Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια, @Κωνσταντινα16 και @fairy-mary σας είχα στείλει κ χθες αλλά δεν εμφανίστηκε ποτέ. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας, χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά, σας έφυγε το άγχος. Ίσως βγαίνοντας απ' το νοσοκομείο να τα πάρετε κατευθείαν σπίτακι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κοριτσια γεννησα σημερα το πρωι μια μπεμπουλα 2 κιλα!

Ολα πηγαν καλά, δεν εχουμε θεμα με το οξυγονο το μονο που μενει ειναι να δουμε πως θα ανταποκριθει στο φαγητο για να ανακτησει το βαρος της!

Ειναι στη φροντιδα τωρα και θα δουμε ποσο θα κατσει!

Σε γενικες γραμμες ολα καλα παντως και εγω με την καισαρικη δεν ειχα θεμα!

Ολα καλα πηγαν!!!!!μπραβο νεραιδουλα.2100 γεννησε η ξαδερδη μοθ.ουτε μενν δεβ ειχε μπει.μια χαρα θα ειναι το μπεμπακι.πως νιωθεις που εισαι μανουλα?

Just now, Smile89 είπε:

Ναι ρε σύ!!! Κάτι για κρύο άκουσα πάλι όμως.... είπε ο Καλιάνος!!!

Ααααααα μη μου το χαλάς. Ασε το καλιανο να λεει.εδω χτες ξεχασα να ανοιξω καλοριφερ.ειχε πολύ ζεστη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ολα καλα πηγαν!!!!!μπραβο νεραιδουλα.2100 γεννησε η ξαδερδη μοθ.ουτε μενν δεβ ειχε μπει.μια χαρα θα ειναι το μπεμπακι.πως νιωθεις που εισαι μανουλα?

Ααααααα μη μου το χαλάς. Ασε το καλιανο να λεει.εδω χτες ξεχασα να ανοιξω καλοριφερ.ειχε πολύ ζεστη.

Καλα αισθανομαι αγαπη μου ευτυχισμένη πολυ απλα ενταξει ηθελα να το εχω διπλα μου, ειναι ομως για καλο της..

Και εμας μας ειπαν μολις γινει 2200 θα την πάρουμε!

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλημέρα!!!! :)

τι κάνατε σήμερα; Εμείς είμαστε ησυχουλιδες!!!  αυτές οι συσπάσεις που λέτε ποτέ ξεκινούν; χαμπάρι δεν έχω πάρει...

Σε εμενα απο τον 4ο.αλλες δεν τις κσταλαβαινουν μεχρι να πανε να γεννήσουν. Μακαρο να μη τις καταλαβεις πριν μπεις στον 9ο.

Just now, fairy-mary είπε:

Καλα αισθανομαι αγαπη μου ευτυχισμένη πολυ απλα ενταξει ηθελα να το εχω διπλα μου, ειναι ομως για καλο της..

Και εμας μας ειπαν μολις γινει 2200 θα την πάρουμε!

Μπορεις να πηγαίνεις να τη βλεπεις?τωρα πως τρωει? Ξενο? Προσοαθησε να βγάλεις τονπρωτογαλα να της δωσεις.ειναι ότι καλύτερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

@Ria@90 κάνω copy paste 

Σε γενικές γραμμές όμως, καταλαβαίνετε πως η μήτρα σας συσπάται, αν ξαπλώσετε και βάλετε την παλάμη σας στην κοιλιά σας. Σε περίπτωση σύσπασης της μήτρας θα νιώσετε το κοιλιακό τοίχωμα να «σκληραίνει» ομοιόμορφα. Με τον όρο ομοιόμορφα εννοούμε, πως η σκλήρυνση εκτείνεται σε όλη την κοιλιά και όχι τοπικά, όπως θα συνέβαινε για παράδειγμα, αν ακουμπούσατε κάποιο άκρο του μωρού σας.

Συνήθως οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις, που είναι γνωστές ως Braxton-Hicks είναι ανώδυνες, δεν διαρκούν πολύ, δεν έχουν συντονισμό και συνήθως εμφανίζονται, όταν βρίσκεστε σε ηρεμία, ενώ περιορίζονται με την κίνηση. Αντίθετα, οι συσπάσεις, που προδιαθέτουν για πρόωρο τοκετό είναι σχετικά επώδυνες και είναι συντονισμένες – έχουν δηλαδή μία κανονικότητα. Γενικά, αν αντιληφθείτε 5 με 6 συσπάσεις μέσα σε μία ώρα, οι οποίες έχουν η κάθε μία διάρκεια περίπου 30 δευτερόλεπτα, είναι πολύ πιθανό να πρόκειται για συσπάσεις πρόωρου τοκετού.

