Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vaso_mpempis είπε:

εμενα παραπηρε νωρίς θέση... Είναι τεμπέλης τέλος χαχαχαχαχαχα

Σ ευχαριστω πολύ

Εμενα πήρε θέση 32η βδομάδα.. Και το κατάλαβα κιόλας ποτέ έγινε γτ ήμουν ξαπλωμένη.. Καλά έπαθα σοκ λέω πάει θα γεννήσω τώρα.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2019 at 3:00 ΜΜ, Kpp83 είπε:

@alina80 Aλήθεια!!! wow!!! Θα πάω την επόμενη εβδομάδα!

Σήμερα είναι η τελευταία μου ημέρα στη δουλειά.  Την περίμενα πως και πως αλλά το συναίσθημα είναι γλυκόπικρο. Δουλεύω από το Πολυτεχνείο ήδη κ πρώτη φορά σταματάω!

@Elena1610 αχ άνθρωπέ μου δεν ξέρω ποιά σκατοορμόνη με έχει χαλάσει αλλά μηδέν επιβολή της λογικής στο κακό συναίσθημα :(

Εχω μερες να μπω στο φόρουμ.και θα σας ψυχοπλάκωσω..εγω μπήκα αισιως 30η εβδομαδα.εκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονια του μπέμπη..και απλα ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι χωρις να δω ουτε μια στάλα αίμα.ολο αυτο το διάστημα μιλούσα με μια κοπέλα με επιπωματικο πλακούντα επισης.ο γιατρος της την έβαλε προληπτικά μεσα στο νοσοκομείο παρολο που δεν είχε καθόλου αιμορραγιες για παν ενδεχόμενο.το ξέρουμε καλα οτι ο επιπωματικος κρύβει τον μεγάλο κίνδυνο ακατάσχετης αιμοραγιας αλλα παντα ελπίζεις οτι Δενθα συμβεί σε σένα.η κοπέλα άρχισε να αιμορραγεί στον υπνο της ακατάσχετα μεσα στο νοσοκομείο.επειγουσα καισαρική.αν ηταν στο σπίτι της ισως δεν προλάβαινε να φτάσει.το μωράκι ευτυχως μια χαρα μπήκε μονο θερμοκοιτίδα.εγω εχω επηρεαστεί και ψυχοπλακώθει.που ειναι ολες αυτες οι περιπτώσεις που ο πλακουντας ανέβηκε η εστω δεν ειχαν αιμοραγιες;ειναι τόσες λιγες τελικα;θα σκάσω πραγματικα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!πηγα στη γιατρο μ ανοιξε το σπυρι με το οποιο επαθε λιγο σοκ κ η ιδια γτ ειχε μεγαλωσει...μ το τρύπησε με νυστερακι και μ εβγαλε ολο το πυον...απλα μ εδωσε αντιβιωση zinadol για 7 μερες και αντιφλεγμονωδες για 2 μερες κ ο φρανακοποιος μ ειπε να παρω κ προβιωτικα απο πανω ρε κορίτσια δεν είναι ολα αυτα πολλα για μια μικρη τομουλα??....εχω ηδη τη κρεμα π εβαζα πριν παω...λεω να τη πάρω αυριο τηλ κ να τη πω μήπως να παραμείνουμε στη κρεμα μονο η οποια ειναι κ αντιβιωτικη κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!πηγα στη γιατρο μ ανοιξε το σπυρι με το οποιο επαθε λιγο σοκ κ η ιδια γτ ειχε μεγαλωσει...μ το τρύπησε με νυστερακι και μ εβγαλε ολο το πυον...απλα μ εδωσε αντιβιωση zinadol για 7 μερες και αντιφλεγμονωδες για 2 μερες κ ο φρανακοποιος μ ειπε να παρω κ προβιωτικα απο πανω ρε κορίτσια δεν είναι ολα αυτα πολλα για μια μικρη τομουλα??....εχω ηδη τη κρεμα π εβαζα πριν παω...λεω να τη πάρω αυριο τηλ κ να τη πω μήπως να παραμείνουμε στη κρεμα μονο η οποια ειναι κ αντιβιωτικη κιολας....

Καλυτερα να την παρεις την αντιβίωση γιατι αμα πάθεις καμια μόλυνση θα ειναι τρεις χειρότερα μετα.ειναι απόλυτα συμβατή εγω την πηρα και στην πρωτη εγκυμοσύνη που εκανα χειρουργείο αιμορροΐδες και σε αυτη λόγο ενός μικροβιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elena1610 είπε:

Καλυτερα να την παρεις την αντιβίωση γιατι αμα πάθεις καμια μόλυνση θα ειναι τρεις χειρότερα μετα.ειναι απόλυτα συμβατή εγω την πηρα και στην πρωτη εγκυμοσύνη που εκανα χειρουργείο αιμορροΐδες και σε αυτη λόγο ενός μικροβιου.

