Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Φυσιολογικούς όρους για καθαρισμό ματάκια, μύτη κ πιπι, αν έχεις κοριτσάκι καθαρίζεις μέσα ταμποναριστα με μπατονετα μην έχουν μείνει τίποτα σκατουλια.

Γάζες αποστειρωμενες για τα παραπάνω αλλά κ για τον αφαλό.

Μπατονετες βρεφικές για το πιπι οοοοοχιιι για το αυτι απαγορεύεται.

Οινόπνευμα ενενηνταρι αν δεν κάνω λάθος για αφαλό.

Κρέμα για αλλαγή Πάνας. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Σαμπουάν. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Αφρολουτρο.(Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Κρέμα στην περίπτωση συγκαματος. (Εγώ. Έχω σουντοκριμ)

Πάνες.

Μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά κακά από γύρω γύρω πριν το βάλεις κάτω από το νερό. 

Βαμβακακι που δεν γνουδιαζει για μωράκια για καθάρισμα μετά τα τσισα. Το βουτάς σε Μπολακι με νερό.

Χτένα 

Βούρτσα

Ψαλίδι, λίμα βρεφική. Στην αρχή θέςλιμα.

Κρέμα ενυδάτικη σώματος η λαδακι (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ).

Σχετικά με τα καλλυντικά δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Γράφω πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Γενικά τα μωρά πρωί μεσημέρι βράδυ έχουν μια ρουτίνα, τα μποτε που λέω εγώ.

Επίσης θερμόμετρο, έχω κ κανονικά κ με υπέρυθρες. 

Συμβουλή πολλά σελτεδακια κ πολλές λάβετες να έχετε...... χρειάζονται.πετσετουλες για τον πωπω επίσης. 

Όπως καταλάβατε δεν ξύπνησε.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Smile89 είπε:

Πωπω ρε κορίτσια διαβάζω τις πρώτες σελίδες του θέματος τοτε που κάποιες από δω ήμασταν ακόμη έγκυες κ συγκινουμαι ειλικρινά.. πόσο γρήγορα περνά ο καιρός.. είδα κάπου που έγραφα ότι είμαι 10+6, εσενα @Nicol_ που ανησυχούσες για το τι κρέμες σώματος να βάζουμε κ για το αν διπλασιάζεται κομπλέ η χοριακη σου,χεχε. Την @ΒαλεντιναΧρηστος την @Vasoth. Κι άλλες κοπέλες!! Πωπω!!

Λοιποοοοον......αν δεν ξυπνήσει θα προλάβω να τα γράψω......

Καλημερα κοριτσια μ καλο σ/κ να εχουμε!!! Πως περασε ο καιροε εεε χαμογελακι μ και τωρα κραταμε γερα μωρακια στις αγγαλιτσες μας κ ειναι αλλα κοριτσια στην θεση μας κ θα κρατησουν και αυτες σε λιγο καιρο τα μωρακια τους αγγαλιτσα!!!

Τι κανετε τα υπολοιπα κοριτσια;;;;

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην πορεία μας χρειάστηκε η ακ κριμ της φρεζιντερμ γιατί συνήθως τα μωράκια βγάζουν σπιθουρακια αλλά πχ αυτό είναι αν σου τύχει οπότε καλό είναι να μην προτρεχουμε. 

Από ρούχα φορμακια εσωτερικά κι εξωτερικά.

Εσωτερικά περισσότερα τώρα αν θα ναι μακρυμάνικα η κοντομάνικα ανάλογα ποτε γεννάει η καθεμία. 

Σεντονακια.

Κουβέρτες κι ανάλογα την εποχή.

Καλτσουλες.

Γενικά τα ρούχα τα κρίνεις κι από τα ποτέ γεννιέται ένα παιδί αλλά κ το τι θές. Εγώ ας πούμε δεν ήθελα υπνοσακο.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Φυσιολογικούς όρους για καθαρισμό ματάκια, μύτη κ πιπι, αν έχεις κοριτσάκι καθαρίζεις μέσα ταμποναριστα με μπατονετα μην έχουν μείνει τίποτα σκατουλια.

Γάζες αποστειρωμενες για τα παραπάνω αλλά κ για τον αφαλό.

