Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα❤️

@alina80 Αγαπη τόσο πολύ θα σε πάει στην δουλειά; Κουράγιο ειλικρινά. Όσο για τα πράγματα ξεκινα ένα ένα να τα φτιάχνεις μην σου πέσουν οκά μαζί. Έχεις βοηθεια από κάποιον δικό σου; 

Κοριτσακια και εγω έχω θέμα με τον ύπνο καιρό τώρα βέβαια και όσο πάει δυσκολεύει. Έχω θέμα και με την μέση μου αν κάθομαι ώρα και σηκωθώ ή αν είμαι ξάπλα κ σηκωθώ μέχρι να ισιωσω αστα να πάνε. Επίσης όταν ξαπλώνω αριστερά ακόμη χειρότερα ούτε να περπατήσω δεν μπορώ από το ισχίο. Όσο για το τι λένε βρε τι έχουμε πει;; Καταρχήν οκ να προσέχετε μην κάθεστε 45 ωρες ανάσκελα αλλα όλα αυτά που διαβάζετε είναι μέσα σε κάποιο ιατρικό πρωτόκολλο; Δεν θα μας τα έλεγε από την αρχή ο γιατρος; Δλδ είναι τόσο χαζός που το ξέχασε να πει εεεπππ μην τυχόν και κοιμηθητε ανάσκελα!Αν είναι μέσα στα βιβλία τότε ειλικρινά συγνώμη προκαταβολικά για τις βλακείες που λέω.  Τα έχω διαβάσει κ εγω και για δεξιά λέει πως είναι το συκώτι και το πιέζουμε και κάτι άλλο για το μωρό δεν θυμαμαι. Εε τι θα γίνει να δεθούμε με σχοινιά από το ταβάνι να κοιμηθούμε στον αέρα να είμαστε ξέγνοιαστες; Ξανά λέω δεν είμαι ειδικός και δεν λέω αν ισχύει επακριβώς ή όχι απλώς λέω να μην τα μεγαλοποιούμε στο μυαλό μας. Ξαπλώνω ανάσκελα με τις ώρες και παίζω με τον μπέμπη στην κοιλιτσα και είμαστε μια χαρά και οι δυο. Δεν ξέρω αν είναι σωστο μπορεί κ όχι.Αν ρωτήσω τον γιατρό κ μου πει κοψτο θα το κάνω. Αλλα μόνο αν το πει ο γιατρος μου και όχι κάποια άρθρα στο ιντερνετ από έρευνες που δεν ξέρω από που έχουν προ έρθει και σε ποσες χωρες και ποσες γυναίκες έχει διαπιστωθεί και από που διαπιστώνεται ακριβως. Θεωρώ πως το λογικό είναι να υπάρχει απλώς ένα μέτρο. Αν υποφέρετε ξαπλώστε μια δυο ωριτσες ανάσκελα. Αν φοβάστε ρωτήστε πρώτα. Δεν αγνοώ αυτά που γράφονται γιατί κ εγω έχω άγνοια το τονίζω αλλα όχι υπερβολες! Και τέλος να πω ότι κάποτε που δεν υπήρχε το ιντερνετ και τόση ενημέρωση οι γυναίκες ναι κοιμόντουσαν και ανάσκελα :)

Παλι γραμμα έγραψα σορυ ρε κοριτσια σας αγαπώ!! :tongue:

 

Γεια σου ρε μπεμπουλα μ αρεσει οπως τα λες χαχα!! Κοιμηθιτε καλε οπως βολευεστε δε παθαινει κατι το μωρο αν δε του αρεσει θα σας το δειξει μην ανυσηχειτε εμενα με ειχε μονιμα ανασκελα ο γιατρος λογω της αιμοραγιας κ δεν επαθα κατι απο αυτο ασε που οταν γυρναγα λιγο στο πλαι να ξεπιαστω πιεζοταν το ενα κ κλωτσαγε αν γυρναγα απο την αλλη πιεζοταν το αλλο κ κλωτσαγε οποτε μονο ανασκελα χαχα!!

