Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι  πες τα μ κ μένα να τα παραγγείλω από ίντερνετ.. Άσχετο οι λάβετες τι είναι; 

Μικρα πανακια π τα βαζεις στο ωμο σου οταν σηκωνεις το μωρακι να ρευτει για να μην βγαλει γαλα εγω τα χρησιμοποιουσα κ ως σαλιαρα για να μην εχω το κουμπωνε ξεκουμπωνε οσο κοιμαται!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μικρα πανακια π τα βαζεις στο ωμο σου οταν σηκωνεις το μωρακι να ρευτει για να μην βγαλει γαλα εγω τα χρησιμοποιουσα κ ως σαλιαρα για να μην εχω το κουμπωνε ξεκουμπωνε οσο κοιμαται!

Ααα έχω πάρει κατι πανάκια μικρά για ώμο αλλά ποια η διαφορα σελτεδακια κ λάβετες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα έχω πάρει κατι πανάκια μικρά για ώμο αλλά ποια η διαφορα σελτεδακια κ λάβετες; 

μικρη τι κανεις ετοιμαζεσαι? τα σελτεδακια ειναι αυτα που βαζουν κατω για να αλλαξεις το μωρο ειναι σαν πετσετα απο την μια μερια κ πλαστικο απτην αλλη για τις διαρροες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα έχω πάρει κατι πανάκια μικρά για ώμο αλλά ποια η διαφορα σελτεδακια κ λάβετες; 

Σελτεδακια ειναι η πανουλα που το βαζεις για να το αλλαξεις που απο τη μια μερια ειναι αυτο το αδιαβροχο

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα έχω πάρει κατι πανάκια μικρά για ώμο αλλά ποια η διαφορα σελτεδακια κ λάβετες; 

Αγαπη γκουγκλαρε τα και θα δεις τις διαφορες για να μην μπερδεύεσαι. Και καλύτερα φυσικά να τα δεις από κοντά να δεις τι χρειάζεσαι. Τα σελτεδακια είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος τα βάζεις στην αλλαξιερα ή όπου αλλου θέλεις στο καρότσι ας πούμε αν λερωθούν να μην βρέξεις τα υφάσματα ή στο λίκνο. Πήρα δυο σετ σελτεδακια αλλα με χαλάει στο ένα η υφή του για αυτό λέω καλύτερα να τα δεις από κοντά. Τώρα για τις λαβετες κάτι σαν τις σαλιαρες η διαφορα είναι ότι αυτες δένουν. Ειναι πετσετε ή βελουτε ή ότι άλλο ύφασμα τέλος πάντων προφανως αυτά που πήρες λαβετες είναι. Βασικά μου τη σπάνε οι ονομασίες πανακια είναι για να τελειώνουμε  χαχαχα 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. είπε:

Σελτεδακια ειναι η πανουλα που το βαζεις για να το αλλαξεις που απο τη μια μερια ειναι αυτο το αδιαβροχο

Ααα ορίστε τώρα κατάλαβα τι είναι όπως επίσης κατάλαβα ότι τέτοια δεν έχω πάρει... Επίσης σήμερα έχω κάτι πόνους σαν περιόδου όχι συνέχεια.. Είχα μια φορά το πρωί κ μια τώρα.. Να ανυσηχησω; 

Just now, Beboula25 είπε:

Αγαπη γκουγκλαρε τα και θα δεις τις διαφορες για να μην μπερδεύεσαι. Και καλύτερα φυσικά να τα δεις από κοντά να δεις τι χρειάζεσαι. Τα σελτεδακια είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος τα βάζεις στην αλλαξιερα ή όπου αλλου θέλεις στο καρότσι ας πούμε αν λερωθούν να μην βρέξεις τα υφάσματα ή στο λίκνο. Πήρα δυο σετ σελτεδακια αλλα με χαλάει στο ένα η υφή του για αυτό λέω καλύτερα να τα δεις από κοντά. Τώρα για τις λαβετες κάτι σαν τις σαλιαρες η διαφορα είναι ότι αυτες δένουν. Ειναι πετσετε ή βελουτε ή ότι άλλο ύφασμα τέλος πάντων προφανως αυτά που πήρες λαβετες είναι. Βασικά μου τη σπάνε οι ονομασίες πανακια είναι για να τελειώνουμε  χαχαχα 

