Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elena1610 είπε:

Ναι να πάθει μόλυνση και να μαζέψει υγρό.ειναι πιο επίφοβο αυτο απο οτι η ζιναντολ για λιγες μερες.στην εγκυμοσύνη δεν θελουμε μικρόβια και μολύνσεις οποτε εχε καλυτερα το κεφάλι σου ήσυχο!!πλακωσου εκει στα γιαούρτια Πινε πολυ νερό και τιποτα δεν θα γινει.αν εχεις ευαισθησία πες το στον γιατρο 

Ναι φοβηθηκα κ την ξεκινησα σήμεραμε πολυ ζορι ομολογώ τη ξεκίνησα...πηρα κ γιαούρτια..εχουν περασει γυρω στις 4 ωρες κ απλα με ανακάτεψε λιγο νιωθω μια αναγουλα ηπια..το κανουν αυτο οι αντιβιωσεις σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τώρα από δω και πέρα είναι υποχρεωτικό να περπατάμε και να κάνουμε καμία άσκηση; ξερετε; Είμαι γενικά τεμπελα με τη γυμναστική και ειδικά με τον καιρό που έκανε ούτε για περπάτημα δε βγήκα αυτές τις μέρες.. όλο καθισιο, μουσικη και διάβασμα <_<

Μετά αναρωτιέμαι γιατί βαριέται και ο μπεμπης και είναι ησυχος χαχαχα

Την επόμενη βδομάδα που έχω doppler θα μιλήσω με τη γιατρο οποτε είπα να ρωτήσω εσάς αν ξερετε

Δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μόνο τώρα μόλις μπω στον μήνα μου είπε θα μου πει για συστηματικό περπάτημα. Άραξε μια χαρά διάβασμα κ μουσική.Κάτσε τώρα που μπορείς!χαχαχα

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι φοβηθηκα κ την ξεκινησα σήμεραμε πολυ ζορι ομολογώ τη ξεκίνησα...πηρα κ γιαούρτια..εχουν περασει γυρω στις 4 ωρες κ απλα με ανακάτεψε λιγο νιωθω μια αναγουλα ηπια..το κανουν αυτο οι αντιβιωσεις σωστα?

Όχι αγαπη μου δεν φέρνουν αναγούλα οι αντιβιωσεις. Ηρέμησε όσο μπορείς γτ μπορεί το άγχος που είχες να σπυ προκαλεί αναγουλες να το ξέρεις. Την αντιβιωση ποτε νηστική! Πάντα θα τρως κάτι πριν την πάρεις γτ μπορεί αυτό να σε ενοχλει. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από γιατρό.Είμαστε 23η εβδομάδα.Ολα μια χαρά δοξασμενο το όνομά Τους,το μωράκι μας 580γρ!

 

 

 

Με το καλό κοριτσάκι!Όλα θα πάνε τέλεια,σκέψου σε λίγες ημέρες θα αγκαλιάζεις το μωράκι σου!!!!!

Περαστικά σας κοριτσάκι μου.Μάλλον στον ύπνο του το μωρουλι κάτι έκανε με τα χεράκια του.Τι λέει ο γιατρός;

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!!!!!

Μπράβο!!!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι καουρες πάντως σιγά σιγά-σιγά γίνονται όλο κ χειρότερες.

Κ δεν έφαγα σήμερα παρά σαλάτα το μεσημέρι (φουλ γεύμα σαλάτα βέβαια) και γάλα με δημητριακά για βράδυ.

Σήμερα πάντως που πήγα στο σεμινάριο του Ιασώ (πολύ καλό btw) λάτρεψα την ευχή "Με ένα γερό μωρό". Αυτό μας εύχομαι σε όλες.

  • Μου αρέσει 5

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Οι καουρες πάντως σιγά σιγά-σιγά γίνονται όλο κ χειρότερες.

Κ δεν έφαγα σήμερα παρά σαλάτα το μεσημέρι (φουλ γεύμα σαλάτα βέβαια) και γάλα με δημητριακά για βράδυ.

Σήμερα πάντως που πήγα στο σεμινάριο του Ιασώ (πολύ καλό btw) λάτρεψα την ευχή "Με ένα γερό μωρό". Αυτό μας εύχομαι σε όλες.