  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηγα γιατρο μ κανε καρδιογράφο ακουσαμε τη καρδούλα του πρωι πρωι  το σκατουλι κουνιέται περισσοτερο απο χθες...της το ειπα για εχθές κ μ λεει πως κινήσεις αρχίζουμε να μετράμε απο την 30η εβδ...τωρα ειναι πολύ μικρούλι κ μπορει λεει να κουρνιαζει βολεύεται σε μια γωνίτσα γι αυτο να μην τ νιωθω παντα...εκτος κ αν ξαφνικά δεν το νιώθεις καθόλου ομως εκει ειναι ανησυχητικό...με ηρέμησε εντάξει...απο εβδομαδα θα παω να κανω κ εμβόλιο για τον κοκκύτη για να εχει αντισωματα το μωρο μολις γεννηθεί κ ερχομαι φουρτσιωζα με φορα ελλαδα πρωτα ο Θεός φυσικα να πανε ολα καλα!!!επισης εχω παθει ενα σοκ πηρα 8 κιλα αλλα στο καλο προσεχω κιολας κ τι τρωω ...Καλημέρα κοριτσαρες μουυυυυ!!!!

3 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Κι εγώ έχω διαβάσει ότι αριστερά αιματωνεται καλύτερα η μήτρα κ έχει πιο πολύ χώρο το μπεμπακι. Πότε ο γιατρός δεν μου είπε κάτι αλλά στο nst όταν έμπαινα αλλά κ όταν γεννούσα πρίν τίς εξωθησεις με γυρνούσε αριστερά.

"Το διπλό παιχνίδι" λεγόταν η παράσταση χαχαχα, μιλάμε έκανε πανικό καθόμουν κ πρώτη θέση. 

Χαχαχ ελπιζω να εχουν τα ιδια γούστα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2019 at 10:22 ΠΜ, Smile89 είπε:

 

Κορίτσια μου καλά αποτελέσματα!!

Όλα καλά θα πάνε!!μην κοίτας την τιμη ο διπλασιασμός μας νοιάζει!! Περιμένουμε νέα? Πότε θα κάνεις κ άλλη?

Smille έκανες β επιπέδου?κ γω σήμερα τ απόγευμα θα πάω έχω ένα ανχος αλλά όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Κοιμηθειτε οπως μπορειτε και για οσο μπορειτε, με τα σαλακια να τρεχουν στα μαξιλαρια και οπου αλλου θελετε. 

Συμβουλη απο μια ξαγρυπνη μανα!

 

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Πως πατε? Εμας νομίζω ξεκινησαν κολικοι..χθες για ένα 3ωρο ηταν απαρηγόρητος.  Ανα μια ωρα και λιγότερο στηθος. Το θεμα είναι κανει τόσο συχνα τάισμα ενω εχει κολικους? Διαβασα οτι η υπερφαγια επιδεινώνει..αλλα μονο με στηθος ηρεμεί.  Θα ρωτήσω την παιδίατρο σήμερα αλλα ήθελα κ τη γνωμη σαε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα❤️

@alina80 Αγαπη τόσο πολύ θα σε πάει στην δουλειά; Κουράγιο ειλικρινά. Όσο για τα πράγματα ξεκινα ένα ένα να τα φτιάχνεις μην σου πέσουν οκά μαζί. Έχεις βοηθεια από κάποιον δικό σου; 

