Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Όχι σημασία έχει να έχει απόσταση ασφαλείας από τον τράχηλο. Σε εμάς καλύπτει τον τράχηλο 

Ναι εχω διαβασει γιαυτο.δλδ ο πλακουντας μπορει να ειναι οπου τυχει μπροστά πισω δεν παιζει ομως καποιο ρολο για το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Τι κανετε??Να σας ρωτησω μηπως καποια ξερει.οσες εχετε κιαλλο παιδι και γεννησατε φυσιολογικα θυμαστε αν μερες πριν τον τοκετο ειχατε συσπασεις και πονακια?Εχω απο τη δευτερα συσπασεις και πονακια χαμηλα μπροστα και στη μεση αλλα ακανονιστα και κρατανε κυριως το βραδυ καποιες ωρες και μετα σταματανε.Βεβαια σημερα ξεκινησαν απο το πρωι αλλα κρατησαν παλι λιγο.Στην πρωτη μου κορη δε θυμαμαι αν ειχα πονους και πόσες μερες πριν.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα μηλησα με τον γιατρό μου του πα ότι μου παν στην β επιπέδου ότι έχω επιπωματικο πλακούντα κ μου πε προσοχή κ στης 30 βδομάδες να κάνουμε μια μαγνητική να δούμε πόσο θα χει εισχωρήσει ο πλακούντας στη μοίρα κ αν χρειαστεί να γεννήσω στο νοσοκομειο για τυχόν αιμορραγίες.εχω φρικαρει έχει τύχει σε κάποια να γεννήσεις επιπτωματικος?φοβάμαι πολύ μην πάθω κάτι γιατί το μωράκι μου πε δεν έχει φόβο αρκεί να ναι πάνω από 2 κιλά μετά της 30 βδομάδες. Καλά έχω τρελαθεί η μπουμπού μου να ναι καλά αλλά με καθησύχασε .

Just now, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!εμενα μ ειμαι οτι ο πλακουντας ειναι οπισθιος!υπαρχει διαφορα στο μωρο αν ειναι μπροστα η πισω πλακουντας?

Ο πίσω είναι καλύτερος από μπροστά πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! τι κανετε σημερα;;:)

@Katia38 ολα θα πάνε καλά, προσπαθησε να μην τρελενεσαι γιατι μωρέ δεν βοηθάει!!Έχω καταλάβει ότι πλέον είναι πολύ συνηθισμένο αυτό που έχεις και οι γιατροί ξέρουν να το αντιμετωπίζουν!! Ακου τον και ολα θα ειναι μια χαρα!!!

υπομονή, ξεκούραση και αισιοδοξία :x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Και ο πρώτος εμετός μου χτύπησε την πόρτα....!

Υπομονή καλή μου. Δύσκολο κομμάτι αλλα τι να κανεις. 

πρίν από 22 λεπτά , happysmile είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!εμενα μ ειμαι οτι ο πλακουντας ειναι οπισθιος!υπαρχει διαφορα στο μωρο αν ειναι μπροστα η πισω πλακουντας?

Καλημέρα.. Και εμενα οπίσθιος είναι. Αυτό αφορά την ανατομία μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Katia38 τι να σου πω. Την επομένη εβδομάδα θα ξαναπάω γιατρό και θα δούμε.  Αν δεν διορθωθεί από μόνος του ξεκάθαρα μου ειπε ότι θα κάνουμε καισαρική όσο αργότερα μπορούμε. Το όριο ασφαλείας αν θυμάμαι σωστά είναι 2εκ από την άκρη του τραχήλου.

Ουφ δεν ξέρω εγώ είμαι βέβαιη ότι θα διορθωθεί... ωστόσο ομολογώ ότι μετά τη Β επιπέδου έκλαιγα για 3 - 4 ημέρες!Να είναι καλά τα κορίτσια εδώ που με χαλάρωσαν! Το έχω ξαναπεί αλλά η @Beboula25 έχει ταλέντο, δεν θυμάμαι καν τι μου είπε αλλά ξαλαφρωσα! Εσύ έχεις μια πραγματική μπέμπα στο σπίτι πάρε λοιπόν κουράγιο!

30η εβδομάδα;; Δεν έχω πλύνει τίποτα, δεν έχω αγοράσει τιποτα παρά τα χοντρά, δεν θα εχω καν σταματήσει τη δουλειά!  No way! 

Μήπως έχεις προηγούμενη καισαρική;


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Katia38 τι να σου πω. Την επομένη εβδομάδα θα ξαναπάω γιατρό και θα δούμε.  Αν δεν διορθωθεί από μόνος του ξεκάθαρα μου ειπε ότι θα κάνουμε καισαρική όσο αργότερα μπορούμε. Το όριο ασφαλείας αν θυμάμαι σωστά είναι 2εκ από την άκρη του τραχήλου.

Ουφ δεν ξέρω εγώ είμαι βέβαιη ότι θα διορθωθεί... ωστόσο ομολογώ ότι μετά τη Β επιπέδου έκλαιγα για 3 - 4 ημέρες!Να είναι καλά τα κορίτσια εδώ που με χαλάρωσαν! Το έχω ξαναπεί αλλά η @Beboula25 έχει ταλέντο, δεν θυμάμαι καν τι μου είπε αλλά ξαλαφρωσα! Εσύ έχεις μια πραγματική μπέμπα στο σπίτι πάρε λοιπόν κουράγιο!

30η εβδομάδα;; Δεν έχω πλύνει τίποτα, δεν έχω αγοράσει τιποτα παρά τα χοντρά, δεν θα εχω καν σταματήσει τη δουλειά!  No way! 

