Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

τι εβδομαδα εισαι ειπαμε? νομιζω εχεις μπει εβδομο ε? ε κανενα πονακι που κ που θα εχεις εγκυος εισαι απλα να ειναι κατι που δεν επαναλαμβανετε συχνα κ δεν ειναι εντονο για να σε τρομαξει. 

 

οσο για τα πραγματα ενα θα σου πω αν παρεις πολλα δεν θα βαζεις πλυντηρια με δυο ρουχα μεσα. αν παρεις λιγα θα βαζεις συνεχεια πλυντηρια με δυο πραγματα.

τα σελτεδακια χρειαζονται κ για κατω απτο.σεντονι στην κουνια γιατι αν κατουρηθει κ περασει στο στρωμα δεν πλενετε στεγνωνει ευκολα. επισης αν σου λερωσει με κακα τα κακα τους βαφουν ναι κ δεν.βγαινει με το πληντυριο μενει κιτρινιλα οποτε καλητερα να λερωθει ο σελτες παρα οι κουβερτες κτλ

Ειμαι 30η βδομάδα.. Ναι είμαι υπέρ να έχεις πολλά για να γλιτώνεις τα πλυντήρια... Σε 3 βδομάδες εχω ραντεβού πάλι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ειμαι 30η βδομάδα.. Ναι είμαι υπέρ να έχεις πολλά για να γλιτώνεις τα πλυντήρια... Σε 3 βδομάδες εχω ραντεβού πάλι.. 

δεν θα κανεις dobbler τωρα σε δυο εβδομαδες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ειχα ρωτήσει τον γιατρό τι σημαίνει όταν λέμε έχω συσπαση κ μου είχε πει όταν νιώσεις πόνο περιόδου κ πετρωνει η κοιλία σου.. Εμένα δεν πετρωνει αλλά γτ με πονάει ενώ δεν κάνω τπτ... Όλη μέρα κλωτσιές τρώω η φουκαριαρα

Μπορει να μην ειναι συσπαση αλλα αλλαζει κ το σωμα σκεψου οτι ολα μετακομιζουν μεσα σου ισως ειναι απο αυτο αλλα αν σε ανυσηχει μιλα με το γιατρο σου

Εισαι 30η ειδα δε ξερω να σου πω κατι αλλο δεν εφτασα μεχρι εκει 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δεν μου είπε κάτι.. Στο ντοπλερ τι δείχνει; 

για παρτον ρωτα τον μηπως ξεχαστηκε εκτος αν.στα κανει αυτος. δειχνει την ροη του αιματος στην καρδια κ στον εγκεφαλο του μωρου τις ομφαλικες αρτηριες αν τρεφετε σωστα το μωρο . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

για παρτον ρωτα τον μηπως ξεχαστηκε εκτος αν.στα κανει αυτος. δειχνει την ροη του αιματος στην καρδια κ στον εγκεφαλο του μωρου τις ομφαλικες αρτηριες αν τρεφετε σωστα το μωρο . 

Ααα αυτό το κοιτάει κάθε φορά που πάω για υπερυχο.. Προχθές είδαμε την ροή όλα καλά ήταν μου ειπε οτι μια χαρά τρέφεται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Χαχα!!γουλοπανα που λεει κ η μανα μου!!

Σε ποια εβδομαδα εισαι? Πονακια γενικα εχουμε ασχετα με την εβδομαδα θα συμφωνησω με την μπεμπουλα ομως αν σε ανυσηχουν παρε ενα τηλ να σε καθυσηχασει

Σωστή η μαμα σου μου αρέσει κ αυτό! 

Να μην σας πω πως λέω τα μωραντηλα που ομως χρησιμοποιώ για εμενα..Καταλάβατε είμαι σίγουρη 

Just now, Vasoth. είπε:

Χαχα!!γουλοπανα που λεει κ η μανα μου!!

Σε ποια εβδομαδα εισαι? Πονακια γενικα εχουμε ασχετα με την εβδομαδα θα συμφωνησω με την μπεμπουλα ομως αν σε ανυσηχουν παρε ενα τηλ να σε καθυσηχασει

Σωστή η μαμα σου μου αρέσει κ αυτό! 

Να μην σας πω πως λέω τα μωραντηλα που ομως χρησιμοποιώ για εμενα..Καταλάβατε είμαι σίγουρη 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είμαι άσχετη και στο internet γίνεται χαμός! Αγόρι έχω. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα; Παιδίατρο πότε βρίσκουμε;

Εγώ βρήκα στον ένατο.

πρίν από 39 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ναι ρε συ κ εγω το κανω κ συγκινουμε ποσες ανυσηχιες κ αγωνια κ ποσες ημασταν προβληματικες με τις αιμοραγιες κ τις αποχρωσεις τους χαχα!!διαβαζω τωρα τις καινουργιες κοπελες κ ειναι σαν να το ξαναζω ιδιες αποριες ιδιες αγωνιες...

Τα μποτε τα θελω κ εγω χιχι!! Να προετοιμαστω

Αμεεεεε!!! Θα στα γράψω μετά, την έχω αγκαλίτσα. 

