Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Και εμενα του λίκνο το στρωματακι είναι λεπτό μαλακό και αφρώδες και αν και μου είπε η πωλήτρια πως είναι εντάξει και με μια κουβερτούλα από κάτω από το στρώμα ώστε αν θέλω να σηκωθει λιγάκι είναι αρκετό εγω θα παρω άλλο ανατομικό γιατί λογικά θα κοιμηθει αρκετό καιρό εκεί το μωράκι. Μπορεί να μην χρειάζεται εσυ πως το βλέπεις; Στην κουνιάδα σου τι είχαν πει γιατί σε κάποια σου λένε αλλαξε το. Ας πούμε λητω που είχα δει ένα αλλα και στα Ήρα μου είπαν θέλει άλλο στρώμα. 

Αυτό που με προβληματιζει  ει αίτηση ότι είναι αρκετά μαλακό αν το πατήσεις με το χέρι σου  και λεπτο,  αλλά απ ότι είδα κ τα άλλα στρώματα για λίκνο είναι λεπτά. Το ότι ει Αι μαλακό όμως. Δεν ξέρω...  Το θέμα είναι ότι αυτό το λίκνο και το στρώμα  του είναι σε σχήμα μισοφέγγαρο και όχι το κλασικό ορθογώνιο,  κι έτσι δεν μπορείς να βρεις  άλλο στρώμα να ταιριάζει,  παρά μόνο της ίδιας εταιρείας που είναι γερμανική.  Και αυτά που βρήκα από Ελλάδα στο ίντερνετ φαίνονται το ίδιο με αυτό που έχω. Λεπτά και αφρωδη... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Μάλιστα, είδωμεν πως θα κάνει την έξοδο ο μπέμπης άραγε..:)

 

Είμαι να ξέρεις..;-) 

Εχω φαγούρα έντονη από κάτω κ σαν να πρηστηκε λιγάκι,μου θυμίζει κολπίτιδα. Πήρα τώρα να μου πει τι να παρω να με ανακουφίσει. Αύριο έχω εξετασεις και καλλιέργεια λες καμία ουρολοίμωξη; Η μαία έτσι πιστεύει αλλα επειδή είχα ιστορικο ξέρω καλα τα συμπτώματα. Πιο πολύ για κανα μύκητα η κολπίτιδα μου κάνει. Θα δούμε αύριο τις εξετασεις κ βλέπουμε 

Μύκητας σίγουρα! Με κανένα υποθετακι και κρεμουλα θα σε παει!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Προς το παρον με ξεμαλιαζει το μωρο με το ενα χερι εχει πιασμενη μια τουφα κ με το αλλο αλλη τουφα!!! Κ κλαιει ειναι αρρωστο το πουλακι μ εχει ιωση χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα ουτε ενα τεταρτο σερι! Ναι υπομονη τα πρωτα 18χρονια ειναι δυσκολα μετα ενηλικιωνονται χαχαχα!!!! Λιγο ακομα θα βαριεσαι μεταααααα

Καλημερααα!μετα μπεμπουλα οταν φτασουν τα 18 νοσταλγεις τις τουφες σου που εβγαζες απο τα χερια τους οταν ηθελαν να εξερευνησουν την κομη σου:-D.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Αυτό που με προβληματιζει  ει αίτηση ότι είναι αρκετά μαλακό αν το πατήσεις με το χέρι σου  και λεπτο,  αλλά απ ότι είδα κ τα άλλα στρώματα για λίκνο είναι λεπτά. Το ότι ει Αι μαλακό όμως. Δεν ξέρω...  Το θέμα είναι ότι αυτό το λίκνο και το στρώμα  του είναι σε σχήμα μισοφέγγαρο και όχι το κλασικό ορθογώνιο,  κι έτσι δεν μπορείς να βρεις  άλλο στρώμα να ταιριάζει,  παρά μόνο της ίδιας εταιρείας που είναι γερμανική.  Και αυτά που βρήκα από Ελλάδα στο ίντερνετ φαίνονται το ίδιο με αυτό που έχω. Λεπτά και αφρωδη... 

Κρατα αυτό εφόσον σου είπαν ότι ενδυκνειται και για βρεφος μια χαρά.

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μύκητας σίγουρα! Με κανένα υποθετακι και κρεμουλα θα σε παει!

Ναι κρεμουλα μου έδωσε ήδη και αν είναι κατι τέτοιο να παρω ένα της frezyderm μου είπε για κολπικη χρήση.  

Καλημερα ζουζούνες και ζουζουνακια!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης γλυκόζης. Νηστείας είχα 71, 1 ώρα μετά 160 κ 2 ώρες μετά 108. Ο μικροβιολόγος είπε ότι είναι καλές αλλά μπαίνοντας στο ίντερνετ σε αλλά site τα όρια ήταν νηστείας 95, 1 ώρα μετά 180 κ 2 ώρες μετά 120 κ σε άλλα τα όρια μετά από 1 ώρα ήταν 140... Τλκ τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!  Σήμερα με ειδε ο γιατρος μου και ακομα δεν βλέπει φως στο τουνελ.. Ο τραχηλος κοιμαται τον υπνο του δικαίου. .ετσι λοιπον θα γεννησω την Κυριακη,που κλεινω τις 40 εβδομάδες, με προκληση. . οσες γεννησατε με προκληση πείτε μου τις εμπειριες σας γιατι αγχωθηκα ομολογω..