Μήπως έχεις προηγούμενη καισαρική;

Έχω 2 καισαρικές καλά δεν κοιτάω τίποτα για την μπέμπα έχω τόσο πολύ τρομοκρατηθεί που δεν ξέρω. Τι να πω .απελπιστικά 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κρεμα χρησιμοποιείται για την αλλαγη της πανας? Ο μπέμπης μου εχει παρά πολλες κενωσεις τη μερα και εχει κανει συγκαμα στον πρωκτο. Τον πλενω με σκετο νερο η νερο και χαμομηλι και βαζω κρεμα της weleda. Δοκιμασα και σουντοκριμ αλλα τιποτα το συγκαμα επιμενει. Εχετε.καμια ιδεα τι να κανω? Με τοσες κενωσεις η περιοχή ειναι συνεχεια υγρη οσο κ να τον αλλάζω. Εχω ακούσει καλα λογια για τημ κεραλοιφη. Εχετε δοκιμάσει? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katia38 είπε:

Κορίτσια καλημέρα μηλησα με τον γιατρό μου του πα ότι μου παν στην β επιπέδου ότι έχω επιπωματικο πλακούντα κ μου πε προσοχή κ στης 30 βδομάδες να κάνουμε μια μαγνητική να δούμε πόσο θα χει εισχωρήσει ο πλακούντας στη μοίρα κ αν χρειαστεί να γεννήσω στο νοσοκομειο για τυχόν αιμορραγίες.εχω φρικαρει έχει τύχει σε κάποια να γεννήσεις επιπτωματικος?φοβάμαι πολύ μην πάθω κάτι γιατί το μωράκι μου πε δεν έχει φόβο αρκεί να ναι πάνω από 2 κιλά μετά της 30 βδομάδες. Καλά έχω τρελαθεί η μπουμπού μου να ναι καλά αλλά με καθησύχασε .

Ο πίσω είναι καλύτερος από μπροστά πάντως.

Γεια σου κοριτσι μου. Λοιπον ειχαμε μια κοπελα στην ομαδα που γεννουσαμε μαζι τον Δεκεμβριο που ειχε και επιπωματικο και διεισδυτικο πλακουντα. Εχω να σου πω οτι γεννησε μια υγιεστατη μικρουλα στις 34 ή 36 εβδομαδες, δεν θυμαμαι καλα και ολα πηγαν περιφημα. Γενικα ειναι αρκετα συχνο φαινομενο μετα απο προηγουμενη καισαρικη, οποτε σιγουρα οι γιατροι εχουν την εμπειρια να διαχειριστουν την οποιαδηποτε κατασταση. Οι γιατροι επισης εχουν υποχρεωση να σου πουν ολα τα σεναρια, αυτο δε σημαινει ομως οτι υπαρχει καποιος κινδυνος για σενα κ το μωρακι σου. Επισης εχει ανοιχτει σχετικο θεμα αν ανατρεξεις στην ενοτητα θα γινουυμε γονεις το 2018 με τιτλο επιπωματικος πλακουντας. Ολες οι περιπτωσεις σαν κ την δικη σου πηγαν μια χαρα! 

πρίν από 4 λεπτά , happysmile είπε:

Ναι εχω διαβασει γιαυτο.δλδ ο πλακουντας μπορει να ειναι οπου τυχει μπροστά πισω δεν παιζει ομως καποιο ρολο για το μωρο.

Εγω ειχα προσθιο κοριτσι, δεν σημαινει κατι κακο η καλο. Λενε απλα οτι οσες εχουν προσθιο πλακουντα νιωθουν το μωρο λιγο πιο αργα. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Katia38 τι να σου πω. Την επομένη εβδομάδα θα ξαναπάω γιατρό και θα δούμε.  Αν δεν διορθωθεί από μόνος του ξεκάθαρα μου ειπε ότι θα κάνουμε καισαρική όσο αργότερα μπορούμε. Το όριο ασφαλείας αν θυμάμαι σωστά είναι 2εκ από την άκρη του τραχήλου.

Ουφ δεν ξέρω εγώ είμαι βέβαιη ότι θα διορθωθεί... ωστόσο ομολογώ ότι μετά τη Β επιπέδου έκλαιγα για 3 - 4 ημέρες!Να είναι καλά τα κορίτσια εδώ που με χαλάρωσαν! Το έχω ξαναπεί αλλά η @Beboula25 έχει ταλέντο, δεν θυμάμαι καν τι μου είπε αλλά ξαλαφρωσα! Εσύ έχεις μια πραγματική μπέμπα στο σπίτι πάρε λοιπόν κουράγιο!

30η εβδομάδα;; Δεν έχω πλύνει τίποτα, δεν έχω αγοράσει τιποτα παρά τα χοντρά, δεν θα εχω καν σταματήσει τη δουλειά!  No way! 

Μήπως έχεις προηγούμενη καισαρική;

Ανέβασε με :D Χαχαχ

Όλες εδώ βοηθατε η μια την άλλη η κάθε μια με τον τρόπο της. Και μπράβο σου που το χειρίζεσαι με χιούμορ και αισιοδοξία.

Ολα καλα θα πάνε και για σένα και για όλες,ειναι περιπτωσεις που αντιμετωπίζονται με επιτυχία. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

manoula 90 πόσο κουράγιο μου δωσες μακάρι γιατί έχω αρχίσει κ σκέφτομαι διάφορα σενάρια.ευχαριστω

Just now, Kpp83 είπε:

Εγώ είμαι  28η! εχω τικερακι να συνεννοούμαστε :-D

Ωωωω εγώ 21κ 4 ημέρες.με το καλό .τι είναι το τικερακι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...