Κοριτσακια και εγω έχω θέμα με τον ύπνο καιρό τώρα βέβαια και όσο πάει δυσκολεύει. Έχω θέμα και με την μέση μου αν κάθομαι ώρα και σηκωθώ ή αν είμαι ξάπλα κ σηκωθώ μέχρι να ισιωσω αστα να πάνε. Επίσης όταν ξαπλώνω αριστερά ακόμη χειρότερα ούτε να περπατήσω δεν μπορώ από το ισχίο. Όσο για το τι λένε βρε τι έχουμε πει;; Καταρχήν οκ να προσέχετε μην κάθεστε 45 ωρες ανάσκελα αλλα όλα αυτά που διαβάζετε είναι μέσα σε κάποιο ιατρικό πρωτόκολλο; Δεν θα μας τα έλεγε από την αρχή ο γιατρος; Δλδ είναι τόσο χαζός που το ξέχασε να πει εεεπππ μην τυχόν και κοιμηθητε ανάσκελα!Αν είναι μέσα στα βιβλία τότε ειλικρινά συγνώμη προκαταβολικά για τις βλακείες που λέω.  Τα έχω διαβάσει κ εγω και για δεξιά λέει πως είναι το συκώτι και το πιέζουμε και κάτι άλλο για το μωρό δεν θυμαμαι. Εε τι θα γίνει να δεθούμε με σχοινιά από το ταβάνι να κοιμηθούμε στον αέρα να είμαστε ξέγνοιαστες; Ξανά λέω δεν είμαι ειδικός και δεν λέω αν ισχύει επακριβώς ή όχι απλώς λέω να μην τα μεγαλοποιούμε στο μυαλό μας. Ξαπλώνω ανάσκελα με τις ώρες και παίζω με τον μπέμπη στην κοιλιτσα και είμαστε μια χαρά και οι δυο. Δεν ξέρω αν είναι σωστο μπορεί κ όχι.Αν ρωτήσω τον γιατρό κ μου πει κοψτο θα το κάνω. Αλλα μόνο αν το πει ο γιατρος μου και όχι κάποια άρθρα στο ιντερνετ από έρευνες που δεν ξέρω από που έχουν προ έρθει και σε ποσες χωρες και ποσες γυναίκες έχει διαπιστωθεί και από που διαπιστώνεται ακριβως. Θεωρώ πως το λογικό είναι να υπάρχει απλώς ένα μέτρο. Αν υποφέρετε ξαπλώστε μια δυο ωριτσες ανάσκελα. Αν φοβάστε ρωτήστε πρώτα. Δεν αγνοώ αυτά που γράφονται γιατί κ εγω έχω άγνοια το τονίζω αλλα όχι υπερβολες! Και τέλος να πω ότι κάποτε που δεν υπήρχε το ιντερνετ και τόση ενημέρωση οι γυναίκες ναι κοιμόντουσαν και ανάσκελα :)

Παλι γραμμα έγραψα σορυ ρε κοριτσια σας αγαπώ!! :tongue:

 

Καλημερα κι απο μενα. Εγω δυσκολευομαι με τον υπνο απο την αρχη της εγκυμοσυνης...αυπνιες και συχνοουρια. Τωρα εχει προστεθει και η δυσπνοια και μονο με 2 μαξιλαρια μπορω να κοιμηθω....Παντως και μενα ο γιατρος ουτε μου συστησε ουτε μου απαγορευσε καποια σταση υπνου. Μου φαινεται ομως παραλογο να υπαρχει προβλημα ανασκελα αφου και το μωρο ειναι πολυ δραστηριο σ αυτη τη θεση και ετσι μας εξεταζουν. Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Γεια σου ρε μπεμπουλα μ αρεσει οπως τα λες χαχα!! Κοιμηθιτε καλε οπως βολευεστε δε παθαινει κατι το μωρο αν δε του αρεσει θα σας το δειξει μην ανυσηχειτε εμενα με ειχε μονιμα ανασκελα ο γιατρος λογω της αιμοραγιας κ δεν επαθα κατι απο αυτο ασε που οταν γυρναγα λιγο στο πλαι να ξεπιαστω πιεζοταν το ενα κ κλωτσαγε αν γυρναγα απο την αλλη πιεζοταν το αλλο κ κλωτσαγε οποτε μονο ανασκελα χαχα!!

Αν το δείχνουν λέει ουυ οπως το λες είναι βαρανε ανελέητα. Μέχρι πριν γίνει τόσο  φούσκα η κοιλιά κοιμόμουν μπρούμυτα λίγο ανασηκωμένα με μαξιλάρι και ουδέν πρόβλημα.  

