Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Ρε μπεμπουλα μου γλυκια ειναι η εποχη που ζουμε..οι γυναικες παλια εκαναν 7/8 παιδια κ γενουσαν σπιτι η στα χωραφια.τωρα ιδιωτικες κλινικες μαιες κ χαμος.εμεις παιζαμε σρις γυτονιες τα καλοκαιρια μεχρι τις 12 το βραδυ εγω που μεγαλωνω σε νησι.τωρα παει το παιδι σχολειο κ πεμπτη δημοτικου εχει κινητο κ το πηγαινοφερνες εσυ σιγα μην το αφησεις να περπατα.δυστυχως πλεον υπαρχουν αρρώστιες που πριν δεν υπηρχαν θες το αγχος αυτα που μας ταιζουν κ υπαρχουν πολλες ανυσηχιες δυστυχως εμενα φιλη σε τραπεζι με εκανα να μην πιω κοκα κολα παρατηρηση φουλ λες κ πινα βενζινη θα μ πεις φουλ ανθυγιεινή οκ αλλα εγω την ηθελα. 

Η εποχή που ζουμε μας δημιουργεί στρες εκνευρισμό και πάνω από όλα μ

 

Just now, vaso_mpempis είπε:

κι εμείς που έχουμε μπαμπά ντράμερ!!! Εκεί να δεις φασαρία!!! χαχαχαχα  Είχα πάει στο λάιβ που κάνανε στο ωδείο που είναι καθηγητής και νόμιζα ότι κάτι θα γίνει, ότι κάτι κάνω λάθος! Εκεί ήταν διάφορες με μεγάλα παιδιά και μου έλεγαν "Μια χαρά είναι ο μπέμπης μην ανησυχείς, μαθαίνει"

Έχεις δίκιο καμιά φορά το παρακάνουμε όλες με τις ανησυχίες μας! Εγώ από την αρχή είχα πάρει απόφαση να απολαύσω την εγκυμοσύνη και να σκέφτομαι μόνο θετικά, αλλά πολλές φορές μπαίνω στη διαδικασία και κολλάω σε σκέψεις και υπερβάλλω!

Υπομονή μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub:

Μπράβο στον μπαμπα!!! Και εγω έτσι μεγαλωσα στην κ κοιλιτσα με μπαμπα να παίζει στο σπίτι ηλεκτρική κιθάρα κ κανανε το σπίτι ροκ σκηνη με συγκρότημα κανονικά να παίζουν στο φουλ!! Η μαμα δε στην ντίσκο να χορεύει διαγωνισμούς! Έτσι κ εγω ακολούθησα μόνο στα ακούσματα ομως αυτή την μουσική. Δεν έπαθα τίποτα. Και φυσικά όλες ανησυχούμε ότι και αν λέμε να είμαστε χαλαρές έρχονται στιγμές ανησυχίας. Ομως γενικοτερα ναι ας απολαύσουμε αυτό το θαύμα! Μας προσέχουν μας έχουν στα οπα οπα μετά θα τρεχουμε αναμαλλιασμενες Χαχαχ.. 

Just now, happysmile είπε:

Ρε μπεμπουλα μου γλυκια ειναι η εποχη που ζουμε..οι γυναικες παλια εκαναν 7/8 παιδια κ γενουσαν σπιτι η στα χωραφια.τωρα ιδιωτικες κλινικες μαιες κ χαμος.εμεις παιζαμε σρις γυτονιες τα καλοκαιρια μεχρι τις 12 το βραδυ εγω που μεγαλωνω σε νησι.τωρα παει το παιδι σχολειο κ πεμπτη δημοτικου εχει κινητο κ το πηγαινοφερνες εσυ σιγα μην το αφησεις να περπατα.δυστυχως πλεον υπαρχουν αρρώστιες που πριν δεν υπηρχαν θες το αγχος αυτα που μας ταιζουν κ υπαρχουν πολλες ανυσηχιες δυστυχως εμενα φιλη σε τραπεζι με εκανα να μην πιω κοκα κολα παρατηρηση φουλ λες κ πινα βενζινη θα μ πεις φουλ ανθυγιεινή οκ αλλα εγω την ηθελα. 

Έγραψα αλλα κόλλησε. Τεσπα. 

