Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα κορίτσια το πιο πολύ που έχει κλωτσήσει ήταν όταν πήγα σε θέατρο. Έκανε πανικό.

Θα τον παω και θέατρο αμα λαχει χαχαχα μονο ποια παρασταση να μ πεις μονο χεχχε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εσείς πως κοιμάστε;;

Έχω διαβάσει διαφορά. η αλήθεια είναι πως αριστερά στο πλάι με πονάνε τα πλευρά μου για κάποιον λογο οποτε συνήθως κοιμάμαι δεξιά στο πλάι αν και να πω τη μαύρη μου αλήθεια ανάσκελα καραβολευομαι αλλα έχω διαβάσει ότι δεν κάνει.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

εσείς πως κοιμάστε;;

Έχω διαβάσει διαφορά. η αλήθεια είναι πως αριστερά στο πλάι με πονάνε τα πλευρά μου για κάποιον λογο οποτε συνήθως κοιμάμαι δεξιά στο πλάι αν και να πω τη μαύρη μου αλήθεια ανάσκελα καραβολευομαι αλλα έχω διαβάσει ότι δεν κάνει.

Εγω αριστερά κοιμαμαι γτ εχω ακουσει πως ετσι πρεπει αλλα μερικες φορες κ ανάσκελα γτ πιάνονται απο το μονο αριστερά χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Εγω αριστερά κοιμαμαι γτ εχω ακουσει πως ετσι πρεπει αλλα μερικες φορες κ ανάσκελα γτ πιάνονται απο το μονο αριστερά χαχα

βασικά δεν βολεύομαι πουθενά μάλλον 

χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιμόμουν μπρούμυτα όποτε δεν μπορώ ανάσκελα. Όχι ότι βολεύομαι πλήρως αλλα κυρίως κοιμάμαι στο πλάι αριστερά. Πιανομαι βέβαια και βογγάω οπότε αν με ακούσει ο καλός μου με βοηθάει να αλλάξω στο δεξί πλευρό ή να σηκωθώ για τουαλέτα. 

Ανάσκελα πάντως ούτε στον καναπέ δεν μπορώ!

  • Μου αρέσει 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Kpp83 είπε:

Κοιμόμουν μπρούμυτα όποτε δεν μπορώ ανάσκελα. Όχι ότι βολεύομαι πλήρως αλλα κυρίως κοιμάμαι στο πλάι αριστερά. Πιανομαι βέβαια και βογγάω οπότε αν με ακούσει ο καλός μου με βοηθάει να αλλάξω στο δεξί πλευρό ή να σηκωθώ για τουαλέτα. 

Ανάσκελα πάντως ούτε στον καναπέ δεν μπορώ!

Κι εγώ έχω διαβάσει ότι αριστερά αιματωνεται καλύτερα η μήτρα κ έχει πιο πολύ χώρο το μπεμπακι. Πότε ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αλλά στο nst όταν έμπαινα αλλά κ όταν γεννούσα πρίν τίς εξωθησεις με γυρνούσε αριστερά.

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Θα τον παω και θέατρο αμα λαχει χαχαχα μονο ποια παρασταση να μ πεις μονο χεχχε

"Το διπλό παιχνίδι" λεγόταν η παράσταση χαχαχα, μιλάμε έκανε πανικό καθόμουν κ πρώτη θέση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγώ δυσκολεύομαι πολύ.. για κάποιο λόγο αριστερά πονάνε τα πλευρά μου, ανάσκελα με πιάνει δύσπνοια και ξυπνάω 100 φορές και δεξιά ενώ είναι όλα καλά δεν βολεύομαι με τίποτα και παλεύω πόσες ώρες να κοιμηθώ. Δηλαδή εγώ πότε θα ξανακοιμηθώ;;:sad:

Α ρε μπέμπη χαλάλι σου!

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ δυσκολεύομαι πολύ.. για κάποιο λόγο αριστερά πονάνε τα πλευρά μου, ανάσκελα με πιάνει δύσπνοια και ξυπνάω 100 φορές και δεξιά ενώ είναι όλα καλά δεν βολεύομαι με τίποτα και παλεύω πόσες ώρες να κοιμηθώ. Δηλαδή εγώ πότε θα ξανακοιμηθώ;;:sad:

Α ρε μπέμπη χαλάλι σου!

Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια όταν είσαι πλάι η όταν είσαι ανάσκελα κάτω από τα πόδια. Ίσως βοηθηθεις. Εγώ έβαζα ανάμεσα στα πόδια. Προς το τέλος δεν. Ήθελα δεν με ενοχλούσε απλά πονούσα για να γυρίσω. Πάντα όμως σηκωνόμαστε από το πλάι πατάμε με το χεράκι και σηκωνόμαστε. Αυτό μου το χέ πει, δεν σηκωνόμαστε απευθείας από την ανάσκελη θέση, δεν ξέρω τον λόγο. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Βάλε μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια όταν είσαι πλάι η όταν είσαι ανάσκελα κάτω από τα πόδια. Ίσως βοηθηθεις. Εγώ έβαζα ανάμεσα στα πόδια. Προς το τέλος δεν. Ήθελα δεν με ενοχλούσε απλά πονούσα για να γυρίσω. Πάντα όμως σηκωνόμαστε από το πλάι πατάμε με το χεράκι και σηκωνόμαστε. Αυτό μου το χέ πει, δεν σηκωνόμαστε απευθείας από την ανάσκελη θέση, δεν ξέρω τον λόγο. 