Ελα αγαπη ναι ρε απλα φοβαμαι μην παθω κολπιτιδα με τις αντιβιωσεις εχω θεμα ποσο μαλλον με το μπεμπακι...οταν λες τρεις χειρότερα τι εννοείς??να φουντώσει παλι το σπυρι κ να μην επουλωθει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elena1610 είπε:

Εχω μερες να μπω στο φόρουμ.και θα σας ψυχοπλάκωσω..εγω μπήκα αισιως 30η εβδομαδα.εκανα και τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονια του μπέμπη..και απλα ευχομαι να συνεχίσουμε ετσι χωρις να δω ουτε μια στάλα αίμα.ολο αυτο το διάστημα μιλούσα με μια κοπέλα με επιπωματικο πλακούντα επισης.ο γιατρος της την έβαλε προληπτικά μεσα στο νοσοκομείο παρολο που δεν είχε καθόλου αιμορραγιες για παν ενδεχόμενο.το ξέρουμε καλα οτι ο επιπωματικος κρύβει τον μεγάλο κίνδυνο ακατάσχετης αιμοραγιας αλλα παντα ελπίζεις οτι Δενθα συμβεί σε σένα.η κοπέλα άρχισε να αιμορραγεί στον υπνο της ακατάσχετα μεσα στο νοσοκομείο.επειγουσα καισαρική.αν ηταν στο σπίτι της ισως δεν προλάβαινε να φτάσει.το μωράκι ευτυχως μια χαρα μπήκε μονο θερμοκοιτίδα.εγω εχω επηρεαστεί και ψυχοπλακώθει.που ειναι ολες αυτες οι περιπτώσεις που ο πλακουντας ανέβηκε η εστω δεν ειχαν αιμοραγιες;ειναι τόσες λιγες τελικα;θα σκάσω πραγματικα!!

κοπέλα μου μην σκέφτεσαι τα κακά σενάρια είναι πολύ κρίμα!!! έχε κουράγιο και υπομονή, άκου τον γιατρό και θα δεις που όλα θα πάνε καλά!

Σίγουρα δηλαδή δεν θα πάνε καλύτερα με το να ψυχοπλακωνεσαι!!!! 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε ολα καλα :)

Just now, Ria@90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!πηγα στη γιατρο μ ανοιξε το σπυρι με το οποιο επαθε λιγο σοκ κ η ιδια γτ ειχε μεγαλωσει...μ το τρύπησε με νυστερακι και μ εβγαλε ολο το πυον...απλα μ εδωσε αντιβιωση zinadol για 7 μερες και αντιφλεγμονωδες για 2 μερες κ ο φρανακοποιος μ ειπε να παρω κ προβιωτικα απο πανω ρε κορίτσια δεν είναι ολα αυτα πολλα για μια μικρη τομουλα??....εχω ηδη τη κρεμα π εβαζα πριν παω...λεω να τη πάρω αυριο τηλ κ να τη πω μήπως να παραμείνουμε στη κρεμα μονο η οποια ειναι κ αντιβιωτικη κιολας....

καλο ειναι να ακουμε τον γιατρό σ αυτές τις περιπτώσεις! Είμαι σίγουρη ότι ξέρουν πολύ καλά τι δίνουν!!! Καλή ανάρρωση κοριτσάκι μου :x

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Elena1610 εγώ αισίως 33 και μηδέν αίμα. Ενέσεις κορτιζόνης δεν θα κάνουμε ακόμα αλλά μετα το Πάσχα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μη φοβάσαι. Εγώ είμαι σούπερ ψύχραιμη με αυτό πάντως, όλα θα πάνε καλά μόνο να είναι καλά ο μπεμπης φοβάμαι. Btw ένα τσικ μετακινήθηκε αλλά δεν έφτασε το όριο ασφαλείας.

@Ria@90 αν ήμουν η γιατρός σου ΣΊΓΟΥΡΑ θα σου ζητούσα να αλλάξεις γιατρό. Αν δεν εμπιστεύεσαι αυτά που σου λέει η γιατρός σου που σε παρακολουθεί και έχει και την ευθύνη  και όχι ο κάθε φαρμακοποιός δεν πας πουθενά.