πρίν από 17 λεπτά , SiaSai είπε:

Καλημερα κι απο μενα. Εγω δυσκολευομαι με τον υπνο απο την αρχη της εγκυμοσυνης...αυπνιες και συχνοουρια. Τωρα εχει προστεθει και η δυσπνοια και μονο με 2 μαξιλαρια μπορω να κοιμηθω....Παντως και μενα ο γιατρος ουτε μου συστησε ουτε μου απαγορευσε καποια σταση υπνου. Μου φαινεται ομως παραλογο να υπαρχει προβλημα ανασκελα αφου και το μωρο ειναι πολυ δραστηριο σ αυτη τη θεση και ετσι μας εξεταζουν. Τι να πω....

Έχεις δύσπνοια ε; Πιέζεται το διάφραγμα μωρε. Αστα να πάνε αϋπνίες και τουαλέτα το βράδυ δεν ξέρω ποσες φορες ειλικρινά τυχαίνει να πάω κ πριν ξανά ξαπλώσω πάω παλι:shock:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπες μουυυυυ εκανα β επιπέδου ολα καλα 420 γραμμαρια το μωρο μου κ μεγαλες πατουσες!!έλιωσα τον χάζευα λεω γιατρε ασε με καμμια ωρα εδω ειδα προσωπακι του χερακια ολα μια χαρα!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Πως πατε? Εμας νομίζω ξεκινησαν κολικοι..χθες για ένα 3ωρο ηταν απαρηγόρητος.  Ανα μια ωρα και λιγότερο στηθος. Το θεμα είναι κανει τόσο συχνα τάισμα ενω εχει κολικους? Διαβασα οτι η υπερφαγια επιδεινώνει..αλλα μονο με στηθος ηρεμεί.  Θα ρωτήσω την παιδίατρο σήμερα αλλα ήθελα κ τη γνωμη σαε

Κορίτσι μου ελπίζω να περάσει γρήγορα. Όταν έχουν κολικούς τρώνε κανονικά δεν μειώνεται η όρεξη λόγω του πόνου; Μπορει να τον ανακουφίζει να είναι επάνω σου τι να πω. Ας μας πουν οι μανούλες να έχουμε κ εμεις μια ιδέα. Αχ στην αρχή δεν ξέρουμε τι μας γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αν το δείχνουν λέει ουυ οπως το λες είναι βαρανε ανελέητα. Μέχρι πριν γίνει τόσο  φούσκα η κοιλιά κοιμόμουν μπρούμυτα λίγο ανασηκωμένα με μαξιλάρι και ουδέν πρόβλημα.  

Έχεις δύσπνοια ε; Πιέζεται το διάφραγμα μωρε. Αστα να πάνε αϋπνίες και τουαλέτα το βράδυ δεν ξέρω ποσες φορες ειλικρινά τυχαίνει να πάω κ πριν ξανά ξαπλώσω πάω παλι:shock:

 

Ναι...δυστυχως ταλαιπωρουμαι με τον υπνο αλλα ευτυχως δε χρειαζεται να σηκωθω νωρις το πρωι, οποτε αναπληρωνω καπως! ;-) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , SiaSai είπε:

Ναι...δυστυχως ταλαιπωρουμαι με τον υπνο αλλα ευτυχως δε χρειαζεται να σηκωθω νωρις το πρωι, οποτε αναπληρωνω καπως! ;-) 

Αα τέλεια! Και εγω μια από τα ίδια ;-)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα❤️

@alina80 Αγαπη τόσο πολύ θα σε πάει στην δουλειά; Κουράγιο ειλικρινά. Όσο για τα πράγματα ξεκινα ένα ένα να τα φτιάχνεις μην σου πέσουν οκά μαζί. Έχεις βοηθεια από κάποιον δικό σου; 