Μπατονετες βρεφικές για το πιπι οοοοοχιιι για το αυτι απαγορεύεται.

Οινόπνευμα ενενηνταρι αν δεν κάνω λάθος για αφαλό.

Κρέμα για αλλαγή Πάνας. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Σαμπουάν. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Αφρολουτρο.(Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Κρέμα στην περίπτωση συγκαματος. (Εγώ. Έχω σουντοκριμ)

Πάνες.

Μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά κακά από γύρω γύρω πριν το βάλεις κάτω από το νερό. 

Βαμβακακι που δεν γνουδιαζει για μωράκια για καθάρισμα μετά τα τσισα. Το βουτάς σε Μπολακι με νερό.

Χτένα 

Βούρτσα

Ψαλίδι, λίμα βρεφική. Στην αρχή θέςλιμα.

Κρέμα ενυδάτικη σώματος η λαδακι (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ).

Σχετικά με τα καλλυντικά δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Γράφω πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Γενικά τα μωρά πρωί μεσημέρι βράδυ έχουν μια ρουτίνα, τα μποτε που λέω εγώ.

Επίσης θερμόμετρο, έχω κ κανονικά κ με υπέρυθρες. 

Συμβουλή πολλά σελτεδακια κ πολλές λάβετες να έχετε...... χρειάζονται.πετσετουλες για τον πωπω επίσης. 

Όπως καταλάβατε δεν ξύπνησε.

 

Τι είναι όλη αυτή η λίστα Παναγία μου; πρέπει να τα έχω πριν γεννηθεί το παιδί όλα αυτά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Φυσιολογικούς όρους για καθαρισμό ματάκια, μύτη κ πιπι, αν έχεις κοριτσάκι καθαρίζεις μέσα ταμποναριστα με μπατονετα μην έχουν μείνει τίποτα σκατουλια.

Γάζες αποστειρωμενες για τα παραπάνω αλλά κ για τον αφαλό.

Μπατονετες βρεφικές για το πιπι οοοοοχιιι για το αυτι απαγορεύεται.

Οινόπνευμα ενενηνταρι αν δεν κάνω λάθος για αφαλό.

Κρέμα για αλλαγή Πάνας. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Σαμπουάν. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Αφρολουτρο.(Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Κρέμα στην περίπτωση συγκαματος. (Εγώ. Έχω σουντοκριμ)

Πάνες.

Μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά κακά από γύρω γύρω πριν το βάλεις κάτω από το νερό. 

Βαμβακακι που δεν γνουδιαζει για μωράκια για καθάρισμα μετά τα τσισα. Το βουτάς σε Μπολακι με νερό.

Χτένα 

Βούρτσα

Ψαλίδι, λίμα βρεφική. Στην αρχή θέςλιμα.

Κρέμα ενυδάτικη σώματος η λαδακι (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ).

Σχετικά με τα καλλυντικά δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Γράφω πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Γενικά τα μωρά πρωί μεσημέρι βράδυ έχουν μια ρουτίνα, τα μποτε που λέω εγώ.

Επίσης θερμόμετρο, έχω κ κανονικά κ με υπέρυθρες. 

Συμβουλή πολλά σελτεδακια κ πολλές λάβετες να έχετε...... χρειάζονται.πετσετουλες για τον πωπω επίσης. 

Όπως καταλάβατε δεν ξύπνησε.

 

Σε διαβάζω και κλαίω με το "εγώ έχω της φρεζιντερμ"!!!! Είσαι θεα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια μου τι κρεμα χρησιμοποιείται για την αλλαγη της πανας? Ο μπέμπης μου εχει παρά πολλες κενωσεις τη μερα και εχει κανει συγκαμα στον πρωκτο. Τον πλενω με σκετο νερο η νερο και χαμομηλι και βαζω κρεμα της weleda. Δοκιμασα και σουντοκριμ αλλα τιποτα το συγκαμα επιμενει. Εχετε.καμια ιδεα τι να κανω? Με τοσες κενωσεις η περιοχή ειναι συνεχεια υγρη οσο κ να τον αλλάζω. Εχω ακούσει καλα λογια για τημ κεραλοιφη. Εχετε δοκιμάσει? 