  • Ευχαριστώ 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ειχα ρωτήσει τον γιατρό τι σημαίνει όταν λέμε έχω συσπαση κ μου είχε πει όταν νιώσεις πόνο περιόδου κ πετρωνει η κοιλία σου.. Εμένα δεν πετρωνει αλλά γτ με πονάει ενώ δεν κάνω τπτ... Όλη μέρα κλωτσιές τρώω η φουκαριαρα

Και χωρίς να πετρώνει οι πόνοι περιοδου είναι σύσπαση της μητρας. Για αυτό πονάμε στην περιοδο χαμηλά. Γιατρο έχω ρωτήσει κ μου τα έχει εξηγήσει αναλυτικότατα. Σύσπαση δεν είναι μόνο το πέτρωμα αλλα δεν είναι ανησυχητικό. Και μια σημείωση που έτσι έμαθα δλδ είναι πως για αυτό στην αρχή της εγκυμοσυνης υπάρχουν τα πονακια περιοδου γιατί η μητρα συσπαται. Το έμβρυο είναι ξένο σώμα και συσπαται για να το πετάξει. Και μην πανικοβαλλω καμία φρέσκο εγκυουλα είναι φυσιολογικοτατο!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με καλυψαν τα κοριτσια.....παντως εγω ειχα παρει δυο σελτεδακια αυτα τα αδιαβροχα και ποτε δεν τα χρησιμοποιησα! Βαριομουν να τα βαζω καθε φορα την αλλαζα με την πανα αγγαλιας π την κρατουσα!

Ιιι εμένα όλα τα σελτεδακια μου τάχει χέσει 

  • Χαχα 4

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Beboula25 είπε:

Και χωρίς να πετρώνει οι πόνοι περιοδου είναι σύσπαση της μητρας. Για αυτό πονάμε στην περιοδο χαμηλά. Γιατρο έχω ρωτήσει κ μου τα έχει εξηγήσει αναλυτικότατα. Σύσπαση δεν είναι μόνο το πέτρωμα αλλα δεν είναι ανησυχητικό. Και μια σημείωση που έτσι έμαθα δλδ είναι πως για αυτό στην αρχή της εγκυμοσυνης υπάρχουν τα πονακια περιοδου γιατί η μητρα συσπαται. Το έμβρυο είναι ξένο σώμα και συσπαται για να το πετάξει. Και μην πανικοβαλλω καμία φρέσκο εγκυουλα είναι φυσιολογικοτατο!!!! 

2 φορές το έχω νιώσει σήμερα.. Θα δείξει μέχρι το βράδυ.. Μπορεί να παίζει ρόλο ότι ξεχνουσα αυτές τις μέρες να παρω το μαγνησιο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλε μου χάλασε το σύστημα εσας δείχνει κανονικά; Δεν ξέρω καν αν γράφω στο τοπικ μας ούτε καν αν φανεί. Αν συνεχίσει θα το διαγράψω πάντως κ θα φτιάξω καινούργιο γτ μου φαίνεται πολυ περιεργο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κ εμενα ολα πασαλειμενα !

Άστα ρε συ χάλια!! 

Just now, Beboula25 είπε:

Καλε μου χάλασε το σύστημα εσας δείχνει κανονικά; Δεν ξέρω καν αν γράφω στο τοπικ μας ούτε καν αν φανεί. Αν συνεχίσει θα το διαγράψω πάντως κ θα φτιάξω καινούργιο γτ μου φαίνεται πολυ περιεργο

Έλα μου όλα καλά???

@Vasoth.???? Λοιπόν το πρωί κάνουμε ορό στην μύτη δύο ψιτ στο κάθε ρουθούνι, αν όμως ρουθουνιζει πολύ κάνουμε πλύση δηλαδή 4 δυνατά ψιτ στο ένα ρουθούνι. Πίνουμε την βιταμίνη d δύο σταγόνες, η οποία μας αρέσει. Βάζουμε όρο σε αποστειρωμενη γάζα κάνουμε τα μάτια από έξω προς τα μέσα και κάνουμε και το πρόσωπο και βάζουμε ενυδάτικη κρεμουλα. Αφού φυσικά έχουμε αλλάξει πάνα κι έχουμε βάλει κρεμουλα στο επίμαχο. Εμείς έχουμε και παλινδρόμηση οπότε κάποιες φορές μπορεί να πάρουμε και σιροπακι. 

Το μεσημέρι έχουμε μόνο ορό μυτούλα. 

Το βράδυ μπανιο, μύτη. Κρέμα μασάζ σε όλο το σώμα, γυρνάμε και μπρούμυτα την κορμάρα μας και πρίν βάλουμε την πάνα μας βάζουμε όρο σε βρεφική μπατονετα και κάνουμε μέσα ταμποναριστα δεξιά κι αριστερά τη βλέννη μην έχει σκατουλια. 

Αυταάααα!!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Άστα ρε συ χάλια!! 

Έλα μου όλα καλά???

@Vasoth.???? Λοιπόν το πρωί κάνουμε ορό στην μύτη δύο ψιτ στο κάθε ρουθούνι, αν όμως ρουθουνιζει πολύ κάνουμε πλύση δηλαδή 4 δυνατά ψιτ στο ένα ρουθούνι. Πίνουμε την βιταμίνη d δύο σταγόνες, η οποία μας αρέσει. Βάζουμε όρο σε αποστειρωμενη γάζα κάνουμε τα μάτια από έξω προς τα μέσα και κάνουμε και το πρόσωπο και βάζουμε ενυδάτικη κρεμουλα. Αφού φυσικά έχουμε αλλάξει πάνα κι έχουμε βάλει κρεμουλα στο επίμαχο. Εμείς έχουμε και παλινδρόμηση οπότε κάποιες φορές μπορεί να πάρουμε και σιροπακι. 

Το μεσημέρι έχουμε μόνο ορό μυτούλα. 

Το βράδυ μπανιο, μύτη. Κρέμα μασάζ σε όλο το σώμα, γυρνάμε και μπρούμυτα την κορμάρα μας και πρίν βάλουμε την πάνα μας βάζουμε όρο σε βρεφική μπατονετα και κάνουμε μέσα ταμποναριστα δεξιά κι αριστερά τη βλέννη μην έχει σκατουλια. 

Αυταάααα!!!!

Αυτά τα κάνετε καθε μέρα προληπτικά η όταν έχει τπτ μυξουλες η μικρή; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...