Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα Βάσω μου..ναι του είναι μεγάλα και φεύγουν δεν είχα σκεφτεί για τα καλτσακια σε ευχαριστώ πολύ..όμως σήμερα ήταν και τα δύο πρησμένα και μετά από λίγο ξεπρηστηκαν..δεν είναι κόκκινα ούτε τον πονάνε..θα στείλω μετα στην παιδίατρο να την ρωτήσω γτ μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Εσείς πως τα πάτε;

Σε ευχαριστώ πολύ για τον υπνοσακο και το σάιτ..χμμ πιστεύω πως θα κλαίει αν του κλείσω τα χεράκια του.

Ναι παρτη καλυτερα να εισαι ησυχη μηπως ειναι καμμια μολυνσουλα. Εμεις τα ιδια κολλημενοι στο οξυγονο της δοκιμαζουν κ μπιμπερο αλλα δε το καταφερνει με τα μυτακια δυσκολευεται μωρε μπηκα κ εγω σημερα να την ταισω αλλα τπτ ταλαιπωρηται με αυτο στη μυτουλα κ δε μπορει να πιασει το μπιμπερο καλα

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@mama16 Θα μου κάνει κορτιζόνη να βοηθήσει τα πνευμονακια του μου είπε. Τώρα διανύσω την 33η εβδομάδα. Ένα γερό μωρό και σε εσένα.

Αχ ρε @Vasoth. τη φαντάζομαι τη γλυκούλα. Εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα κ να κάνετε γιορτές στο σπίτι σας!!

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@mama16 Θα μου κάνει κορτιζόνη να βοηθήσει τα πνευμονακια του μου είπε. Τώρα διανύσω την 33η εβδομάδα. Ένα γερό μωρό και σε εσένα.

Αχ ρε @Vasoth. τη φαντάζομαι τη γλυκούλα. Εύχομαι ολόψυχα να γίνει το θαύμα κ να κάνετε γιορτές στο σπίτι σας!!

Σ ευχαριστω πολυ αλλα εχουμε δρομο ακομα με το οξυγονο βεβαια ποτε δε ξερεις μακαρι

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω την doppler αύριο το απόγευμα και μ εχει πιάσει ένα άγχος!! Δεν ξέρω γιατί... Σήμερα σκέφτομαι όλα τα κακά δεν ξέρω τι έχω παθει!!!

Να ναι όλα τα μωράκια καλα:x

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

Έχω την doppler αύριο το απόγευμα και μ εχει πιάσει ένα άγχος!! Δεν ξέρω γιατί... Σήμερα σκέφτομαι όλα τα κακά δεν ξέρω τι έχω παθει!!!

Να ναι όλα τα μωράκια καλα:x

Όλα να είναι μια χαρά Βάσω μου!Σκέψου ότι έχεις ραντεβού με τον μπέμπη να τον χαρείς!:)

Όλα τα μωράκια να είναι γερά!:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2019 at 8:05 ΜΜ, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσι μου να ρωτήσω,το παρκοκρεβατο είναι αντι της κουνιας ή παίρνουμε και τα δύο;Εμείς σκεφτόμασταν για κούνια και ρηλαξ για αρχή.

Επίσης είχα πάρει κούνια κανονική κ αυτή έχει βγει γερή...κ παρκοκρεβατο το πήρα λίγο αργότερα αν θέλω να πάω κάπου, πχ διακοπές ή στους γονείς μου να το βάζω να κοιμηθεί εκεί.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλά κοιμόμαστε όλες βλέπω, τουλάχιστον ξημέρωσε!!!!!! Καλημέραααααα!!!! 

Δεν σε ρωτησα τελικα τι εκανες με τον υπνο ακομα ξυπνατε 7 η ωρα; εμενα εκεινξ την ωρα 6κ30 ξυπνησε ν φαει απο τις 11π κοιμηθηκε,,κ ξαμακοιμηθηκε σηκωθηκε 8μιση!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2019 at 9:17 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα..πάλι σήμερα ήταν λίγο πρησμένο και πάλι ξεπρηστικε..μάλλον θα του βάζω γαντακια αλλά τα βγάζει ρε γαμωτο δεν ξέρω τι να κάνω

Καλημέρα, μην βάλεις καλτσακια η γαντακια στον ύπνο του παιδιού, λογικά θα στο πει κ η γιατρός. Ρώτα την.

On 20/4/2019 at 11:38 ΜΜ, Marina 2 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2750 Κ 49 ΕΚΑΤ ΑΝΤΕ Ν Α ΠΑΟΡΝΟΥΝ ΣΕΙΡΑ Κ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ Μ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ Σ' ΟΛΕΣ Κ ΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και καλότυχη!!!

20 ώρες πρίν, mama16 είπε:

@Marina 2 να σου ζήσει, γερό κ τυχερό να είναι!! Εγώ κορίτσια πριν 2 μέρες πήγα στο γιατρό κ 34η ακριβώς εβδομάδα ήταν 1800γρ, λίγο μικρός. Πρόβλημα με αιμάτωση δεν υπάρχει. Δεδομένου ότι θα γεννήσω την 38η εβδομάδα πόσο περίπου λέτε να πάει? Ο γιατρός ανέφερε ότι θα γεννηθεί γύρω στα 2300 αλλά μόνο 500γρ θα βάλει σε 4 εβδομάδες? Κ όσες περνάτε σαλοσπιρ πότε το σταματήσατε? Γιατί μου είπε να το κόψω σε μια εβδομάδα αλλά αγχώνομαι ότι θα σταματήσει να αιματωνεται σωστά.. κ μου έβαλε να κάνω καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο. Αυτό να φανταστώ γίνεται σε συγκεκριμένα μικροβιολογικά κ όχι σε οποιοδήποτε έτσι??

Εγώ έκοψα το σαλοσπιρ 08/12, γέννησα 14/01.

 

Καλημέρα σε όλες!!! Καλή μεγαλοβδομαδα!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν σε ρωτησα τελικα τι εκανες με τον υπνο ακομα ξυπνατε 7 η ωρα; εμενα εκεινξ την ωρα 6κ30 ξυπνησε ν φαει απο τις 11π κοιμηθηκε,,κ ξαμακοιμηθηκε σηκωθηκε 8μιση!!!

Ψιλοστρωσαμε, αν και έχουν ανησυχία εκείνη την ώρα πάντα, καταφέρνουν και ξανακοιμουνται συνήθως... Εχθές τα κοιμισα 10μιση, η μικρη ξύπνησε 9παρα ο μικρός όμως 7μιση, αλλά ξανακοιμηθηκε μισή ωρίτσα στον καναπέ.. 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Ψιλοστρωσαμε, αν και έχουν ανησυχία εκείνη την ώρα πάντα, καταφέρνουν και ξανακοιμουνται συνήθως... Εχθές τα κοιμισα 10μιση, η μικρη ξύπνησε 9παρα ο μικρός όμως 7μιση, αλλά ξανακοιμηθηκε μισή ωρίτσα στον καναπέ.. 

Ααα μια χαρα ειστε!!!! Παλι καλα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...