Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , happysmile είπε:

Επεσα στα γελια μας σκεφτεσαι με τις κοιλιεςς κρεμασμενες σαν τους γοριλες?

Χαχααχ ωραία θα ήταν ε; Ε μα τι άλλο να σκεφτώ; Στα σοβαρά είχα σκεφτεί σαμπρέλα για να μπορώ να είμαι μπρούμυτα Χαχαχαχ τραγικο 

πρίν από 3 λεπτά , SiaSai είπε:

Κοριτσια, τι απορρυπαντικο χρησιμοποιουμε για τα βρεφικα? Πηρα Proderm αλλα υπηρχε και το Planet (ειδικο για βρεφη). Σας εχουν συστησει καποιο?

Μμ νομίζω το Αρκάδι παίρνουν οι περισσότερες αλλα και planet έχω ακούσει. Δεν μου έχουν συστήσει αλλα θα παρω το Αρκάδι  

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Πωπω τι χαρα παναγια μου!!τωρα ηρεμησα πολυ!!ρε καμαρι μου να βλεπεις το φατσουλινι τους να κοιτα κ να παιζει με το χερι του τρελαθηκαμε σ λεω!!πολυ χαρα ευχομαι σε ολες τις γυναικες του κοσμου τα καλυτερα πραγματικα!!

 Είναι το υπέρτατο θαύμα! Και μακάρι όλες οι γυναίκες του κόσμου που το θέλουν να το ζήσουν!

Φευγει ένα τεράστιο άγχος μετά από τις συγκεκριμένες εξετασεις. Και είναι τρελλα να τα βλέπεις!! Τον προηγούμενο μήνα μας έκανε λαικ με το δάχτυλο!! Χαχαχ αλάνι μεγάλο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες!! 

Κοιμηθειτε οπως μπορειτε και για οσο μπορειτε, με τα σαλακια να τρεχουν στα μαξιλαρια και οπου αλλου θελετε. 

Συμβουλη απο μια ξαγρυπνη μανα!

 

Θυμασαι ποσο μας νευριαζε οταν μας το ελεγαν αυτο πριν τη γεννα? Εκδικηση παιρνουν χαχα!!

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχααχ ωραία θα ήταν ε; Ε μα τι άλλο να σκεφτώ; Στα σοβαρά είχα σκεφτεί σαμπρέλα για να μπορώ να είμαι μπρούμυτα Χαχαχαχ τραγικο 

Μμ νομίζω το Αρκάδι παίρνουν οι περισσότερες αλλα και planet έχω ακούσει. Δεν μου έχουν συστήσει αλλα θα παρω το Αρκάδι  

 Είναι το υπέρτατο θαύμα! Και μακάρι όλες οι γυναίκες του κόσμου που το θέλουν να το ζήσουν!

Φευγει ένα τεράστιο άγχος μετά από τις συγκεκριμένες εξετασεις. Και είναι τρελλα να τα βλέπεις!! Τον προηγούμενο μήνα μας έκανε λαικ με το δάχτυλο!! Χαχαχ αλάνι μεγάλο 

Ειχα δει στο ιντερνετ καποτε ενα στρωμα φουσκωτο ειδικα για εγκυες ειχε τρυπα στο σημειο της κοιλιας για να κοιμασαι μπρουμητα 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Θυμασαι ποσο μας νευριαζε οταν μας το ελεγαν αυτο πριν τη γεννα? Εκδικηση παιρνουν χαχα!!

Ειχα δει στο ιντερνετ καποτε ενα στρωμα φουσκωτο ειδικα για εγκυες ειχε τρυπα στο σημειο της κοιλιας για να κοιμασαι μπρουμητα 

Έλα ρε συ αυτό ακριβως έχω σκεφτεί ένα φουσκωτό κ η κοιλάρα μέσα στη τρύπα. Και διώχνεις τον άντρα σου στον καναπε γιατί που να χωρέσεις μετά Χαχαχ 

Κοριτσια μόλις μου ήρθαν τα αφρόλουτρα και η κολωνια!! Και εννοείται τα παστωσα επάνω μου να τα δοκιμάσω Χαχαχ.. Καλα η μυρωδιά δεν υπάρχει αυτή η μωρουδιλα σου έρχεται σαν πούδρα σαν ταλκ:wub:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Vasoth. είπε:

Θυμασαι ποσο μας νευριαζε οταν μας το ελεγαν αυτο πριν τη γεννα? Εκδικηση παιρνουν χαχα!!