Για όνομα του θεού ΦΑΕ 2 ΓΙΑΟΎΡΤΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΕΤΣΑ και είναι το ίδιο με το ultra levoure που σου συστήνει ο φαρμακοποιός... 7μερες αντιβίωση είναι χαλάρωσε. Στην τελική ρώτα τη αν συστήνει κ προβιοτικά για να αποφύγεις τυχον κολπιτιδα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Elena1610 εγώ αισίως 33 και μηδέν αίμα. Ενέσεις κορτιζόνης δεν θα κάνουμε ακόμα αλλά μετα το Πάσχα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μη φοβάσαι. Εγώ είμαι σούπερ ψύχραιμη με αυτό πάντως, όλα θα πάνε καλά μόνο να είναι καλά ο μπεμπης φοβάμαι. 

@Ria@90 αν ήμουν η γιατρός σου ΣΊΓΟΥΡΑ θα σου ζητούσα να αλλάξεις γιατρό. Αν δεν εμπιστεύεσαι αυτά που σου λέει η γιατρός σου που σε παρακολουθεί και έχει και την ευθύνη  και όχι ο κάθε φαρμακοποιός δεν πας πουθενά.

Για όνομα του θεού ΦΑΕ 2 ΓΙΑΟΎΡΤΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΕΤΣΑ και είναι το ίδιο με το ultra levoure που σου συστήνει ο φαρμακοποιός... 7μερες αντιβίωση είναι χαλάρωσε. Στην τελική ρώτα τη αν συστήνει κ προβιοτικά για να αποφύγεις τυχον κολπιτιδα.

Την εμπιστεύομαι ρε συ απλα φαγωθηκαν όλοι επεσαν να  πεθανουν να πουμε απ το περιβαλλον μ να μην το κανω κ επειρεααστηκα λίγο..........ναι αυριο την παιρνω τηλ....παλι καλα που πηγα παντως ποσο ανακουφιστηκε ο πόνος δεν περιγράφεται...με κλαματα ημουν απ το πρωι απ τον χαζο πονο.....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Την εμπιστεύομαι ρε συ απλα φαγωθηκαν όλοι επεσαν να  πεθανουν να πουμε απ το περιβαλλον μ να μην το κανω κ επειρεααστηκα λίγο..........ναι αυριο την παιρνω τηλ....παλι καλα που πηγα παντως ποσο ανακουφιστηκε ο πόνος δεν περιγράφεται...με κλαματα ημουν απ το πρωι απ τον χαζο πονο.....

αχ βρε κορίτσι μου τι κρίμα.. Μην ακούς τον έναν και τον άλλον!!! μα είναι γιατροί; πως εχουν αποψη;

 συνέχεια στην τσίτα είσαι!!! τι κρίμα να περνάει τέτοια αγωνία και το μωρό για ένα σπυρί! Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε μια χαρά :)

νομίζω πρέπει να ηρεμησεις και να κάνεις θετικές σκέψεις έχεις πιεστεί πολύ!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ria@90 θα σου πουν και εμβόλια να μην κάνεις στο παιδί ενδεχομένως, θα τους ακούσεις;;; Σπουδασαν και ξέρουν;;;; 

Ειλικρινά στη γιατρό σου άγαλμα να κάνεις που το αντέχει όλο αυτό.

Πελάτες σαν εσένα είναι ο λόγος που σταμάτησα να ιδιωτεύω έστω και λίγο σαν μηχανικός. Δεν υπήρχε αμοιβή που να είναι αρκετή ώστε να πείσω την κα. Νίτσα ότι αυτό που θέλει δεν γίνεται χωρίς να φιγουράρει το σπίτι της στη μπιενάλε αυθαιρέτου... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis άστα και έχω να ξυπνήσω αυριο νωρίς!!! Θα σέρνομαι! Ήπια καφε μετά από 15 μερες σήμερα και δεν κλεινω μάτι; Φταίει που ο μικρός δίνει ρεσιταλ στην κοιλιά και δεν χαλαρώνω;; Η ουσία είναι ότι έχω στην κυριολεξία βρυκολακιάσει απόψε!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis άστα και έχω να ξυπνήσω αυριο νωρίς!!! Θα σέρνομαι! Ήπια καφε μετά από 15 μερες σήμερα και δεν κλεινω μάτι; Φταίει που ο μικρός δίνει ρεσιταλ στην κοιλιά και δεν χαλαρώνω;; Η ουσία είναι ότι έχω στην κυριολεξία βρυκολακιάσει απόψε!

άστα κι εγώ... Που από τις 23:00 σερνομουν!!!! Όχι τπτ αλλο.. πεινασα πάλι χαχαχαχαχαχα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...