Έτσι σηκώνομαι από την πρώτη στιγμή ενστικτωδώς μάλλον! Δε νομίζω να υπάρχει και άλλος τρόπος εδώ που τα λέμε!! Και πάντα με ηχητικά εφέ χαχαχαχαχαχαχα 

Έχω δοκιμάσει και το μαξιλάρι στις αρχές αλλά δεν είδα διαφορά, ίσως τώρα που έχω αρχίσει να δυσκολεύομαι πολύ να το ξαναδοκιμάσω ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Elena1610 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου αυτο ειναι το ζητούμενο!να φτάσουμε στον μήνα μας χωρις αιμοραγιες.η καισαρική ειναι το λιγότερο!!καθε μερα λέω απο σημερα θα προσεχω και δεν θα σηκώνω τοσο την μικρή αλλα καθε μερα ειναι και πιο δύσκολο.δεν μπορω να το αποφύγω με τιποτα.οσο σηκώνω βαρος και δεν βλεπω αίμα κανω πραγματικα τον σταυρο μου!!

Καλημέρα Elena συγνώμη κιόλας μην παρεξηγήθηκε ποσο είναι η μικρούλα σου κ πρέπει να την σηκώνεις?στο λέω γιατί όντως θέλει προσοχή .σε καταλαβαίνω ότι το παιδάκι σου θέλει την φροντίδα σου αλλά κ το νινακι σου μωρέ στην κοιλίτσα θέλει κ αυτό προσοχή.εμεινα 4 μήνες στο κρεβάτι κ την πρώτη μου κόρη ούτε αγκαλιά τίποτα ένιωθα τύψεις αλλά δεν μπορούσα να κάνω κ αλλιώς.χωρις παρεξήγηση αυτό που σου λέω σε καταλαβαίνω πως νιώθεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα❤️

@alina80 Αγαπη τόσο πολύ θα σε πάει στην δουλειά; Κουράγιο ειλικρινά. Όσο για τα πράγματα ξεκινα ένα ένα να τα φτιάχνεις μην σου πέσουν οκά μαζί. Έχεις βοηθεια από κάποιον δικό σου; 

Κοριτσακια και εγω έχω θέμα με τον ύπνο καιρό τώρα βέβαια και όσο πάει δυσκολεύει. Έχω θέμα και με την μέση μου αν κάθομαι ώρα και σηκωθώ ή αν είμαι ξάπλα κ σηκωθώ μέχρι να ισιωσω αστα να πάνε. Επίσης όταν ξαπλώνω αριστερά ακόμη χειρότερα ούτε να περπατήσω δεν μπορώ από το ισχίο. Όσο για το τι λένε βρε τι έχουμε πει;; Καταρχήν οκ να προσέχετε μην κάθεστε 45 ωρες ανάσκελα αλλα όλα αυτά που διαβάζετε είναι μέσα σε κάποιο ιατρικό πρωτόκολλο; Δεν θα μας τα έλεγε από την αρχή ο γιατρος; Δλδ είναι τόσο χαζός που το ξέχασε να πει εεεπππ μην τυχόν και κοιμηθητε ανάσκελα!Αν είναι μέσα στα βιβλία τότε ειλικρινά συγνώμη προκαταβολικά για τις βλακείες που λέω.  Τα έχω διαβάσει κ εγω και για δεξιά λέει πως είναι το συκώτι και το πιέζουμε και κάτι άλλο για το μωρό δεν θυμαμαι. Εε τι θα γίνει να δεθούμε με σχοινιά από το ταβάνι να κοιμηθούμε στον αέρα να είμαστε ξέγνοιαστες; Ξανά λέω δεν είμαι ειδικός και δεν λέω αν ισχύει επακριβώς ή όχι απλώς λέω να μην τα μεγαλοποιούμε στο μυαλό μας. Ξαπλώνω ανάσκελα με τις ώρες και παίζω με τον μπέμπη στην κοιλιτσα και είμαστε μια χαρά και οι δυο. Δεν ξέρω αν είναι σωστο μπορεί κ όχι.Αν ρωτήσω τον γιατρό κ μου πει κοψτο θα το κάνω. Αλλα μόνο αν το πει ο γιατρος μου και όχι κάποια άρθρα στο ιντερνετ από έρευνες που δεν ξέρω από που έχουν προ έρθει και σε ποσες χωρες και ποσες γυναίκες έχει διαπιστωθεί και από που διαπιστώνεται ακριβως. Θεωρώ πως το λογικό είναι να υπάρχει απλώς ένα μέτρο. Αν υποφέρετε ξαπλώστε μια δυο ωριτσες ανάσκελα. Αν φοβάστε ρωτήστε πρώτα. Δεν αγνοώ αυτά που γράφονται γιατί κ εγω έχω άγνοια το τονίζω αλλα όχι υπερβολες! Και τέλος να πω ότι κάποτε που δεν υπήρχε το ιντερνετ και τόση ενημέρωση οι γυναίκες ναι κοιμόντουσαν και ανάσκελα :)