Η κεραλοιφη είναι η πιο φυσικη επιλογή. Δεν εχουμε αντιμετωπίσει έντονα συγκαματα αλλά άλλες κοπέλες μου εχουν πςι οτι εχουν σωθεί με μελάνι απο το φαρμακειο. Δυστυχώς δεν ξερω λεπτομέρειες σχετικα με την εφαρμογη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Τι είναι όλη αυτή η λίστα Παναγία μου; πρέπει να τα έχω πριν γεννηθεί το παιδί όλα αυτά; 

Χαχαα Ω ναι!!!! Τα χρειάζεσαι από την αρχή. Αν θες μπορώ να σου πω τα μποτε πια είναι από την πρώτη στιγμή κιόλας. Χεχε

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Σε διαβάζω και κλαίω με το "εγώ έχω της φρεζιντερμ"!!!! Είσαι θεα!

Χαχαχαχαα θα ήταν η επόμενη ερώτηση οπότε είπα να το γράψω με copy paste για εξοικονόμηση χρόνου χαχαχα

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαα Ω ναι!!!! Τα χρειάζεσαι από την αρχή. Αν θες μπορώ να σου πω τα μποτε πια είναι από την πρώτη στιγμή κιόλας. Χεχε

Χαχαχαχαα θα ήταν η επόμενη ερώτηση οπότε είπα να το γράψω με copy paste για εξοικονόμηση χρόνου χαχαχα

Προνοητικη θεα τοτε! Επειδή την επαθα στον δεύτερο θα μου επιστρέψεις να πω για τα μωρομαντηλα να έχουν το νου τους τα κορίτσια για αλλεργίες! Εγώ την επαθα στον δεύτερο και δεν χρησιμοποιώ ποτε! Μου έκανε πληγη... Κατα τα αλλά σε βρίσκω σωστη σε όλα σου! Εύγε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Προνοητικη θεα τοτε! Επειδή την επαθα στον δεύτερο θα μου επιστρέψεις να πω για τα μωρομαντηλα να έχουν το νου τους τα κορίτσια για αλλεργίες! Εγώ την επαθα στον δεύτερο και δεν χρησιμοποιώ ποτε! Μου έκανε πληγη... Κατα τα αλλά σε βρίσκω σωστη σε όλα σου! Εύγε!

Χεχε κ η γιατρός μας είπε σε έκτακτη ανάγκη. Εγώ παίρνω τα πράσινα τα baby care κλασικά κ μέχρι στιγμής όλα γκοοοοουυυντ!!

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Προνοητικη θεα τοτε! Επειδή την επαθα στον δεύτερο θα μου επιστρέψεις να πω για τα μωρομαντηλα να έχουν το νου τους τα κορίτσια για αλλεργίες! Εγώ την επαθα στον δεύτερο και δεν χρησιμοποιώ ποτε! Μου έκανε πληγη... Κατα τα αλλά σε βρίσκω σωστη σε όλα σου! Εύγε!

Δηλαδή είχε αλλεργία το παιδί στο μωρομαντηλο?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χεχε κ η γιατρός μας είπε σε έκτακτη ανάγκη. Εγώ παίρνω τα πράσινα τα baby care κλασικά κ μέχρι στιγμής όλα γκοοοοουυυντ!!

Δηλαδή είχε αλλεργία το παιδί στο μωρομαντηλο?

Ναι, του έκανε πληγή! Στην αρχή νομιζα οτι ηταν απο τις πάνες! Άλλαξα πάνες και τίποτα! Ειδες στην αρχή που κανουν τα μαύρα κακά που είναι σαν πίσσα τα χρησιμοποιουσα πριν τον πλυνω αλλά τελικά είχε αλλεργία στα μωρομαντηλα! Μόλις τα σταμάτησα όλα οκ!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Φυσιολογικούς όρους για καθαρισμό ματάκια, μύτη κ πιπι, αν έχεις κοριτσάκι καθαρίζεις μέσα ταμποναριστα με μπατονετα μην έχουν μείνει τίποτα σκατουλια.

Γάζες αποστειρωμενες για τα παραπάνω αλλά κ για τον αφαλό.

Μπατονετες βρεφικές για το πιπι οοοοοχιιι για το αυτι απαγορεύεται.