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβαίνεις προσωπική εμπειρία δεν έχω. Σε μια φίλη πριν 10μερες πήγαν όλα καλά και γέννησε φυσιολογικά :) Πόνεσε μόνο όταν η μαία της έσπασε τα νερά και λίγο στην αρχή μέχτι την επισκληρίδιο.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέραα κοριτσαρες! 

Μηπως γνωριζει καποια αν υπαρχουν βρεφικα υπνωτικα?? Ετσι πληροφοριακα, προς εμπλουτισμο γνωσεων δηλαδη ρωταω :lol:

Λιγο τσιπουρο ξερω εγω η ουζο!! Κ μετα την προνοια χαχα!!!

πρίν από 35 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  Σήμερα με ειδε ο γιατρος μου και ακομα δεν βλέπει φως στο τουνελ.. Ο τραχηλος κοιμαται τον υπνο του δικαίου. .ετσι λοιπον θα γεννησω την Κυριακη,που κλεινω τις 40 εβδομάδες, με προκληση. . οσες γεννησατε με προκληση πείτε μου τις εμπειριες σας γιατι αγχωθηκα ομολογω..

Να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!

πρίν από 52 λεπτά , mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης γλυκόζης. Νηστείας είχα 71, 1 ώρα μετά 160 κ 2 ώρες μετά 108. Ο μικροβιολόγος είπε ότι είναι καλές αλλά μπαίνοντας στο ίντερνετ σε αλλά site τα όρια ήταν νηστείας 95, 1 ώρα μετά 180 κ 2 ώρες μετά 120 κ σε άλλα τα όρια μετά από 1 ώρα ήταν 140... Τλκ τι λέτε?

Κρατα οτι σου πει ο γιατρος σου αν εχεις αμφιβολίες πηγαινε να τις δει κ ενας ενδοκρινολογος αυτοι ξερουν καλυτερα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  Σήμερα με ειδε ο γιατρος μου και ακομα δεν βλέπει φως στο τουνελ.. Ο τραχηλος κοιμαται τον υπνο του δικαίου. .ετσι λοιπον θα γεννησω την Κυριακη,που κλεινω τις 40 εβδομάδες, με προκληση. . οσες γεννησατε με προκληση πείτε μου τις εμπειριες σας γιατι αγχωθηκα ομολογω..

Ωωωω θα συγκινηθω τωρααα ρε αγαπηη. Πως περασε ο καιρος. Εφτασε η στιγμη που θα κρατησεις τον μπεμπαρο αγκαλια!! 

Λοιπον, απεβαλλε το αγχος σου, γιατι δεν θα σε βοηθησει σε κατι. Ισα ισα. Εγω με την προκληση γεννησα μεσα σε 8 ωρες απο την στιγμη που μου βαλανε τους πονους. Δεν χρειαζεται να διαβαζεις τι και πως το περασε η καθεμια, επειδη η καθε μαμα το ζει διαφορετικα. Εγω θα σου πω απλα οτι η επισκληριδιος ηταν σωτήρια για μενα, οσο μου χορηγουσανε, ημουν απλα ευτυχισμενη. Με διαστολη 5 αρχισα να καταλαβαινω οτι κατι γινεται και απο τη στιγμη που εφτασα 7 διαστολη μεσα σε 2 ωρες μετα γεννησα. Το δυσκολο κομματι δηλαδη για μενα ηταν αυτο το διωρο. Βεβαια εμενα ειχε μπει στραβα ο μπεμπης οποτε μπορει αν ολα ηταν ιδανικα να χα γεννησει και πιο γρηγορα. Να σκεφτεσαι οτι θα ειναι η πιο σημαντικη μερα της ζωης σας, η πιο σπουδαια που θα περιλαμβανει ολα τα συναισθηματα του κοσμου μεσα σε αυτες τις ωρες. Να εισαι χαλαρη και ηρεμη, και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα. 

1 hour ago, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης γλυκόζης. Νηστείας είχα 71, 1 ώρα μετά 160 κ 2 ώρες μετά 108. Ο μικροβιολόγος είπε ότι είναι καλές αλλά μπαίνοντας στο ίντερνετ σε αλλά site τα όρια ήταν νηστείας 95, 1 ώρα μετά 180 κ 2 ώρες μετά 120 κ σε άλλα τα όρια μετά από 1 ώρα ήταν 140... Τλκ τι λέτε?

Μια χαρουλα ειναι οι μετρησεις σου κοριτσι μου. Στην εγκυμοσυνη το οριο μετα απο 1 ωρα ειναι 180. Θα στα πει και ο γιατρος σου φυσικα, αλλα μην σε ανησυχει. Εισαι μια χαρα, μπραβο σου. 

πρίν από 18 λεπτά , Vasoth. είπε:

Λιγο τσιπουρο ξερω εγω η ουζο!! Κ μετα την προνοια χαχα!!!