Θενκς κοριτσιιιιι :xΜονο ομοιόμορφα δεν σκληραίνει παιρνει κατι σαν  τετραγωνο σχήμαμια απο τη μια ακρη μια απ αλλη πλευρα τελείως αρα υποθετω πως ειναι το νινακι....ν περωνει ολη εχω νιώσει μερικες φορες οταν κουράζομαι πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλα αισθανομαι αγαπη μου ευτυχισμένη πολυ απλα ενταξει ηθελα να το εχω διπλα μου, ειναι ομως για καλο της..

Και εμας μας ειπαν μολις γινει 2200 θα την πάρουμε!

Κοριτσάκι μου να σου ζησει η μπουμπου σου!!! Υγεια και ευτυχία εύχομαι και στις δυο σας! Λιγες μερουλες μονο είναι, θα περάσουν και θα την εχεις σύντομα κοντά σου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Σε εμενα απο τον 4ο.αλλες δεν τις κσταλαβαινουν μεχρι να πανε να γεννήσουν. Μακαρο να μη τις καταλαβεις πριν μπεις στον 9ο.

Μπορεις να πηγαίνεις να τη βλεπεις?τωρα πως τρωει? Ξενο? Προσοαθησε να βγάλεις τονπρωτογαλα να της δωσεις.ειναι ότι καλύτερο 

Ναι ναι μπορω 2 φορες τη μερα

Χθες μονο ορο της ειχαν...

Εβγαλα το πρωτογαλα με θηλαστρο και θα της το δωσουν

Και μετα κανονικα θα αντλω και θα της το δινουν μεχρι να ανακτησει το βαρος που πρεπει!

Και μετα σπιτι μας!

Συντομα ελπιζω

  • Μου αρέσει 4

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Ευχομαι να κανει λαθος..

Κι εγώ!!!

Just now, loyloy είπε:

Ολα καλα πηγαν!!!!!μπραβο νεραιδουλα.2100 γεννησε η ξαδερδη μοθ.ουτε μενν δεβ ειχε μπει.μια χαρα θα ειναι το μπεμπακι.πως νιωθεις που εισαι μανουλα?

Ααααααα μη μου το χαλάς. Ασε το καλιανο να λεει.εδω χτες ξεχασα να ανοιξω καλοριφερ.ειχε πολύ ζεστη.

Μπορεί το μαναρακι να κάνε λάθος χαχαχα

Just now, fairy-mary είπε:

Ναι ναι μπορω 2 φορες τη μερα

Χθες μονο ορο της ειχαν...

Εβγαλα το πρωτογαλα με θηλαστρο και θα της το δωσουν

Και μετα κανονικα θα αντλω και θα της το δινουν μεχρι να ανακτησει το βαρος που πρεπει!

Και μετα σπιτι μας!

Συντομα ελπιζω

Με το καλό πατρίδααα!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορες χρησιμοποιησε καμμια το bio oil?το περιμενω σημερα να ρθει.γτ βλεπω να γινομαι αστρολογικος χαρτης απτις ραγαδες..χοχο..

Φιλη πιυ το βαλε εκανε ραγαδες .παντως παιζει ρολο το δερμα.ξερω γυναικες που δν έβγαλαν καμια με το bio oil.εγω εβαλα elancyl και με την ιδια η κολλητή μου εκανε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κορες χρησιμοποιησε καμμια το bio oil?το περιμενω σημερα να ρθει.γτ βλεπω να γινομαι αστρολογικος χαρτης απτις ραγαδες..χοχο..

Εγω βάζω. Από ενυδάτωση τα σπάει. Για θαύματα μην ψάχνεις καμία κρέμα δεν κάνει θα στο πει και ειδικός αν ρωτησεις. Όλα αφορούν το δέρμα σου. Πίνε νεράκι να ενυδατώνεσαι βάζε το λαδακι σου δυο φορες τη μέρα, εγω μια βάζω μετά το μπάνιο κ από εκεί κ πέρα ελπίζω να μην κάνω. Επίσης πολύ καλή είναι της frezyderm. Η διαφορα είναι ότι το ένα είναι λαδακι που αργεί να απορροφηθεί αλλα σε κρατα ενυδατωμένη και το άλλο είναι κρεμουλα που δεν αφήνει λιπαρότητα αλλα έχεις μια απαλή αίσθηση την έβαλα και στο λέω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...