Οινόπνευμα ενενηνταρι αν δεν κάνω λάθος για αφαλό.

Κρέμα για αλλαγή Πάνας. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Σαμπουάν. (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Αφρολουτρο.(Εγώ έχω τις φρεζιντερμ)

Κρέμα στην περίπτωση συγκαματος. (Εγώ. Έχω σουντοκριμ)

Πάνες.

Μωρομαντηλα για να παίρνεις τα πολλά κακά από γύρω γύρω πριν το βάλεις κάτω από το νερό. 

Βαμβακακι που δεν γνουδιαζει για μωράκια για καθάρισμα μετά τα τσισα. Το βουτάς σε Μπολακι με νερό.

Χτένα 

Βούρτσα

Ψαλίδι, λίμα βρεφική. Στην αρχή θέςλιμα.

Κρέμα ενυδάτικη σώματος η λαδακι (Εγώ έχω τις φρεζιντερμ).

Σχετικά με τα καλλυντικά δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Γράφω πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου. Γενικά τα μωρά πρωί μεσημέρι βράδυ έχουν μια ρουτίνα, τα μποτε που λέω εγώ.

Επίσης θερμόμετρο, έχω κ κανονικά κ με υπέρυθρες. 

Συμβουλή πολλά σελτεδακια κ πολλές λάβετες να έχετε...... χρειάζονται.πετσετουλες για τον πωπω επίσης. 

Όπως καταλάβατε δεν ξύπνησε.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είμαι άσχετη και στο internet γίνεται χαμός! Αγόρι έχω. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα; Παιδίατρο πότε βρίσκουμε;


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαα Ω ναι!!!! Τα χρειάζεσαι από την αρχή. Αν θες μπορώ να σου πω τα μποτε πια είναι από την πρώτη στιγμή κιόλας. Χεχε

Χαχαχαχαα θα ήταν η επόμενη ερώτηση οπότε είπα να το γράψω με copy paste για εξοικονόμηση χρόνου χαχαχα

Ναι  πες τα μ κ μένα να τα παραγγείλω από ίντερνετ.. Άσχετο οι λάβετες τι είναι; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Πωπω ρε κορίτσια διαβάζω τις πρώτες σελίδες του θέματος τοτε που κάποιες από δω ήμασταν ακόμη έγκυες κ συγκινουμαι ειλικρινά.. πόσο γρήγορα περνά ο καιρός.. είδα κάπου που έγραφα ότι είμαι 10+6, εσενα @Nicol_ που ανησυχούσες για το τι κρέμες σώματος να βάζουμε κ για το αν διπλασιάζεται κομπλέ η χοριακη σου,χεχε. Την @ΒαλεντιναΧρηστος την @Vasoth. Κι άλλες κοπέλες!! Πωπω!!

Λοιποοοοον......αν δεν ξυπνήσει θα προλάβω να τα γράψω......

Ναι ρε συ κ εγω το κανω κ συγκινουμε ποσες ανυσηχιες κ αγωνια κ ποσες ημασταν προβληματικες με τις αιμοραγιες κ τις αποχρωσεις τους χαχα!!διαβαζω τωρα τις καινουργιες κοπελες κ ειναι σαν να το ξαναζω ιδιες αποριες ιδιες αγωνιες...

Τα μποτε τα θελω κ εγω χιχι!! Να προετοιμαστω

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Πωπω ρε κορίτσια διαβάζω τις πρώτες σελίδες του θέματος τοτε που κάποιες από δω ήμασταν ακόμη έγκυες κ συγκινουμαι ειλικρινά.. πόσο γρήγορα περνά ο καιρός.. είδα κάπου που έγραφα ότι είμαι 10+6, εσενα @Nicol_ που ανησυχούσες για το τι κρέμες σώματος να βάζουμε κ για το αν διπλασιάζεται κομπλέ η χοριακη σου,χεχε. Την @ΒαλεντιναΧρηστος την @Vasoth. Κι άλλες κοπέλες!! Πωπω!!

Λοιποοοοον......αν δεν ξυπνήσει θα προλάβω να τα γράψω......

Χαχα τα θυμαμαι! Τι ομορφο ταξιδι και αυτο της εγκυμοσύνης ❤

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...