Δεν έχεις άδικο αλλα τι να κανεις; Με αυτό το σκεπτικό δεν πάμε πουθενά ας κλειστούμε μέσα 8 μηνες και μετά ας κλείσουμε τα παιδιά σε κλείβανο. Επίσης η επιστήμη τόσο που προχωρα θα πρέπει να ευγνωμονουμε που έχουμε γνώση των καταστάσεων. Που μπορούμε να επιλέγουμε πλέον.Τοτε δεν ήξεραν τι θα φέρουν στον κόσμο. Με την προσευχή πορεύονταν.  Εγω δεν πάω με τα νερά κανενός. Ας κάνει η κάθε μια ότι θέλει με την εγκυμοσυνη της αλλα όχι να με επηρεάζουν δεν το δέχομαι.Οχι δεν θα σε πω φουλ ανθυγιεινή που ήπιες κολα για όνομα! Και εγω πίνω αν θελήσω.Και τα παιδιά μας θα πίνουν έπειτα θα σε ρωτήσει νομίζεις;; Χαχαχ

 Τα πάντα σχεδόν κάνω και περνω πολύ όμορφα στην εγκυμοσυνη μου και δόξα τω Θεό δεν είχα κάποιο θέμα γιατί ειναι γυναίκες που περνούν πολύ δύσκολα ως το τέλος και όντως δεν το χαίρονται.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Η εποχή που ζουμε μας δημιουργεί στρες εκνευρισμό και πάνω από όλα μ

 

Μπράβο στον μπαμπα!!! Και εγω έτσι μεγαλωσα στην κ κοιλιτσα με μπαμπα να παίζει στο σπίτι ηλεκτρική κιθάρα κ κανανε το σπίτι ροκ σκηνη με συγκρότημα κανονικά να παίζουν στο φουλ!! Η μαμα δε στην ντίσκο να χορεύει διαγωνισμούς! Έτσι κ εγω ακολούθησα μόνο στα ακούσματα ομως αυτή την μουσική. Δεν έπαθα τίποτα. Και φυσικά όλες ανησυχούμε ότι και αν λέμε να είμαστε χαλαρές έρχονται στιγμές ανησυχίας. Ομως γενικοτερα ναι ας απολαύσουμε αυτό το θαύμα! Μας προσέχουν μας έχουν στα οπα οπα μετά θα τρεχουμε αναμαλλιασμενες Χαχαχ.. 

Έγραψα αλλα κόλλησε. Τεσπα. 

Δεν έχεις άδικο αλλα τι να κανεις; Με αυτό το σκεπτικό δεν πάμε πουθενά ας κλειστούμε μέσα 8 μηνες και μετά ας κλείσουμε τα παιδιά σε κλείβανο. Επίσης η επιστήμη τόσο που προχωρα θα πρέπει να ευγνωμονουμε που έχουμε γνώση των καταστάσεων. Που μπορούμε να επιλέγουμε πλέον.Τοτε δεν ήξεραν τι θα φέρουν στον κόσμο. Με την προσευχή πορεύονταν.  Εγω δεν πάω με τα νερά κανενός. Ας κάνει η κάθε μια ότι θέλει με την εγκυμοσυνη της αλλα όχι να με επηρεάζουν δεν το δέχομαι.Οχι δεν θα σε πω φουλ ανθυγιεινή που ήπιες κολα για όνομα! Και εγω πίνω αν θελήσω.Και τα παιδιά μας θα πίνουν έπειτα θα σε ρωτήσει νομίζεις;; Χαχαχ

 Τα πάντα σχεδόν κάνω και περνω πολύ όμορφα στην εγκυμοσυνη μου και δόξα τω Θεό δεν είχα κάποιο θέμα γιατί ειναι γυναίκες που περνούν πολύ δύσκολα ως το τέλος και όντως δεν το χαίρονται.

 

Ετσι ακριβως τρελενομαι για ροκ μουσικη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα το Σάββατο!! Πήγα για καρδιοτοκογραφο αλλά δυστυχώς έπρεπε να βγει ο μπέμπης δεν επερνε άλλο βάρος... γεννήθηκε 2.080 και είναι υγιέστατος αναπνέει μόνος του και είναι σε πυρέξακι.. κοριτσια είναι απλά τέλειος!!! Τέλεια συναισθήματα!!

Να σου ζήσει να ειναι παντα γερος και δυνατός!!