Να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!

Κρατα οτι σου πει ο γιατρος σου αν εχεις αμφιβολίες πηγαινε να τις δει κ ενας ενδοκρινολογος αυτοι ξερουν καλυτερα!

Χαχαχα, καλα δεν ρωτησα για μενα εεε, για μια φιλη μου ρωτησα :lol:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  Σήμερα με ειδε ο γιατρος μου και ακομα δεν βλέπει φως στο τουνελ.. Ο τραχηλος κοιμαται τον υπνο του δικαίου. .ετσι λοιπον θα γεννησω την Κυριακη,που κλεινω τις 40 εβδομάδες, με προκληση. . οσες γεννησατε με προκληση πείτε μου τις εμπειριες σας γιατι αγχωθηκα ομολογω..

Με το καλοοοο!! Οπως σου είπε η νανουλα η μέρα εκείνη είναι μοναδική μην διαβάζεις εμπειριες άλλων γυναικών γιατί εκείνη θα είναι η δικη σου εμπειρία και μοναδική στιγμή! Πολύ χάρηκα και πάλι με το καλό!!❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ωωωω θα συγκινηθω τωρααα ρε αγαπηη. Πως περασε ο καιρος. Εφτασε η στιγμη που θα κρατησεις τον μπεμπαρο αγκαλια!! 

Λοιπον, απεβαλλε το αγχος σου, γιατι δεν θα σε βοηθησει σε κατι. Ισα ισα. Εγω με την προκληση γεννησα μεσα σε 8 ωρες απο την στιγμη που μου βαλανε τους πονους. Δεν χρειαζεται να διαβαζεις τι και πως το περασε η καθεμια, επειδη η καθε μαμα το ζει διαφορετικα. Εγω θα σου πω απλα οτι η επισκληριδιος ηταν σωτήρια για μενα, οσο μου χορηγουσανε, ημουν απλα ευτυχισμενη. Με διαστολη 5 αρχισα να καταλαβαινω οτι κατι γινεται και απο τη στιγμη που εφτασα 7 διαστολη μεσα σε 2 ωρες μετα γεννησα. Το δυσκολο κομματι δηλαδη για μενα ηταν αυτο το διωρο. Βεβαια εμενα ειχε μπει στραβα ο μπεμπης οποτε μπορει αν ολα ηταν ιδανικα να χα γεννησει και πιο γρηγορα. Να σκεφτεσαι οτι θα ειναι η πιο σημαντικη μερα της ζωης σας, η πιο σπουδαια που θα περιλαμβανει ολα τα συναισθηματα του κοσμου μεσα σε αυτες τις ωρες. Να εισαι χαλαρη και ηρεμη, και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα. 

Μια χαρουλα ειναι οι μετρησεις σου κοριτσι μου. Στην εγκυμοσυνη το οριο μετα απο 1 ωρα ειναι 180. Θα στα πει και ο γιατρος σου φυσικα, αλλα μην σε ανησυχει. Εισαι μια χαρα, μπραβο σου. 

Χαχαχα, καλα δεν ρωτησα για μενα εεε, για μια φιλη μου ρωτησα :lol:

 

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Με το καλοοοο!! Οπως σου είπε η νανουλα η μέρα εκείνη είναι μοναδική μην διαβάζεις εμπειριες άλλων γυναικών γιατί εκείνη θα είναι η δικη σου εμπειρία και μοναδική στιγμή! Πολύ χάρηκα και πάλι με το καλό!!❤️❤️❤️

 

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Λιγο τσιπουρο ξερω εγω η ουζο!! Κ μετα την προνοια χαχα!!!

Να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!

Κρατα οτι σου πει ο γιατρος σου αν εχεις αμφιβολίες πηγαινε να τις δει κ ενας ενδοκρινολογος αυτοι ξερουν καλυτερα!

 

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Οπως καταλαβαίνεις προσωπική εμπειρία δεν έχω. Σε μια φίλη πριν 10μερες πήγαν όλα καλά και γέννησε φυσιολογικά :) Πόνεσε μόνο όταν η μαία της έσπασε τα νερά και λίγο στην αρχή μέχτι την επισκληρίδιο.

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!! Ενταξει τωρα το συνειδητοποιησα ,ειμαι καλυτερα,ειχα αγχωθει αρκετα πριν. Ειναι η πρωτη αντιδραση..Αλλα θετικη σκεψη ολα θα πανε καλα..θα δω το μπεμπακι μου και αυτο μονο μετραει :wub: 

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φουσκιτσες παραφουσκιτσες και μανουλες πάλι έχω ερώτηση. Ο αφαλος μου κ η γύρω περιοχή κάπως πονάει σαν να τραβαει κ γύρω γύρω σαν να μελανιασε ελάχιστα. Είναι από το τεντωμα; Θα ρωτήσω αργότερα που θα μιλήσω απλα αν κάποια είχε κάτι παρόμοιο μέχρι να μαθω. Σας ταγκαρω καποιες :P @nanoula90 @Nicol_ @ΦαιηΚατς @ΒαλεντιναΧρηστος

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...