Ετσι μπράβο καλά τα λες πανάκια... Κ επόμενη ερώτηση αν έχεις πανες αγκαλιάς θες κ σελτεδακια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα ορίστε τώρα κατάλαβα τι είναι όπως επίσης κατάλαβα ότι τέτοια δεν έχω πάρει... Επίσης σήμερα έχω κάτι πόνους σαν περιόδου όχι συνέχεια.. Είχα μια φορά το πρωί κ μια τώρα.. Να ανυσηχησω; 

Ετσι μπράβο καλά τα λες πανάκια... Κ επόμενη ερώτηση αν έχεις πανες αγκαλιάς θες κ σελτεδακια; 

α με τα σελτεδακια δεν το.περνεις αγκαλια το μωρο καλε. ειναι πλαστικα απο κατω. οι πανες αγκαλιας ειναι σαν κουβερτουλες μικρες

τα πονακια ειναι συσπασουλες να ξεκουραστεις κ.να μην ανησυχησεις αν δεν επαναλαμβανονται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

α με τα σελτεδακια δεν το.περνεις αγκαλια το μωρο καλε. ειναι πλαστικα απο κατω. οι πανες αγκαλιας ειναι σαν κουβερτουλες μικρες

τα πονακια ειναι συσπασουλες να ξεκουραστεις κ.να μην ανησυχησεις αν δεν επαναλαμβανονται. 

Μα το πρωί κοιμομουν και μου έτυχε για αυτό παραξενευτηκα.. Όπως και τώρα καθιστή ήμουν κ το ένιωσα αυτό... Είναι φυσιολογικό στην βδομάδα μ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα ορίστε τώρα κατάλαβα τι είναι όπως επίσης κατάλαβα ότι τέτοια δεν έχω πάρει... Επίσης σήμερα έχω κάτι πόνους σαν περιόδου όχι συνέχεια.. Είχα μια φορά το πρωί κ μια τώρα.. Να ανυσηχησω; 

Ετσι μπράβο καλά τα λες πανάκια... Κ επόμενη ερώτηση αν έχεις πανες αγκαλιάς θες κ σελτεδακια; 

Χαχαχ ξέρω γω ρε αγαπη ειλικρινά κάποια τα θεωρώ περιττά τελείως. Προφανως όχι άλλο το ένα άλλο το άλλο. Παράδειγμα μπορεί να την έχεις γυμνουλα πάνω στο κρεββάτι μέχρι να την ντύσεις μην τυχόν και κάνει τσισακια ή κάτι άλλο βάζεις ένα σελτεδακι ή να της βάλεις την κρεμουλα το λαδακι της. Λέω εγω τώρα δεν ξέρω... 

Να μην ανησυχήσεις αλλα αν νιώσεις άβολα ή έντονα πονακια πάρε ένα τηλ να ενημερωσεις να σε καθησυχάσει. Μεγαλώνει η μπουμπου και ανοίγεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Χαχαχ ξέρω γω ρε αγαπη ειλικρινά κάποια τα θεωρώ περιττά τελείως. Προφανως όχι άλλο το ένα άλλο το άλλο. Παράδειγμα μπορεί να την έχεις γυμνουλα πάνω στο κρεββάτι μέχρι να την ντύσεις μην τυχόν και κάνει τσισακια ή κάτι άλλο βάζεις ένα σελτεδακι ή να της βάλεις την κρεμουλα το λαδακι της. Λέω εγω τώρα δεν ξέρω... 

Να μην ανησυχήσεις αλλα αν νιώσεις άβολα ή έντονα πονακια πάρε ένα τηλ να ενημερωσεις να σε καθησυχάσει. Μεγαλώνει η μπουμπου και ανοίγεις 

Πόσο ακόμα θα μεγαλώσει η κοιλία μου; μισό μέτρο άνθρωπος είμαι.. Που θα φτάσει;; εσύ μπεμπουλα έχεις παραγγείλει πανες αφρόλουτρα κ κρέμες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα έχω πάρει κατι πανάκια μικρά για ώμο αλλά ποια η διαφορα σελτεδακια κ λάβετες; 

Με καλυψαν τα κοριτσια.....παντως εγω ειχα παρει δυο σελτεδακια αυτα τα αδιαβροχα και ποτε δεν τα χρησιμοποιησα! Βαριομουν να τα βαζω καθε φορα την αλλαζα με την πανα αγγαλιας π την κρατουσα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Πόσο ακόμα θα μεγαλώσει η κοιλία μου; μισό μέτρο άνθρωπος είμαι.. Που θα φτάσει;; εσύ μπεμπουλα έχεις παραγγείλει πανες αφρόλουτρα κ κρέμες; 

Και εγω τα ίδια τώρα παραφουσκωσα και νιώθω αρκετό βάρος πλέον. Ανοίγει κ η λεκάνη σου και η μητρα όλα μην φοβάσαι για τα πονακια όσο πάει θα τα έχουμε πιο έντονα. 