Εγω αν τύχει θα πιω και κόκα κολα και λιγο κρασί.δεν το επιδιώκω αλλα αν βρεθώ με παρέα θα πιω λιγο.ο καθένας κανει οτι πιστεύει και συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρου της.αμα τολμούσε κανεις να μου την πει επειδη θα έπινα κοκακολα ειδικα μπροστα σε κοσμο θα τον εκανα του αλατιού.δεν θελει και πολυ να μοθ γυρίσει με τις ορμόνες να Βαράνε κόκκινο 

Κοριτσια οσες ειμαστε με επιπωματικο ποτε ειναι το επόμενο σας ραντεβού;θα σας κάνουν παλι μετρήση να δουν αν μετακινήθηκε καθόλου;κολπικά εννοω.γιατι σε μενα ετσι ειπε.θα μετράμε τα εκατοστά απόστασης κολπικά να βλέπουμε ακριβως την πρόοδο αν υπαρχει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elena1610 είπε:

Να σου ζήσει να ειναι παντα γερος και δυνατός!!

Εγω αν τύχει θα πιω και κόκα κολα και λιγο κρασί.δεν το επιδιώκω αλλα αν βρεθώ με παρέα θα πιω λιγο.ο καθένας κανει οτι πιστεύει και συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρου της.αμα τολμούσε κανεις να μου την πει επειδη θα έπινα κοκακολα ειδικα μπροστα σε κοσμο θα τον εκανα του αλατιού.δεν θελει και πολυ να μοθ γυρίσει με τις ορμόνες να Βαράνε κόκκινο 

Κοριτσια οσες ειμαστε με επιπωματικο ποτε ειναι το επόμενο σας ραντεβού;θα σας κάνουν παλι μετρήση να δουν αν μετακινήθηκε καθόλου;κολπικά εννοω.γιατι σε μενα ετσι ειπε.θα μετράμε τα εκατοστά απόστασης κολπικά να βλέπουμε ακριβως την πρόοδο αν υπαρχει 

Εμενα οι ορμονες μου με πιανουν μονο στον αντρα μ κ τα ακουει στερεοφωνικα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Ο μόνος λόγος που δεν θα πιω μια κόκα κόλα όταν την θέλω είναι να έχω πιεί καφέ και ας λένε ότι θέλουν εφόσον με αφήνει ο γιατρός μου.

αχ πραγματικά η κοκα μολα μου έχει λείψει παρα πολύ!!!!!!!!!!! εμένα γιατί δεν με αφήνει να πιω;;;:(

αλκοόλ δεν μου έχει έρθει ούτε μια φορά να πιω δεν με νοιάζει.. Αλλά κοκα κολα ειδικά στις γιορτές δυσκολεύτηκα!!!! δε βαριέσαι...

πίνω το καφεδάκι μου τουλάχιστον!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Ρε παιδια τι σόι συντηρηση ειναι αυτη που κανανε στο φορουμ κ εχει διαλυθει το συμπαν? Δεν λειτουργει τιποτα σωστα,αλλες φορες δεν μπορω καν να μπω και στις Latest replies απο κατω δεν εχει τις νεες απαντησεις στα θεματα αλλα κατι αρχαιες.. :roll: 

 

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Ρε παιδια τι σόι συντηρηση ειναι αυτη που κανανε στο φορουμ κ εχει διαλυθει το συμπαν? Δεν λειτουργει τιποτα σωστα,αλλες φορες δεν μπορω καν να μπω και στις Latest replies απο κατω δεν εχει τις νεες απαντησεις στα θεματα αλλα κατι αρχαιες.. :roll: 

 

Το ιδιο προβλημα εχω κ εγω εμενα μου εχει βγαλει ολες τις αγοραπωλησιες απο κατω ελεος δε μπορω να βρω τα θεματα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Μπραβο ρε κοριτσαρα ολα καλα κ με σενα να σου ζησει!!κ γρηγορα κοντα σας εσυ πως εισαι? Καλη αναρωση!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Μπραβο ρε κοριτσαρα ολα καλα κ με σενα να σου ζησει!!κ γρηγορα κοντα σας εσυ πως εισαι? Καλη αναρωση!!

Καλα ειμαι καλη ψυχολογια εχω.

Καταφερα να βγαλω και το πρωτογαλα παρα την προωροτητα και την καισαρική!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Να σου ζησει fairy-mary γερο και καλοτυχο!! ❤

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλα ειμαι καλη ψυχολογια εχω.

Καταφερα να βγαλω και το πρωτογαλα παρα την προωροτητα και την καισαρική!

Ελπιζω να πανε ολα καλα!

Να σου ζησει!! Καλα αναθρεματα και να ναι παντα καλοτυχη !

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...