Ειχα δει στο ιντερνετ καποτε ενα στρωμα φουσκωτο ειδικα για εγκυες ειχε τρυπα στο σημειο της κοιλιας για να κοιμασαι μπρουμητα 

Αχαχαχα και μενα με νευριαζε, αλλα τελικα κατι ξερανε. Τωρα θα περιμενω να παει φανταρος το παιδι για να ξανακοιμηθω. Η μαλλον μπααα. Σιγα που θα κοιμηθω. Θα κακοπερναει αραγε το παιδι μου στον στρατο? Που θα τον στειλουν? Θα ναι κοντα η οχι? :lol:

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έλα ρε συ αυτό ακριβως έχω σκεφτεί ένα φουσκωτό κ η κοιλάρα μέσα στη τρύπα. Και διώχνεις τον άντρα σου στον καναπε γιατί που να χωρέσεις μετά Χαχαχ 

Κοριτσια μόλις μου ήρθαν τα αφρόλουτρα και η κολωνια!! Και εννοείται τα παστωσα επάνω μου να τα δοκιμάσω Χαχαχ.. Καλα η μυρωδιά δεν υπάρχει αυτή η μωρουδιλα σου έρχεται σαν πούδρα σαν ταλκ:wub:

Ωραια η κολωνια εε? Εγω ψεκαζω το φορμακι του εξωτερικα στο σημειο του πωπου. Ο λογος ευνοητος :lol: 10 πανες την ημερα αλλαζουμε.

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Πως πατε? Εμας νομίζω ξεκινησαν κολικοι..χθες για ένα 3ωρο ηταν απαρηγόρητος.  Ανα μια ωρα και λιγότερο στηθος. Το θεμα είναι κανει τόσο συχνα τάισμα ενω εχει κολικους? Διαβασα οτι η υπερφαγια επιδεινώνει..αλλα μονο με στηθος ηρεμεί.  Θα ρωτήσω την παιδίατρο σήμερα αλλα ήθελα κ τη γνωμη σαε

Γεια σου αγαπη μου. Βαζε τον στο στηθος για οσο θελει. Μην ανησυχεις. Δεν μπορει να παραφαει εκει, για αυτο και δεν υπαρχει προγραμμα με τον θηλασμο. Δεν σημαινει οτι οποτε ειναι εκει τρωει, πολλες φορες πιπιλανε. Τους ανακουφιζει. Το στηθος δεν εχει προγραμμα, μπορει να ειναι πανω σου και 18 ωρες το 24ωρο. Ποσο μαλλον που εσενα ειναι και νεογεννητο οποτε και χωρις κολικους θα το ειχε αναγκη να ειναι πανω σου. Ακολουθησε το ενστικτο σου και θα σου δειξει τον δρομο ο μικρος σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχα και μενα με νευριαζε, αλλα τελικα κατι ξερανε. Τωρα θα περιμενω να παει φανταρος το παιδι για να ξανακοιμηθω. Η μαλλον μπααα. Σιγα που θα κοιμηθω. Θα κακοπερναει αραγε το παιδι μου στον στρατο? Που θα τον στειλουν? Θα ναι κοντα η οχι? :lol:

Ωραια η κολωνια εε? Εγω ψεκαζω το φορμακι του εξωτερικα στο σημειο του πωπου. Ο λογος ευνοητος :lol: 10 πανες την ημερα αλλαζουμε.

