα άγχος....μουχαχαχα

5 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Σε άλλα νέα, βρε κορίτσια θέλω να γκρινιάξω ατελείωτα γιατί σήμερα γύρισα γραφείο μετά από 15μέρες! Έχει και βρωμόκαιρο, έπεσαν και να με φάνε η διάθεσή μου στα βάραθρα! 

 

Γκρινιαζε ελεύθερα.... εμένα είναι το χόμπι μου....χαχα.....καρκινακι βλέπεις....

3 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Έχει παρατηρήσει κάποιο κορίτσι να ματώνουν τα ούλα της;Μου είχε πει και ο γιατρός και ο οδοντίατρος από την αρχή της εγκυμοσύνης να μην αγχωθω(δεδομένου ότι είχα κάνει απαραίτητο οδοντιατρικο έλεγχο πριν την εγκυμοσύνη).Σήμερα πλενοντας τα δόντια το πρωί μάτωσε στο πλάι το ουλο μου και γέμισε το στόμα αιμα-σορρυ για την περιγραφή....Μπορεί να βλάψει κάπου το μωράκι αυτή η κατάσταση;

Επίσης κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω,εμετούς δεν έχω ,αλλά πολύ έντονες καουρες με αποτέλεσμα να τρώω ότι μπορώ....Ζυγιστηκα σήμερα είμαι ένα κιλό πιο κάτω....Στους 4μήνες είχα πάρει 2 κιλά ,τώρα οδευοντας στον 5ο μήνα,έχασα το 1....σκέφτομαι απλά αν τρέφεται σωστά το μωράκι....

Στοματικό διάλυμα unisept θα σωθείς στο υπογράφω!!

2 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Ναι έχεις δίκιο κορίτσι μου,αλατονερο!

Έχεις δίκιο όλα φτιάχνουν!Με το καλό τα μωράκια μας καλή μου κοπέλα!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

Με το καλό τα μωράκια μας!

Καταλάθος η παράθεση!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Το ΧΑ ένα άγχος....μουχαχαχα

Γκρινιαζε ελεύθερα.... εμένα είναι το χόμπι μου....χαχα.....καρκινακι βλέπεις....

Στοματικό διάλυμα unisept θα σωθείς στο υπογράφω!!

Καταλάθος η παράθεση!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σχόλασα επιτέλους πάμε να ανέβουμε!!! Γυρναγα με Σακη Ρουβα!

Είδε καμμία το Roma; θέλω να κάτσω να το δω αλλά μου είπαν ότι θα τρομάξω! Είναι όντως ακατάλληλο για εγκυμονούσες;;;;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Kpp83 είπε:

Σχόλασα επιτέλους πάμε να ανέβουμε!!! Γυρναγα με Σακη Ρουβα!

Είδε καμμία το Roma; θέλω να κάτσω να το δω αλλά μου είπαν ότι θα τρομάξω! Είναι όντως ακατάλληλο για εγκυμονούσες;;;;

Άντε καλή ξεκουραση. Ειπα πριν καιρό να το δω αλλα δεν.. Και έτσι ιδέα δεν έχω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσακια μου αυριο πρωτα ο θεος φευγουμε για πατρα κανονιστηκε η μεταφορα κ μας περιμενουν!!θα συνεχισουμε τον αγωνα μας απο τη βαση μας!!

Μπράβο Βασω πολύ ευχάριστα νέα! Με το καλό να πάτε και σπίτι σας όλοι μαζί!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...