Πήρα μόνο σαμπουάν αφρόλουτρο και κολωνια της frezyderm. Πανες όχι ακόμη ούτε κρέμες. Θα κάνω μια σούμα όλα αυτά να τα πάρουμε γιατί λίγα λίγα ξεχναω  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αγαπη γκουγκλαρε τα και θα δεις τις διαφορες για να μην μπερδεύεσαι. Και καλύτερα φυσικά να τα δεις από κοντά να δεις τι χρειάζεσαι. Τα σελτεδακια είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος τα βάζεις στην αλλαξιερα ή όπου αλλου θέλεις στο καρότσι ας πούμε αν λερωθούν να μην βρέξεις τα υφάσματα ή στο λίκνο. Πήρα δυο σετ σελτεδακια αλλα με χαλάει στο ένα η υφή του για αυτό λέω καλύτερα να τα δεις από κοντά. Τώρα για τις λαβετες κάτι σαν τις σαλιαρες η διαφορα είναι ότι αυτες δένουν. Ειναι πετσετε ή βελουτε ή ότι άλλο ύφασμα τέλος πάντων προφανως αυτά που πήρες λαβετες είναι. Βασικά μου τη σπάνε οι ονομασίες πανακια είναι για να τελειώνουμε  χαχαχα 

Χαχα!!γουλοπανα που λεει κ η μανα μου!!

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα ορίστε τώρα κατάλαβα τι είναι όπως επίσης κατάλαβα ότι τέτοια δεν έχω πάρει... Επίσης σήμερα έχω κάτι πόνους σαν περιόδου όχι συνέχεια.. Είχα μια φορά το πρωί κ μια τώρα.. Να ανυσηχησω; 

Ετσι μπράβο καλά τα λες πανάκια... Κ επόμενη ερώτηση αν έχεις πανες αγκαλιάς θες κ σελτεδακια; 

Σε ποια εβδομαδα εισαι? Πονακια γενικα εχουμε ασχετα με την εβδομαδα θα συμφωνησω με την μπεμπουλα ομως αν σε ανυσηχουν παρε ενα τηλ να σε καθυσηχασει

  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Χαχα!!γουλοπανα που λεει κ η μανα μου!!

Σε ποια εβδομαδα εισαι? Πονακια γενικα εχουμε ασχετα με την εβδομαδα θα συμφωνησω με την μπεμπουλα ομως αν σε ανυσηχουν παρε ενα τηλ να σε καθυσηχασει

Ειχα ρωτήσει τον γιατρό τι σημαίνει όταν λέμε έχω συσπαση κ μου είχε πει όταν νιώσεις πόνο περιόδου κ πετρωνει η κοιλία σου.. Εμένα δεν πετρωνει αλλά γτ με πονάει ενώ δεν κάνω τπτ... Όλη μέρα κλωτσιές τρώω η φουκαριαρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Μα το πρωί κοιμομουν και μου έτυχε για αυτό παραξενευτηκα.. Όπως και τώρα καθιστή ήμουν κ το ένιωσα αυτό... Είναι φυσιολογικό στην βδομάδα μ; 

τι εβδομαδα εισαι ειπαμε? νομιζω εχεις μπει εβδομο ε? ε κανενα πονακι που κ που θα εχεις εγκυος εισαι απλα να ειναι κατι που δεν επαναλαμβανετε συχνα κ δεν ειναι εντονο για να σε τρομαξει. 

 

οσο για τα πραγματα ενα θα σου πω αν παρεις πολλα δεν θα βαζεις πλυντηρια με δυο ρουχα μεσα. αν παρεις λιγα θα βαζεις συνεχεια πλυντηρια με δυο πραγματα.

τα σελτεδακια χρειαζονται κ για κατω απτο.σεντονι στην κουνια γιατι αν κατουρηθει κ περασει στο στρωμα δεν πλενετε στεγνωνει ευκολα. επισης αν σου λερωσει με κακα τα κακα τους βαφουν ναι κ δεν.βγαινει με το πληντυριο μενει κιτρινιλα οποτε καλητερα να λερωθει ο σελτες παρα οι κουβερτες κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...