Γεια σου αγαπη μου. Βαζε τον στο στηθος για οσο θελει. Μην ανησυχεις. Δεν μπορει να παραφαει εκει, για αυτο και δεν υπαρχει προγραμμα με τον θηλασμο. Δεν σημαινει οτι οποτε ειναι εκει τρωει, πολλες φορες πιπιλανε. Τους ανακουφιζει. Το στηθος δεν εχει προγραμμα, μπορει να ειναι πανω σου και 18 ωρες το 24ωρο. Ποσο μαλλον που εσενα ειναι και νεογεννητο οποτε και χωρις κολικους θα το ειχε αναγκη να ειναι πανω σου. Ακολουθησε το ενστικτο σου και θα σου δειξει τον δρομο ο μικρος σου. 

Κοριτσια ηρθε η παιδιατρος τον ειδε τον μπομπιρα και παει πολυ καλα. βαζουμε σταθερά βαρος και ειναι υγιέστατος το γιαβρι μου ❤ οσον αφορα τουε κολικους ναι οσο και να φαει δεν υπαρχει θεμα γιατί τρώγοντας αυξανεται και η περισταλτικοτητα του εντερου και το βοηθάει να αποβαλει τα αερια. Οποτα θηλασμος χωρις οριο. Τωρα τια κολικους μου είπε ειναι λιγο νωρίς, ισως εφαγα κατι εγω κ τον πειραξε,θα το παρακολουθησω τος επομενες μερες

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχα και μενα με νευριαζε, αλλα τελικα κατι ξερανε. Τωρα θα περιμενω να παει φανταρος το παιδι για να ξανακοιμηθω. Η μαλλον μπααα. Σιγα που θα κοιμηθω. Θα κακοπερναει αραγε το παιδι μου στον στρατο? Που θα τον στειλουν? Θα ναι κοντα η οχι? :lol:

Ωραια η κολωνια εε? Εγω ψεκαζω το φορμακι του εξωτερικα στο σημειο του πωπου. Ο λογος ευνοητος :lol: 10 πανες την ημερα αλλαζουμε.

Γεια σου αγαπη μου. Βαζε τον στο στηθος για οσο θελει. Μην ανησυχεις. Δεν μπορει να παραφαει εκει, για αυτο και δεν υπαρχει προγραμμα με τον θηλασμο. Δεν σημαινει οτι οποτε ειναι εκει τρωει, πολλες φορες πιπιλανε. Τους ανακουφιζει. Το στηθος δεν εχει προγραμμα, μπορει να ειναι πανω σου και 18 ωρες το 24ωρο. Ποσο μαλλον που εσενα ειναι και νεογεννητο οποτε και χωρις κολικους θα το ειχε αναγκη να ειναι πανω σου. Ακολουθησε το ενστικτο σου και θα σου δειξει τον δρομο ο μικρος σου. 

Χαχαχα ρε νανουλα Μα πες μου πως να κοιμηθεις μετά; Και θα μου τον προσέχουν οι φαουσες όλες εκεί έξω;; :lol: 

Φανταζομαι τον λόγο :wacko: αγαπη μου έχεις δίκιο κ εκεί θα ψεκάζω 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SiaSai είπε:

Κοριτσια, τι απορρυπαντικο χρησιμοποιουμε για τα βρεφικα? Πηρα Proderm αλλα υπηρχε και το Planet (ειδικο για βρεφη). Σας εχουν συστησει καποιο?

Λογω της αλλεργιας πηρα της pharmasept ενα ροζ απο φαρκειο πολυ ωραιο πλενω τα δικα μου!ελαφρυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happysmile είπε:

Λογω της αλλεργιας πηρα της pharmasept ενα ροζ απο φαρκειο πολυ ωραιο πλενω τα δικα μου!ελαφρυ!