Η ομορφότερη ευχή κορίτσι μου!Γερά μωράκια για όλες μας!Γερά παιδάκια για όλες τις μανούλες του κόσμου!

Just now, Smile89 είπε:

Μπράβο!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό!Φιλάκια στο μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ria@90 είπε:

Ναι φοβηθηκα κ την ξεκινησα σήμεραμε πολυ ζορι ομολογώ τη ξεκίνησα...πηρα κ γιαούρτια..εχουν περασει γυρω στις 4 ωρες κ απλα με ανακάτεψε λιγο νιωθω μια αναγουλα ηπια..το κανουν αυτο οι αντιβιωσεις σωστα?

Ναι, κάποιες όχι όλες, έχουν την ναυτία σαν παρενέργεια, θα δεις και στο φύλλο οδηγιων. Εμένα η μόνη που μου το κάνει αυτό πχ είναι η amoxil. Μην αγχώνεσαι. Με το που θα στατησεις θα φύγει. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ναι, κάποιες όχι όλες, έχουν την ναυτία σαν παρενέργεια, θα δεις και στο φύλλο οδηγιων. Εμένα η μόνη που μου το κάνει αυτό πχ είναι η amoxil. Μην αγχώνεσαι. Με το που θα στατησεις θα φύγει. 

Να σαι καλα κοριτσι μου ευχαριστώ πολύ!!! λιγες μερες ειναι θα κανω υπομονή :))

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Πήρες τον παιδίατρο?πώς είναι τώρα?

Ωωωω να σου ζήσει κούκλα μου!!! Γερή και καλότυχη να είναι. 

Τι κάνεις smile μου; Πως πάτε;;

Ναι την πήρα είπε πως δεν της φαίνεται σοβαρό και ότι θα είμαστε σε επαφή..έχει ξεπρηστει αρκετα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Beboula25 είπε:

Δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο. Μόνο τώρα μόλις μπω στον μήνα μου είπε θα μου πει για συστηματικό περπάτημα. Άραξε μια χαρά διάβασμα κ μουσική.Κάτσε τώρα που μπορείς!χαχαχα

Όχι αγαπη μου δεν φέρνουν αναγούλα οι αντιβιωσεις. Ηρέμησε όσο μπορείς γτ μπορεί το άγχος που είχες να σπυ προκαλεί αναγουλες να το ξέρεις. Την αντιβιωση ποτε νηστική! Πάντα θα τρως κάτι πριν την πάρεις γτ μπορεί αυτό να σε ενοχλει. 

Να σαι καλα κοριτσι μ ευχαριστώ για την απάντηση :x εχεις δικιο κ η γιατρός ειπε να τρωω καλα πριν τη παρω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από γιατρό.Είμαστε 23η εβδομάδα.Ολα μια χαρά δοξασμενο το όνομά Τους,το μωράκι μας 580γρ!

 

 

 

Με το καλό κοριτσάκι!Όλα θα πάνε τέλεια,σκέψου σε λίγες ημέρες θα αγκαλιάζεις το μωράκι σου!!!!!

Περαστικά σας κοριτσάκι μου.Μάλλον στον ύπνο του το μωρουλι κάτι έκανε με τα χεράκια του.Τι λέει ο γιατρός;

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!!!!!

Μπράβο για το μπεμπεκι σου κορίτσι μου!! 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα επειδή γενικά γρατζουναει και λίγο το μουτράκι του μήπως στον ύπνο του το έκανε ..η παιδίατρος είπε πως δεν της ακούγεται σοβαρό..τώρα έχει ξεπρηστει αρκετα δόξα τον Θεό

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε; Εγώ τα είδα όλα πρωί πρωί..σηκώθηκα να αλλάξω τον μπέμπη και με το που ανοίγω το φως βλέπω το αριστερό ματάκι του τουμπανοοο! Σοκ εγώ! 

Έβαζα όρους και τέτοια και τώρα συνηρθε λίγο σαν να έχει ξεπρηστει.. σκέφτομαι μήπως στον ύπνο του έβαλε το χεράκι του στο μάτι και το ερέθισε.. στεναχωρέθηκα πολυ

ωχ πρόσεχε μήπως είναι καμια επιπεφυκίτιδα, τα συμπτώματα είναι έντονη τσίμπλα σε όλο το βλέφαρο  , πολυ μπουκωμα στη μυτη,ισως κόκκινο μάτι εσωτερικά κ φυσικά εξωτερικά είναι πρησμένο...είναι ίωση, εμένα κ οι 2 γιοι μου την πέρασαν με διάφορα 3 εβδομάδων. 

