Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, Elena1610 είπε:

Να σου ζήσει να ειναι παντα γερος και δυνατός!!

Εγω αν τύχει θα πιω και κόκα κολα και λιγο κρασί.δεν το επιδιώκω αλλα αν βρεθώ με παρέα θα πιω λιγο.ο καθένας κανει οτι πιστεύει και συμφωνα με τις οδηγίες του γιατρου της.αμα τολμούσε κανεις να μου την πει επειδη θα έπινα κοκακολα ειδικα μπροστα σε κοσμο θα τον εκανα του αλατιού.δεν θελει και πολυ να μοθ γυρίσει με τις ορμόνες να Βαράνε κόκκινο 

Κοριτσια οσες ειμαστε με επιπωματικο ποτε ειναι το επόμενο σας ραντεβού;θα σας κάνουν παλι μετρήση να δουν αν μετακινήθηκε καθόλου;κολπικά εννοω.γιατι σε μενα ετσι ειπε.θα μετράμε τα εκατοστά απόστασης κολπικά να βλέπουμε ακριβως την πρόοδο αν υπαρχει 

Εγώ έκλεισα γιατρό στο νοσοκομείο τελικά για σιγουριά στη γέννα.γιατι τον μετράνε αν μετακινήθηκε?πόσο βδομάδων είσαι?μου παν αν μετακινηθεί μετά τον 8 μήνα παντός.ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Να σου ζήσει η μπεμπούλα να ειναι καλοτυχη και γερη!!! 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Να σου ζησει η κοριτσαρα κοπελα μ....καλη ανναρωση με το καλο να πατε σπιτακι σας!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Τι καλά :x

Να σου ζήσει!!!!! Καλή ανάρρωση να έχεις!!!! Όλα πήγαν καλά

 

να είναι καλοτυχη η μπεμπουλα σου!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Να σας σου ζησει η πριγκηπεσσα!!καλη αναρρωση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Ρε παιδια τι σόι συντηρηση ειναι αυτη που κανανε στο φορουμ κ εχει διαλυθει το συμπαν? Δεν λειτουργει τιποτα σωστα,αλλες φορες δεν μπορω καν να μπω και στις Latest replies απο κατω δεν εχει τις νεες απαντησεις στα θεματα αλλα κατι αρχαιες.. :roll: 

 

Και εμενα ήταν χάλια δυο μερες χωρίς να με αφήνει να γράψω αλλα και ανακατεμένα όλα μαζί. Έπειτα ούτε να μπω με άφηνε. Τους έστειλα μνμ μου απάντησαν και ενδιαφέρθηκαν τις επομενες μερες αλλα δεν έβλεπαν κανενα πρόβλημα. Μου έλεγαν να διαγράψω το cashe μου ή επανεκκίνηση στο ρουτερ. Φυσικά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα. Για αυτό είπα αν δεν βαριέστε στείλτε τους κ εσείς ένα μνμ. 

πρίν από 16 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Ναιιι συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει η κορούλα γερή και καλοτυχη!! Και εσυ καλή ανάρρωση χάρηκα πολυυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Συγχαρητήρια να σας ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary Να σου ζήσει. Το ήξερα ότι όλα καλά θα πάνε, ήμουν σίγουρη!

@Katia38 ο γιατρός μου τουλάχιστον βλέπει το σύνολο της εικόνας. Ως εκ τούτου επειδή όπως λέει στη δική μου περίπτωση ο πλακούντας καταλήγει να καλύπτει τον τράχηλο, αλλά ξεκινά από το πάνω μέρος της κοιλιάς. Η μήτρα που μεγαλώνει μπορεί να τον παρασύρει. Ως εκ τούτου ελέγχει την πρόοδο σε κάθε ραντεβού.

 

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Elena1610 είμαι κλασσικά ο άνθρωπός σου! Μου κάνει κ κολπικό υπέρηχο πλέον κάθε φορά να δει την εξέλιξή. Έχω την Τετάρτη ραντεβού θα σου πω τα νέα...

Επιτελους και ενα ραντεβού τωρα στα κοντα να πάρουμε λιγο τα πανω μας!!ανθρωπε μου ευχομαι να εχει οχι απλα μετακινηθεί..ταβάνι να εχει φτάσει!και να μάθουμε και τα δικά μου αρχές Απριλίου.να δω πως θα περάσουν οι μερες.πολυ σημαντικές αυτες οι εβδομάδες για την πρόοδο του (αν κανει)

2 ώρες πρίν, Katia38 είπε:

Εγώ έκλεισα γιατρό στο νοσοκομείο τελικά για σιγουριά στη γέννα.γιατι τον μετράνε αν μετακινήθηκε?πόσο βδομάδων είσαι?μου παν αν μετακινηθεί μετά τον 8 μήνα παντός.ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του

Ο επιπωματικος συνηθως μεχρι τον όγδοο εχει μετακινηθεί αν ειναι να συμβεί!μετα ειναι σχεδον απίθανο να αλλάξει.για τον πολυ απλό λόγο οτι η μήτρα φτάνει στο μέγιστο ύψος της στις 36 εβδομάδες.και ο πλακουντας μπορει να «μετακινηθεί» μονο οσο μεγαλώνει και η μήτρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary να σου ζησει κοριτσι μου γερο ευλογημένο κ τυχερο να ναι!!!! :x

Κορίτσια μου η κοιλιά μεσα στην μερα παιρνει περιεργα σχήματα ωρες ωρες...οταν παιρνει τα περίεργα αυτα σχήματα νιωθω μια ελαφρά πιεση...δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι το μωρο αυτο η αν ειναι σύσπαση!!!!??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ria@90 κάνω copy paste 

Σε γενικές γραμμές όμως, καταλαβαίνετε πως η μήτρα σας συσπάται, αν ξαπλώσετε και βάλετε την παλάμη σας στην κοιλιά σας. Σε περίπτωση σύσπασης της μήτρας θα νιώσετε το κοιλιακό τοίχωμα να «σκληραίνει» ομοιόμορφα. Με τον όρο ομοιόμορφα εννοούμε, πως η σκλήρυνση εκτείνεται σε όλη την κοιλιά και όχι τοπικά, όπως θα συνέβαινε για παράδειγμα, αν ακουμπούσατε κάποιο άκρο του μωρού σας.

Συνήθως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις, που είναι γνωστές ως Braxton-Hicks είναι ανώδυνες, δεν διαρκούν πολύ, δεν έχουν συντονισμό και συνήθως εμφανίζονται, όταν βρίσκεστε σε ηρεμία, ενώ περιορίζονται με την κίνηση. Αντίθετα, οι συσπάσεις, που προδιαθέτουν για πρόωρο τοκετό είναι σχετικά επώδυνες και είναι συντονισμένες – έχουν δηλαδή μία κανονικότητα. Γενικά, αν αντιληφθείτε 5 με 6 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα, οι οποίες έχουν η κάθε μία διάρκεια περίπου 30 δευτερόλεπτα, είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για συσπάσεις πρόωρου τοκετού.

  • Μου αρέσει 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...