Σας παρουσιαστηκε αλλεργια σε καποιο απορρυπαντικο η καποια παλια προυπαρχουσα αλλεργια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έκανα β επιπέδου όλα καλά με την μπουμπού .το μόνο έχω επιπτωματικος οπίσθιο πλακούντα κ ουφ μπορεί απ' τις 30 βδομάδες αν έχω συσπάσεις να μαι σ ακινησία .αυτό που με φοβίζει είναι η μπεμπουλα μου να ναι γερή κ να γεννηθεί τουλάχιστον 36 βδομάδων κ να ναι πάνω από 2κιλά 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katia38 είπε:

Κορίτσια έκανα β επιπέδου όλα καλά με την μπουμπού .το μόνο έχω επιπτωματικος οπίσθιο πλακούντα κ ουφ μπορεί απ' τις 30 βδομάδες αν έχω συσπάσεις να μαι σ ακινησία .αυτό που με φοβίζει είναι η μπεμπουλα μου να ναι γερή κ να γεννηθεί τουλάχιστον 36 βδομάδων κ να ναι πάνω από 2κιλά 

Εχω συγγενη γνωστη με επιπτωματικο οπίσθιο κ γεννησε νορμάλ στον μηνα της ...μην αγχώνεσαι απλα να κανεις οτι σ λεει ο γιατρός!!ολα θα πανε καλα :))) αντε με το καλοοοοοοο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

@Dimitr@17 που είσαι ποτε έχεις ραντεβού; 

Έλα μπεμπουλα μου και υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;; είχε θέμα το φόρουμ κ δεν μπορούσα να σας γράψω τα νέα μου.. Λοιπόν πήγα στον γιατρό ή μπουμπού έχει φτάσει 1400γρ 150 παλμούς είχε.. Ειχε βγάλει κ λίγα μαλλάκια... Ρώτησα τον γιατρό πόσο θα βγει όταν θα γεννηθεί κ μου είπε 3400 μπορεί και παραπάνω.. Σε 3 βδομάδες ραντεβού πάλι και κλασικά μου έγραψε εξετάσεις.. Ααα επίσης με ζύγιζε έχω παρει συνολικά 12 κιλά κ μου είπε ότι ειναι πολλά.. Εσείς πως τα πάτε από κιλά;;; 

21 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Αυτό το λίκνο λέω. Το είχαν 90 ευρώ όταν πήγα. Όντως ο χρόνος περνάει. Εμείς έχουμε πολλά να κάνουμε ακόμα, και δεν έχουμε στη διάθεσή μας πολύ χρόνο λόγω δουλειάς. Είμαστε και αναποφάσιστοι. Άσε που θα δουλεύω μέχρι αρχές Ιουνίου (τέλος θα γεννήσω). 

@Dimitr@17 γιατί τόσο άγχος με τη βαλίτσα; 

Γτ ξερω και εγώ ποτέ θα έρθει στην μικρή να βγει;;; να είμαι έτοιμη για παν ενδεχομενο

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εχω συγγενη γνωστη με επιπτωματικο οπίσθιο κ γεννησε νορμάλ στον μηνα της ...μην αγχώνεσαι απλα να κανεις οτι σ λεει ο γιατρός!!ολα θα πανε καλα :))) αντε με το καλοοοοοοο!!!!!!

Ευχαριστώ ελπίζω όλα να πάνε καλά.ε ψιλοανχωθηκα έχω κ αλλά 2 μικρούλα που με χρειάζονται.ωχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Έλα μπεμπουλα μου και υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;; είχε θέμα το φόρουμ κ δεν μπορούσα να σας γράψω τα νέα μου.. Λοιπόν πήγα στον γιατρό ή μπουμπού έχει φτάσει 1400γρ 150 παλμούς είχε.. Ειχε βγάλει κ λίγα μαλλάκια... Ρώτησα τον γιατρό πόσο θα βγει όταν θα γεννηθεί κ μου είπε 3400 μπορεί και παραπάνω.. Σε 3 βδομάδες ραντεβού πάλι και κλασικά μου έγραψε εξετάσεις.. Ααα επίσης με ζύγιζε έχω παρει συνολικά 12 κιλά κ μου είπε ότι ειναι πολλά.. Εσείς πως τα πάτε από κιλά;;; 

Γτ ξερω και εγώ ποτέ θα έρθει στην μικρή να βγει;;; να είμαι έτοιμη για παν ενδεχομενο

Σε ποιον μηνα εισαι?σε ρωταω για τα κιλα...γτ κ εγω ζυγιστηκα σμρ στν γιατρό κ μ φανηκε μεγαλος ο αριθμός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...