16 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε; Να σας πω στα γρήγορα τα νέα μου. Χθες γεννησα τη μπεμπα μου με κ.τ. 2800 γρ και 52 πόντους. Τώρα προσπαθούμε να μάθει να θηλάσει. Προς το παρόν καλά τα πάμε. 

να σας ζήσει κορίτσι μου.γερη κ ευλογημένη να είναι!!!

17 ώρες πρίν, Marina 2 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΧ ΕΧΩ ΕΝΑ ΆΓΧΟΣ Κ ΜΙΑ ΦΟΒΙΑ ΕΥΧΕΙΘΗΤΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ 

με το καλό,όλα να πάνε καλά!!!

καλημερα!!!!δεν σας έγραψα εχθές τα νέα μας,λοιπόν η μπέμπα έχει φτάσει 3600 είναι καλά αμνιακό καλό...τώρα έχω πονακια ακόμα που κ που...αν δεν γεννήσω μέχρι κ Δευτέρα, θα μπω την Τρίτη στις 5 το πρωί για πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό...πάντως ο τράχηλος έχει μαλακώσει, έχει κατέβει λίγο απλά είναι παχύς ακόμα...αλλά μου είπε έχουμε4 μέρες οπότε βλέπουμε.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Με το καλό @*ζουζουνα*!!! 

Σήμερα πέρασα δύσκολο βράδυ κ πονάω χαμηλά μόλις σηκώνομαι. Φοβήθηκα λίγο θα την βγάλω ξάπλα:sad:

να προσέχεις ακόμα,να μπεις τουλάχιστον στον μήνα σου...πάντως οι συσπάσεις είναι πέτρωμα της κοιλιάς όλης μαζι με πόνους περιόδου. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μπράβο για το μπεμπεκι σου κορίτσι μου!! 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα επειδή γενικά γρατζουναει και λίγο το μουτράκι του μήπως στον ύπνο του το έκανε ..η παιδίατρος είπε πως δεν της ακούγεται σοβαρό..τώρα έχει ξεπρηστει αρκετα δόξα τον Θεό

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Ωχου μωρέ το γλυκουλι....Εφόσον έχεις οδηγίες γιατρού κορίτσι μου μη μου στενοχωριέσαι περαστικό είναι και πάει!

 

 

Καλημέρα κορίτσια!

Εχτές βραδάκι είχα κάποιες ενοχλήσεις,μικραααα πονακια στο ύψος περίπου ωοθηκών και προς τα πλευρά,σα μικρά τσιμπήματα,καψίματα,μικροοοο πόνο περιόδου.Δευτερόλεπτα έρχονταν και έφευγαν.Και ποναγα μέση και σπονδυλική στήλη.Και ένιωθα ένα βάρος,σαν να υπήρχε ένα αόρατο σχοινί μπροστά και με τραβούσε μπροστά στην κοιλιά.Ευτυχώς που είχαμε πάει γιατρό εχτές και μας είχε δει μια χαρά δόξα το Θεό!Μίλησα με τον γιατρό το βράδυ,μου είπε μεγαλώνει η μήτρα,μεγαλωνει το μωράκι,μετατοπιζονται οργανα,γίνονται πολλές αλλαγές,είναι φυσιολογικά αυτά που αισθάνομαι.Αν έρχονται και φεύγουν τα πονακια μου είπε να μην ανησυχώ.Αν όμως επιμένουν σε συχνότητα και διάρκεια να πάμε για μέτρηση τραχήλου.Εχτες κορίτσια μετρήσαμε τον τράχηλο 35χιλ. Και ο ίδιος σχολίασε πως είναι άψογος ο τράχηλος για 23η εβδομάδα!Ποσο να άλλαξε στην ίδια ημερα και μπορεί να τον ξαναμετρησουμε;;;Προληπτικά μου έδωσε ουτρο για λίγες μέρες και ξεκούραση.Σήμερα δεν έχω πονακια τίποτα.Το βάρος μπροστά στην κοιλιά πολύ λιγότερο.Τι είναι ολα αυτά βρε κορίτσια;

Εσείς πως είστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...