Παλι γραμμα έγραψα σορυ ρε κοριτσια σας αγαπώ!! :tongue:

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι εκει μεσα εκτιμας πολλα πραγματα που διαφορετικα δε θα τους εδινες καν σημασια κ οτι μπορει το δικο μου παιδι να ειναι εκει μεσα αλλα πραγματικα υπαρχουν κ χειροτερα απο τη δικη μου κατασταση κ οχι μονο σε προωρα αλλα κ σε τελειομηνα μωρα ολα ειναι σχετικα κ μεχρι το τελοςνα φτασει μια εγκυμοσύνη  δε σημαινει οτι δε θα νοσηλευτει το μωρο σε μοναδα δε πρεπει να εχουμε τπτ δεδομενο αυτο μου διδαξαν τα μωρα μου κ αυτο που εφυγε κ αυτο που παλευει ακομα κ τα καταφέρνει 

Σιγα σιγα θα τα καταφερει να παρει λιγο ακομα οσο κρατηθει κ ας γινει οτι ειναι καλυτερο ολα καλα θα πανε μην ανυσηχεις!

Σεντονακια βρηκα σε καλες τιμες κ καλη ποιότητα στο spitishop αν σας ενδιαφερει ειναι στην αθηνα στο χαλανδρι νομιζω αλλα εχει κ σαιτ 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική είτε το μωρό είναι πολύ πρόωρο είτε τελειομηνο! 

@Κωνσταντίνα16 μια χαρά είναι τα κιλακια του για την εβδομάδα, αν αντέξει κ λίγο ακόμα στην κοιλίτσα σου θα πάρει κ αλλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες. 

@Beboula25 σίγουρα θα με πάει τόσο, ελπίζω να μην χρειαστεί και παραπάνω. Ευτυχώςτα του μωρού δεν θα τα ετοιμάσουμε μόνοι μας, έχουμε τη βοήθεια των γονιών μου αν χρειαστεί. Θέλω να βρω και μια βοήθεια για το σπίτι, γιατί και πριν οριακά καταφέρναμε οι δυο μας να το κρατάμε σε ένα καλό επίπεδο (όχι αυτό που θα θέλαμε πάντως), τώρα με το μωρό δεν νομίζω να προλαβαίνουμε. 

Βλέπω πιάσατε το θέμα ύπνου. Πονεμένη υπόθεση. Από τον τρίτο κιόλας μήνα έχω αϋπνίες , τώρα ήρθε να προστεθεί και ο πόνος στην ηβική περιοχή (όλα τα κουλά συμπτώματα εγκυμοσύνης θα τα πάθω) και δυσκόλεψε το πράγμα και άλλο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες. 

@Beboula25 σίγουρα θα με πάει τόσο, ελπίζω να μην χρειαστεί και παραπάνω. Ευτυχώςτα του μωρού δεν θα τα ετοιμάσουμε μόνοι μας, έχουμε τη βοήθεια των γονιών μου αν χρειαστεί. Θέλω να βρω και μια βοήθεια για το σπίτι, γιατί και πριν οριακά καταφέρναμε οι δυο μας να το κρατάμε σε ένα καλό επίπεδο (όχι αυτό που θα θέλαμε πάντως), τώρα με το μωρό δεν νομίζω να προλαβαίνουμε. 

Βλέπω πιάσατε το θέμα ύπνου. Πονεμένη υπόθεση. Από τον τρίτο κιόλας μήνα έχω αϋπνίες , τώρα ήρθε να προστεθεί και ο πόνος στην ηβική περιοχή (όλα τα κουλά συμπτώματα εγκυμοσύνης θα τα πάθω) και δυσκόλεψε το πράγμα και άλλο. 

Ελπίζω κ εγω να μην χρειαστεί παραπάνω. Πάλι καλα που έχετε βοηθεια και αν μπορείτε κ για το σπίτι ακόμη καλύτερα. Εγω ενώ πριν είχα τόση όρεξη για τα πάντα τώρα δεν τραβαει η μηχανή χαχα δεν μπορώ να κάνω ότι έκανα. 

Αϋπνίες από τότε έχω κ εγω. Και ένα τρομερό πράγμα με πονους σε όλο το σώμα κεφάλι όπου μπορείς να φανταστείς όπου έχουμε κοκκαλο. Αυτό το είχα και πριν και έπαιρνα βιτ. D . Στο κρύο κ την υγρασία υποφέρω κ τώρα που αλλαξε ο καιρός πάλι με τσάκισε. Θελω ήλιο να στανιαρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...