Κοριτσακια και εγω έχω θέμα με τον ύπνο καιρό τώρα βέβαια και όσο πάει δυσκολεύει. Έχω θέμα και με την μέση μου αν κάθομαι ώρα και σηκωθώ ή αν είμαι ξάπλα κ σηκωθώ μέχρι να ισιωσω αστα να πάνε. Επίσης όταν ξαπλώνω αριστερά ακόμη χειρότερα ούτε να περπατήσω δεν μπορώ από το ισχίο. Όσο για το τι λένε βρε τι έχουμε πει;; Καταρχήν οκ να προσέχετε μην κάθεστε 45 ωρες ανάσκελα αλλα όλα αυτά που διαβάζετε είναι μέσα σε κάποιο ιατρικό πρωτόκολλο; Δεν θα μας τα έλεγε από την αρχή ο γιατρος; Δλδ είναι τόσο χαζός που το ξέχασε να πει εεεπππ μην τυχόν και κοιμηθητε ανάσκελα!Αν είναι μέσα στα βιβλία τότε ειλικρινά συγνώμη προκαταβολικά για τις βλακείες που λέω.  Τα έχω διαβάσει κ εγω και για δεξιά λέει πως είναι το συκώτι και το πιέζουμε και κάτι άλλο για το μωρό δεν θυμαμαι. Εε τι θα γίνει να δεθούμε με σχοινιά από το ταβάνι να κοιμηθούμε στον αέρα να είμαστε ξέγνοιαστες; Ξανά λέω δεν είμαι ειδικός και δεν λέω αν ισχύει επακριβώς ή όχι απλώς λέω να μην τα μεγαλοποιούμε στο μυαλό μας. Ξαπλώνω ανάσκελα με τις ώρες και παίζω με τον μπέμπη στην κοιλιτσα και είμαστε μια χαρά και οι δυο. Δεν ξέρω αν είναι σωστο μπορεί κ όχι.Αν ρωτήσω τον γιατρό κ μου πει κοψτο θα το κάνω. Αλλα μόνο αν το πει ο γιατρος μου και όχι κάποια άρθρα στο ιντερνετ από έρευνες που δεν ξέρω από που έχουν προ έρθει και σε ποσες χωρες και ποσες γυναίκες έχει διαπιστωθεί και από που διαπιστώνεται ακριβως. Θεωρώ πως το λογικό είναι να υπάρχει απλώς ένα μέτρο. Αν υποφέρετε ξαπλώστε μια δυο ωριτσες ανάσκελα. Αν φοβάστε ρωτήστε πρώτα. Δεν αγνοώ αυτά που γράφονται γιατί κ εγω έχω άγνοια το τονίζω αλλα όχι υπερβολες! Και τέλος να πω ότι κάποτε που δεν υπήρχε το ιντερνετ και τόση ενημέρωση οι γυναίκες ναι κοιμόντουσαν και ανάσκελα :)

Παλι γραμμα έγραψα σορυ ρε κοριτσια σας αγαπώ!! :tongue:

 

Επεσα στα γελια μας σκεφτεσαι με τις κοιλιεςς κρεμασμενες σαν τους γοριλες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happysmile είπε:

Αγαπες μουυυυυ εκανα β επιπέδου ολα καλα 420 γραμμαρια το μωρο μου κ μεγαλες πατουσες!!έλιωσα τον χάζευα λεω γιατρε ασε με καμμια ωρα εδω ειδα προσωπακι του χερακια ολα μια χαρα!!!!

Ante me to kalo!!!!!! <3  Ase eipes patouses k thumitha thn dikh m B epipedou!!!!k mena terasties patouses 43 noumero aahahaha

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Αγαπες μουυυυυ εκανα β επιπέδου ολα καλα 420 γραμμαρια το μωρο μου κ μεγαλες πατουσες!!έλιωσα τον χάζευα λεω γιατρε ασε με καμμια ωρα εδω ειδα προσωπακι του χερακια ολα μια χαρα!!!!

Γιουπιγιαγιαααα!! Τέλεια κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!! Εεε είδες ερωτας που είναι;; Μπράβο κοπελαρα μου να είσαι χαλαρή από εδώ και πέρα να το απολαμβάνεις!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γιουπιγιαγιαααα!! Τέλεια κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!! Εεε είδες ερωτας που είναι;; Μπράβο κοπελαρα μου να είσαι χαλαρή από εδώ και πέρα να το απολαμβάνεις!!

Πωπω τι χαρα παναγια μου!!τωρα ηρεμησα πολυ!!ρε καμαρι μου να βλεπεις το φατσουλινι τους να κοιτα κ να παιζει με το χερι του τρελαθηκαμε σ λεω!!πολυ χαρα ευχομαι σε ολες τις γυναικες του κοσμου τα καλυτερα πραγματικα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...